Legjionaret

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Legjionaret

Post by GOLDIAN » Mon, 31 Jan 2011 , 19:50

pervec salihit shyqyr se kena bogdanin e respekte duhet me i than se po lun ne nivele te larta
a kena nej lojtar tjeter vec ketyne dyve
se gjithmone kena pretendime mu kualifiku ne europian a boteror po cdo here e ma dobet jena
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Legjionaret

Post by fpjalmi » Tue, 01 Feb 2011 , 08:43

GOLDIAN wrote:pervec salihit shyqyr se kena bogdanin e respekte duhet me i than se po lun ne nivele te larta
a kena nej lojtar tjeter vec ketyne dyve
se gjithmone kena pretendime mu kualifiku ne europian a boteror po cdo here e ma dobet jena
gold ,me pas shqipnia lojtaret qe na ka marre zvicrra greqia gjermania maqedonia e shum shtete te tjera do te ishim kualifiku ,biles do kishim ken ne nivelin e serbis .

ishalla ne 20 vjeqarin e ardhshem fshf nuk ka me ba te njejtin gabim .

problemi asht qe 80 perqind te lojtareve kosovare nuk dojn me lujt me kombetaren e shqipnise ,athu sikur nuk kena nji gjuhe te perbashket :(

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Legjionaret

Post by fpjalmi » Wed, 02 Feb 2011 , 20:47

Skela ne Bundesliga 5 gjermane
General Anzeiger: Blerje e bujshme e TSV Germania Windeck


http://albania-sport.com/mat.php?idm=16113

ma mire te kishte ardh ne kampionatin shqiptare sesa me e ul vedin kaq poshte

sejad
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 233
Joined: Sun, 06 Jan 2008 , 20:47
Skuadra: Vllaznia || Bayern
Location: USA

Re: Legjionaret

Post by sejad » Wed, 02 Feb 2011 , 21:38

papappapa sa posht e ka ule vedin :((

nqs thirret ne kombtare prape....turp.
FORCA VLLAZNIA!!!

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Legjionaret

Post by fpjalmi » Thu, 03 Feb 2011 , 10:38

sejad wrote:papappapa sa posht e ka ule vedin :((

nqs thirret ne kombtare prape....turp.
me duket se ka hek dore nga kombetarja dhe asht terhek ne mos gabosha para 2 javeve 8)

E kupton edhe vete se e ka lan shami :wink: :D

sejad
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 233
Joined: Sun, 06 Jan 2008 , 20:47
Skuadra: Vllaznia || Bayern
Location: USA

Re: Legjionaret

Post by sejad » Thu, 03 Feb 2011 , 14:07

Lajmi konfirmohet nga mediat gjermane, por vetë futbollisti, në një prononcim për "Panorama", mohon gjithçka. Mund të duket e pabesueshme, por kapiteni i Kombëtares shqiptare (në mungesë të Altin Lalës), Ervin Skela, ka zgjedhur të luajë për skuadrën e kategorisë së pestë në Gjermani, TSV Vindek.

Të paktën këtë gjë raportojnë mediat gjermane. "Pak përpara fundit të merkatos kemi arritur një marrëveshje", tregon me buzëqeshje drejtuesi i skuadrës, Heiko Scholz, për shtypin gjerman.

Kapiteni 34-vjeçar i përfaqësueses shqiptare, i cili prej kohësh është pa ekip, do të kishte dashur të luante në një nga ligat e para gjermane si Këlni, Karlsruhe apo Bielefeldi, por nuk arriti që të nënshkruante për asnjë nga këto skuadra. Por mesa duket, pamundësia për të rënë dakord, e ka detyruar atë të zgjedhë klubin zonal, që mesa duket i ka plotësuar kërkesat financiare.

Vetë futbollisti ka pohuar dje në mbrëmje se nuk ka firmosur për këtë skuadër. "Jo, nuk është e vërtetë që kam nënshkruar për këtë ekip. Unë vetëm sa do të bëj stërvitje aty për të mbajtur trupin në formë. Madje, edhe po më kërkoi Kombëtarja nuk do të refuzoj", ka pohuar Skela.

Ish-lojtari i Kaiserslautern, Frankfurtit, Bielefeldit, Kotbusit e Koblenzit, ka luajtur ne total 68 ndeshje në Bundesligë 1 (21 gola) dhe 145 në Bundesligën 2 (32 gola). TSV Vindek është një klub në distriktin e Datenfeld, në veri të zonës së Vestfalia dhe është formuar vetëm në qershor 2009 nga bashkimi i FC Germania Datenfeld, Vindek FC dhe TSV Dreisel. Skuadra i luan ndeshjet në "Germania Datenfelder Sports Park", me një kapacitet prej 1 mijë vendesh të ulura. (Panorama)

=====

Deri sa te bahet 40 vjec ne kombtare e kena!
FORCA VLLAZNIA!!!

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Legjionaret

Post by fpjalmi » Mon, 07 Feb 2011 , 21:53

Goli i mrekulleshem i Lorik canes ne ndeshjen
Galatasaray 4 - 2 Eskisehirspor ku padyshim ishte lojtari ma i mire ne fushe per te dy skuadrat dhe hapi serine e golave


http://www.youtube.com/watch?v=fp4KHcZ3phA

goli i lorikut asht ne 1 min e 57 seconda por ma mire te shifet aksioni prej 1 minutit e 50 secondash

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Legjionaret

Post by fpjalmi » Mon, 14 Feb 2011 , 01:00

http://albaniasoccer.com/lajme/shqiperi ... shtit.html

Bakaj gol ne debutim me Dinamon e Bukureshtit

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Legjionaret

Post by fpjalmi » Wed, 02 Mar 2011 , 20:08

Kosovari Januzaj, Beckhami i ri


Manchester United ka blerë një 16-vjeçar kosovar i cili cilësohet si Beckhami i ri.
Adnan Januzaj është transferuar nga Anderlecht tek Manchester United për shifrën e 600 mijë eurove.

Thuhet se Ferguson është dashuruar menjëherë me Januzajn, i cili ka si karakteristika kryesore shpejtësinë, driblimin dhe teknikën. Gjithashtu, në ndryshim nga Beckham, Januzaj përdor këmbën e majtë.

Ende nuk dihet data në të cilën i riu kosovar do të bashkohet me klubin e famshëm anglez.

Pritet që Adnan Januzaj t’i bashkohet ekipit të rezervave (ekipi i të rinjve) të Manchester United.

http://top-channel.tv/artikull.php?id=205320

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Legjionaret

Post by fpjalmi » Wed, 02 Mar 2011 , 20:15

http://www.youtube.com/watch?v=0bN69ssF0D0

keka talent

Adnan Januza Manchester United New Sign A right winger Young Talent The New David Beckham

qe do te thote junuzi po bahet bekami i ri te manchester united .
ne kete video ma pshte thuhet

http://www.youtube.com/watch?v=jxZOifUcmmA

Mond Qela mund te dijn ma shum per kete talent ,qe me siguru nuk ka me pranu me lujt me kombetaren .

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Legjionaret

Post by fpjalmi » Tue, 19 Apr 2011 , 04:38

Goli i Bogdanit i jep 3 pikë Çezenës ndaj Barit

http://www.sportishqiptar.com.al/goli-i ... daj-barit/

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Legjionaret

Post by GOLDIAN » Wed, 11 May 2011 , 19:01

lala e ka zgjat dhe per nje vit kontraten me hanover
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Legjionaret

Post by Admin » Fri, 13 May 2011 , 00:06

Hallall Lales, nji profesionist i vertet edhe se kete sezon per shkak te demtimit ka lujt pak minuta.
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Legjionaret

Post by GOLDIAN » Thu, 19 May 2011 , 18:56

suksese odise roshit
sipas transfermarkt .de
volker finke drejtori teknit i kelnit ka ba zyrtare dhe blerjen e pare per sezonin e ri
dhe ky asht djaloshi vlonjat roshi

o zot ishalla i prihet e mbara
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Legjionaret

Post by Man in Redblue » Thu, 19 May 2011 , 19:04

http://www.goal.com/de/news/827/bundesl ... on-terodde


Ishalla i prihet mbare, Kölni asht skuader e pershtatshme per me fut kam ne kampionatin gjerman.

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Legjionaret

Post by Ledi1920 » Fri, 20 May 2011 , 09:09

Suksese Roshit ne Bundeslige.

Mu bo qejfi shume. Eshte 19 vjec, 1.87 i gjate pra te dhena fizike fiks per bundeslige.
Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Legjionaret

Post by Skodrinon » Sat, 21 May 2011 , 00:45

GOLDIAN wrote:suksese odise roshit
sipas transfermarkt .de
volker finke drejtori teknit i kelnit ka ba zyrtare dhe blerjen e pare per sezonin e ri
dhe ky asht djaloshi vlonjat roshi

o zot ishalla i prihet e mbara
asht firak ma m'duket ky

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Legjionaret

Post by Admin » Sun, 22 May 2011 , 00:49

Po Skodrinon prej Fierit asht, ka lujt me Apolonine ne kategori superiore para se me ik te Flamurtari.
Ishalla i prihet mbare, moshen e ka tamam si edhe fizikisht me aq sa kam pak sa e kam pa tu lujt duket se i ka te dhanat per me ec mire.
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Legjionaret

Post by GOLDIAN » Thu, 26 May 2011 , 19:51

u ashtu se spo e permendi taman ne theb tu i ba qejfin vedit popull kot

lexone sportin shqiptar
terim i hap rruge canes se kerkon me ba nje ekip te forte me lojtar turq pa asnje te huaj??????????????
po ky elmander qe nenshkroi para da ditesh a asht turk????

pffffffffffff sezon leshit te gallata leshit te sunderlandi e fundi i karrieres ne rome
te shkojne ne france ma mire tham une

une bahem me nerva tek lexoj te tilla shkrime
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Legjionaret

Post by Skodrinon » Thu, 26 May 2011 , 23:34

ket here nuk kan faj kta t'tont se njashtu ka shkru gazetari italian. e lexova te il messaggero.

kurse gjergj kola thote asht tu u ba nami ne austri per vajushin. dyndje menaxheresh. :D
mos delni n'rruge ju qi jeni atje se ka me pase trazina :D

Post Reply