U-19

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

U-19

Post by kuqeblu » Thu, 01 Mar 2007 , 19:27

Shqipëria U-19 kundër Spanjës, tri herë kampione e Europës

Albania-Sport Shqipëria U-19 do të jetë përballë një kundërshtari si Serbia në raundin e parë eliminator, por në Grupin 5 bëjnë pjesë dhe Spanja dhe modestët nga Lihteshtejni.

Shorti është hedhur sot në Barcelonë, ku përfaqësues i Federatës Shqiptare të Futbollit, ishte sekretari i përgjithshëm, avokat i mirënjohur Roland Mici.

Shqipëria bënte pjesë në vazon e dytë, në vendet 27-52 së bashku me Letoninë, ekipin që plotëson katërshen e Grupit 5. Spanja është ekipi me historinë më të shkëlqyër në të këtë moshë pasi është tri herë kampionë e Europës: 2002, 2004 dhe 2006.

Në kampionatin Europian U-19, finalet e të cilit do të luhen në Turqi 2008, në raundin e parë eliminator bënin pjesë 52 ekipe të ndara në 13 grupe, të renditura në bazë të koeficentëve të tyre, ku sigurisht që mungon emri i Turqisë organizatore.

Për herë të parë ndryshoi dhe formati i zhvillimit të aktivitetit, ku në garë janë të gjithë. Vendet e para dhe të dyta të çdo grupi së bashku me dy vendet e treta më të mira të 13 grupeve do të kualifikohen në raundin e Elitës. Shtatë fituesit e grupeve të Elitës do të bashkohen me vendin organizator Republikën Çeke në finalet e turneut.

Për herë të parë në këtë aktivitet merr pjesë edhe Mali i Zi, anëtari i 53-të i UEFA-s.

Ekipi Kombëtar shqiptar U-19 drejtohet nga trajneri Ramadan Shehu.

Grupi 5

1.Spanja

2.Serbia

3.Shqipëria

4.Lihteshtejni
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Thu, 01 Mar 2007 , 19:28

Shpresoj qe mos te humasim prep me serbin 1-7 siq ka nodh para dy vjetsh.
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 01 Mar 2007 , 20:46

Taman po thu naqe.Se me te mujte serbi asht si me te iq iriqi! :lol: :lol: :lol:

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Fri, 02 Mar 2007 , 12:46

vllaznia1919 wrote:Taman po thu naqe.Se me te mujte serbi asht si me te iq iriqi! :lol: :lol: :lol:
Iriqi asht mir mar, pa ruju nga breshka :D
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 02 Mar 2007 , 14:23

Nuk asht e rrezikshme breshka jo! :lol: :lol: :lol: :lol:

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 12 Apr 2007 , 20:04

Kombëtarja U-19, turne në Sllovaki
Më datën 28 mars, kombëtarja e të rinjve, e cila drejtohet nga trajneri Ramadan Shehu, do të zhvillojë një turne në Sllovaki. Në këtë turne, që mban emrin kupa "Sllovakia", marrin pjesë disa përfaqësuese të kësaj moshe. 19-vjeçarët kuqezinj kryen një grumbullim në fund të muajit shkurt, ku trajneri Shehu bëri dhe një përzgjedhje të disa lojtarëve të talentuar që aktivizohen jashtë Shqipërisë.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Sat, 20 Oct 2007 , 20:57

Shqiperia ka humb 2-0 me spanjen por sot fitoi 2-1 me serbt.urime djelmoshave per fitoren.

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Sat, 20 Oct 2007 , 21:10

Urime Shqipnis, sidomos ngaqi Serbia asht kampione e bots ne fuqi. Edhe kuner Spanjes, neshje te humbun 0-2, nuk kena lujt keq, sidomos duke marr parasysh qi Spanjollt jan kampion Evropet ne fuqi dhe tre her kampion gjithsej.

Per ma shum mbi grupin eliminator mund te shifni kyt faqen ktu:
http://www.uefa.com/competitions/under1 ... 00204.html
te cilen fatkeqsisht UEFA nuk e ka azhornu hala. Ne rast fitorjet kuner Lihtenshtejnit, qi asht plotsisht e mujtun, Shqipnia kualifikohet ne "Elite Round" te kampionatit.

M'bahet qefi qe Shqipnia ka breza te rinj te talentum, qe perballen me sukses kuner ekipeve me peshe ne Evrop dhe Bot, siq jan Serbija e Spanja.
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Sat, 20 Oct 2007 , 21:53

kuqeblu wrote:Urime Shqipnis, sidomos ngaqi Serbia asht kampione e bots ne fuqi. Edhe kuner Spanjes, neshje te humbun 0-2, nuk kena lujt keq, sidomos duke marr parasysh qe Spanjollt jan kampion Evropet ne fuqi dhe tre her kampion gjithsej.

Per ma shum mbi grupin eliminator mund te shifni kyt faqen ktu:
http://www.uefa.com/competitions/under1 ... 00204.html
te cilen fatkeqsisht UEFA nuk e ka azhornu hala. Ne rast fitorjet kuner Lihtenshtejnit, qe asht plotsisht e mujtun, Shqipnia kualifikohet ne "Elite Round" te kampionatit.

M'bahet qefi qe Shqipnia ka breza te rinj te talentum, qe perballen me sukses kuner ekipeve me peshe ne Evrop dhe Bot, siq jan Serbija e Spanja.
Me sa di un Serbia nuk asht kampion as botet e as europet,makare tek fifa nuk gjeta gja.Fitorja asht shume e randsishme se pse bahet kunder nje skuadre shume te forte dhe e ka emrin serbi.jam habit sepse perveç shkodranit Mirgen Bushati kerkend tjeter prej jashte nuk kan ftu.Edhe ky Bushati vjet ka lujt me te rinjt e nje skuadre te kategorise te peste italiane e tham qe ka lojtar ma te mire se ky makare duke pa skuadren ku lujn se per si lujn si kam pa

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Sat, 20 Oct 2007 , 23:42

po m'bahet qefi shume per kyt fitore kunder legenave serb. ishalla po fitojn edhe kunder lichtenshteinit masi mujkan me u kualifiku per fazen finale.bravo Shqipnia
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sun, 21 Oct 2007 , 02:57

Urime U-19 per fitoren, e ishalla vazhdjojne kshu :)
Kam frike se nuk na mjafton vetem fitorja me Lichtenschteinin, sepse jena me pike te barabarta me Serbine e ne ndeshjen e ardhshme sikur sebija te fitojne kunder Spanjes atehere ne mund te dalim jashte, na duhet nji fitore me golavarazh te madh.
Vllaznit Ultras

Image

User avatar
gdr
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 265
Joined: Wed, 25 Oct 2006 , 08:39
Location: Itali

Post by gdr » Sun, 21 Oct 2007 , 08:54

bravo bravo bravo! Me mujt pisat serb asht nji gja shum e mir po lexova se ka grumullu edhe nji qe lun n'kategori t'pest italiane :roll: , ba me fallsifiku pasaporten paskam shpres :P
vllaznia veç me shkodran

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sun, 21 Oct 2007 , 14:02

Spanja ka barazu me Lichtenshteinin, kshu qe nje fitore e jona ne ndeshjen e ardhshme kunder Lichtenshteinit, na kualifikon per turnin tjeter :)

Para Shqipnija :)
Vllaznit Ultras

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Tue, 23 Oct 2007 , 16:45

Ishalla po fitojm me Lichtensteinin se frigen ia kam boll se bajm nai marri, sidoqofte madheshtore qi djemt e kan ngrite nalt emnin shqipni ne ndehsjen kunder Serbise.

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Tue, 23 Oct 2007 , 17:05

Shqipëria U-19 sot luan për kualifikimin

Shqipëria U-19 e drejtuar nga Ramadan Shehu, përveçse ka gëzuar pamasë tifozët shqiptarë duke mposhtur kombëtaren e 19 vjeçarëve të Serbisë, mund të bëhet i pari ekip kombëtar shqiptar që kualifikohet në një eveniment ndërkombëtar. Kuqezinjve të vegjël tani u duhet që të shënojnë fitore në ndeshjen që zhvillojnë të martën me fillim prej orës 20:30 ndaj Lihtenshtajnit për të siguruar një vend në të ashtuquajturën “Ellite Round” të Kampionatit Evropian U-19. Në rast se arrin kualifikimin Shqipëria U-19 do të garojë në një nga shtatë grupet në “Ellite Round”. Fituesit e grupeve në “Ellite Round” sëbashku me vendasit e Çekisë do të luajnë në turneun final (me pjesëmarrjen e 8 skuadrave) prej nga do të dalë skuadra kampione e vitit 2008.

Fitorja eventuale ndaj Lihtenshtajnit, një detyrë që në letër duket e lehtë, do t’i sillte kualifikimin e sigurt ekipit tonë, ndërsa barazimi do të ishte i vlefshëm vetëm në rast se Spanja do të shënojë fitore përballë Serbisë.

Marre nga albania-sport.com
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 23 Oct 2007 , 22:08

Ishalla po kualifikohen se kishte ken historike.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Wed, 24 Oct 2007 , 01:24

olllllllllleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Shqipnia kualifikohet per ne turin tjeter :) :D :D :D :D

Shqipnia ka barazu me rezultatin 0-0 me Lichtenchteinin.
20 minutat e fundit i kena lujt me nji lojtar ma pak pasi asht largu me te kuqe nji lojtar i joni.
Ndeshja tjeter mes Serbise dhe Spanjes ka perfundu ne barazim me rezultatin 1-1.
Ky barazim na lejon qe te shkojme ma tej fale fitores ne ndeshje direkte kunder Serbise.

Ja renditja perfundimtare e grupit te 5 eliminator:


1.Spanja 5
2.Shqipëria 4
3.Serbia 4
4.Lihteshtejni 2
Vllaznit Ultras

Image

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Wed, 24 Oct 2007 , 05:08

Hallall djemve te rinj shqiptar; na kan nderu dy her ne kto eliminatore: njiher qi rrahme serbt e njiher qi u kualifikume. Me dal ne grup me nji pik ma pak se Spanja kampione nuk asht pak. Hajt ishalla na bjen grup i leht ne "Elite Round" e futna n'tetshe finale. :D
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Wed, 24 Oct 2007 , 05:21

EURO U-19 / Shqiperi - Lihtenshtejn 0-0

Kualifikohet Shqiperia si e dyta grupit, Spanja si fituese, ne pritje Serbia

Skuadra U-19 e Shqiperise ka barazuar takimin e fundit me skuadren U-19 te Lihtenshtejn. Ndryshe nga takimi i meparshem qe zhvilloi me skuadren e Serbise, djemte e Ramazan Shehut bene nje paraqitje jo dinjitoze por te mjaftueshme per nje barazim qe ti kualifikonte. Perfaqesuesja e Shqiperise qe prej minutes se 70 luajti me 10 lojtare. Barazimi e ngjit Shqiperine ne kuoten e 4 pikeve, baraz me Serbine qe ka golaverazh me te mire por qe eshte mundur ne ndeshjen direkte nga Shqiperia. Duke patur parasysh se pervec 13 skuadrave qe fitojne grupet kualifikuese, direkt kualifikohen edhe 13 skuadrat qe dalin ne vend te dyte, me short do te percaktohen edhe 2 skuadrat me te mira te vendeve te treta, per te cilat do te ndiqet kriteri i pikaverazhit me te mire, rezultati direkt me skuadrat qe jane ndeshur ne grupet perkatese si dhe paraqitja Fair Play. Shqiperia e ka siguruar vendin e dyte, ndonese me golaverazh me te dobet, por jane ngjitur me lart se kane fituar takimin direkt ,e Serbine. Spanja qe barazoi me Serbine, kualifikohet si fituese e grupit. Pra Shqiperia kualifikohet dhe Serbia ju duhet te presin deri me date 15 nentor pas perfundimit te takimeve Itali-Kroaci dhe Mal i Zi-malte, per grupin 13-te per te mesuar fatin e tyre.

Praktikisht, per ne fazen e dyte do te kualifikohen 28 skuadra nga 13 grupe. 2 me te mirat e cdo grupi dhe 2 te tretat me te mira, qe ne fazen e dyte do te ndeshen per te nxjerre 7 skuadra te cilat do ti bashkohen Cekise ne fazen finale si vend organizator.

Serbia vazhdon te shpresoje duke patur parasysh se deri tani nga grupet 2, 3, 6, 8, 9 dhe 12 qe i kane perfunduar ndeshjet, Grupi 9 ka nxjerre si fitues Turqine me 7 pike, por Danimarka dhe Bullgaria kane 4 pike. nese asnje grup tjeter nuk do te nxjerri skuader te vendit te trete me me teper se 3 pike, atehere Serbia do ta kete te sigurte kualifikimin per ne fazen e dyte.

Marre nga AlbaniaSoccer.com
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

tironsi_tr
Mysafir i Rrespektum
Mysafir i Rrespektum
Posts: 503
Joined: Thu, 09 Aug 2007 , 05:33
Location: TR 1920 A

Post by tironsi_tr » Wed, 24 Oct 2007 , 06:24

shum mire mu ka bo qefi shume. i lumte ktune cunave se i kena te ardhmen tone. me pune/kurajo dhe inot shqiptari kon per te ca perpara. mu bo qefi edhe 100here mo shume prej ktij kualifikimi qe lom mrapa rracen e poshter serbe.
Se Tirones Deri Me Sot Vec Tironsi 24Karat i Ka Dal Zot!!!!

Post Reply