Lajme mbi kombëtaren

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Admin » Sun, 23 Feb 2014 , 16:07

MRB a je ne rregull me shortin : :lol:

Me me duket shume shume grup i veshtire e vetem ndonji mrekulli e madhe ban qe me u kualifiku....
Ishalla me Serbine te pakten te marrim 4 pike :)
Vllaznit Ultras

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Skodrinon » Sun, 23 Feb 2014 , 18:09

Ishalla uefa merr masa edhe nuk lejon transfertat e serbve ne Shqipni e shqiptarve ne Serbi. Perndryshe kane me u ba rrumuja t'mdhaja ne kto dy ndeshje

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Man in Redblue » Sun, 02 Mar 2014 , 13:08

NSerbi randsi ka me ba gol na te paret, atehere msyjne fushen tifozat serb dhe e fitojme ne tavoline 3-0 :D :D

Ishalla kena fat me pas do lojtar kyc nforme, se frike boll i kam kto dy ndeshje :? :? Problem asht qe ndeshjen me Serbine e kena te dyten mrenda 4 diteve (mas Danimarkes) e na tradicionalisht nuk kena ken ne gjendje me xjerr dy ndeshje rresht mire...

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Man in Redblue » Sat, 08 Mar 2014 , 13:48

Brravo U21 per fitoren ne Austri 3-1: ketu mund ti shifni golat:
http://tvthek.orf.at/program/Sport-Aktu ... en/7579862" onclick="window.open(this.href);return false;

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by fpjalmi » Sun, 09 Mar 2014 , 04:45

Fitore historike

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by vvvllaznia » Mon, 28 Jul 2014 , 18:34

http://www.panorama-sport.com/lajmi-kry ... a-e-levit/" onclick="window.open(this.href);return false;

s'kena ma nevoj me ken tifoza te Gjermanis :D :D :D

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by fpjalmi » Tue, 29 Jul 2014 , 23:04

Talenti i Shalkes, “apel” FSHF-së

Talenti Dren Hoxha debutoi pak ditë më parë me fanellën e Shalkes, duke shënuar një gol të bukur me takë në miqësoren ndaj Hasna Rostokut. Ai pranon se nuk ka pasur asnjë ofertë për të qenë pjesë e kombëtareve shqiptare, edhe pse ka pasur disa kontakte me zyrtarë të FSHF-së. “Unë jam krenar që jam shqiptar. Prindërit e mi janë të tillë, edhe pse unë kam lindur në Gjermani, pasi kemi emigruar që në vitin 1992. Aktualisht më kanë grumbulluar me ekipin e parë të Shalkes dhe jam i lumtur për këtë gjë. Shpresoj të bind trajnerin”, u shpreh ai. “Kam pasur disa kontakte me zyrtarë të FSHF-së, por kanë qenë biseda të thjeshta, që nuk kanë sjellë një përfundim. Nëse do të më vinte një ofertë nga Kombëtarja U-21 sigurisht që do e merrja në konsideratë dhe do e vlerësoja. Gjithsesi, deri tani nuk ka ardhur asnjë e tillë dhe unë do përqendrohem vetëm tek aventura me Shalken”, shtoi ai. Në fund, ka një mesazh për të gjithë tifozët shqiptarë: “Dua t’u them se jam krenar që jam pjesë e këtij populli dhe dua t’i përshëndes kudo që ndodhen, në Kosovë, Shqipëri, Gjermani, Zvicër e shumë vende të tjera
http://www.panorama-sport.com/lajme-fla ... l-fshf-se/" onclick="window.open(this.href);return false;
---------
Ku i ka syte tranieri i 21 vjecareve . Ky njeri edhe nese zgjedh nji kombetare tjeter , kurr nuk do bahet tradhetare . Tradhetare jan qujt edhe shum lojtare si ky njeri i nderum qe nuk asht i pari qe kerkon te luajn me shqiperine, por veshi i shurdher i fshf-se nuk ia ka hedh syte , dhe nji rast i tille ishte edhe Xhaka

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by fpjalmi » Wed, 30 Jul 2014 , 00:03

Turp per Fshf-ne qe ven ne kombetare nji tranier tradhetare si Skënder Gega qe sic shifet shum qarte qe nuk e ka mendjem me pru lojtaret qe i duhen u 21-shit por me mush gjepat e tij me lojtare amatore . Gjaja ma e poshter asht qe Fshf-ja e ka ka kuptu qe Skender Gega merr lojtaret qe i mbushin gjepin , dhe len ato lojtare qe i duhen shqiperise , dhe per qudi nuk po e kuptojm Armando Duken , A i ndan paret me te ngaqe mund ta ket njeriun e tij , apo i jane qerru syte dhe gjithashtu nuk ndigjon sepse ndrysh nuk shpjegohet , nji skandal i vertete .

Nuk mjaftoi mos thirrja ne kombetare e talentit Dren Hoxha qe po shkelqen Me shalken , nuk mjafton thirrja e asnji shkodranit ne kombetaren u 21 edhe pse ishin kampion shqipniet, dhe tashti ndodhi edhe ajo qe nuk pritej , ku talenti shqiptare Hysen Memolla nuk pelqehet nga tranieri i u 21 vjecareve Skender Gega , dhe per qudi e blen verona qe kete vit lun ne Serine A te kampionatit italian .
--------------------------------------------------------
E refuzuan Shpresat, Verona blen shqiptarin
http://www.panorama-sport.com/lajme-fla ... hqiptarin/" onclick="window.open(this.href);return false;
--------------------------------------------------------
Nuk asht shum e veshtire ta kuptosh qe :
Si asht e mujtun qe Armando Duka merr tranier te huaj gjithmone per kombertaren A , kurse per shpresat tranier shqiptare .

Si asht e mujtun qe kombetarja A nuk po ec ashtu siq duhet . Mos vall korrupsioni qe ka gersit ne kombetaret e shpresave duke marr lojtaret Amator vetem se te mushin gjepin , kan dobesu kombetaren A ?????????

Mos vall vall te ngjitesh ne maje te shkallave nuk duhet me ec nga 1 shkalle deri sa te shkosh siper ??????????????!!!!!!!!!!! . Po e tham ket gja , sepse po duket qarte se Fshf-ja ka vite qe fluturon me $$$$$$$$$$$ nga shkalla e pare deri ne majen e shkallave , pa kalu shkallat qe te qojn ne maje dhe duke na koritur cdo eleminatore te kampionatit boteror dhe europian . Mos valle Bosnia ishte ma e mire se ne qe u kualifikuan ne boterore , apo asht keqmanagjimi qe cdo 2 vjet e shohim vedin ne 2 vendet e fundit !!!!!!!!!!

Me vjen me plas kur Fshf-ja ka ba tradhetare shum futbollista qe nuk e meritonin ate emer , dhe sot shifet qarte qe jo vetem po e shesin shqiptaret per Lek , por emrin e tyne qe e Kan Tradhetare , dojn tia ngjisin te tjereve .

Asht nji fjale e urte qe thote , kush ia fut pordh , akozon tjetrin dhe nuk mendoj se ka ndonji ndryshim me FshF-ne qe me pordhat qe ban , nuk po e akozon vetem tjetrin , por pordhat e FSH-se jan aq te shumta , saqe e kan qelpsu tan shqipnine, duke ul poshte nji shqiperi qe e ka meritu te pakten 1 here me u kualifiku ne 1 europian ose boteror , njisoj siq e ka meritu nji holland me pas 1 kupe botet shum vite me pare

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by ultraskuqeblu1 » Wed, 30 Jul 2014 , 23:23

Dren Hoxha a thirr edhe ka pranu
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Admin » Thu, 31 Jul 2014 , 13:46

O pjalm nuk asht e thane qe tane lojtart e ri me kalu tek komtarja e pare direkt...
Asht pothujse e pamujtun qe me i ndjek tane 16-vjecart qe lujne neper europe neper kategorite e ulta.
Ktij qe ka firmos me Veronen ka lujt ne kategori te ulta edhe itesh paska shperthy kshu qe jo tana fajet i ka F$HF-ja e tranjeri. Ky ishalla vazhdon me punu e me e tregu vedin se me siguri komtarja ka nevoje per te e ka me e thirr.
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by fpjalmi » Thu, 31 Jul 2014 , 21:51

Admin wrote:O pjalm nuk asht e thane qe tane lojtart e ri me kalu tek komtarja e pare direkt...
Asht pothujse e pamujtun qe me i ndjek tane 16-vjecart qe lujne neper europe neper kategorite e ulta.
Ktij qe ka firmos me Veronen ka lujt ne kategori te ulta edhe itesh paska shperthy kshu qe jo tana fajet i ka F$HF-ja e tranjeri. Ky ishalla vazhdon me punu e me e tregu vedin se me siguri komtarja ka nevoje per te e ka me e thirr.
Admin , a thu jane te ndershem a :P . Ma spjego ifije , si ka mundesi qe vllaznia doli kampione e shqipnise dhe Skenderi nuk me thirri asnji lojtare shkodran . A thu nuk e kan meritu kombetarja mos me pas asnji lojtare shkodran ? . Jam dakort nese Skenderi merr lojtare jashte , sepse dihet qe lojtaret jashte jan ma te mire se shqiptaret , por kulmi asht qe me merr 8 lojtare ne kampionatin shqiptare , 3 lojtare te vendit te dyte ,, 2 lojtare te vendit te katert e 3 lojtare te vendit te peste. Po vendi i pare !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Kesaj nuk mund ti tham keq managjim , por i tham , i kan mbush gjepat skenderit , sepse nuk ka kuptim tjeter

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Admin » Thu, 31 Jul 2014 , 23:50

Vllaznia ka dale kampion per U-19 dhe U-17, kurse Skender Gega asht tranjer i U-21..... mas i ngatrro punt.

Gega ka thirr disa here me U-21 Krujen e Bardullen, po kshu ma pare ka thirr edhe Vajushin, Balaj, Hasani, Sykaj, Baçi, etj etj.
F$HF edhe tranjeri Gega mund te kene fajet e veta por jo gjithmone asht faji i tyne, ky Memolla ka lujt ne kategori te 4-5 italiane e nuk asht e thane se duhet me e thirr para atyne qe lujn rregullisht ne kategori te pare te Greqise apo te ndonji kampionati tjeter.
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by fpjalmi » Sat, 02 Aug 2014 , 18:58

Admin wrote:Vllaznia ka dale kampion per U-19 dhe U-17, kurse Skender Gega asht tranjer i U-21..... mas i ngatrro punt.

Gega ka thirr disa here me U-21 Krujen e Bardullen, po kshu ma pare ka thirr edhe Vajushin, Balaj, Hasani, Sykaj, Baçi, etj etj.
F$HF edhe tranjeri Gega mund te kene fajet e veta por jo gjithmone asht faji i tyne, ky Memolla ka lujt ne kategori te 4-5 italiane e nuk asht e thane se duhet me e thirr para atyne qe lujn rregullisht ne kategori te pare te Greqise apo te ndonji kampionati tjeter.
Admin , jam gabu vetem qe vllaznia nuk ka dal kampione , por kam 2 vjet qe lexoj gazetat , dhe u 17 , u 19 dhe u 21 , kan 2 vjet qe nuk thirren shkodran.

Admin , skender gega ka 2 vjet ne kombetaren e shqipnise te 21 vjecareve , dhe ata lojtare qe the ti , kur Skender Gega ka ardh tranier , nuk kan pas moshe me u thirr ne kombetare , sepse ti e din sa vjec asht vajushi : edhe sykaj qe asht 25 , pra mos i ngaterro tan gjanat, se un vetem vllaznine e 21 vjewcareve i thash kampione gabimisht ngaqe jena mesu me i pa te tre akademite cdo vit kampion :P :P :P :P :P :P

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by fpjalmi » Sat, 02 Aug 2014 , 20:18

Admin . Ma gjej nji shkodran ne kete liste te skender geges

http://www.fshf.org/index.php/sq/lajme/ ... maqedonine" onclick="window.open(this.href);return false;

Un per vedi nuk gjeta asnji shkodran , dhe me dalin 1 gjirokastrit , 1 lushnjar , 2 durresak dhe 2 tiranes .

Ma thuj , kur ekipit te u21 i kan mungu shkodranet :shock: :shock: :shock: :shock:

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Admin » Mon, 04 Aug 2014 , 15:56

Lista asht e vjeter, sdq ne 2013 me thuj cili lojtar shkodran e ka meritu me u thirr ne U-21 ??
Kur e kane meritu jane thirr, tu fillu prej Krujes si edhe Bardulla !!
Asnji prej lojtarve shkodrane ose ma mire me thane prej atyne qe lujt me Vllaznine, nuk kane kene te denje per me lujt me U-21.
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by fpjalmi » Wed, 06 Aug 2014 , 02:14

Admin wrote:Lista asht e vjeter, sdq ne 2013 me thuj cili lojtar shkodran e ka meritu me u thirr ne U-21 ??
Kur e kane meritu jane thirr, tu fillu prej Krujes si edhe Bardulla !!
Asnji prej lojtarve shkodrane ose ma mire me thane prej atyne qe lujt me Vllaznine, nuk kane kene te denje per me lujt me U-21.
Admin , ky postim ka 3 muaj dhe ndeshja 3 muaj qe asht ba dhe shif te grumbullumit . Asnji shkodran . Ti me the qe kush e ka meritu me lujt prej vllaznise . Une nuk po te tham qe e kan meritu 3 ose 4 , por po tham vetem 1 lojtare.

Ne listen e para 3 muajve ke ne liste lojtarin Princ Cali te kastriotit,Fabian Beqaj i teutes , Vedat Muriqi i beses , Klaudio Hyseni i skenderbeut , Mevlan Murati i Partizanit. Atehere ma shpjego pak ti . A thu jan keta lojtare qe jan thirr prej Skender Geges , krahesohen me Arsid ktujen e vllaznise qe asht fiks 21 vjec ?????????!!!!!!!!!!!!! .

Admin , po te ishte tranier i mire , nuk do te kishim rrekordin ma te keq ne tan historine ne ndeshjet e eleminatoreve qe zhvilloi ky tranier .

Nuk asht puna qe ia fali dreqit 2 vjet kombetares se shqipnise , por po shof se drejtusit e federaates po e mbajne edhe pse asht tranieri me statistikat ma te keqija qe shqipnia ka pas ndonjehere me humbje.

Hollanda nderroi tranierin ma te mire ne bote qe per here te pare ne historine boterore , nuk humb asnji ndeshje dhe te qudit qe nuk e fitoi kupen e botes , kurse fshf-ja me mban tranierin Skender Gega duke e dit se ka statistikat ma te keqija ne tan historine e 21 vjecareve te kombetares shqiptare me humbje qe kan thy cdo rrekord

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by fpjalmi » Wed, 06 Aug 2014 , 02:20

Admin , harrova me te vu linkun tjeter te 2014-tes ne maj . Ky asht linku

http://www.panorama-sport.com/kombetarj ... shpresave/" onclick="window.open(this.href);return false;

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Man in Redblue » Wed, 06 Aug 2014 , 13:37

Kishte vu kusht Avdiaj qe lun per moshat e Shalkes qe vetem me me thir ne Komtaren A vi. Une e kisha thirr. Ca po na bahet me e fut 2 minuta ne fund te ndeshjes e me e pas pergjithmone alternative te Shqiprise. Une sdi ke ka me thirr De Biazi?! Gjysa pa ekip, cereku i damtum, disa u kthynen ne kampionat shqiptar. Pupupu cfare gjendjet mizerabel...

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Admin » Wed, 06 Aug 2014 , 15:09

Pjalmi nuk du me ba debat me ty por prep po te them qe ato lojtare te Vllaznise qe e kane meritu me lujt me U-21 jane thirr gjithmone. Kruja asht lojtar fiks i komtares edhe ne shumicen e rasteve titullare, po kshu edhe Bardulla kur e ka meritu asht thirr. Te tjeret asnji nuk e kane meritu me ken ne U-21.

Ne ndeshjen qe thu ti qe asht lujt kunder U-21 Italise B, nuk asht thirr Kruja e Bardulla sepse nje dite ma pare Vllaznia ka lujt kunder Beses ndeshjen ma te randsishme e mas 5-6 diteve ka lujt ndeshjen e fundit te kampionatit.
Normalisht tu kene date jo e lire, Vllaznia nuk ka pas se si me i leju kto lojtare me lujt me komtaren.

Gega nuk ka ba ma keq se sa tranjert e maparshem te U-21, kshu qe mas tia vejme kot fajin vetem Geges !!!
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by fpjalmi » Thu, 07 Aug 2014 , 03:31

Admin wrote:Pjalmi nuk du me ba debat me ty por prep po te them qe ato lojtare te Vllaznise qe e kane meritu me lujt me U-21 jane thirr gjithmone. Kruja asht lojtar fiks i komtares edhe ne shumicen e rasteve titullare, po kshu edhe Bardulla kur e ka meritu asht thirr. Te tjeret asnji nuk e kane meritu me ken ne U-21.

Ne ndeshjen qe thu ti qe asht lujt kunder U-21 Italise B, nuk asht thirr Kruja e Bardulla sepse nje dite ma pare Vllaznia ka lujt kunder Beses ndeshjen ma te randsishme e mas 5-6 diteve ka lujt ndeshjen e fundit te kampionatit.
Normalisht tu kene date jo e lire, Vllaznia nuk ka pas se si me i leju kto lojtare me lujt me komtaren.

Gega nuk ka ba ma keq se sa tranjert e maparshem te U-21, kshu qe mas tia vejme kot fajin vetem Geges !!!
Admin , ne po flasim naqe , dhe nuk ka asgja te keqe dhe e mbylli postimin kur te thush ti :P

Un cdo gja qe kena shkru , mund ta quaj vetem pyetje dhe pergjigje , sepse ne fillim kur shkruva per skenderin qe nuk merr shkodran , ti me the mu , pjalm skenderi ka marr 5 lojtare skodran , e kur me permende emrat ,, une te thash qe skenderi ka 2 vjet e pak me kombetaren e ata emra kan lujt me tranier tjeter sepse kur ka ardh skenderi , sapo i kishte kalu mosha .

Te dhashe edhe 2 lince te 2013- dhe 2014-tes me te tregu qe skenderi nuk ka thirr asnji shkodran, dhe jam dakort qe Kruja me Bardullen jan thirr ne kombetare ne 2 vitet e fundit , por me pikatore sepse te lush 3 here ne 2 vjet e gjys per kombetaren , asht njisoj si mos me lujt hiq .

Admin , tashti ti po me thu qe Arsid kruja asht lojtare fix i kombetares qe do te thote ka lujt cdo ndeshje . Kurse un po te tham qe per 2 vjet e gjys , ne te gjitha miqesoret dhe ndeshjet zyrtare , Arsid Kruja ka lujt vetem 3 here , dhe po ti numerosh minutat mund te dalin shum pak minuta sepse nuk ma han mendja se ka lujt edhe titullare

Shife linkun nese nuk me beson

http://en.wikipedia.org/wiki/Arsid_Kruja" onclick="window.open(this.href);return false;
Arsid Kruja
2013-
Albania U21 3 (0) e para jan ndeshjet dhe e dyta jan golat

A e mban mend postimin tjeter qe te nxora 5 lojtare qe kan lujt prej kampionatit tone . Ishin 7 , por zgjodha vetem 5 ma te keqijt dhe ti krahesova me Arsid Krujen dhe ti me the qe nuk ka shku sepse ka lujt vllaznia me besen , ok jam dakort me ty . Si ka mundesi qe nese i numeron atyne lojtareve ndeshjet , si ka mundesi qe kan ba shum ndeshje me kombetaren , kurse Arsid kruja vetem tre ne 2 vjet e gjys me kombetaren dhe a krahesohet Arsid Kruja me ato plena qe i kan xan vendin me mendjen e skenderit ?

Ketu del prap tek pyetja jeme .

A e kan meritu ata lojtare qe te shkruva te postimi i kalum , me lujt ndeshje 8 fish ma shum se Arsid Kruja ne kombetare ? , duke dit qe Arsid Kruja asht talenti ma i mire i 2 viteve te fundit ne shqipni ne nji superlige , dhe a e meriton nji talent qe asht talenti ma i mire ne shqipni , te luaje vetem 3 ndeshje per 2 vjet e gjys ne kombetare ? Faji i cilit asht ketu ? A nuk asht faji i tranierit ?! A nuk e meritonte ky lojtare me ken lojtari fix i kombetares ?

Admin , prandaj te thash qe per 2 vjet e gjys qe skender gega ka ken tranier i shqipnise , nuk ka thirr shkodran. Te lujn 1 ose 2 shkodran 3 here ose 4 ose 5 here per 2 vjet e gjys , asht njisoj sikur nuk ke lujt hiq :shock: :shock:

prandaj , te thash , nuk asht vetem skender gega qe nuk merr shkodran , por jan edhe kombetaret me te vogla qe edhe pse Vllaznia asht kampione , prap nuk thirren , prandaj te thash qysh ne fillim , lot me kombetaren kush pagun , prandaj kombetarja A nuk ban hajr sepse nuk lot lojtari qe e meriton me te gjitha shpresat e kombetares , dhe njaj $ nuk e ban kombetaren kurr me qu kryt , sepse merr lojtare qe nuk e meritojn

Post Reply