Java 14: Apolonia - Vllaznia

Ketu ndodhet te gjithe ato tema, te cilat jane te vjetra apo ne te cilat nuk diskutohet.
Post Reply
Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Java 14: Apolonia - Vllaznia

Post by Admin » Sat, 29 Nov 2014 , 13:46

Sot ne oren 17:00 Vllaznia lun ne Fier nji ndeshje shume te randsishme kunder Apolonise.
Duhet sesban fitorja e cdo rezultat tjeter mund te jete fatale per ne.

Ambienti duket se e ka marr vedin edhe sikur ka optimizem e ishalla na nderojne me 3 pike sot.

Forca Vllaznia!!
Vllaznit Ultras

Image

sidrit
Huligan
Huligan
Posts: 187
Joined: Sat, 02 Feb 2008 , 16:19

Re: Java 14: Apolonia - Vllaznia

Post by sidrit » Sat, 29 Nov 2014 , 20:02

Bravo ekipit për 3 pikët. Fitore e meritume për grintën e tregume.
Organizimi i lojës len shumë për të dëshiru por sot megjithatë meritojnë komplimenta.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Java 14: Apolonia - Vllaznia

Post by fpjalmi » Sun, 30 Nov 2014 , 05:37

Fitorja me Apolonine ishte ne momentin e duhun qe do te thote fitorja e dyte rradhazi dhe pa dyshim te vjen mire qe goli vjen nga sulmuesi Soza qe po vjen cdo moment ne forme dhe mos te harrojm qe mesa me kujtohet , asht ndeshja e dyte qe goli I tij I jep vllaznise 3 pikeshin dhe aq sa me kyjtohet mos te gaboj , ne 6 ndeshjet e fundit golat e tij I kan dhane vllaznise nja 7 a 8 pike qe do te thote , po shkon ne formen qe duhet , nji qe po I tregon vlerat e tij .

Nuk u permend fare ndeshja qe fitume me flamurtarin . Fitume me nji skuader qe ka lojtaret ma te mire te kampionatit dhe fitorja jone erdhi nga keq managjimi I stafit te flamurtarit qe po tregon qe drejtohet nga njerez te gabume , dhe per fat te mire perfitume 3 piket nga keq managjimi I drejtusave te flamurtarit .

6 pike , nji ne transferte dhe 1 ne shpi , po tregon qe tranieri jon e ka vlera ashtu siq po I tregon edhe soza , dhe gabimin e tij qe la shkodranet jashte , e kuptoj sze ishte menyra e gabume.

Me - 3 pikeshin qe na hoqi uefa dhe me 3 ndeshje qe na shkaterrune albitrat kishim te pakten ne vendin e dyte .

Duhet ta dijm qe Akademia e vllaznise qe po pjeket plotesisht ne ekipin A , asht shum e vertete qe asht shum e dobet sepse me lojtare mesatare dhe veq me salihin dhe sinanin , kena rra cdo kundershtare dhe nuk e kena diskutu titullin kampion me diference te madhe nga vendi I dyte , kurse keta lojtare te dobet ne akademine e vllaznisse kan vlera sa lojtaret mesatare ne kampionatin shqiptare , dhe mendoj se tashti erdhi momenti me siguru mesin e tabeles se kampionatit , dhe per tu siguru duhet te mbajm rrugen e drejte , ashtu siq e kemi nisur kampionatin me 2 fitoret e fundit. Me duket lujm me elbasanin ne transferte dhe jan dobet , dhe 3 pikeshi duhet te sigurohet qe ne pjesen e pare sepse e kena at force sa me fitu 1-0

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Java 14: Apolonia - Vllaznia

Post by Admin » Mon, 01 Dec 2014 , 11:33

Djema urime per 3-piket, duhet me ndej me kambe ne toke edhe me punu fort per ndeshjen e rradhes kunder Elbasanit.
Vllaznit Ultras

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Java 14: Apolonia - Vllaznia

Post by Skodrinon » Wed, 03 Dec 2014 , 18:54

Shyqyr se morem pak fryme me kto 6 pike

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Java 14: Apolonia - Vllaznia

Post by fpjalmi » Thu, 04 Dec 2014 , 01:55

Mendoj se nese nuk na shkaterrojn albitrat , jena skuader vetem me blindu mesin e klasifikimit dhe ajo gja bahet edhe pa merkato sepse apolonia dhe elbasani filline me hi ne grope pak nga pak , dhe kaq e pat

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Java 14: Apolonia - Vllaznia

Post by fpjalmi » Thu, 04 Dec 2014 , 02:05

Admin wrote:Djema urime per 3-piket, duhet me ndej me kambe ne toke edhe me punu fort per ndeshjen e rradhes kunder Elbasanit.
Admin , nuk kan qa me ndej me kam e toke . si ne vend te 5 dhe si ne vendin qe te pshton me ndej ne superlige , njisoj asht , sepse skena forca ma .

Mendoj se tashti u kepu cjapi nga kasapi dhe dihet kush bjen poshte :P :P :P :P :lol:

Post Reply