Lajme mbi kombëtaren

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Admin » Thu, 07 Aug 2014 , 12:17

Pjalmi, me siguri qe ne komtare jo gjithmone thirren lojtart ma te mire.
Kampionati jone asht krejt zhele e kto fenomenat tone me ne kry lojtart e Vllaznise ba me kene njaq te mire kishin me lujt me skuadra te medhaja europiane e ja me Vllaznine !!
Prej kampionatit shqiptar, lojtart fiks te U-21 jane vetem 2-3 lojtar si Batha, Rrahmani apo Fejzullahu apo edhe Kruja.

Qysh ne fillim te sezonit 2013-14 Kruja asht thirr ne te tana ndeshjet qe ka ba U-21 ku asht aktivizu 3 here. Nuk jane ba ndeshje tjera te U-21.

Te thashe edhe njihere per fat te keq sot sezonin e kalum Vllaznia nuk ka nxjerr ndonji lojtar qe me e meritu komtaren.

Skender Gega asht tranjer i U-21 qysh ne tetor 2011 edhe ka grumullu Vajushin, Balaj, Vuçaj, Hasanin e Sykaj, te cilt kane lujt vazhdimisht pervec Sykaj.

Sa i takon U-19 apo U-17 nuk di se ca me te thane se nuk i kam ndjek shume, por nuk jam i mendimit qe nuk thirren ne komtare se jane shkodran !!!
Psh ne ndeshjen miqsore te U-19 qe asht ba para 2-3 diteve kunder Kroacise ka kene i grumbullum Qinari qe lun me Vllaznine. Qinarin ne mos gaboj e ka grumullu edhe heret e tjera.

Sa i takon U-17, me aq sa kam info pothuajse tane lojtart lujne jashte kampionatit Shqiptar edhe deri tesh jane tu pas rezultate te mira.

Nuk jam i mendimit qe ne komtare nuk thirren lojtar te Vllaznise vetem sepse jane shkodran. Me shume mundesi ka lojtar qe grumullohen e qe nuk e meritojne apo thirren me miqsi apo me lek por jo tana fajet jane te Geges, Strakosesh apo Mustanagiç !!
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by fpjalmi » Fri, 08 Aug 2014 , 00:50

Admin , Ke shum te drejte per cdo gja , vecanarisht kur the qe gjithmone nuk merren ma te miret ne kombetare . Mos harro qe kete teme e hapem bashke per mos thirrjen e talenteve te duhuna jasht shqiperise ne ekipin kombetar, dhe mosthirrja e shkodranve ishte vetem 1 shembull :P :lol:

Ne kombetaren e shqipnise te 21 vjecareve ishte nji lojtar nder ma te miret dhe ishte kosovare dhe ia harrova emrin. Kuptohet qe nuk asht pa faj as tranieri , ku fajin ma te madh e kan drejtusat e fshf-se qe nuk e kan forcen e nji FSHF-se ma te forte qe ne te ardhmen te gjejn lojtaret e duhun sepse europa asht e mbushun me talenta kosovare cdo vit, por duhet 1 tip astrit hafiz me e mbledh kete kombetare

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by fpjalmi » Fri, 08 Aug 2014 , 00:53

EE pata fjalen qe iku prej kombetares se 21 vjecareve me 1 kombetare tjeter :P

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by ultraskuqeblu1 » Sat, 09 Aug 2014 , 21:58

fpjalmi mos u merzit shume per kyt se simas do informacioneve, lojtart e Vllaznis qe jane thirr n Kombtaren U-17 kane tentu me shit ndeshjen dhe kane frike me i thirr prep, ndersa seleksionime dhe grumbullime jo zyrtare bahen shpesh ne Shkoder ku thirren edhe t Vllaznis...
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by fpjalmi » Sun, 10 Aug 2014 , 00:00

ultraskuqeblu1 wrote:fpjalmi mos u merzit shume per kyt se simas do informacioneve, lojtart e Vllaznis qe jane thirr n Kombtaren U-17 kane tentu me shit ndeshjen dhe kane frike me i thirr prep, ..
Po me habit Ultraskuqeblu1 . Atehere me te vertete bashke me stervitjen U 17 e vllaznise bakan edhe nji shkolle tjeter qe i meson se si lehet ndeshja , qe kur te vijn me vllaznine te jene te pergatitun :o :D :lol:

Prandaj vitin qe kaloi , e sigurune titullin kampion 8 jave para se me mbaru kampionati , dhe ato ndeshje , me siguri ia paskan mesu ekipit 17 vjecareve , si luhet nji loje e bukur me shpirt , mos me ra ne sy nga tifozat , kur plani asht nga drejtusat me lan ndeshjen :P :P :P :P :P :P

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by vvvllaznia » Sun, 10 Aug 2014 , 11:44

http://www.gazetaidea.com/deklarata-per ... e-biasi-n/" onclick="window.open(this.href);return false;

te gjith e dikan perveç de biasit per historine e lavdishme jo vetem ne Shqiperi por edhe ne Europ te Partizanit :D :D :D tham qe edhe barcaletat jan ma serioze

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by ultraskuqeblu1 » Sun, 10 Aug 2014 , 12:12

fpjalmi wrote:
ultraskuqeblu1 wrote:fpjalmi mos u merzit shume per kyt se simas do informacioneve, lojtart e Vllaznis qe jane thirr n Kombtaren U-17 kane tentu me shit ndeshjen dhe kane frike me i thirr prep, ..
Po me habit Ultraskuqeblu1 . Atehere me te vertete bashke me stervitjen U 17 e vllaznise bakan edhe nji shkolle tjeter qe i meson se si lehet ndeshja , qe kur te vijn me vllaznine te jene te pergatitun :o :D :lol:

Prandaj vitin qe kaloi , e sigurune titullin kampion 8 jave para se me mbaru kampionati , dhe ato ndeshje , me siguri ia paskan mesu ekipit 17 vjecareve , si luhet nji loje e bukur me shpirt , mos me ra ne sy nga tifozat , kur plani asht nga drejtusat me lan ndeshjen :P :P :P :P :P :P
ska nevoje me kry shkolle x at pune se i duket vedi njaq pilla nanet sa mendojne qe munden me ja shit DukaBet-it ndeshjen pa dijenin e tij :D shum mire ja bajn qe nuk i thrrasin...
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Man in Redblue » Sun, 10 Aug 2014 , 16:39

vvvllaznia wrote:http://www.gazetaidea.com/deklarata-per ... e-biasi-n/

te gjith e dikan perveç de biasit per historine e lavdishme jo vetem ne Shqiperi por edhe ne Europ te Partizanit :D :D :D tham qe edhe barcaletat jan ma serioze

Papap ca mkan ba me nerva :evil: ...kuku ca thot Bajko (http://www.panorama-sport.com/kategoria ... de-biazit/" onclick="window.open(this.href);return false;), kushtet e stervitjes nShqini jane tmira, ka traniera specialista, e lojtaret paguhen mire thot. Kta dojne me t'i rrah n'kanop tlagte, qi me i dal pija....

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by fpjalmi » Sun, 10 Aug 2014 , 17:20

ultraskuqeblu1 wrote:
fpjalmi wrote:
ultraskuqeblu1 wrote:fpjalmi mos u merzit shume per kyt se simas do informacioneve, lojtart e Vllaznis qe jane thirr n Kombtaren U-17 kane tentu me shit ndeshjen dhe kane frike me i thirr prep, ..
Po me habit Ultraskuqeblu1 . Atehere me te vertete bashke me stervitjen U 17 e vllaznise bakan edhe nji shkolle tjeter qe i meson se si lehet ndeshja , qe kur te vijn me vllaznine te jene te pergatitun :o :D :lol:

Prandaj vitin qe kaloi , e sigurune titullin kampion 8 jave para se me mbaru kampionati , dhe ato ndeshje , me siguri ia paskan mesu ekipit 17 vjecareve , si luhet nji loje e bukur me shpirt , mos me ra ne sy nga tifozat , kur plani asht nga drejtusat me lan ndeshjen :P :P :P :P :P :P
ska nevoje me kry shkolle x at pune se i duket vedi njaq pilla nanet sa mendojne qe munden me ja shit DukaBet-it ndeshjen pa dijenin e tij :D ...
Haaahaa, sa e fort kja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by fpjalmi » Sun, 10 Aug 2014 , 17:27

Sa idiota drejtusat e partizanit , dojn me krahesu stervitjen jasht me stervitjen ne shqipni , ku asht njisoj me krahesu stervitjen e peshngritjes ne shqipni dhe greqi , ashtu asht edhe ne futboll.

Sot asht puna me fitu sa ma shum talenta kosovare sepse kosova do pranohet me lujt ne botnor mbas 4 vitesh, e ne vend me kerku lojtare jasht sa ma shum duke dit qe kena talenta kosovare .

Drejtusit e partiozanit ,me siguri me ket kunderpergjigje te dibiazit dojn me qu klubin e tyne lart ket vit dhe dojn me na tregu , jena pretendent :o

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Ledi1920 » Mon, 11 Aug 2014 , 13:14

vvvllaznia wrote:http://www.gazetaidea.com/deklarata-per ... e-biasi-n/

te gjith e dikan perveç de biasit per historine e lavdishme jo vetem ne Shqiperi por edhe ne Europ te Partizanit :D :D :D tham qe edhe barcaletat jan ma serioze

:lol: :lol: :D :D :mrgreen: :mrgreen:
Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by vvvllaznia » Mon, 11 Aug 2014 , 21:00

Ledi1920 wrote:
vvvllaznia wrote:http://www.gazetaidea.com/deklarata-per ... e-biasi-n/

te gjith e dikan perveç de biasit per historine e lavdishme jo vetem ne Shqiperi por edhe ne Europ te Partizanit :D :D :D tham qe edhe barcaletat jan ma serioze

:lol: :lol: :D :D :mrgreen: :mrgreen:
kjo gja vlen normalisht edhe per Tiranen e Vllaznin.

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by vvvllaznia » Sun, 07 Sep 2014 , 13:59

http://www.panorama-sport.com/kombetarja/240174/" onclick="window.open(this.href);return false;

lexoni pergjegjsin e ekipeve kombtare se sa shume asht duke u marr me at pune

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by fpjalmi » Sat, 04 Oct 2014 , 16:52

Turpi I federates Duka po vazhdon edhe me tej ku jan ba shum legena .

Federata e serbis ka than , nuk pranojm kosovare ne biletat qe do japim , 3 dite ma vone kur thane nuk pranojm shqiptare. Ky asht nji racizem I plote dhe mjafton qe duka ti qojn leter fifes sepse kosova dhe shqipnia jan bashk dhe nuk I duhet serbise gja qe me than , biletat do kontrollohen me pashaporta shqiptare . Me vinte qe ta shkyj duken katersh me ate injorance qe tregoi ne kete aspect duke than qe do bajm qa tha Serbia pa pike turpit ne intervisten e djeshme qe e dhane gjithe televizorat . Nji leter ne fifa , do shkaterronte planin qe bani Serbia .

Ky asht rracizem I hapur , nji futboll I futun ne politike direkt nga sebia . Kjo gja nuk I falet kurr dukes qe do kerkonte te drejten e tij me nji leter urgjente ne fifa .

Cdo ndeshje fillon kunder racizmit , kurse ketu ka racizem te papame

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by GOLDIAN » Sat, 04 Oct 2014 , 17:07

A nje ceshtje shume delikate dhe mos kcejme si jena msu gjithmone (se kam me pjalmin po ne pergjithesi lexohet kudo trimnina)
per huliganet nazistat serb asht ndeshja e jetes (nuk bahet fjale per sherrin shkoder tirane)
atyne sju intereso rezultati po cdo shqiptar i vdekun asht nje shqiptar i mire
federata serbe i ruhet shume sigurise duke njoft dhe hajvanat qe ka aq ma teper dhe ato jane drejt pranimit ne be dhe cdo incident do jete pike minus per to
ju tashi do thoni dola e po mbroj serbet absolutisht jo po na qe jena jasht dhe kena njoftuni i dim se urrejtja asht jashtezakonisht e madhe dhe pervec saj numri i hajvanave huliganeve a shume ma i madh se tan tifo jone bashke
asht bukur se na kena trima internetit qe shajne e bajne po b*** ne Beograd me shku skan
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Skodrinon » Sat, 04 Oct 2014 , 18:46

Per mu te dy ndeshjet duhen me u lujt pa tifoza miq. E mendoj kshtu per ndeshjet e kti kampionat mes Vllaznis e Tiranes, imagjino ne kto ndeshje ku urrejtja kalon cdo permase e nuk ka lidhje me rivalitetin sportiv. Perplasja ka me kene e paevitushme.
Plus qi, nuk e di a asht tifozeria jone ne gjendje me i perballu ultrasit serb. Nuk e kam te trimnia sa te organizimi, qi asht ma i randsishem ne kto raste.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by GOLDIAN » Sat, 04 Oct 2014 , 18:48

ate mendim si skodrinoni kam dhe une
i perjashtuar

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Edmond-Cela » Sat, 04 Oct 2014 , 20:07

randesi ka qe tifozat ton te shkojn e te bajn tifozllek. dhe mos te fillojm sherri te paret. syet e gjith evropes jan aty. mua kembngulja e Dukes qe tifozat ton te shkojn atje. jan thjesht qe ai mendon qe serbija do denohet dhe ka nje shanse per 3pikesh ne tavoline
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Ledi1920 » Mon, 06 Oct 2014 , 09:18

Nuk eshte e nevojshme me shku me bo trimin ne beograd sepse nuk i perballo dot. Shumica e pjesetareve ne tifogrupet e tyne jan paramilitar, ku politika i ka shfrytezu dhe me pre e me vra...Atje duhet me shku me bo tifo per Shqipnin e jo me bo huliganin se ti grisin breket. Ska vend me bo nacionalistin ne neshje futbolli.

Kam pershtypje qe federata serbe do boj maksimumin per sigurin e tifozave sepse nqs nuk ndodh ka me pas denime te renda nga ueffa sikurse dhe e jona ne ndeshje kthimi.
Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by vvvllaznia » Sun, 19 Oct 2014 , 19:24

http://www.shekulli.com.al/web/p.php?id=58213&kat=97" onclick="window.open(this.href);return false;

Ky shqiptari madh qe mendoj me afru Januzajn duke i thane hajde me lujt me ne ose per ndryshe shka me serbt sot vlereson punen e tranjerit ma te sukseshem qe ka pas ndonje her Shqiperia duke i thane qe asht fati i jot qe lun me kombtaren qe hala mban mend nje barazim me Gjermanin apo nje fitore me Belgjiken ne 80 vjet histori se sa fati i jon me te pas ty. Kot ta dini se me ke kan te bajn njerezit qe merren me fshf

Post Reply