Hamdi Salihi:

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

Post Reply
GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Hamdi Salihi:

Post by GOLDIAN » Fri, 10 Dec 2010 , 17:23

austria sti len dy pasaportat ma man apo jam gabim
keshtu qe pes me hic kjo pune
ky behrami made e madhe shum pfffffffff sdi ku lun tash
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Hamdi Salihi:

Post by fpjalmi » Sat, 11 Dec 2010 , 22:09

sejad wrote:Po po, asht cudi me lujt dikush me emer "ATDHE" me nje kombtare tjeter pervec Shqipnis por...gjana te cuditshme ndodhin .... Behrami ka tatuazh Shqiptar edhe lun me Zvicren bythqimi.

Image

Nqs keni kohe lexojeni kyt si shkrujta ne blogun tem
http://superliga.blog.al/2010/12/rregullorja-e-fifas/
ky asht veq tradhtare ,pushti

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Hamdi Salihi:

Post by fpjalmi » Sat, 11 Dec 2010 , 22:48

sejad wrote:Jo naqe por e di 100% se Monaco ne France e ka kerku Salihin, ndersa per Angline, Gjermanine hera e pare si nigjoj per kta..

Lajmi asht kopju nga Gazeta Sport austriake mesa di une , une mora nga indeksonline.

Cmimi i Salihit asht 1,500,000 ne marketvalue....s'asht keq.

E kerkova Salihin ne google, edhe doli kjo faqe http://forum.ea.com/uk/posts/list/180/7257.page

thote kshtu

"Lesser known Albanian Hamdi Salihi (Rapid Wien) has also been mentioned in transfer rumors recently, although widely invisible to much of the world, Wenger is known for signing unknown players and molding them into role players that fit in with the squad. Salihi has become one of the better strikers in Austria, making the move to Austrian giants Rapid Wien in 2009 ending his first year tied for 5th with 17 goals. Capable of scoring, Salihi should fit well with contributing off the bench or in more reasonable games, such as pre-season and cup matches. "

Pra Arsenali ka thashetheme qe e kerkojn, kjo faqe thot Salihi asht ba sulmuesi ma i mire ne Austri edhe mund te sherbeje ne stol ne Arsenalit duke kontribu kur vjen nga stoli edhe te luje ne ndeshje Kupe.

.Raporto këtë postimPërgjigju duke CituarRe: Lajme mbi kombëtaren
nga fpjalmi më E Shtunë Dhjetor 11, 2010 9:42 pm

Më pak të njohur shqiptar Hamdi Salihi (Rapid Wien) ka qenë gjithashtu të përmendura në thashethemet transferimin kohët e fundit, edhe pse gjerësisht të padukshme për pjesën më të madhe të botës, Wenger është i njohur për nënshkrimin e lojtarëve të panjohur dhe i derdhur ato në rolin e lojtarëve që përshtaten me skuadrën. Salihi ka ken një nga sulmuesit më të mirë në Austri, duke e bërë të shkojë në austriake Rapid Wien gjigandët në 2009 duke i dhënë fund vitin e tij të parë lidhur për 5 me 17 gola. pastaj për të shënuar, Salihi duhet të përshtatet edhe me kontribuar jashtë stol apo në lojëra më të arsyeshëm, të tilla si sezonin e para-dhe ndeshjet e kupës

shum gja e bukur .

kja tregon qe salihi asht lojtari me vlere

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Hamdi Salihi:

Post by fpjalmi » Sat, 11 Dec 2010 , 22:54

Dygolesh i Salihit ne barazim


Salihi arrin ne kuoten e 10 golave dhe ngjitet ne vend te dyte ne listen e shenuesave me te mire te kampionatit.Hamdi Salihi vazhdon te jete titullar duke luajtur gjate gjithe takimit duke qene vendimtar per skuadren e tij Rapid Viena tek shenoi dy here ne barazimin 3-3 me Innsbrook qe Rapid arriti ne Vjene. Sulmuesi shqiptar hapi serine e golave ne minuten e 17-te duke shenuar me koke pas krosit te Veli Kavlak. Kur rezultati provizor arriti ne 2-3 per miqte, sulmuesi i kombetares se Shqiperise shenoi edhe golin e barazimit perfundimtar ne minuten e 65-te me asist te te njejtit lojtar si ne golin e pareVeli Kavlak. Me kete dygolesh, Salihi arrin ne kuoten e 10 golave dhe ngjitet ne vend te dyte ne listen e shenuesave me te mire te kampionatit.

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Re: Hamdi Salihi:

Post by jeti » Sun, 12 Dec 2010 , 07:18

Forca Vllaznia...Image
ImageImage

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Hamdi Salihi:

Post by Admin » Sun, 12 Dec 2010 , 15:56

Sma merr mendja qe Salihi ka me ik te Arsenali.....
Me mujt me ik ne nje skuader te randsishme te Bundesliges apo ne skuadrat e mesme ne Premier Lige si edhe ne ndonje skuader te Serie A kishte me ken kryeveper.
Vllaznit Ultras

Image

sejad
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 233
Joined: Sun, 06 Jan 2008 , 20:47
Skuadra: Vllaznia || Bayern
Location: USA

Re: Hamdi Salihi:

Post by sejad » Sun, 12 Dec 2010 , 17:22

ne Gjermani ishte ken perfekt, aty luhet futboll sulmues edhe kishte pas ma hapsina, menoj se mundet me shku te ekipe si Cologne, Stuttgart, St.Pauli apo Kaiserslautern...kishte ken perfekt me kta skuadra, sidomos St.Pauli (ata jan skuadra me gola ma pak ne BL)
FORCA VLLAZNIA!!!

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Hamdi Salihi:

Post by fpjalmi » Mon, 13 Dec 2010 , 22:34


hero i ndeshjes

asht edhe golashenuesi i dyte ma i mire ne kampionatin austriak ne mos gabosha

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Hamdi Salihi:

Post by Admin » Tue, 14 Dec 2010 , 01:50

Salihi ne kampionat ka shenu 10 gola dhe asht ne vend te dyte bashke me Deni Alar po me 10 gola. Ne vend te pare asht Roman Kienast i Sturm Graz. me 13 gola.
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Hamdi Salihi:

Post by fpjalmi » Fri, 25 Feb 2011 , 09:25

Hamdi Salihi drejt largimit nga Rapid

Dinamo e Kievit ka nje oferte konkrete dhe serioze per bomberin shkodran.


Duke pare situaten aspak te favorshme qe po kalon bomberi shkodran Hamdi Salihi ku trajneri Pacult sa vjen dhe po behet shume mosbesues ndaj shkodranit te cilin per disa ndeshje rrjesht ai i ka rezervuar pak minuta dhe ne ndeshjen e fundit asnje minute, Salihi flitet se ka shprehur interes qe te largohet nga Rapidi ne fund te sezonit. Pavaresisht se Salihi ka kaluar nje faze te mire pregatitore dhe ka shenuar disa gola ne ndeshjet e fundit te fazes se pare ne kampionat dhe ne ndeshjet miqesore, ai perseri nuk u aktivizua kete jave. Salihi u transferua me buje veren e vitit te kaluar nga ekipi i Riedit, por tani sipas disa burimeve ai do te largohet ne fund te ketij sezoni nga ekipi i kryeqytetit te Austrise Rapidit te Vjenes. Per te ka pasur disa oferta ne merkaton e janarit qe Salihi vete nuk ka preferuar ti beje publike por nga sa kemi mesuar ekipi i njohur i Dinamos se Kievit ka pasur nje oferte konkrete dhe serioze per bomberin shkodran.

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Hamdi Salihi:

Post by Skodrinon » Sat, 26 Feb 2011 , 17:35

ma mire me d.kievit
lun edhe ne champions me shume mundsi

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Hamdi Salihi:

Post by Man in Redblue » Sat, 26 Feb 2011 , 22:38

prap e ka fut vetem ne minute 75', ky tranjer asht psikopat krejt, nuk jep asnji arsye pse e aktivizon kaq pak...

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Hamdi Salihi:

Post by fpjalmi » Sat, 26 Feb 2011 , 23:00

salihi ka ba shum gabim qe ka ba kontrate tjeter duke e dit qe ka 1 tranier idiot .

me golat e tij do te kishte meritu nje skuader ma te madhe .

eksperienca e salihit do i ishte pershtat shum galatasarait ose dinamos se kievit ,ku edhe me nje skuader te serise A qe te jete e dobt si puna e skuadres qe lot bogdani do kishte pas shum vlera ,duke dit qe salihi asht shum ma i mire se bogdani

sejad
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 233
Joined: Sun, 06 Jan 2008 , 20:47
Skuadra: Vllaznia || Bayern
Location: USA

Re: Hamdi Salihi:

Post by sejad » Sun, 27 Feb 2011 , 01:19

e shkatrroi salihin ky tranjeri....
FORCA VLLAZNIA!!!

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Hamdi Salihi:

Post by fpjalmi » Mon, 07 Mar 2011 , 07:47

Salihi fiton i vetem ndaj Ried
Sulmuesi shkodran i jep fitoren 2-0 Rapidit kundër ish-skuadrës së tijRapid Wien-Ried 2-0. Është bomberi shkodran Hamdi Salihi, ai që i ka shënuar të dy golat në “Gerhard Hanappi-Stadion”: nga një në çdo pjesë: 15’ (me nje gjuajtje nga 16 metra) dhe 46’ (me koke).

Dy gola kundër ish-skuadrës që e konfirmoi në Austri e që e ngjitën në kuotën e 12 golave. Golashënuesi më i mirë i skuadrës.

Ndeshja e parë e Salihit për vitin 2011 që luan nga minuta e parë.

Një kritikë e hapur ndaj trajnerit Peter Pacult, që çuditërisht pak ka besuar në këtë sezon te “gjahtari shqiptar”.

http://www.albania-sport.com/article/11 ... -Ried.html

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Hamdi Salihi:

Post by Ledi1920 » Mon, 07 Mar 2011 , 09:30

http://www.youtube.com/watch?v=pDhVsp5T3Uw


golat e Salihit, te dy shume gola te bukur...paska pas dhe i rast tjeter per gol
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Hamdi Salihi:

Post by fpjalmi » Mon, 07 Mar 2011 , 20:15

Ledi1920 wrote:http://www.youtube.com/watch?v=pDhVsp5T3Uw


golat e Salihit, te dy shume gola te bukur...paska pas dhe i rast tjeter per gol

me te vertete shum te bukur

nuk mendoj se nej shqiptare tjeter ne tan kohnat ,ka pas ma shum sukses se salihi duke lujt jasht

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Hamdi Salihi:

Post by Man in Redblue » Mon, 07 Mar 2011 , 23:25

asht i MADH

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Hamdi Salihi:

Post by Edmond-Cela » Mon, 07 Mar 2011 , 23:43

brravo i qoft, ishalla ja ka mbydhe gojen tranjerit
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Hamdi Salihi:

Post by fpjalmi » Tue, 08 Mar 2011 , 18:07

Salihi, tifozët kundër Pakultit Trajneri: Këtu vendos vetëm unë


Tekniku i kundërpërgjigjet kritikave të tifozëve që mbështesin shqiptarin

Salihit, në 45 ndeshje me Rapidin ka shënuar 27 gola


Hamdi Salihi është shndërruar tashmë në një arsye më shumë për tifozët e Rapidit të Vjenës, për të protestuar kundër trajnerit të skuadrës, i cili konsiderohet si përgjegjësi kryesor për pozitën aktuale që kampionët rekordmenë të Austrisë mbajnë në klasifikim. Protestat e fansave fanatikë kanë nisur prej kohësh, por edhe pas fitores së të dielës kundër SV Riedit, shumë prej tifozëve kanë qëndruar në tribuna për të protestuar për mosaktivizimin e sulmuesit shqiptar, i cili, me dopjetën e tij, ishte edhe protagonisti i triumfit 2-0 ndaj ish-skuadrës, me të cilin luajti dy sezonet e parë në kampionatin austriak. Salihi, një rezervist besnik i Pakultit, i shënoi këto dy gola në ndeshjen e parë në të cilën u aktivizua titullar për vitin 2011. Por shkodrani shmangu çdo polemikë për aktivizimin me trajnerin dhe shprehet: “Në një skuadër të madhe si Rapidi, nuk mund t’ia faturosh fajin trajnerit, nëse nuk aktivizohesh titullar në një apo në dy ndeshje, thotë bomberi shqiptar. Por e rëndësishme për mua është që të jemi gjithmonë i gatshëm për të zbritur në fushë dhe të mos e humbas besimin te vetja”. Me 12 golat e shënuar në këtë sezon, Salihi konfirmohet se është golashënuesi më i mirë i skuadrës së Rapidit, edhe pse shumë shpesh trajneri Pakult e ka mbajtur në stolin e rezervave, ndërsa është i treti në listën e golashënuesve në kampionatin austriak. Të shumtë ishin ata që iu drejtuan dje teknikut duke protestuar për këtë trajtim që i bëhet Salihit, i cili në 45 ndeshje me Rapidin ka shënuar 27 gola, një mesatare e kënaqshme për të dhe skuadrën. Por Pakult përgjigjet se mendon ndryshe. “Unë i shikoj disa gjëra ndryshe. Për sa i përket Salihit ju shpesh shikoni listën e golashënuesve, por unë duhet të mendoj si trajner, se si të hedh në fushë 11 futbollistë, të cilët mund të bashkëjetojnë më së miri me njëri-tjetrin”, shpjegon Salihi mosaktivizimin e shqiptarit. Por pas fitores me Riedin, nuk e kurseu një komplement për të: Ai e di se ku është goli dhe ka një nuhatje të jashtëzakonshme për situatat e rrezikshme. Derbi me kryesuesen Austria e Vjenës do të jetë ndeshja e radhës e Rapidit dhe Salihi, sipas mediave austriake, duket se e ka siguruar një vend titullari për këtë sfidë.

http://www.gazeta-shqip.com/#/sport/760 ... a2e62.html

Post Reply