Lajmet per skuadren e Vllaznise

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

Post Reply
GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by GOLDIAN » Sat, 16 Aug 2014 , 16:40

pash besen ju qe jeni ne itali a na bini ne lajm taljonshe
keto te parmes e xhenoas a kann ardh a dojne me ardh APO jan tu ardh
me djeg miza se ky skodrinoni i mban peng me i shit na kund ne kroaci a serbi :mrgreen:
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by Skodrinon » Sun, 17 Aug 2014 , 17:58

Nqs ky ka ftyre me shku me e pa ndeshjen me tifozat le te shkojne. Mandej te shofim a kan burrni a jo ata tifoza qi kane me e pase afer. Nuk tham me i ba gja por dy fjale t'pakten me ia thane.
Nji president si ky, t'pakten ktu ku jam une, kishte me dale n'rruge me bodigarda prej friget.

Atyne lojtarve te Genoas e Parmes i kam ba dokumenta italiane Goldi. Kshtuqi, nuk jane ma ekstrakomunitare e nuk kane nevoje me ardhe te Vllaznia. Po m'jane merzit Cassano e Amauri se kane frige se iu zejn vendet. Po i tham Naves me pru kta te dy se aty-aty jane me kta qi dote me pru, vec se nuk kishin dokumenta komunitare

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by Man in Redblue » Sun, 17 Aug 2014 , 18:35

S'e kisha imagjinu ndonje her ne anderr se kishte me u zhyt Vllaznia nkshi fare maskarallekut. Sic e kam thane edhe here tjera: fajin e ka kryebashkiaku. Kur nuk ke zot shpiet dihet se nuk ka kush meshire, por tperdhunon njashtu sic po e perdhunojne Vllaznine kto fundrrinat italine.

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by Skodrinon » Sun, 17 Aug 2014 , 18:48

Lexova artikullin e panorames itash ku thote se Vllaznia nuk ka lek as per nafte me shku deri ne velipoje. As me hanger dreke lojtaret.
Shkruva siper "me i thane dy fjale t'pakten, JO ME I BA GJA" Naves nqs shkon me e pa ndeshjen te tifozat. Nqs thote te verteten Uruci, me ia shkaperdhy farefisin Naves kush t'kete mundsi, jo me i thane dy fjale. Se edhe xjerrja e kujit e ka nji kufi. Nqs i ka mbet ndopak nder atyne tifoza

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by GOLDIAN » Sun, 17 Aug 2014 , 23:34

pse ca kena prit prej tyne ma shume
cfar turpit jena
nuk gjej fjal me ba nje koment normal
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by Admin » Mon, 18 Aug 2014 , 14:44

Deri edhe Rraboshta kishte ik me Saranden, aq poshte ka ra Vllaznia !!!
Perdite dalin tu than qe kena me pru 4-5 lojtar cilesore a thu se jane tu pru molla e dardha ....

Ehhh medet ne dore te kujt ka ra Vllaznia.... :evil: :evil:
Vllaznit Ultras

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by Skodrinon » Mon, 18 Aug 2014 , 20:16

Kishte ike edhe portieri malazez ndigjova. Nuk na duhesh i kishin thane.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by fpjalmi » Mon, 18 Aug 2014 , 23:29

Fatos Gjyrezi asht shkaktari i voneses se vllaznise per 7 dite dher i largimit te rraboshtes sepse para 10 ditesh plehi ka lajmeru se jam jasht shtetit dhe nuk pranon me llan detyren qe kishte PERVEC se me televizor ( nga inati i shkarkimit ) duke i shty ditet per me ardh dhe duke i shtu shkodres nje pleh tjeter qe iu besu Vllaznia i cili ne forme hakmarrje ( t"a shkatoterrojn) vllaznine ma shum duke majt firmat e lojtareve peng dhe duke vonu ma shume me qellim

U habita me skandalin e heqjes se portierit Malazez dhe per shpenzimet nga xhepat te futbollisteve por nga ana tjeter para 5 diteve Nava tha , i kam llan 35 mije euro si fillim ne buxhetin e vllaznise :shock:

RRaboshta ka ra dakort me kontraten , dhe prej friket ka firmos edhe ma pak me skuadren tjeter ,, duke u frikesu nga heqja e padrejte e portierit Malazes qe akoma nuk me besohet DHE NUK KA SIGURI

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by GOLDIAN » Tue, 19 Aug 2014 , 02:04

nava ka than shume
po pse jo ne shkoder mundet me livadhis se ne dürres nuk e la kush
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by GOLDIAN » Tue, 19 Aug 2014 , 11:11

nuk ka nevoje nalla me na pru gjithfar gozhdash e patkojsh
ma mire te rikthejn krajen belishen alban nogen luan zmijanin
se te pakten do ket shkodren ne mbeshtetje ne luften per mbijetes
se keshtu realizon film hollivudian me lojtar qe kishte pru dje me mbush mendjen se ka ba ekip per europe
pse shkruj une e nervozohem se kuptoj
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by Admin » Tue, 19 Aug 2014 , 12:57

Pjalmi nuk na e ka fajin Gjyrezi, se tek Tirana, hala Tirana nuk i ka kalu ne dore te Halilit & Co e hala nuk kane firmos lojtaret por kane ba tane ata afrime!!

Kto jane justifikime qe nxjerr Nava (Nalla per Goldin :P ) me shoke. Ky hala nuk ka derdh kestin e mujit gusht prej 35 mije euro.....

Dje jane firmos kontratat me lojtaret qe pritet te jene pjese e Vllaznise per sezonin 2014-2015.
Ja lista e lojtareve:
Portierë: Erind Selimaj, Alen Sherri, Ervin Hallunaj.

Mbrojtës: Elvin Beqiri, Arsen Sykaj, Olsi Gocaj, Antonio Marku, Alis Baci, Mateo Zefi, Denis Pjeshka, Ersin Mehmedoviç, Durim Badalli

Mesfushorë: Ndriçim Shtubina, Arsen Hajdari, Alsid Tafili, Arsid Kruja, Rijat Shala, Bekim Dema, Stivi Vecaj.

Sulmues: Arenc Dibra, Arlind Kalaja, Paulo Markolaj.

NË PIKËPYETJE: Erion Xhafaj, Ervis Kraja, Arlind Ferhati.

NË PROVË: Mishel Kikey, Fature Shereni, Uzbal Abenidi, Ibe Ifeani Ogbo.
Kto ne prove (si dojne me ja ba proven nuk dihet...) jane super lojtaret nigerian qe ka pru Nava ....

Ehh medet, mjere ne se ca na ka ra per hise!!!

P.S. Foniqi e Giljan kane ik pa fillu mire, kur deri para 2-3 diteve dolen tu bertit me te madhe se kena ba blemje!!
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by GOLDIAN » Tue, 19 Aug 2014 , 13:50

pash zoten admin kot keshtu nej faze pergatitore a nej grumbullim a ca mi than skane nevoje me ba keta
me falni grumbull ishin ne velipoje po nej faze pergatitore se ky trajneri qe vjen nga nje nga shkollat ma te mira ne bote duhet ta dine se abc asht faza pergatitore sado te mire ti kesh lojtaret APO jam gabim?
tja mesojme ranierit qe albitri e ka fajin per gjithcka
si dhe nalla ta ken parasysh te thojne kur te deshtojne se ketu nuk punohet e te ikun i lam
ishalla po ndodh shpejt ti humim 4 ndeshje rresht
se te pakten te kena kohe me kerku ndihme e mos na ikun ne gjys te kampionatit ku ska ca na ban kerkush ma
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by Admin » Tue, 19 Aug 2014 , 16:01

o Gold kta skane lek per me ik ne Velipoje jo paskan lek per me shku per faze pregatitore ne Mal te zi apo ne Maqedoni....
Tek lista e lojtarve qe kane firmos duhet shtu edhe emri i Xhafes.
Ca kam lexu ne gazeta e prej deklaraatave te disa futbollistave, Rainieri deri tesh ka punu mire por dihet se ne Shqipni ban hajr nqs ke nji finance te mire....
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by fpjalmi » Wed, 20 Aug 2014 , 00:46

Admin , Vllaznia dhe Tirana kan Diference te madhe jo vetem me drejtuesit por edhe Me kryetaret e bashkise . E kuptoj kur thu , lojtaret e tiranes priten kontratat dhe nuk i ka ik kush , Por duhet ta dish qe kontratat e financave te Tiranes jane 4 fishishi i lojtareve te vllaznise dhe nuk du me than qe vetem kjo asht arsyja qe lojtari i tiranes beson , sepse besimin dyfish lojtari e ka fitu kur bashkia e tiranes i Ka dhane Tiranes 1 nder Presidentat ma te suksesshem te saj , Skender Halili kurse Bashkia Vllaznise nuk ia Dha Fushajve qe ishin 1 nder ma te Miret e vllaznise dhe qe ka pru kup ne shkoder , dhe kjo asht arsyja qe lojtari I vllaznise ka ra viktime e nji presidence qe nuk dihet se si do perfundoje , dhe nese pagesa asht e dobet dhe nuk ka siguri nga presidenca , keta jan gjanat qe e mbajn gjall lojtarin sepse asht zanati qe i jep buk dhe si bardulla dhe si rraboshta ishin ngusht prandaj zgjodhen me jetu si te gjithe te tjeret

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by fpjalmi » Wed, 20 Aug 2014 , 14:13

Sebastián Sosa futuro in Albania, e più precisamente al Vllaznia, squadra che milita nella Serie A albanese.

http://www.mediagol.it/mercato-palermo- ... 44211.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Do te ishte nje afrim cilesor , sepse kena nevoje per sulmues sepse edhe pse asht 20 vjec, asht edhe lojtare i kombetares se 20 vjecareve te Uruguajit , dhe nuk ka nevoje te flitet per cilesi sepse asht lojtar qe i duhet vllaznise

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by vvvllaznia » Wed, 20 Aug 2014 , 15:14

fpjalmi wrote:Sebastián Sosa futuro in Albania, e più precisamente al Vllaznia, squadra che milita nella Serie A albanese.

http://www.mediagol.it/mercato-palermo- ... 44211.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Do te ishte nje afrim cilesor , sepse kena nevoje per sulmues sepse edhe pse asht 20 vjec, asht edhe lojtare i kombetares se 20 vjecareve te Uruguajit , dhe nuk ka nevoje te flitet per cilesi sepse asht lojtar qe i duhet vllaznise
fitan 190.000 euro ne vjet e ne nuk kena lek per benzin. tham vetem nqs rrogen ja pagun palermoja e keshtu liron nje vend si ekstrakomunitar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by fpjalmi » Wed, 20 Aug 2014 , 15:26

vvvllaznia wrote:
fpjalmi wrote:Sebastián Sosa futuro in Albania, e più precisamente al Vllaznia, squadra che milita nella Serie A albanese.

http://www.mediagol.it/mercato-palermo- ... 44211.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Do te ishte nje afrim cilesor , sepse kena nevoje per sulmues sepse edhe pse asht 20 vjec, asht edhe lojtare i kombetares se 20 vjecareve te Uruguajit , dhe nuk ka nevoje te flitet per cilesi sepse asht lojtar qe i duhet vllaznise
fitan 190.000 euro ne vjet e ne nuk kena lek per benzin. tham vetem nqs rrogen ja pagun palermoja e keshtu liron nje vend si ekstrakomunitar

Haahaa , nuk harrohet Benzina :P :P . Vvvllaznia ,gjersa e kan nxjerr ne lajmet italiane , ndoshta po bahet dicka , sepse ta kishte nxjerr nej gazete e jona , nuk do ta kishim besu as un as ti :P :P :P :P

Nese do kompletona deri me 31 gusht , do ia bajm hallall Presidentit Nava 2 humbjet e para te kampionatit . Ishalla 11 dite merkato e mbetun , nuk do kete rrena ma , por vetem vepra . Na iku portieri ne menyren ma qesharake , ku simbas karrieres qe kishte , dilte ma i mire se portieri vujadinovic . E mbajten me shprese te vllaznia deri ne ate moment qe portieri mos te kishte shprese te shkonte tek nji skuader tjeter , vetem per ti ulur cmimin :shock: .

Nuk po kuptoj kush po drejton vllaznine :shock:

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by fpjalmi » Thu, 21 Aug 2014 , 15:47

Me -3 pike e fillon Vllaznia kampionatin , ku jena te denum prej fifes per mos shlyerje hesapesh me lojtaret . Pritet qe fifa te na heqin ma shum pike sepse ioshte paralajmerim - 3 pikeshi . Edhe kja na duhej

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by Admin » Fri, 22 Aug 2014 , 15:16

Me sa duket asht zyrtare ardhja e Sosa per kete sezon, neser apo masnesrit asht ne Shkoder.
Asht lojtar i ri dhe Palermo e ka pagu tane ata lek, gjysen e sezonit te vjetshem ka lujt me Fk Senica ne Sllovaki, ku ka shenu vetem 1 gol si edhe me duket se ka pas probleme disiplinore me drejtusit.
Tu pa moshen e re, ishalla ambjentohet ne Shkoder se jam i sigurte se ka me ba nji kampionat te mire.
Pervec ktij priten me ardh edhe 2 mesfushore te tjere Uruguajan.
Nqs vijne kto lojtar ne pergjithsi kena nji ekip bajagi te kompletum per me shpresu qe kane me u ambjentu mire me njeni-tjetrin per me ba nji kampionat te qete.
Problemi i vetem asht porta ku na duhet sesban nji portier me eksperience e me peshe. Nga ana tjeter na ishte dasht edhe nji sulmus tjeter.
Nigeriant qe kishin ardh ne prove, jane largu se nuk e kane kalu proven, po kshu edhe nji portier kosovar.
Nderkohe per sulmin asht afru ne prove shkodrani Guri.

Sa i takon pikeve jane hek 3 pike prej Fifa-s sepse nuk jane pagu lekt e kontrates per Deliç. Sa i takon padive te tjera qe jane ba prej Jabllan e Petroviç duhet te jete gjithcka ne rregull pasi duhet te jene pagu shumat e mrapametuna.
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by GOLDIAN » Fri, 22 Aug 2014 , 22:09

ku e ke ekipin bajagi mire pash zoten
po jo sosa po dhe mesi e sban gja i vetem
i perjashtuar

Post Reply