Merkato

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Merkato

Post by vvvllaznia » Wed, 27 Aug 2014 , 15:19

http://www.tuttomercatoweb.com/serie-a/ ... ito-587523" onclick="window.open(this.href);return false;

spo rrij me e perkthy se pak a shum tan dijm italisht. shkurt thet qe sosa ka firmos

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Merkato

Post by GOLDIAN » Sat, 30 Aug 2014 , 19:21

aman pash zoten ka pas kohe boll me ble lojtar qe e njofin superligen se dhe falcaon me pru sbahet gja
vujadinovic vucaj jane dy emra qe mund ti merrte
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Merkato

Post by Man in Redblue » Tue, 02 Sep 2014 , 10:47

A ka naj rregull qe kufizon numrin e legjionareve per ekip ne Superlige, apo mund ta bashh 11 legjionare ne fushe?

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Merkato

Post by Admin » Tue, 02 Sep 2014 , 11:48

Me aq sa di une vetem 4 lojtare te huj mund te jene ne fushe, por ne ekip mund te federosh ma shume.

Kta ma mire te kishin marre ma pak dhe ndonji te hajrit se sa kane marre 7 lojtare te huj.
Ishalla qellojne te mire edhe e justifikojne vedin.
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Merkato

Post by fpjalmi » Wed, 03 Sep 2014 , 01:13

Admin wrote:
Kta ma mire te kishin marre ma pak dhe ndonji te hajrit se sa kane marre 7 lojtare te huj.
.
Mos ke frike se nuk firmosin tan ja :P

jam kurioz se si asht portieri qe kena ble , sepse portieri Selimaj e ka justifiku vedin ne ndeshjen me Teuten , duke u ba hero per here te pare me ekipin qe e rriti .

Ishalla nuk perseriten ato vite kur vllaznia kishte portier nji te huaj dhe ishte shulsi tranier , ku hoqi Grimen qe ishte portier Yll dhe fuste titullare portierin Amator.

Sido qe te shkojn puna , ne dore te zotit , veq ishalla nuk e kan marr portierin e huj me shit ndeshjet :( :?

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Merkato

Post by Admin » Wed, 03 Sep 2014 , 12:59

Asht myll merkato e Superliges edhe kto duhet te jene lojtart qe jane federu nga Vllaznia:

Portier: Campironi, Selimaj, Sherri
Mrojtes: Beqiri, Kraja, Sykaj, Mehmedoviç, Badalli, Marku, Boçi, Gocaj, Pjeshka.
Mesfushor: Tafili, Dema, Markolaj, Mujkoviç, Shala, Veçaj, Shtubina, Hajdari, Kalaja, Aguirre, Kruja.
Sulmues: Sosa, Cioffi, Dibra, Kruja.

Ne pergjithsi, ekipi nuk duket keq. Ne mbrojtje duhet me kene shume ma te kujdesshem e Beqiri me Mehmedoviç merren vesht me njeni tjetrin edhe e justifikojne vedin.
Pashe nje video te Mujkoviç edhe nuk mu duk keq (asht i ri vetem 19 vjeç), lun mesfushor organizator, shpresojme qe te ambjentohet shpejt edhe te jete i vlefshem. Ishalla edhe Sosa del ashtu sic flitet.
Per Aguirre lexova se asht paraqit bajagi mire.
Vllaznit Ultras

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Merkato

Post by Skodrinon » Wed, 03 Sep 2014 , 14:28

Per ket Sosen lexova qi e kishte ble nja 2 milion Palermo para 2 vjetve. Ishalla nuk ka ndoi problem fizik se shume e cuditshme asht me ardhe te na. Edhe nqs vlen sot 400-500 mij kishte ken super per ne.

As une nuk e kuptoj pse kane marre 7 te huj n'vend qi me marre 3 shqiptar qi me plotsu boshlleqet e tjera ne formacion.
Tan kontrata njivjecare kane kta a?

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Merkato

Post by Admin » Wed, 03 Sep 2014 , 14:51

Shumica prej futbollisteve jane marr ne forme huazimi per 1 vit si edhe tjert kane kontrat 1 vjecare.
Nqs nuk gabohem Shala, Badalli e Mehmedovic e Aguirre kane nenshkru kontrat 1 vjecare, kurse Sosa, Cioffi, Campironi e Mujkoviç kane ardh ne forme huazimi.
Me buxhetin qe ka Vllaznia si edhe me kohen qe kane humb si edhe me garacit qe kane dhan drejtusit asht e veshtire qe te afroheshin lojtar cilsore.
Pervec ksaj nuk ka pas edhe aq shume lojtar shqiptar te lire e te hajrit qe mund te merreshin pasi shumica kishin firmos me ekipet tjera.

Tu pa se si shkunen punet un jam i knaqun nqs konfirmohen tane kta afrime.

Ishalla e tregojne vedin !!
Vllaznit Ultras

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Merkato

Post by Admin » Tue, 13 Jan 2015 , 16:04

Tjeta juj,

Se marr vesht se ca jane tu ba kto drejtusat tone.... me duket se kujtojne se Vllaznia asht e shpetum edhe kane fillu me shit lojtart.

Kruja drejt Arabise per 70 mije euro tek nji ekip qe deri para 2 sezoneve ka kene ne kategori te dyte....
Se marr vesht pse Kruja ka pranu per nje levizje te tille ..... gjynah se mundsite i ka per ma shume.

Sosa, thuhet se nuk vjen per pjesen tjeter te sezonit dhe shkon ne kategorine e dyte zvicerane... Pavarsisht se nuk ka ba mrekullina me Vllaznine, duhet me e mbajt deri ne fund te sezonit.

Pervec ktyne, thuhet qe 3 lojtar te ri, nder kto Krymi ka mundsi qe me shku tek ekipi i te rinjve te Parmes.

Nderkohe ka nenshkru Bardulla, si edhe nja 2-3 lojtar te akademise.

Kshu si e kane nis, nuk kane gja per terezi!!
Vllaznit Ultras

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Merkato

Post by Skodrinon » Tue, 13 Jan 2015 , 18:38

Per 70 mije euro e kan shite?!

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Merkato

Post by GOLDIAN » Tue, 13 Jan 2015 , 20:58

edhe me salihin me shane te tan(jo ktu)kur thash ca leshin den te Dallas
edhe ky alamet talentit me shku me lujt atje kot pfffff
sa keq me vjen qe kjo periudhe nuk ju takoi licit cungut sinanit me shoke se kishim pa shkodran kudo neper europe
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Merkato

Post by Admin » Wed, 14 Jan 2015 , 16:46

Me habit fakti se si pranon Kruja me shku me lujt ne Arabi, sidomos tu pa moshen e re qe ka.
Vllaznit Ultras

Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Merkato

Post by vvvllaznia » Thu, 15 Jan 2015 , 00:39

Admin wrote:Me habit fakti se si pranon Kruja me shku me lujt ne Arabi, sidomos tu pa moshen e re qe ka.
shofin vetem lekt, asgja ma shum

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Merkato

Post by Admin » Sat, 17 Jan 2015 , 16:12

Kajhere nuk i vehet faj se asht fukarek ne Shkoder por kishte kene ma mire qe te kishte prit edhe kete sezon e te kishte shku ne ndonje kampionat europian/ballkanik si ne Kroaci, Bullgari apo Rumani ma mire.

Sdq zoti ja prift mbare edhe shume shpejt shkon ne nji ekip europian ma te mire.
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Merkato

Post by fpjalmi » Fri, 23 Jan 2015 , 23:05

Per mos me ndodh kja , e kena fajin vete . jepi 8 vjet contrate , dhe rruje mire

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Merkato

Post by GOLDIAN » Fri, 23 Jan 2015 , 23:27

GOLDIAN wrote:Nese ndonjehere gilman lika do vishet kuqeblu
une kurre sdo e ndjeku ma vllaznine
fundi fundit plasi kuj trapi per mu po une me vedi e kam ba kete bast dhe ne shkoder kur te mberrij do ju a kerkoj tanve qe ta harrojn ate emer

kur ne vlone plasi Puna e pagave qe su pagune lojtaret e iken tan
vlonjatet mbeten aty dhe pse kishin mujt me ik e me rru lek kund tjeter
ky shkerdhata qe lujti ne arabi e rruvi boll lek atje spo ju bate gja me lujt per 2milion lek ne muj ne shkoder tu e pa qe jena ne rrezik Historik per renie nga kategoria

Mallku qofte kush e afron ma ne shkoder ate lojtar
une personalisht do mbaj betimin tem
me keqardhje po une e ndjej ne lekur vllaznine pa asnje interes
respekte vllazen GOLDIAN
i perjashtuar

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Merkato

Post by vvvllaznia » Sat, 24 Jan 2015 , 13:17

GOLDIAN wrote:
GOLDIAN wrote:Nese ndonjehere gilman lika do vishet kuqeblu
une kurre sdo e ndjeku ma vllaznine
fundi fundit plasi kuj trapi per mu po une me vedi e kam ba kete bast dhe ne shkoder kur te mberrij do ju a kerkoj tanve qe ta harrojn ate emer

kur ne vlone plasi Puna e pagave qe su pagune lojtaret e iken tan
vlonjatet mbeten aty dhe pse kishin mujt me ik e me rru lek kund tjeter
ky shkerdhata qe lujti ne arabi e rruvi boll lek atje spo ju bate gja me lujt per 2milion lek ne muj ne shkoder tu e pa qe jena ne rrezik Historik per renie nga kategoria

Mallku qofte kush e afron ma ne shkoder ate lojtar
une personalisht do mbaj betimin tem
me keqardhje po une e ndjej ne lekur vllaznine pa asnje interes
respekte vllazen GOLDIAN
mas e ban at gabim, Vllaznia nuk ndjeket ne baz te Gilman Likes. Nuk du me e mbrojt se edhe un kam mbet shum i zhgenjym prej tij por duhet edhe me than qe kampionati shqiptar asht nje nder gjanat ma te flliquna qe na mujshim me kriju ku te tan mendojn vetem me shit e me ble ndeshje. Gilman Lika ka thane po mendoj edhe un per lek si tan te tjeret. Ky kampionat nuk ta jep mundsin per me mendu per sentimentat e tuja

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Merkato

Post by Miri » Sat, 24 Jan 2015 , 14:09

Teater i buker Lika te Vllaznia e Kruja te Flamurtari,kja puna e huazimit nuk ma mbush mendjen por po tall bethen lorenci me armirin.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Merkato

Post by Admin » Sat, 24 Jan 2015 , 14:12

A dihet gja se cfare kontrate ka Lika me Flamurtarin?

Edhe mu ma ka prish shume qejfin Lika me deklaratat qe ka vitet e kalume .....

Sma merr mendja se Kruja ka me shku te Flamurtari, mgjth gjithcka mund te ndodhin.
Vllaznit Ultras

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Merkato

Post by Miri » Sat, 24 Jan 2015 , 14:17

Kruja ka shku e ka kry pune ndersa per Liken nuk e di ne cfar menyret e ka prish kontraten.
Nuk besoj qe Lika ka deklaru gja kunder vllaznis por tana jan faqe gazetash per me shit ma shume,une jam ok me ardhjen e Gilmanit por nuk jam i sigurt a mundet me lujt per kupe,nuk asht leju por me kyt fshf ban simas qejfit.

Post Reply