Lajme mbi kombëtaren

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Admin » Mon, 07 Nov 2011 , 23:41

Hhahhahah Goldi, ika asht pjesa qe te ka pelqy simas mendimit tem :)
Megjithate edhe pas ndeshjes shume te mire qe beri ne Europa Lige, ne kampionat Edi Reja nuk e ka preferuar Canen per formacionin dhe e ka lene ne stol gjate gjithe ndeshjes
Flitet qe gjermani Lorenz Gunther Kostner mund te marre drejtimin e komtares....
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by GOLDIAN » Tue, 08 Nov 2011 , 00:03

i madh je admin po te lutem ma posto me blod a si quhet ate fjaline e fundit
se asht permbyllje e kesaj qe ke citu :mrgreen:
i perjashtuar

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Edmond-Cela » Tue, 08 Nov 2011 , 19:03

GOLDIAN wrote:sa me pelqej ky shkrimi te albaniasoccer
gjene ne mujshi ku mka pelqy ma shume
ku e kam manin

http://albaniasoccer.com/lajme/te-ndrys ... canes.html
hahahahaha sa kam qesh.

une e pash titulin para 2-3 ditve por pritova me e lexu.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Edmond-Cela » Tue, 08 Nov 2011 , 19:06

me taman se ca can me nder me than b**th me keto tranjere te huaj.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by fpjalmi » Wed, 09 Nov 2011 , 02:30

Tifozat Kuq e Zi bojkotojnë Kombëtaren A

Tifozët shprehin keqardhjen e tyre për dështimin e tentativës për vendosjen e një trajneri shqiptar në krye të kombëtares. Ata vlerësojnë si “telenovelë të stisur” bisedimet për ardhjen e Besnik Hasit në krye të pankinës Kuq e Zi
-------------------------------------------------------------------------------------------
Komplet lajmi qe paskan dasht me marr Besnik Hasin paska ken nji loje E federates demek se po mundohet me marr nji tranier shqiptare dhe ketu shifet shum paster se sa pleha jane Duka dhe federata. 2 vjet jan pothuajse 730 dite ,dhe tranieri i huaj vjen ketu aq here sa shqipnia lot , qe do te thote 730 dite qe bajn kontrat me ne , ku rrijn ja ma shum se 30 dite prej tan kontates 2 vjecare duke i marr leket qyl ,kurse tranierin shqiptare e ke 2 vjet ne disp[ozicion ,dhe 2 vjet puro pune . Un nuk e kuptoj se kur ky pleh duka don me xan mend ,dhe duke ndalu
______________________________________________________________________

Shifni qa thojn tranierat e huaj kur falimentojn me kombetaren e shqipnine dhe xajn vendet e pesta.

Trajnerit kroat, Josip Kuzhe, nuk iu dha mundësia të përmbushë kontratën me Federatën Shqiptare të Futbollit deri në fund. Për shkak të rezultateve të dobëta dhe me insistimin e FSHF-së, atij iu ndërpre kontrata dy muaj pa skaduar ajo. Mirëpo, kjo nuk e pengon, tashmë ish-trajnerin e kuqezinjve, që mediave kroate t'u thotë: "I kam dhënë fund kontratës me Shqipërisë sepse nuk kishte arsye të qëndroja me të njëjtën përfaqësuese për pesë vjet. Edhe këto kohë që qëndrova, gati tre vjet ishin shumë. :P :P
_________________

Dosena: Më sulmoi shtypi!

Por trajneri italian, Xhuzepe Dosena qëndroi vetëm dy ndeshje zyrtare me kuqezinjtë dhe u largua menjëherë pas humbjes në Rusi. Arsyeja e largimit sipas një interviste të Dosenës në mediat italiane ishte mjaft interesante: “Më sulmoi shtypi, nuk mund të vazhdoja...” :P :P
__________________

Brigel: U vinin njerëzve emrin tim

Hans Peter Brigel ka qenë vërtet i dashur në Shqipëri, fillimisht për faktin që ka luajtur në kombëtaren e Gjermanisë (vend që ka shumë tifozë në Shqipëri) por natyrisht edhe për impaktin që pati në krye të përfaqësueses së Shqipërisë. Fitoret me Rusinë dhe Greqinë do të kishin qenë të mjaftueshme për të qëndruar në zemrat e shqiptarëve. Por jo sa pretendonte vetë Brigeli, pasi u largua nga Shqipëria. “Atje i vinin emrin tim fëmijëve”, tha ai në një intervistë për mediat gjermane. Të kishte pasur ndonjë emër më të bukur... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
___________________

Bariç: U bënë xheloz për mua!

Oto Bariç ka lënë një përshtypje të shkëlqyer në krye të Shqipërisë. Të mos ishte për dy humbjet e fundit që përmbysën humorin në skuadër dhe bënë që “gjyshi kroat” të jepte dorëheqjen, ai do të kishte vazhduar pa probleme në krye të përfaqësueses. Kur u largua për në Kroaci, “Oto Maximale” megjithatë e teproi paksa: “U bënë xhelozë për mua. Kisha një popullaritet shumë të madh në Shqipëri dhe kjo nuk u pëlqye” :P :P :P
___________________

Han: Në Shqipëri s’kishim të hanim!

Kush e mban mend Ari Hanin në krye të Shqipërisë, nuk mund të mos kujtojë që holandezi ishte i veçantë. Ish-futbollisti i madh i kombëtares holandeze, gjatë grumbullimeve shquhej për dashurinë e tij të madhe për të ngrënit dhe sidomos të pirit. Menjëherë pasi u largua nga Shqipëria, e natyrshme që të shfryhej, por askush nuk e priste që elementi ku do kaphej holandezi ishte pikërisht ushqimi. “Ne nuk kishim një hotel të përhershëm ku të qëndronim, nuk kishte ushqime, nuk kishte pije”, tha Ari Hani. :shock: :shock: :shock: :shock:
____________________


http://sportekspres.com/contenti.aspx?i ... 835&id=542


Po Lorenz-Günther Köstner qa do te thote kur te ikin nga shqipnia i Zhgenjym ??????????????????????

Un nuk e kuptoj se sa idiot asht ky duka . Duke pa 5 deshtime dhe pese here vende te pesta ,duhet me ken teper idiot mos me e provu tranierin shqiptare,kushdo qofte ai

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by GOLDIAN » Wed, 09 Nov 2011 , 02:42

nuk asht per ne kostner
ai asht 60 vjec drejton amatort e volfsburgut me sa di une
nuk mund ti fajesojme trajnerat e huj 100% perderisa duka se ka nji plan te qarte se ca kerkon nga kjo kombetare
me kujtohet presidenti i federates azerbagjanit kur moren berti vogstin dhe u ba buje ne mediat gjermane
ai tha se kemi marre nje emer te madh per nje vend te vogel si ne
dhe synimi eshte te mos jemi me nje kafshate e lehte per kundershtaret
pra thjesht kerkoi nje gja reale te cilen ja arriten me plot sukses
azert kane ba nje eleminatore relativisht te mire

kurse te ne cdo fillim eleminatoresh kemi synim kualifikimin dhe kur brigeli thas skemi as 1% shanse ju sulen te gjthe pseudo gazetaret kundra.kushdo qe te vije trajner per te qene i adhuruar ne vendin fodull duhet te thote
se zvicren sllovenine norvegjine e qipron i kemi ndeshje te lehta dhe jemi te kualifukuar per brasil2014 pa probleme
i perjashtuar

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Ledi1920 » Wed, 09 Nov 2011 , 10:01

Po ska faj traineri ktu e kena fol 100 here. Ne kujtojm se kena futbollista...por kena i mut. ME shume nuk lujn sesa lujn ne europe. kto qe i kena ktu dihet mo...ket futboll kena pse duhet me u habit. Futbolli do strategji,(rasti qe ndodhi ket eleminator, lujtem fort me francen, per me ra ne sy te manaxhereve te huaj dhe na u shkarkun baterite dha dy dite mrapa na flliqi luksemburgu) do intelekt (njerez qe ndjekin seminare futbolli,profesor, trainer), do pune. Shkallet ngjiten nji nga nji, kurse dum me i ngjit nga 20 per i here.

Me cdo trainer qe do vi ket pune do kemi.
Nuk do na kualifikoj dot dhe do e shkarkojm. E do nisi prap nji aventure e re me nji trainer tjeter.


Me kombetaren per mu dicka ka ndryshu. Para 5 vjeteve e nisnim gjithmon keq ene ashtu e perfundonim. Tani kena fillu me e nis mire por e prishim ne mes, duhet me punu fort qe me e nis mire dhe me majt ate ritem deri ne fund. Ne themi rrafim ket,rrafim pra fluturim me pras ne b***...

Per gazetar sportiv mos me fol se jane lepirese...
Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by GOLDIAN » Wed, 16 Nov 2011 , 23:19

o duke muti po a ke turp me cu komtaren ne prilep
a ka met ma shqiptar me b*** ne ate vedn apo tan jane rremby nga milionat e pista qe po bajne
dhe ska ma ndjej komtare hic
asnji gazete maqedone sflet per ate qe ndodhi normale kjo4
po ne kemi qeveri??????????
ca me duhwen mu si shqiptar festimet e 100 vjetorit ku e than shqip ne po na shkerdhejne ne cdo drejtim dhe maqedonet me 1 milion banore e dum na me luftu serbt
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by GOLDIAN » Sun, 20 Nov 2011 , 04:45

mas largimit te hidink turqit e zgjodhen brenda ores trajnerin e ri
kurse ne e lem per 2012
sa turp
i perjashtuar

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Edmond-Cela » Thu, 24 Nov 2011 , 00:06

U hodh sot ne Zvicer shorti per eleminatoret e Boterorit 2014, te cilat do te startojne ne shtator te vitit te ardhshem. Shqiperia ndodhet ne grupin E bashke me Norvegjine, Sllovenine, Zvicren, Qipron dhe Islanden, kundershtare qe deri diku mund te konsiderohen te pranueshem persa i perket emrit.Pas hedhjes se goglave kuqezinjte kane mesuar datat dhe emrat e kundershtareve.Eleminatoret per Shqiperine do te startojne ne 7 shtator 2012 ku ne Tirane do te presin Qipron dhe kater dite me pas do te luajne ne Zvicer kunder vendasve.Ndeshja e fundit per kuqezinjte ne kete fushate eleminatoresh do te luhet ne Qipro, ne 15 nentor 2013.

Kalendari per ShqiperineSHQIPERI - Qipro (7 shtator 2012)
Zvicer - SHQIPERI (11 shtator 2012)
SHQIPERI - Islande (12 tetor 2012)
SHQIPERI - Slloveni (16 tetor 2012)
Norvegji - SHQIPERI (22/23 mars 2013)
SHQIPERI - Norvegji (7/8 qershor 2013)
Slloveni - SHQIPERI (6 shtator 2013)
Islande - SHQIPERI (10 shtator 2013)
SHQIPERI - Zvicer (11 tetor 2013)
Qipro - SHQIPERI (15 tetor 2013)
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by fpjalmi » Thu, 01 Dec 2011 , 07:41

Ka dale nji kang shum e bukur para 2 ditsh dhe asht himni i ri i Tifozave “Kuq e Zi”

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... WfPwDs4v2Y

Mu me pelqen jashtzakonisht kja kang ,shum e bukur

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Edmond-Cela » Thu, 01 Dec 2011 , 19:52

fpjalmi wrote:Ka dale nji kang shum e bukur para 2 ditsh dhe asht himni i ri i Tifozave “Kuq e Zi”

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... WfPwDs4v2Y

Mu me pelqen jashtzakonisht kja kang ,shum e bukur

kanga ka 5-6 vjet qe ka dal se e kam me ipod tash sa kohe.

por video do jet rinovu
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by ultraskuqeblu1 » Tue, 31 Jan 2012 , 02:25

Edmond-Cela wrote:
fpjalmi wrote:Ka dale nji kang shum e bukur para 2 ditsh dhe asht himni i ri i Tifozave “Kuq e Zi”

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... WfPwDs4v2Y

Mu me pelqen jashtzakonisht kja kang ,shum e bukur

kanga ka 5-6 vjet qe ka dal se e kam me ipod tash sa kohe.

por video do jet rinovu
Kanga ka ken por eshte nxjerr me videoklip dhe eshte promovu ne Tirane, Prishtine dhe Shkup me rastin e 28 Nentorit :)
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by fpjalmi » Wed, 29 Feb 2012 , 20:38

Gjeorgji -Shqipni =2-1 . Sot humbem me Gjeorgjine , por mund te tham qe asht ndeshja ma e bukur qe kena ba keto vitet e fundit . Ne pjesen e pare kena lujt hata , kurse pjesen e dyte jena mbrojt ma shum. Duke pa formacionin me shum mungesa , si ne mbrojtje , si ne mesfushe dhe ashtu edhe ne sulm , mund te tham qe keta lojtare kan shkelqy, dhe me pelqejn jashtzakonisht lojtaret qe de biazi ka fut ne fushe , dhe duke pa stilin e lojes , mund te tham qe ky asht tranieri qe asht dasht me pas shum kohe ma perpara , por perseri nuk asht vone.

Duke pa Edgar Canin qe lot per here te pare me shqipnine dhe duke ba gol ne minuten e trete . Sadiku per here te pare gjithashtu bashk me zeqirin ne mos gabosha . Dallku , Lila , roshi , muzaka , vila , hyka , veliu , mund te tham se te gjithe ishin fantastik. Aq sa kuptova , agolli ishte lojtari qe gaboj ma shum dhe ne mos gabosha ishte edhe fajtori i golit .

Rezultati i drejte do ishte 1-1 . Albitri e ka majt shum keq lojen ne favore te vendasve , sidomos ne pjesen e dyte e degjenaroj krejt lojen , njisoj si te ishte lojtari i 12 per vendasit . Duke mos ndal lojen kur na demtoshin ,, dule dhan 2 penallti te paqena sidomos penalltia e dyte kunder nesh , jo vetem kur lojtari stimuloj , por edhe mbas pritjes se portierit ku topin e ciku me dore lojtari kundershtar , dhe + kur i doli portierit tone para duke i xan rrezen me qellim , mund te tham qe ishte nji skandal ose nji degjenarim i nji albitri qe gjykon nji ndeshje te njeanshme , ose ma shkurt duke ia ba muuuu

heroi i ndeshjes ishte portieri ujkani , qe me te vertete me ka habit me pritjet e penalltive , dhe ne shum pritje te tjera vendimtare dhe te sigurta , duke mu duk se ishta hija e tij ne ndeshjet e meperparshme dhe jo ujkani i sotem .

me kete tranier , mendoj se do shkojm shum nalt. Ndoshta mund te jete ajo shqipni qe kena deshiru gjithmone .

Siqo qe te jete puna , do ia lajm te ardhmes ne ndeshjet qe do vijne

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by ultraskuqeblu1 » Wed, 29 Feb 2012 , 21:03

pjalmi mos harro DukaBet, 2sh 1sh klasik :wink:
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by fpjalmi » Thu, 01 Mar 2012 , 07:45

ultraskuqeblu1 wrote:pjalmi mos harro DukaBet, 2sh 1sh klasik :wink:

haaahaa, nuk ma han mendja se ka pas nej bet ja .

lojtaret tone ken tu rrah albitrin ne fund te ndeshjes 8)

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Edmond-Cela » Sat, 10 Mar 2012 , 12:17

Plani i FSHF: Kombëtarja luan në Durrës

Në garë edhe stadiumi i Shkodrës, por ka më pak shanse.

Kombëtarja shqiptare me shumë mundësi do t’i luajë në Durrës ndeshjet e ardhshme, të vlefshme për eliminatoret e Botërorit 2014. Projekti për prishjen e “Qemal Stafës” dhe ndër-timin e stadiumit të ri, kanë detyruar FSHF-në që të gjejë një zgjidhje provizore, por gjithsesi të kushtueshme.
Shqipëria nuk ka asnjë stadium që të përmbushë kriteret e duhura për një ndeshje ndërkombëtare të nivelit të lartë. Disa prej tyre në raste emergjente janë zhvilluar në Shkodër, por edhe ky impiant është shumë i amortizuar dhe për një rikonstruksion të pjesshëm të tijin, sa për t’u futur në kategorinë “i pranueshëm”, do të duheshin shpenzime të konsiderueshme. Burime pranë FSHF-së bënë të ditur se dy stadiumet ku mund të luajë Kombëtarja ndeshjet e saj edicionin e ardhshëm janë ai i Durrësit dhe ai i Shkodrës, me të parin shumë të favorizuar. Arsyeja është e thjeshtë: duhen më pak parà për rikonstruksionin e stadiumit të Teutës se sa të atij të Shkodrës. Megjithatë, Komiteti Ekzekutiv i FSHF-së, pritet që vendimin ta marrë brenda muajit mars. Sipas kritereve të FIFA-s, një stadium për një ndeshje ndërkombëtare duhet të ketë një kapacitet prej jo më pak se 8 mijë vendesh të ulura. Impianti i Durrësit nuk e përmbush këtë kriter (ka afërisht 6 mijë vende të ulura) dhe për pasojë po mendohet që të pajisen me ndenjëse plastike edhe tribunat prapa portave. Ndërkaq, stadiumi i Shkodrës i përmbush këto kritere, por ka probleme të mëdha me pjesën tjetër të infrastrukturës, ku më kryesorja është tribuna VIP. “Ndeshjet e Kombëtares është mirë që t’i luajmë në Shqipëri, por duke qenë se ‘Qemal Stafa’ do prishet dhe do ndërtohet një impiant i ri, atëherë do të luajmë një stadium tjetër. Jemi në fazën e diskutimeve dhe të shqyrtimit të mundësive mes stadiumit të Teutës dhe të Shkodrës, por këtë do ta shohin me kujdes specialistët e FSHF-së dhe më pas vendimin do ta marrë Komiteti Ekzekutiv”, ka deklaruar Ardian Cani, administratori i “sh.a. Qemal Stafës”. Ndeshja e fundit e Kombëtares e luajtur në Durrës, është Shqipëri-Uzbekistan, 1-0, më 11 gusht 2010.


Sfida me Spanjën
Federata Spanjolle e Futbollit nuk ka kthyer ende një përgjigje zyrtare për të vulosur ndeshjen miqësore me Shqipërinë, e programuar për t’u luajtur në Zvicër. Kampionët e botës kanë rënë dakord parimisht me krerët e federatës sonë, por ende nuk kanë kthyer një përgjigje me shkresë. Kjo ka bërë që në FSHF të jenë disi të shqetësuar, pasi besonin se kishin arritur akordin me spanjollët dhe detajet ishin thjesht formalitet. Takimi, nëse do konfirmohet, do të luhet në Gjenevë të Zvicrës, para fillimit të Kampionatit Europian.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Skodrinon » Sat, 10 Mar 2012 , 18:51

çfare pisllekut
u dashkan ma shume lek me restauru l.boricin se n.dovanen qi duhet me i shtu 2.000 vende....
dojn me restauru nji stadium ku shkojne 5 tifoza n'jave. edhe kta kur pretendon teuta per kampionat
pa llogarit qi tuj pase l.borici dyfishin e kapacitetit ke mundsi me i xjerr paret qi shpenzon prej biletave qi shet ma shume.
tan jeten me kto legenlleqe

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by GOLDIAN » Sat, 10 Mar 2012 , 20:59

Skodrinon wrote:çfare pisllekut
u dashkan ma shume lek me restauru l.boricin se n.dovanen qi duhet me i shtu 2.000 vende....
dojn me restauru nji stadium ku shkojne 5 tifoza n'jave. edhe kta kur pretendon teuta per kampionat
pa llogarit qi tuj pase l.borici dyfishin e kapacitetit ke mundsi me i xjerr paret qi shpenzon prej biletave qi shet ma shume.
tan jeten me kto legenlleqe
kush dreqi e din se ca interesahs kan mor burre ne niko dovana keto pleha se vec me rru miliona e kan mendjen
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Skodrinon » Sat, 10 Mar 2012 , 21:14

GOLDIAN wrote:
Skodrinon wrote:çfare pisllekut
u dashkan ma shume lek me restauru l.boricin se n.dovanen qi duhet me i shtu 2.000 vende....
dojn me restauru nji stadium ku shkojne 5 tifoza n'jave. edhe kta kur pretendon teuta per kampionat
pa llogarit qi tuj pase l.borici dyfishin e kapacitetit ke mundsi me i xjerr paret qi shpenzon prej biletave qi shet ma shume.
tan jeten me kto legenlleqe
kush dreqi e din se ca interesahs kan mor burre ne niko dovana keto pleha se vec me rru miliona e kan mendjen
duka ishte njit me hasanbelliun sot ne tribun.
ne na perfaqsote shaba....

Post Reply