Page 17 of 19

Re: Basketboll

Posted: Sat, 03 May 2014 , 14:18
by fpjalmi
Vllaznia shkërmoq Tiranën, titulli kampion është pranë .

http://www.sportishqiptar.com.al/newsit ... hte-prane/" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Basketboll

Posted: Sat, 03 May 2014 , 17:58
by Skodrinon
Bravo
Iu lumte edhe tifozave tone qi, simas panorames, kishin ba mos me u ndi qi luhej ne trasferte
Tash zero nenvleftsime e ta myllim ndeshjen e ardhshme

Re: Basketboll

Posted: Sun, 04 May 2014 , 09:53
by vvvllaznia
po me vjen mire qe kena fitu. dy te huaj paskan ba treçerekt e pikve tone :shock: me duket se akademia e jone nuk asht ne nivel te duhun

Re: Basketboll

Posted: Thu, 08 May 2014 , 20:51
by Skodrinon
Kampion!!!!!!!!!!!
Vllaznia-Tirana 84-73
Falemnders djema!

Re: Basketboll

Posted: Fri, 09 May 2014 , 00:37
by fpjalmi
Heren e fundit e paskena fitu para 14 vjetesh ne vitin 2000. Ishalla tash vitin tjeter I takon futbollit sepse ne vitin 2015 bajm 14 vjet qe skena fitu titull , dhe ishalla 14_ ta asht numri I shansit per ne :o

Re: Basketboll

Posted: Fri, 09 May 2014 , 15:00
by vvvllaznia
http://www.shqiptarja.com/video/index.p ... ategoria=7" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Basketboll

Posted: Fri, 09 May 2014 , 18:19
by ultraskuqeblu1
Skodrinon wrote:Bravo
Iu lumte edhe tifozave tone qi, simas panorames, kishin ba mos me u ndi qi luhej ne trasferte
Tash zero nenvleftsime e ta myllim ndeshjen e ardhshme
Kto jane pra ata te "ashtuquajturit" mor Goldian...

Re: Basketboll

Posted: Fri, 09 May 2014 , 21:13
by Edmond-Cela
urime urime ja u baft zoti hallall

Re: Basketboll

Posted: Sat, 10 May 2014 , 19:33
by Admin
Urime per fitimin e titullit,gjynah qe ky titull me mungu per 14 vjet ne Shkoder. Ishte dasht me i mbledh me kohe lojtart shkodran e me dal kampion rresht.

Ja baft zoti hallall drejtusave e sponsorve per mbeshtetjen qe i kane dhan ekipit.

Urime !!

Re: Basketboll

Posted: Sat, 10 May 2014 , 19:44
by vvvllaznia
A dihet gja, a kena ndonje shkodran qe eshte ne gjendje me lujt makare me Prishtinen apo Pejen meqe bajn balkan league apo ja???

Re: Basketboll

Posted: Mon, 12 May 2014 , 15:15
by Skodrinon
Nuk ma merr mendja. Duhen perforcime, perndryshe lejm nam. Kure luhet Ballkan League?

Re: Basketboll

Posted: Mon, 12 May 2014 , 20:28
by vvvllaznia
Skodrinon wrote:Nuk ma merr mendja. Duhen perforcime, perndryshe lejm nam. Kure luhet Ballkan League?
e kisha fjalen per Pejen e Prishtinen qe bajn balkan leagen. Kam lexu qe federata den me pagu kuoten e rregjistrimit 20.000 euro per fitusen e kampionatit shqiptar pra Vllaznin por besoj qe mandej te gjitha shpenzimet jan ne dore te donatorve. Nqs ekziston nje strategji me ngrit ne nivel basketbollin Shkodran ( por jam 100% i sigurt qe nuk ekziston) kisha ken edhe dakort me lan nam per nja dy tre vjet qe mandej me korr perfitimet e nje eksperiencet nderkombtare por nqs asht me marr pjes sa me lan nam ateher ma mire jo. Tham qe donatort nuk kan me hargju lek me qu kete skuader ne izrael, Bullgari apo diku tjeter keshtu qe mundena me fjet rehat

Re: Basketboll

Posted: Thu, 22 May 2014 , 22:16
by vvvllaznia
http://www.gazetaexpress.com/sport/vlla ... ike-15550/" onclick="window.open(this.href);return false;

per mendimin tim ne fund nuk ta po marrin pjes por nqs marrim pjes shpresojm qe te na perfaqsojn denjesisht megjithese kam dyshimet e mija

Re: Basketboll

Posted: Mon, 26 May 2014 , 19:45
by vvvllaznia
http://www.panorama-sport.com/zoom/bask ... te-rinjte/" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Basketboll

Posted: Tue, 27 May 2014 , 15:02
by Skodrinon
Urime djelmocave t'ri per fitoren e kampionatit!
Paraterinjt nuk merrnin pjese hic ne kampionat m'duket se nuk i kam pa ne asnji klasifikim. Ishalla nuk i lejn mas doret vitin e ardhshem se asht shume e randsishme me u msu me kene kompetitiv qysh n'ate moshe.
Kisha dashte qi donatort Dibra e Maho te bajshin dicka edhe per ekipin e femnave por ndoshta asht me i kerku shume. Duhet me ia dite per falemnders per ca jane tu ba

Re: Basketboll

Posted: Wed, 28 May 2014 , 12:56
by GOLDIAN
ultraskuqeblu1 wrote:
Skodrinon wrote:Bravo
Iu lumte edhe tifozave tone qi, simas panorames, kishin ba mos me u ndi qi luhej ne trasferte
Tash zero nenvleftsime e ta myllim ndeshjen e ardhshme
Kto jane pra ata te "ashtuquajturit" mor Goldian...
shume drejte ke
dmth i bini ndesh vedit qe ndjekni vllaznine ku asht mire dhe jo vllaznine se asht jeta per te ashtequajturit Ultras ??????????
me pelqen a spelqen jemi larg fanaticsave e guerrilsave qe dhe ne te treten e mbeshtetn skuadren e tyre
ishalla organizoheni kete vit ma mire dhe mos u mburr me merita spontane
nuk quhesh futbollist sezonit nese ben nje gol nga 50 Metra dhe pjesen tjeter te sezonit vetem sa ecen ne fushe
respekte

Re: Basketboll

Posted: Mon, 02 Jun 2014 , 02:47
by ultraskuqeblu1
GOLDIAN wrote:
ultraskuqeblu1 wrote:
Skodrinon wrote:Bravo
Iu lumte edhe tifozave tone qi, simas panorames, kishin ba mos me u ndi qi luhej ne trasferte
Tash zero nenvleftsime e ta myllim ndeshjen e ardhshme
Kto jane pra ata te "ashtuquajturit" mor Goldian...
shume drejte ke
dmth i bini ndesh vedit qe ndjekni vllaznine ku asht mire dhe jo vllaznine se asht jeta per te ashtequajturit Ultras ??????????
me pelqen a spelqen jemi larg fanaticsave e guerrilsave qe dhe ne te treten e mbeshtetn skuadren e tyre
ishalla organizoheni kete vit ma mire dhe mos u mburr me merita spontane
nuk quhesh futbollist sezonit nese ben nje gol nga 50 Metra dhe pjesen tjeter te sezonit vetem sa ecen ne fushe
respekte
M'vjen keq se je tu na dhunu inteligjencen gjithsecilit ktu ne forum, na e kena deshmu qe nuk na ka pengu asnjihere per me ba tifo, vendi ne tabel apo rrezultati ne fushe... Gjithashtu per Basket kena shku vjet e parvjet qe skane ken Kampiona e simjet kur kane ken kerkund pa dal kampion, gjithashtu edhe Voley.

Ndersa per numer, ikto jena, se kam than naj here qe jena ma t'mirt, por t'pakten ku kena shku emrin e grupit, te qytetit dhe ekipit se kena korit deri sot e as nuk kena lan kundershtar me i shkel me kam, ndoshta asht faji i rinise shkodrane se s'kane mentalitet tifozit, iky numer qe jena deri sot jena mundu me ba dica t'mire per Vllaznin, po s'shtyhet ma sidomos kur i ke tan kunder... Tesh ato qe japin mend, ata qe organizojne ma mire e ata qe flasin bukur prej n'tastiere te dalin e t'bajne tifo...

Shnet!

Re: Basketboll

Posted: Thu, 04 Sep 2014 , 17:44
by vvvllaznia
http://asport.info/ballkan-league-vllaz ... rishtinen/" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Basketboll

Posted: Sun, 21 Sep 2014 , 14:02
by Skodrinon
Vijnë basketbollistët malazezë Gavriniq e Pajoviç dhe kroati Petriç

Ekipi i Vllaznisë në basketboll për meshkuj është blinduar me lojtarë cilësorë në prag të pjesmarrjes së tij n Ligën Ballkanike. Ditët e fundit me të në stërvitje janë bashkuar edhe dy basketbollistë malazezë dhe një kroat të cilët e kanë rritur shumë forcën e kësaj skuadre. Bëhet fjalë për malazezin Nemanja Gavriniq dhe malazezi tjetër Millosh Pajoviç. Të dy ata kanë një gjatësi mbi 2 metra dhe e kanë shtuar shumë forcën e kuqebluve në lojën poshtë tabelës. Përveç tyre, me ekipin është bashkuar dhe kroat me origjinë bosnjake Ivica Petriç. Ata të tre janë prej disa ditësh në stërvitje dhe e kanë kaluar provën e stafit drejtues. Kjo do të thotë se brenda dy ditësh, ata do të firmosin kontratat me presidentin e këtij ekipi Sokol Dibra. Trajneri Bledar Gjeçaj është shumë i kënaqur me ardhjen e këtyre sportistëve sepse janë lojtarë cilësorë dhe tashmë me to Vllaznia është më e fortë. Përveç tyre me skuadrën është duke u stërvitur edhe shkodrani Erjon Llazani i cili sezonet e fundit ka qenë pjesë e ekipit të Kamzës. Por nëse kanë ardhur këto sportistë, ka patur edhe largime teksa organizatori Robert Shestani është duke kërkuar një ekip tjetër për të vazhduar karrierën e tij. Gjithsesi me afrimet e lojtarëve të huaj, Vllaznia tashmë duket në rregull sa i takon organikës së saj për të marrë pjesë në ndeshjet e Ligës Ballkanike. Këto të fundit siç dihet nisin më 14 tetor me ndeshjen e parë që do të luhet në Kosovë me kampionen e këtij vendi Sigal Prishtinën.

Re: Basketboll

Posted: Mon, 29 Sep 2014 , 14:21
by Skodrinon
Vllaznia fiton në Podgoricë 83-77 miqësoren me Zetën

Tre ndeshje miqësore, tre fitore për ekipin e Vllaznisë në basketboll për meshkuj. Përgatitjet e këtij ekipi për pjesmarrjen në Ligën Ballkanike duket se po shkojnë në mënyrën e duhur. Ato gjatë ditëve të fundit kanë zhvilluar tre takime miqësore, fillimisht në Kosovë me ekipin Bashkimi të Prizrenit, më pas me ekipin e Ulqinit dhe dje kanë zhvilluar ndeshjen e rradhës ndaj ekipit të Zetës që është nënkampion i Malit të Zi. Në fund të kësaj miqësoreje të luajtur në Podgoricë, Vllaznia ka fituar me rezultatin 83-77 pas një lojë të dominuar gjatë të gjithë kohës nga shkodranët.

Forca e kësaj skuadre duket se është rritur shumë pas ardhjes edhe të dy malazezëve Gavriniq e Pajoviç si dhe të kroatit Petriç. Bashkë me slloveni Sarajlija por edhe me shkodranët Berdica, Arra, Ndoja, Llazani, Taraboshi, Bekteshi etj, është krijuar një skuadër shumë solide e kjo po tregohet edhe në miqësoret që ajo po zhvillon. Deri më 14 tetor kur do të luhet në Prishtinë ndeshja e parë e Ligës Ballkanike, Vllaznia me shumë siguri do të zhvillojë të tjera ndeshje miqësore për të perfeksionuar edhe më shumë lojën e saj dhe shkrirjen e lojtarëve të ardhur me ata që kanë qenë pjesë e skuadrës.