Lajme mbi kombëtaren

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by GOLDIAN » Sat, 10 Mar 2012 , 22:14

skodrinon kush e di i ka majt me humor shaba ata dy :mrgreen:
skodrinon urime titullin ne itali iher se mos harroj
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by vllaznia1919 » Sun, 11 Mar 2012 , 16:19

Mas harroni se loro boriçi asht ne gjendje te mjerushme.Aty duhet me hedh ne toke tribunen krysore e me ndertu nji te re bashke me kthesen qe mungon komplet ateher do te merrte ftyre stadjumit taman.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by ultraskuqeblu1 » Mon, 12 Mar 2012 , 00:05

Asht krejt e thjesht me kuptu:
1. Durrsi asht qyteti i DukaBet.
2. Atje ka mbeshtetjen e policis qe e sjell si don vet, aty nuk mundesh as me sha federaten se ta hin polici ne hu, jo ma duken si individ :evil:
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Ledi1920 » Mon, 12 Mar 2012 , 12:00

ultraskuqeblu1 wrote:Asht krejt e thjesht me kuptu:
1. Durrsi asht qyteti i DukaBet.
2. Atje ka mbeshtetjen e policis qe e sjell si don vet, aty nuk mundesh as me sha federaten se ta hin polici ne hu, jo ma duken si individ :evil:

Kur Skenderbeu fitoi titullin korcaret e futen ne fushe tu festu me ekipin pa problem...
Kurse kur u futen fanatics ne fushe kur fitum kupen e republikes ne durres, mbas 5 minutash me urdher nga lart kerciti shkopi gomes...
Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Edmond-Cela » Sun, 27 May 2012 , 21:52

ndeshja miqesore shqiperi iran 1-0 http://youtu.be/HzlQ02CEH4c
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by GOLDIAN » Mon, 28 May 2012 , 01:52

Skodrinon Pse ka hije dyshimi per fitoret tona .nuk Mund Konentoj se Skam pa gja Po me tre persona qe fola gazetar dhe qe kan Miq te komtarja me than qe dihej ajo pune .x/1 te paster.sdi a ka dijeni ledi Po lek i madh ishte hedh be Tiran per x/1.kjo ishte vazhde e atyre dy miqesoreve enigem.a ka Kush ndonje info te me qeteson.per arsye etike smund permend Emra Pasi Jan persona te njohur.Bogu e paska shiju nga stoli me mire fitoren.(keshtu mu tha jo se Po them une )skodrinon Aiuto Tju hedh poshte akuzat
i perjashtuar

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by ultraskuqeblu1 » Mon, 28 May 2012 , 05:08

GOLDIAN wrote:Skodrinon Pse ka hije dyshimi per fitoret tona .nuk Mund Konentoj se Skam pa gja Po me tre persona qe fola gazetar dhe qe kan Miq te komtarja me than qe dihej ajo pune .x/1 te paster.sdi a ka dijeni ledi Po lek i madh ishte hedh be Tiran per x/1.kjo ishte vazhde e atyre dy miqesoreve enigem.a ka Kush ndonje info te me qeteson.per arsye etike smund permend Emra Pasi Jan persona te njohur.Bogu e paska shiju nga stoli me mire fitoren.(keshtu mu tha jo se Po them une )skodrinon Aiuto Tju hedh poshte akuzat
Vetem pjesen e 2-t e kam pa, loj e dobt e vakt pffff sa per shitje sdi ca me t'than se prej F$HF jan shit edhe ndeshje ma t mdhaja...
p.sh Bosnje-Shqipni 100% e shitun (15 mij euro jan vu prej 1 mikut ton n Shkoder qe kena rrespekt x te)
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Ledi1920 » Mon, 28 May 2012 , 08:57

GOLDIAN wrote:Skodrinon Pse ka hije dyshimi per fitoret tona .nuk Mund Konentoj se Skam pa gja Po me tre persona qe fola gazetar dhe qe kan Miq te komtarja me than qe dihej ajo pune .x/1 te paster.sdi a ka dijeni ledi Po lek i madh ishte hedh be Tiran per x/1.kjo ishte vazhde e atyre dy miqesoreve enigem.a ka Kush ndonje info te me qeteson.per arsye etike smund permend Emra Pasi Jan persona te njohur.Bogu e paska shiju nga stoli me mire fitoren.(keshtu mu tha jo se Po them une )skodrinon Aiuto Tju hedh poshte akuzat

Nuk kam dijeni Gold. edhe mundet.
Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Admin » Mon, 28 May 2012 , 10:29

Une se kam pa ndeshjen edhe mundet qe mund te kete ken e fiksume, por jena msu na ne Shkoder qe me dyshu gjithmone per ndeshje te tilla :)

Me vjen mire qe Mavraj asht thirr e ka pranu ftesen e komtares.
Me aq sa lexova, portieri i ri Berisha kishte ba parqitje te mire e ishalla vazhdon me u paraqit mire.
Mbrojtja me duket bajagi e kompletume, mesfusha sikur ka pak probleme, pasi nuk kena lojtare me shume eksperience ne ate repart.
Vllaznit Ultras

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Skodrinon » Mon, 28 May 2012 , 14:03

GOLDIAN wrote:Skodrinon Pse ka hije dyshimi per fitoret tona .nuk Mund Konentoj se Skam pa gja Po me tre persona qe fola gazetar dhe qe kan Miq te komtarja me than qe dihej ajo pune .x/1 te paster.sdi a ka dijeni ledi Po lek i madh ishte hedh be Tiran per x/1.kjo ishte vazhde e atyre dy miqesoreve enigem.a ka Kush ndonje info te me qeteson.per arsye etike smund permend Emra Pasi Jan persona te njohur.Bogu e paska shiju nga stoli me mire fitoren.(keshtu mu tha jo se Po them une )skodrinon Aiuto Tju hedh poshte akuzat
ça nuk ban vaki
ktu fillune me kersit prangat sot

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Edmond-Cela » Mon, 28 May 2012 , 20:39

edhe une e pash ndeshjen. irani luajti me shpirt, une personalisht nuk kam dyshim me at qe pash.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by vvvllaznia » Mon, 28 May 2012 , 22:19

GOLDIAN wrote:Skodrinon Pse ka hije dyshimi per fitoret tona .nuk Mund Konentoj se Skam pa gja Po me tre persona qe fola gazetar dhe qe kan Miq te komtarja me than qe dihej ajo pune .x/1 te paster.sdi a ka dijeni ledi Po lek i madh ishte hedh be Tiran per x/1.kjo ishte vazhde e atyre dy miqesoreve enigem.a ka Kush ndonje info te me qeteson.per arsye etike smund permend Emra Pasi Jan persona te njohur.Bogu e paska shiju nga stoli me mire fitoren.(keshtu mu tha jo se Po them une )skodrinon Aiuto Tju hedh poshte akuzat
un e kam pa per nja 20 minutat e fundit te pjes te par se mandej dola dhe nuk mu duk ndonje gja e fiksume. nqs i din ma heret keta gjana na i kallxa edhe ne mar burre se ju ne austri nuk jeni ne krize si jena na ketu ne Itali :D

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by fpjalmi » Mon, 28 May 2012 , 23:49

Un mendoj se me kete tranier , kena me pas suksese. Po komonikon me shum shqiptaro-kosovare ne klubet ma te ndryshme te europes, dicka qe asnji tranier nuk e ka ba asnjihere.

Irani asht 1 skuader e forte , dhe me kete fitore qe arritem kunder Iranit, tregon se sa pune te mire po ban tranieri edhe pse shumica e lojtareve qe luajten nuk jan baza e ekipit.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by GOLDIAN » Tue, 29 May 2012 , 00:27

Admin wrote:Une se kam pa ndeshjen edhe mundet qe mund te kete ken e fiksume, por jena msu na ne Shkoder qe me dyshu gjithmone per ndeshje te tilla :)

Me vjen mire qe Mavraj asht thirr e ka pranu ftesen e komtares.
Me aq sa lexova, portieri i ri Berisha kishte ba parqitje te mire e ishalla vazhdon me u paraqit mire.
Mbrojtja me duket bajagi e kompletume, mesfusha sikur ka pak probleme, pasi nuk kena lojtare me shume eksperience ne ate repart.
nuk jane shkodran admin ato qe me thane jan miq te lojatereve te komtare(atyre qe lujn ne shqiperi)
edhe une u gezova per mavrajn asht nje perforcim me vlera per kombetaren
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by GOLDIAN » Tue, 29 May 2012 , 00:29

vvvllaznia wrote:
GOLDIAN wrote:Skodrinon Pse ka hije dyshimi per fitoret tona .nuk Mund Konentoj se Skam pa gja Po me tre persona qe fola gazetar dhe qe kan Miq te komtarja me than qe dihej ajo pune .x/1 te paster.sdi a ka dijeni ledi Po lek i madh ishte hedh be Tiran per x/1.kjo ishte vazhde e atyre dy miqesoreve enigem.a ka Kush ndonje info te me qeteson.per arsye etike smund permend Emra Pasi Jan persona te njohur.Bogu e paska shiju nga stoli me mire fitoren.(keshtu mu tha jo se Po them une )skodrinon Aiuto Tju hedh poshte akuzat
un e kam pa per nja 20 minutat e fundit te pjes te par se mandej dola dhe nuk mu duk ndonje gja e fiksume. nqs i din ma heret keta gjana na i kallxa edhe ne mar burre se ju ne austri nuk jeni ne krize si jena na ketu ne Itali :D
sinqerisht nuk erdh nga une sepse se kam pa ndeshjen
po ne darke po flisja ne fb me disa qe jane kane miq dhe shoke e po thonin qe paska ken e fiksume
nejse une sdu ti besoj po kot e thash
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by fpjalmi » Fri, 07 Sep 2012 , 10:08

Ne ndeshjen qe do lozim neser me qipron , nuk lot asnji shkodran , dhe kjo nuk ka ba vaki ndonjehere sepse te gjithe e dime se kombetarja kurr nuk ka lujt pa asnji shkodran dhe ma e keqja 1 ka ken.

asht skru nji skrim tek shkodra sport dhe asht nder shkrimet ma te bukura qe kam lexu ndonjehere , ku asht shum e vertete se qa shkruhet , ku nder da rreshta shkruahet se vllaznia kurr nuk ka pase kaq shum talenta si ma perpara ku jan te perzier ne te gjithe europen . Kurse per lojtarin Erion Vucaj qe asht lojtari ma i mire ne shqipni sot per sot , a nuk pati nje vend , ku permend te gjithe shkodranet neper klube te ndryshme .

Ma mire lexojeni vete

http://www.shkodrasport.com/index.php?o ... Itemid=117

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by ultraskuqeblu1 » Fri, 07 Sep 2012 , 15:20

fpjalmi wrote:Ne ndeshjen qe do lozim neser me qipron , nuk lot asnji shkodran , dhe kjo nuk ka ba vaki ndonjehere sepse te gjithe e dime se kombetarja kurr nuk ka lujt pa asnji shkodran dhe ma e keqja 1 ka ken.

asht skru nji skrim tek shkodra sport dhe asht nder shkrimet ma te bukura qe kam lexu ndonjehere , ku asht shum e vertete se qa shkruhet , ku nder da rreshta shkruahet se vllaznia kurr nuk ka pase kaq shum talenta si ma perpara ku jan te perzier ne te gjithe europen . Kurse per lojtarin Erion Vucaj qe asht lojtari ma i mire ne shqipni sot per sot , a nuk pati nje vend , ku permend te gjithe shkodranet neper klube te ndryshme .

Ma mire lexojeni vete

http://www.shkodrasport.com/index.php?o ... Itemid=117
Salihi bile asht ne formacion edhe pse nuk a tu lujt te DC-ja. (S.Ekspres)
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Man in Redblue » Sun, 16 Feb 2014 , 22:06

Me 23 shkurt hedhet shorti per eliminatoret e Europianit te ardhshem. Anderr do ta kisha pas me na ra ne grup me Gjermanine dhe Austrine. Nqs nuk na bjen me gjermant tpakten me Italine. Ishalla prej vazos se fundit na bjen San Marino ose Gjibraltari se tjerat si Luksemburgu e Malta na qesin probleme :x

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Man in Redblue » Sun, 23 Feb 2014 , 13:41

Short kot me Portugaline :x

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Man in Redblue » Sun, 23 Feb 2014 , 13:54

UUUUUUUUUUUUUUUU Serbiaaaaaaaaa

Post Reply