Hamdi Salihi:

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Hamdi Salihi:

Post by Ledi1920 » Mon, 23 May 2011 , 15:25

Ky veprim i Tornadove mu me pelqen se me ket qe bon tregun qe asnje nuk mund te tallet me emrin e ekipit dhe tifozat e saj e jo si tek ne qe rrime indiferent kur shofim teater...10fish me te dukshme se kjo.
Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Hamdi Salihi:

Post by Skodrinon » Mon, 23 May 2011 , 19:30

goldi
nuk na kallxove ça ndodhi
apo nuk ke ken n'stadium?

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Hamdi Salihi:

Post by GOLDIAN » Mon, 23 May 2011 , 19:42

Skodrinon wrote:goldi
nuk na kallxove ça ndodhi
apo nuk ke ken n'stadium?
a sme pe mu qe hapa flamurin e vllaznise ne mes te fushes e kisha te shkrume valter ban kujdes se ikja e zeze te pret dhe ty nga ultrasit kuqeblu :mrgreen: :mrgreen:
ja kam ken njat kohe ne shtrat tu shiju dicka te ambel :D
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Hamdi Salihi:

Post by Skodrinon » Mon, 23 May 2011 , 19:50

GOLDIAN wrote:
Skodrinon wrote:goldi
nuk na kallxove ça ndodhi
apo nuk ke ken n'stadium?
a sme pe mu qe hapa flamurin e vllaznise ne mes te fushes e kisha te shkrume valter ban kujdes se ikja e zeze te pret dhe ty nga ultrasit kuqeblu :mrgreen: :mrgreen:
ja kam ken njat kohe ne shtrat tu shiju dicka te ambel :D
ahahahahahahahahah
kujdes me amelcinat se bahesh me diabet :D

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Hamdi Salihi:

Post by Man in Redblue » Tue, 24 May 2011 , 13:41

ultraskuqeblu1 wrote:
Bundesliga austriake është përfshirë nga dhuna dhe skandale të tifozëve. Konkretisht kjo situatë tepër dramatike ka ndodhur në derbin e 297-të të Autrisë, midis Rapidit të Vienës ku luan bomberi shqiptar, Hamdi Salihi dhe Austrisë së Vienës. Në stadiumin e kryeqytetit tifozëria ka arritur kulmin duke hedhur baltë mbi imazhin e këtij kampionati prestigjioz në Europë. Duke qenë se ndeshja e parë midis tyre u fitua nga Rapidi me anë të golit të vetëm nga sulmuesi, Hamdi Salihi, Austria e Vjenës mori hak në 26 minutat e para, duke kaluar në avantazh të dyfishtë me anë të Linz (5?) dhe Junuzovicc (26?).
Kanë mjaftuar 26 minuta që ultrasit e çmendur të Rapidit të kuptonin tolerancën e lojtarëve të kësaj skuadre dhe mos impenjimin maksimal të tyre. Sipas ultrasve, futbollistët e Rapidit neglizhuan të fitonin duke favorizuar miqtë e Austrisë së Vienës, në mënyrë që këta të fundit të merrnin trepikëshin.
Prania e 400 forcave të policisë, kanë bërë që këta anarkistë të bllokoheshin dhe futbollistët të shkonin direkt në dhomat e zhveshjes. Në pankinë ka qenë i pranishëm edhe sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Hamdi Salihi, i cili i ka shpëtuar për mrekulli sendeve të forta dhe sulmit të ultrasve. (Panorama)

bobobo sa te mrapshte jena na shqiptart, po ku i shkon mendja ktyne gazetarucave me shpik kshi marrinash ?!!!!

Ultrasit protestojn gjate tan fazes pranverore per rezultatet e dobeta. Hymja ne fushe ka ardh si proteste ndaj klubit per rezulatet e dobeta qe cojn ne mosdaljen ne kupat e Evropes. Asht absurde te thush se lojtarte Rapidt paskan shlu ndeshjen Austrise, kur dihet rivaliteti tradiconal deri ne urrejtje mes ketyne dy klubeve.


Ai dramaciteti fals, se Salihi i paska pshtu per mrekulli sulmeve te Ultrasve asht me te shkri gazit.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Hamdi Salihi:

Post by Admin » Tue, 24 May 2011 , 13:47

Man a donjne me shit gazeta apa ja. Tesh qe ka maru teaterliga jone duhet me u marr me ndoj gja :):D
Vllaznit Ultras

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Hamdi Salihi:

Post by Man in Redblue » Tue, 24 May 2011 , 13:53

Ledi1920 wrote:Ky veprim i Tornadove mu me pelqen se me ket qe bon tregun qe asnje nuk mund te tallet me emrin e ekipit dhe tifozat e saj e jo si tek ne qe rrime indiferent kur shofim teater...10fish me te dukshme se kjo.

Dami ekonomik perllogaritet deri ne 3.5 milion euro. Sigurisht qe kjo ngjarje ka pasoja shume negative per Rapidin si klub dhe asht e patolerueshme. Po ashtu me pelqeu nji shprehje e presidentit te Rapidit, se futbolli asht pasion, por pasioni nuk asht brutalizem.
Megjithate une te jap pjeserisht te drejte ne ate qe shkrun.

Sot futbolli asht kthy ne biznes te flliqun. Une per vedi po humbi kohet e fundit gadi krejt interesin per futboll.

Shifni ne kyt video, ne minuten 7:26, ca ban boshnjaku, lojtar i huazum prej Strum Graz te Wiener Neustadt, ne ndeshjen e javes se parafundit. Me kyt penallti Sturmi mori trepikshin, ka 2 pike ma shum se Austria Wien, dhe do dalin javen tjeter kampion. Ky nuk asht ma futboll, ca ma ndjek ma futbollin :evil: :evil: :evil:

http://www.youtube.com/watch?v=1sjVf7Nyf5A

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Hamdi Salihi:

Post by Skodrinon » Tue, 24 May 2011 , 16:51

edhe si ban demek se po i vjen keq :)
nuk kishte asnji kundershtar afer. kam kujtu se futbollistat tone jane aktort ma t'kqi po ky keka skandaloz krejt :)

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Hamdi Salihi:

Post by Man in Redblue » Tue, 24 May 2011 , 18:36

un kujtova se e ka ba me i ba nder Sturm-it, por simas mediave austriake po flitet se ne tregun aziatik kekan vu 7-here ma shume se zakonisht baste per kyt ndeshje, dhe kuota paska pas gjate ndeshjes luhatje shume tmdhaja, gja qi a tipike per ndeshje te manipulume.

nejse se e zgjata shume kyt muhabet te tema e "Hamdi Salihit", vecse se s'a prish futbolli keqas :evil: ...

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Hamdi Salihi:

Post by fpjalmi » Sun, 26 Jun 2011 , 18:55

10 klube për Salihin, Hamdiu duhet të zgjedhë
http://sportekspres.com/contenti.aspx?i ... 340&id=542

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Hamdi Salihi:

Post by Man in Redblue » Sun, 26 Jun 2011 , 22:56

Asht e vertete se Salihi ka mundsi te largohet prej Rapidit kyt vere. Megjithate e ardhmja e Salihit asht krejt e hapun, gazeta e ekzagjeron kur thote, ska asnji mundesi te vazhdojne te Rapidi.

Ishalla nuk shkon ne Turqi apo Rusi, Ukraine se kishte shkaterru karrieren.

Ne Gjermani kishte ken ideale, Freiburgu nuk asht keq , edhe pse ma shume do me kishte pelqy nai ekip pak ma nalt si Hanover apo Mainzi.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Hamdi Salihi:

Post by Man in Redblue » Wed, 29 Jun 2011 , 21:58

Kto klube interesohen per Salihin simas mediave austriake: (http://sport.orf.at/stories/2065704/2065703/)

AEK, Aris Saloniki, Maccabi Haifa, Sochaux, Freiburg.


Me perjashtim te Freiburgut qe ndoshta mund ti sherbejn si trampoline per nji klub ma te mire ne Gjermani tjert sduhen gja. Edhe Freiburgu bile asht zgjedhje e rrezikshme tu pas parasysh se zakonisht asht kandidat me ra prej kategoriet.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Hamdi Salihi:

Post by fpjalmi » Wed, 29 Jun 2011 , 23:03

Mendoj qe nji klub qe mund te kishte shkelqy do ishte nej skuader italiane ne serine a ,nenjena qe sa ka dal ne serine A . Keshtu mund te bijn ne syte e klubeve te tjera me shum

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Hamdi Salihi:

Post by fpjalmi » Mon, 18 Jul 2011 , 03:29

Salihi shpëton Rapidin, e nis kampionatin me gol

Sulmuesi shënoi vetëm një minutë pas aktivizimit në të 66-n. Jep asist edhe për Nuhiun


Goli dhe asisti i salihit


http://www.youtube.com/watch?v=ij1tN4narCw

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Hamdi Salihi:

Post by Man in Redblue » Mon, 18 Jul 2011 , 22:21

simas gazetes austriake Kurier, Salihi paska than qi ndihet shume mire te Rapidi dhe deshiron me shty kontraten qi maron vitin tjeter

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Hamdi Salihi:

Post by fpjalmi » Sun, 31 Jul 2011 , 01:16

Salihi, objektiv i Chievos

Chievo, occhi su Hamdi Salihi del Rapid Vienna

http://www.tuttomercatoweb.com/?action=read&id=284799

Do te ishte kryeveper nese salihi mund te lunte te chievo ,duke pas mundesi qe te shifet prej skuadrave ma nelt ,ku mundet me lujt edhe me nej skuader ma te madhe ne itali

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Hamdi Salihi:

Post by Miri » Sun, 07 Aug 2011 , 09:31

I paska ba 5 gola per kup ja paska dhi vedit :D

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Hamdi Salihi:

Post by fpjalmi » Tue, 09 Aug 2011 , 10:26

Miri wrote:I paska ba 5 gola per kup ja paska dhi vedit :D
Ka ba 6 Miri :D per arsyjen se edhe goli i shtate ishte goli i tij ,ku shoku i tij i skuadres edhe mos ta kishte shty topin ne vi fatale ,prapsiprap topi ishte i vdekun se do hite ,dhe per mendimin tem salihi ka ba 6 gola 8)

http://www.youtube.com/watch?v=ieuyaplxlGE

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Hamdi Salihi:

Post by fpjalmi » Thu, 22 Sep 2011 , 22:36

Salihi paska ba 3 gola per rapidin e vienes ne fitoren 4-1 per kupen e austrise ,kurse golin tjeter e ka ba nuhiu.

golat e ndeshjes

http://www.youtube.com/watch?v=_YwtMuvOskk

Do kishte ken e bukur qe kuzheja te kishte afru me kombetaren edhe nuhiun ku te kishte dyshe sulmuese salihin dhe nuhiun

bogdani nga dita ne dite po bjen edhe ma shum e duhet me i hap rruge te rinjve

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Hamdi Salihi:

Post by Admin » Sat, 24 Sep 2011 , 17:54

Nuhiu nuk mund te vijne me lujt me Shqipnin se ka lujt me komptaren U-21 te Austrise.
Vllaznit Ultras

Image

Post Reply