"Legjionaret e tredhun"

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by GOLDIAN » Sat, 19 Oct 2013 , 23:38

Shume pordhe dhe bab januzaj
ja po ta mbledhna tan shqiptaret e ta po lutena para old traford Januz luj per ne
pfffff pordh kosovet si shume tjer

nuk du me mbrojt duken se dihet se kush a por nuk du me besu qe duka kerkon lek atij APO shaqirit se fundja dhe per duken asht prestigj te kete si president federate te tille lojtar dhe plus saj ska mbet duka per 10 mije eurot e xhakes APO shaqirit
me pelqej intervista e behramit qe u shpreh sinqerte(adhuroj te tille njerez)zvicra me dha mundesine te bahem ky qe jam dhe une normal do ja shperbleja me lujt per kombetaren.

BABA JANUZ nuk ka nevoje me permend serbin ne intervisten e tij APO sju rrin betha rahat pa permend Baben e madh
do ishte ma mire te thote qe do pres dhe 4 vjet (me sa sdi une duhet me lujt 5 vjet ne premier lig per te pas mundesin per te lujt me anglin ndoshta gabohem)dhe Pasta do flas .

I rrusha bo*** boshnjakeve tan te lindun ne gjermani e flasin perfekt gjuhen e tyne dhe ja ku shkune hallall ju qofte
Edhe ato kanne 3 duka ne federate por kane dhe b*** dhe nukr ankohen e nxjerrin bishta per gjithcka
nuk rrijne tu u qa pse novakovic handanovic APO Ibrahimovic nuk lujne per ta
i perjashtuar

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by Ledi1920 » Tue, 05 Nov 2013 , 17:14

pfff edhe mu me vjen plasja me ket sjellje.
Ne keto raste jam me Duken. Plus qe edhe Redi Jupin qe eshte pergjgjes per ekipet e kombetares e besoj. E ben ate pune per pasion dhe jo per para se para ka me kile si ky si duka dhe ato eurot qe gjasme kerkon duka te jene te sigurte kta qe i ka vec per i darke.
red Jupi ka thon tek procesi sportiv disa here: Qe lojtaret e mire luajn me dy porta. Rasti Abrashit qe lu me Juventusin erdhi ktu masnej coi leter qe svi me se do luj per italin (vetem per tbo presion me lujt per kombetaren a dhe jo me moshat) dhe rasti ketij Januzaj. Ai qe do apo qe ja ndi zemra me ftesen e pare vjen dhe luan sic erdhen kta te fundit (valdet rama, basha i torinos etj etj) Por kto dun me lujt me dy porta, fusin ne valle FSHF me i bo presion federatave te huaja qe ti thrasin dhe ngrejn justifikime. Ku ka me serioze se te te ftoj traineri i perfaqesues apo do ky baba jonuzit qe ti shkoj platinija me duken tek dera shpise.

kto me duken kot. Kush ka qejf vjen kush nuk ka te tregohet i sinqerte, te pakten mos luaj me tifozet. Behrami e tha jam nji kosovar, jetoj i lumtur ne itali dhe luaj per zvicren. Shum bukur.

E keqja shqiptareve eshte se bojn patriotin vec ne stadium dhe ne neshje sporti, ne vendet e tjera apo fushat e tjera jena brekgris.
Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by vvvllaznia » Thu, 04 Sep 2014 , 17:55

http://asport.info/editorial-fshf-dhe-k ... -talentet/" onclick="window.open(this.href);return false;

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by Admin » Fri, 05 Sep 2014 , 11:49

Nqs nuk gabohem Shqipnia ka 2 menaxher qe duhet te merren me kete pune qe jane Alban Bushi (komtarja e madhe) dhe Redi Jupi (i sektorit te rinjve).
Deri ne nji fare mase asht me se e drejte ajo qe shkruhet por jo tana heret fajin e vetem e ka F$HF-ja.

Ne rastin e Januzaj, fillimisht me siguri F$HF ka gabu, por nuk ka kene deshira e futbollistit apo e familjes qe me ardh me Shqipnine.
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by fpjalmi » Fri, 05 Sep 2014 , 15:01

Kja asht shum e vertete . Te njejten gja i kan ba edhe Xhakes qe lun me zvicrren , dhe ashtu siq e ka shklru admin , ishalla bushi me jupin do ta ndryshojn , sepse asgja nuk i kushton fshf-se me i pagu biletat dhe cdo gja , dhe me shku atje dhe fol me lojtarin ne menyre profesionale .

Januzin po ta ter Van gali Shpejt prej manchesterit , sepse ka marr super xhiro :P

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by vvvllaznia » Fri, 05 Sep 2014 , 20:08

Admin wrote:Nqs nuk gabohem Shqipnia ka 2 menaxher qe duhet te merren me kete pune qe jane Alban Bushi (komtarja e madhe) dhe Redi Jupi (i sektorit te rinjve).
Deri ne nji fare mase asht me se e drejte ajo qe shkruhet por jo tana heret fajin e vetem e ka F$HF-ja.

Ne rastin e Januzaj, fillimisht me siguri F$HF ka gabu, por nuk ka kene deshira e futbollistit apo e familjes qe me ardh me Shqipnine.
Nqs den me ardhe me lujt me Shqiperine je i mireseardhun nqs jo shka me lujt me Serbin te duket nje fjali qe mund tja mbushin mendjen nje talenti me ardhe me lujt aaa??? Pash besen Jeto mas me ban me fol.

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by Ledi1920 » Fri, 26 Sep 2014 , 11:30

vvvllaznia wrote:
Admin wrote:Nqs nuk gabohem Shqipnia ka 2 menaxher qe duhet te merren me kete pune qe jane Alban Bushi (komtarja e madhe) dhe Redi Jupi (i sektorit te rinjve).
Deri ne nji fare mase asht me se e drejte ajo qe shkruhet por jo tana heret fajin e vetem e ka F$HF-ja.

Ne rastin e Januzaj, fillimisht me siguri F$HF ka gabu, por nuk ka kene deshira e futbollistit apo e familjes qe me ardh me Shqipnine.
Nqs den me ardhe me lujt me Shqiperine je i mireseardhun nqs jo shka me lujt me Serbin te duket nje fjali qe mund tja mbushin mendjen nje talenti me ardhe me lujt aaa??? Pash besen Jeto mas me ban me fol.
Kam pershtypjen qe je gabim. Pikesepari Kombetarja nuk eshte ekip qe behet para , para behet me klubet. Kombetarja eshte pune zemre, pune krenarie, pune gjaku a ku ta di une. Asnji nga keta nuk ka pikesynim kombetaren shqiptare por kombetaret e shteteve ku jane rritur, sepse e kane me te lehte me ra ne sy te menaxhereve dhe aq me teper i kane rruget pak me te lira dhe mund te gjejn klube me te mira ku fitohet me shume. Psh ne treg reklama eshte me e madhe kur luan me moshat/kombetaren e zvicres sesa me te shqiperise. Duhet me qen realist. Pervec Canes te gjithe lojtaret e tjere qe kane ardh kane qen lojtar te refuzuar nga kombetaret e shteteve ku jetojn. (Mavraj, Taulant Xhaka etj).

Nuk e hec dhe faktin qe mund te kete ne FSHF tipa qe kerkojn pare por jo Duka personalisht. Sepse ka aq pare sa kto shumat qe dalin neper gazeta jane qesharake. Kur lu Duka luhen shum para miliona ne tave.

Kam pershtypjen qe dhe Januzaj do behet pishman. Cfare do te thote Duka zgjedhja te takon ty. Nqs ti do deklaron se do me lujt me shiperine topin ja pason Dukes. Nqs te vjen ftesa nga presidenti, traineri kombetares dhe ti nuk jep pergjigje...atere topi i ngel JAnuzajt.
Nji qe e do kombetaren mjafton te hapje tre fotot e para ne FB te faqes Adnan thuaj po shqiperise do vije cfaredolloj deklarate te japi Duka.

Nuk simpatizoj Duken ne asnje moment por dhe kto lojtaret qe lujn me dy porta na e kan sjell ne maje te hundes.
Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by vvvllaznia » Sat, 27 Sep 2014 , 08:20

Ledi1920 wrote:
vvvllaznia wrote:
Admin wrote:Nqs nuk gabohem Shqipnia ka 2 menaxher qe duhet te merren me kete pune qe jane Alban Bushi (komtarja e madhe) dhe Redi Jupi (i sektorit te rinjve).
Deri ne nji fare mase asht me se e drejte ajo qe shkruhet por jo tana heret fajin e vetem e ka F$HF-ja.

Ne rastin e Januzaj, fillimisht me siguri F$HF ka gabu, por nuk ka kene deshira e futbollistit apo e familjes qe me ardh me Shqipnine.
Nqs den me ardhe me lujt me Shqiperine je i mireseardhun nqs jo shka me lujt me Serbin te duket nje fjali qe mund tja mbushin mendjen nje talenti me ardhe me lujt aaa??? Pash besen Jeto mas me ban me fol.
Kam pershtypjen qe je gabim. Pikesepari Kombetarja nuk eshte ekip qe behet para , para behet me klubet. Kombetarja eshte pune zemre, pune krenarie, pune gjaku a ku ta di une. Asnji nga keta nuk ka pikesynim kombetaren shqiptare por kombetaret e shteteve ku jane rritur, sepse e kane me te lehte me ra ne sy te menaxhereve dhe aq me teper i kane rruget pak me te lira dhe mund te gjejn klube me te mira ku fitohet me shume. Psh ne treg reklama eshte me e madhe kur luan me moshat/kombetaren e zvicres sesa me te shqiperise. Duhet me qen realist. Pervec Canes te gjithe lojtaret e tjere qe kane ardh kane qen lojtar te refuzuar nga kombetaret e shteteve ku jetojn. (Mavraj, Taulant Xhaka etj).

Nuk e hec dhe faktin qe mund te kete ne FSHF tipa qe kerkojn pare por jo Duka personalisht. Sepse ka aq pare sa kto shumat qe dalin neper gazeta jane qesharake. Kur lu Duka luhen shum para miliona ne tave.

Kam pershtypjen qe dhe Januzaj do behet pishman. Cfare do te thote Duka zgjedhja te takon ty. Nqs ti do deklaron se do me lujt me shiperine topin ja pason Dukes. Nqs te vjen ftesa nga presidenti, traineri kombetares dhe ti nuk jep pergjigje...atere topi i ngel JAnuzajt.
Nji qe e do kombetaren mjafton te hapje tre fotot e para ne FB te faqes Adnan thuaj po shqiperise do vije cfaredolloj deklarate te japi Duka.

Nuk simpatizoj Duken ne asnje moment por dhe kto lojtaret qe lujn me dy porta na e kan sjell ne maje te hundes.
un jam i mendimit qe federata e jon nuk ka faj 100% por e ka 1000% e kjo nuk den me thane qe kur te ket te drejte 1000% lojtaret nuk kan me na refuzu sepse sot po refuohet Brazili para kampionatit boteror te organizum ne Brazil ja ma Shqipnia. Ne flasim sikur keto lojtar deri para 6 mujsh kan jetu n Shqipni e tesh qe kan shku ne Zvicerr dojn me lujt me Zvicrren. Duhet me e kuptu qe keta kan lind ne Zvicerr, jan shkollu aty, jan lojtar te fort vetem e vetem se lujn ne zvicerr se po prindet e tyne mos te kishin emigru sot ne rastin ma te mire ishin tu lujt ne Bullgari keshtu qe asht normale qe keto lojtar te jen te lidhun me vendlindjen e tyne e jo gjithmone me at te prinderve. Perveq se Januzaj nuk ka lujt me dy porta ( ka dhan vetem nje interviste ku ka thane qe tesh po merr nje vendim ne momentin e duhun e njashtu ndodhi pa i dhane asnje shpres asnjenes pal ) duhet edhe me pyt vedin pse keto lojtar e ndin vedin te lire me lujt me dy porta, nuk asht ndoshta edhe faji i jo serioziteti ton. Po ta shpjegoj nje rast, kete vere ne itali ndodhen disa skandale me turistat ku disa u kapen duke dhi, duke pshurr, tu ba dashni ne publik e lexova nje artikull ku nuk shkrunte pse tek ne vijn turistat ma te keqinj por pse turistat neve nuk na marrin seriozisht se po te njejtet turista te njejten gja nuk e kishin ba ne Gjermani apo Angli. Doli nje artikull ku shkrunte qe 80 lojtar loshin me kombtaret e huja e nder to 46 ishin me Zvicrren. Teshti un tham a asht e veshtir me kriju nje rrjet te tonin aty meqe nuk di per kerkend qe punon aty per kombtaren e un lexoj gazetat per çdo dit, meqe nder keto 80 lojtar 75 jan te Kosoves a asht e veshtir me afru ne federat njerez te Kosoves qe ndoshta jan ma afer e mund ta ken mate leht me afru keto lojtar??? Pergjigjja asht PO. Asht e veshtir sepse merren me kete pun shok e shokve qe kan miqsi e munden tan bashk me vjedh da lek. E ateher un tham qe kena 1000% per faj, qe lojtaret tallen me ne sepse ne e meritojm qe ato te tallen me ne, e na jena zgjedhja e dyt sepse kurr nuk kena ba asgja me ken zgjedhja e par. Rasti i Mavrajt dhe i Xhakes kallxon edhe nje her qe jena gabim kur shkrujm qe ne duhet me thirr vetem lojtar qe dojn metaman me lujt me Shqiperin. Zemren ne fush jan duke e dhane edhe keto te dy qe kan ardhe me lujt me ne vetem e vetem sepse nuk kan xan vend ne Gjermani e Zvicerr.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by Man in Redblue » Sun, 28 Sep 2014 , 21:45

A e ke pa videon e babes te Januzajt mor burre?! Skandal!!! U fryte, u shfryte gjeli i detit me xhaket lekuret, shaj kyt, shaj ate. Po flite per Komebtaren e Atdheut - u dote ma shume rrespekt. Duhet me ul kryt, me fol me za te ulet kur flet per ngjyrat kuqezi, se Kombi e Atdheu jane gjithmone ma te mdhej si nji Person. Ku n'fe tsams asht Januzaj sot?! Ai here thot nuk m'ka kontaktu kush, here thote rrijn tu marr ntelefon tash e pare. Shife aman ate Video. Po cfare hajrit me prit prej dikujt qe nuk i mson djalit shqip. I biri sdite me lidh dy fjale. Eh kuku per ta. Kujtunen se kapen qiellin me dore.

Une di me thane se i lumi ai futbollist qe ka me i ba gol Serbise, ka me perjetu ndjenjat me te vecanta e ka me u ba hero i kombit. Kto ndjenja ska me i perjetu kurre Januzaj as Behrami.

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by vvvllaznia » Mon, 29 Sep 2014 , 18:48

Man in Redblue wrote:A e ke pa videon e babes te Januzajt mor burre?! Skandal!!! U fryte, u shfryte gjeli i detit me xhaket lekuret, shaj kyt, shaj ate. Po flite per Komebtaren e Atdheut - u dote ma shume rrespekt. Duhet me ul kryt, me fol me za te ulet kur flet per ngjyrat kuqezi, se Kombi e Atdheu jane gjithmone ma te mdhej si nji Person. Ku n'fe tsams asht Januzaj sot?! Ai here thot nuk m'ka kontaktu kush, here thote rrijn tu marr ntelefon tash e pare. Shife aman ate Video. Po cfare hajrit me prit prej dikujt qe nuk i mson djalit shqip. I biri sdite me lidh dy fjale. Eh kuku per ta. Kujtunen se kapen qiellin me dore.

Une di me thane se i lumi ai futbollist qe ka me i ba gol Serbise, ka me perjetu ndjenjat me te vecanta e ka me u ba hero i kombit. Kto ndjenja ska me i perjetu kurre Januzaj as Behrami.
pash besen metaman e ke??? Ku asht Januzaj sot???? Januzaj asht 19 vjeç e asht ne stol ne nje nder skuadrat ma te medhaja ne bot, qe ka shpenzu me duket diku 150-200 milion euro vitin e fundit per me forcu skuadren, qe ka marr pjes ne kampionatin boteror... Po te duket pak??? Ne 20 vjet demokraci ke pa kend ma mire??? Mendon qe deri ne 2034 Manchestieri nuk po them qe ka me afru ndonje shqiptar ne skuader por ka me trazu ndonje vezhgus te vedin me i thane shka ma shif njat shqiptarin??? Un tham qe shume e veshtire... Intervisten e te atit e kam pa, faktikisht duket sikur fluturon pak si me presh ne beth por ka sha federaten gja qe e ban edhe ti nuk e kuptoj se ku asht problemi. Un e ti mundena a ai nuk baka. Ka ken para nje telekameret e ka ken ndoshta edhe pak i emocionum plus qe tan shqiptaret e Kosoves kur mundohen me fol pak si me gjuh letrare shifet se jan shum ne veshtirsi. Ti aty ne Austri shef shume prind shqiptar qe i msojn femijve shqipen??? Un po te them qe njof femij te ardhun ketu ne Itali edhe tre e kater vjeça me prind besoj qe ne fillim as mire italishten nuk e flitshin e sot me zor ti lidhin dy fjal shqip. A den me ti postu lajmet qe kallxojn se sa veshtirsi kan femijt e emigrantave te kthyme prej Greqiet qe nuk dishin dy fjal shqip apo beson edhe ti legjenden qe nuk ban me fol shqip ne rrug ne Greqi sepse te rrahin plus qe ne itali kerkush nuk ta kthen ma as kryt. Behrami e Januzaj kan perjetu ato ndenja qe tan shqiptaret andrrojn, kan marr pjes ne kampionatin boteror, lujn e kan lujt per skuadra te medhaja, kan te bajn me njerez qe punojn te rrespektojn e te vlersojn. Justifikimi ma i perdorun per Behramin ishte qe Duka ik e kombtarja met, Behrami edhe pak ta po del ne pension e Duka njaty asht, mandej tapo vjen edhe nje Duk tjeter e kena me ja pa hajrin persmarit. Thjesht me than tesh pse nuk mendojn per Shqiperin e mandej kur vijn shqipet e kosoves me pushime tan supernacionalistat tu than na çmenden keta koçovart,na pushtunen Velipojen, shif çfar injorantash thjesht me than Nane Tereza krenaria e Shqipnis e mandej kur vjen nje familje prej Shkupit ndoshta qe banojn 100 meter larg shtepis saj tan tu than shif çfar injorantash, shif si mlohet, shiq si ban 5 femij, shif çfar talebansh. Por normalisht e randsishme asht qe te jet gjithmone faji i tjetrit, ne nuk kena kurr faj. Edhe kur Kosova te pranohet ne Fifa, ta po lexojm se si koçovart kan shfrytzu kombtaren e madhnishme te Shqipnis, se si na kena marr nje barazim me Gjermaanin 1966 me duket pa ta e kena korr mijra suksese e nuk kena hiç nevoj per ta.

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by vvvllaznia » Mon, 29 Sep 2014 , 18:58

Per shamjet kunder shqiptarve te Kosoves normalisht qe nuk e kam me ty meqe nuk i ke sha kurr por e kam ne pergjithsi. Shifet qe un kam nje mendim ndrysh pak a shum se ju tan, tham qe asht e kot me vazhdu me kshi muhabetesh, di vetem me than qe ne ndeshjet e boterorit 70-80% e tifozave ne Shkoder kishte bluzen e Gjermanise vesh, ne ndeshjet e Vllaznis po ato tifoza as 10% nuk e kan vesh bluzen e Vllaznis kunder Tiranes, shifet thjesht ne tana videot e nuk besoj qe bluza e Vllaznis asht ma e shtrejt ose asht problem leksh. Thjesht ju e kam thane edhe ma perpara, shqiptaret e sidomos ne te Shqipnis kena neveri per gjithçka ça asht shqiptare e kena nje lloj inferioritetit kunder Europes saqe shef video me te ardhe marre me Napolonin apo Washingtonin qe jan me origjin shqiptare sepse normalosht nje Skenderbe e nje Nan Terez nuk na del. Mos te pretendojm dashni prej tjerve

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by Skodrinon » Mon, 29 Sep 2014 , 19:42

Duka dihet se kush asht, por per rastin e Januzajt konkretisht, cilat jane akuzat qi i drejtohen? Hala nuk e kam kuptu. Se per disa te tjere e kena ndi qi ka kerku lek. Pse nuk e thone qarte kta (babe e bir) cili asht motivi. Ose me u tregu te ndershem e me thane ma mire me Belgjiken se lun n'Botnor.

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by vvvllaznia » Mon, 29 Sep 2014 , 20:24

Skodrinon wrote:Duka dihet se kush asht, por per rastin e Januzajt konkretisht, cilat jane akuzat qi i drejtohen? Hala nuk e kam kuptu. Se per disa te tjere e kena ndi qi ka kerku lek. Pse nuk e thone qarte kta (babe e bir) cili asht motivi. Ose me u tregu te ndershem e me thane ma mire me Belgjiken se lun n'Botnor.
Qysh kur thu Duka dihet se kush asht, personalisht per mu eliminon çfar do lloj pretendimit qe nje shqiptar mund te ket qe Januzaj te afrohet apo jo ne kombtare. Duka nuk punon per te miren e Shqiperise dhe te futbollit shqiptar, Duka asht produkt i shoqnis shqiptare pra tan kena faj qe ai asht ne ate post e meqe ne kena vu nje antishqiptar ne ate vend ne nuk mund te pretendojm qe nje djal qe ka lind ne Belgjik apo ne Zvicerrte sakrifikojn nje pjes e karrieres te vet per Shqiperin e ne ne rastin konkret nuk bajm asgja. Ne rastin konkret Blegjika pavarsisht 10 viteve te fundit ka nje tradit te mire ne futbollin boteror e nuk kam ndi kryetarin e federates belg tu thane te vijn me ne ose te ikin me serbt apo me ata qe nuk kualifikohen kurr ne boteror. Pra per mu nuk asht pun a ndihet shqiptar apo jo, a duhet me sakrifiku per komb apo jo sepse per mu automatikisht ai asht i justifikum me shku me ke te dojn.

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by Ledi1920 » Tue, 30 Sep 2014 , 15:20

Jam shum dakord qe kena ndjejn inferioriteti me te huaj. Ktu ke te drejte.
Per te hsamet e tyre ne stadium jam kundra dhe une, jamkundra sharjeve ne stadium (edhe ne kampionat shqiptar, ku shahet qyteti apo ekipi ne kor dhe nuk mbeshtete ekipi jot). Por si ne cdo fushe, dhe ne futboll do e tregojm sa kulture kemi. Ky ven jena...

Per sa i perket ceshtjes. Eshte e drejta e Adnanit te zgjedhi ke te doje, por jo te luaj me zgjedhjen qe ben. Ka shum ndryshim. Sjellja sme pelqen sepse zgjedhja eshte e tij dhe deri diku eshte shum e drejte.

Sa per Duken une nuk kam simpati per te, por jo perhere faji eshte i deles se zeze :mrgreen: :mrgreen:
Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by GOLDIAN » Tue, 30 Sep 2014 , 18:11

Na erdhe hakut ne tifozave gjerman me keta bluzat e gjermanise
ate dite kur e kam fitu bluzen ishte europiani ne austri prej gezimit kam ba tre here seks Brenda ditet sa te vdes nuk e arrij ma prandaj mu mos me shaj vvvllaznia :lol:
gjithkush komenton sipas menyres dhe kendveshtrimit te vet nuk ka nevoje per debate kot
une nuk shkoj ne velipoje qe pa ardh kosovaret e jo ma tash keshtu qe ska lidhje me ta
kosova zor se ka me marr ok prej uefas po mendimi ndryshe duhet respektu
ka nga ne qe adhurojne ti ken ne ekip ka dhe nje si Goldin qe nuk asht se shembet shqipnija dhe po na iken
i perjashtuar

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by vvvllaznia » Tue, 30 Sep 2014 , 18:36

GOLDIAN wrote:Na erdhe hakut ne tifozave gjerman me keta bluzat e gjermanise
ate dite kur e kam fitu bluzen ishte europiani ne austri prej gezimit kam ba tre here seks Brenda ditet sa te vdes nuk e arrij ma prandaj mu mos me shaj vvvllaznia :lol:
gjithkush komenton sipas menyres dhe kendveshtrimit te vet nuk ka nevoje per debate kot
une nuk shkoj ne velipoje qe pa ardh kosovaret e jo ma tash keshtu qe ska lidhje me ta
kosova zor se ka me marr ok prej uefas po mendimi ndryshe duhet respektu
ka nga ne qe adhurojne ti ken ne ekip ka dhe nje si Goldin qe nuk asht se shembet shqipnija dhe po na iken
shaf qe mendimi i jem asht shume i veshtir me u kuptu, ndoshta sepse un nuk shpjegohem mire. Mbyllet ky muhabet e shpresoj edhe prej mejet qe te mos hapet ma sepse pak a shume e dina tan se si e mendojm.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by Admin » Tue, 30 Sep 2014 , 21:06

Vvvllaznia, po me pelqen ky debat kshu qe ja vlen me vazhdu, ka ana tjeter me duket se te kane lane vetem :lol: (sa per batut kja 8) ).

Me aq sa e kam ndjek une me media problemi me Adnanin lidhet me deklaratat qe ka dhane i jati i Adnanit ne lidhje me zgjedhjen e te birit.
Personalisht nuk e gjykoj hiç zgjedhjen e tij edhe ka ba shume mire, aj e din ma mire. Ajo qe mu personalisht me jep pak "bezdi" apo qe e paragjykoj jane deklaratat qe ka dhane para se me i ardh ftesa e nga kombetarja belge !!

Pse nuk bahet ky debat ne rastin e Shkodran Mustafit... Edhe Mustafi para se me u thirr me kombtaren gjermane, u shkru qe De Biazi i ka kerku me lujt me Shqipnin, por Mustafi asnjihere (me aq sa di une) nuk ka thane qe jo kshu jo ashtu, por ka dhane disponibilitetin dhe ne momentin qe i ka ardh ftesa prej kombtares gjermane, e ka deklaru direkt zgjedhjen e tij!!

Problemi i lojtarve qe hyjne ne orbiten e kombtares shqiptare asht me "lojen" qe bajne kto lojtare per me u thirr ne kombtaren e vendit ku jetojne. Tesh ktu F$HF-ja jone nuk ka faje, por kto lojtar te tregohen te ndershem edhe te thojne qe une kam ba zgjedhjen teme dhe pres me u thirr prej kombtareve tjera. Une personalisht nuk i paragjykoj kto lojtare nqs jane "te ndershem" e te sinqerte qysh ne fillim !!

Raste te tilla duken se jane bajagi, tu fillu prej Donis Avdiaj....
Nuk e kuptoj pse deklaron qe lun vetem me kombtaren e madhe e nga ana tjeter grumullohet me U-19 te gjermanise e nuk den me ardh me U-21 te Shqipnis !!
Vllaznit Ultras

Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by Ledi1920 » Wed, 01 Oct 2014 , 09:24

GOLDIAN wrote:Na erdhe hakut ne tifozave gjerman me keta bluzat e gjermanise
ate dite kur e kam fitu bluzen ishte europiani ne austri prej gezimit kam ba tre here seks Brenda ditet sa te vdes nuk e arrij ma prandaj mu mos me shaj vvvllaznia :lol:
gjithkush komenton sipas menyres dhe kendveshtrimit te vet nuk ka nevoje per debate kot
une nuk shkoj ne velipoje qe pa ardh kosovaret e jo ma tash keshtu qe ska lidhje me ta
kosova zor se ka me marr ok prej uefas po mendimi ndryshe duhet respektu
ka nga ne qe adhurojne ti ken ne ekip ka dhe nje si Goldin qe nuk asht se shembet shqipnija dhe po na iken
Nuk qe per ty mer plak..se dhe une vesh bluzen e gjermanise cdo europian apo boteror...por shkoj ne stadium dhe me shallin dhe bluzen e tirones.

Vvvllaznia permeni ato tipat qe nuk shkojn me mbeshtet vvvlaznin por vec gjermont apo ekipe te huaja. Une i jap te drejte se dhe une si ai menoj kur je kaq shum tifoz futbolli dhe ne ket rast me gjermont duhet me qen patjeter dhe me ate ekipin e qytetit qe tperfaqeson edhe me shume...
Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by GOLDIAN » Wed, 01 Oct 2014 , 21:05

ju kuptoj shume mire dhe ju jap te drejte por kjo eshte shqiperia
po kaloj ne tjeter teme ndoshta po kam mbet i mrekullum nga maribori i vogel qe la me gisht ne goje nje schalke te forte
ne vit per vit degjenerohemi te vegjlit e tjer rriten
kjo me djeg shume e sgjej derman jo te januzaj e co
Tirana partizani vllaznia vlora durrsi kavaja elbasani nuk kann b*** te nxjerrin nje Talent me dhe kjo eshte vdekje prurese
te gjith ish futbollistat ju futen politikes NO COMMENT MADE IN ALBANIA
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by Man in Redblue » Thu, 02 Oct 2014 , 13:40

Qe disa fragmente nga fjala e babes te Januzajt, qe i paska nxjerre te faqja e Albania Team ne fb. E kam nigju ate deklarate, prandaj e di se jane fjalet e verteta qi ka than:

"Abedin Januzaj : E tash mduhet me sqaru pak kete poen , se neve po na thojn me zgjedhe Shqiperine po neve kurr sna ka thirr Shqiperia vec e kan qu ni puntor te federates ne klub , edhe pak mkan thirre ntelefon mdoket mpaten shkru edhe mesazhe ama bash kurr kurfar kontakti me neve skan bo , ama edhe ky Lorik Cana na ka thirr ntelefon ama po ju thom qe kurr kerkush prej Shqiperie sna ka kontaktu".

Tashi ky kerkon me e marr presidenti i Shqipnise ne telefon?! Edhe ba me e marr Nishani ntelefon, prape thote "nuk na kan lan rahat".

Vvvllaznia i kuptoj disa gjana qe thu ti, edhe pse mendoj se nuk jane justifikim ne rastin konkret, por ajo qe me ban pershtypje asht: Pse nuk e denon ti arrogancen fyese te Abedin Januzajt ndaj kombit shqipatr? Ta shajn Duken , tshajn ke te dojne, te zgjedhin Belgjiken, por te tregojne rrespekt ndaj flamurit kuqezi.

Post Reply