Pershendetje!

Prezantoni veten ne forum ne menyre qe te njiheni me njeri-tjetrin, si edhe pershendetni njeri-tjetrin.

Moderator: GOLDIAN

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Mon, 21 Apr 2008 , 13:55

Mrb ke te drejte per Vllaznine, e une spo kerkoj me e hek pergjegjesine e ekipit tone per rezultatet e kqinja qe ka ba.
Thjesht po bija disa fakte per favorizime.
Pervec ksaj normale qe Tirana ska nevoje pe keto favorizime pa per fat te keq kta gjana kane ndodh.

Sdq ne flasim ktu kot e presidentat e futbollistat s'dine ku me i qu lekt.....
Vllaznit Ultras

Image

Lizard_King
I perjashtuar
I perjashtuar
Posts: 95
Joined: Fri, 28 Mar 2008 , 16:52

Post by Lizard_King » Mon, 21 Apr 2008 , 13:57

Admin wrote:Kampionati i famshem i 96/97 duhej te ishte anulluar !!!

Edhe mund te ishte anulluar por ne mos gaboj ishin direktivat e FIFAs qe kampionati duhej te perfundonte me cdo kusht. U gjet edhe nje menyre per ta mbaru kampionatin ne pak jave. Ai kampionat ka qene i cuditshem.
Ajo ndeshje qe ishte ne rezultatin 1-0 per ju nuk perfundoi, keshtu nuk mund te thuash qe e keni fituar?!!!
Ne momentin kur eshte nderpre kampionati Vlona ishte para 4 pike!!!
Nuk perfundoi per shkak te gjullurdinave. Vlona ishte 2 pike perpara dhe po e humbte neshjen. Ne ate vit e fundmja gje qe i shkonte nder mend njerezve ishte futbolli. Nese do te me kerkoje ta fshinim ate vit nga te gjitha ngjarjet do te isha i pari qe do ishte dakord.
Sa i takon golit me dore, nuk them se arbitri nuk mund te jete gabuar, por reagimi juaj ne fushe ishte teper i egzagjeruar !!!!!
Po ne ndeshjen kunder nesh nuk e kishin titullin e fituar qe nuk luajtet me te rinjte?!!!

Te rikujtoj qe Vllaznia shkoi te luaje me formacionin baze vetem per t'ju respektuar JU ......
Ktu mund te flasim me dite te tera. Nji shkendije per te fituar ndeshjen kunder jush ka qene deklarata e Bejzades.
Ndeshjen e Kavajes sinqerisht nuk e kam pare dhe nuk e di.
JA pra qe kete vit nuk po favorizoheni dhe ja nuk po e fitoni titullin kampion
:lol: :lol: :wink: (me shaka).
Kujtove se ma fute admin? :lol: :lol:

Ket vit kemi pasur shume probleme. Skuadra ne fillim luante kunder trajnerit derisa u hoq. U humben ndeshje rresht me Korcen e Lezehen. Pastaj nga skuadra u largun lojtare si Sinani, Abraham, Pisha, E.Bulku, Hidi, Allmuca, Pema. Nese te largohen 7 lojtare kryesore nuk eshte e lehte ti zevendesosh. GABIMI ME I MADH I JONI ISHTE LENIA E SINANIT duke menduar se Daniel Xhafa do ta zevendesonte.
Sa i takon ndeshjes me Dinamon te vitit 2002, une kam kene ne stadium edhe nuk ka kene ndeshje e leht edhe e lene ashtu sic thu ti. Goli ka ardh ne minutat e fundit ku Asllani (nqs nuk gaboj) ka gjujt nga larg dhe portieri s'kishte ca me i ba, per mas me thane qe Vllaznia ka pas plot raste per shenim.....
Une sinqerisht nuk jam i bindun qe aja ndeshje ka kene e trukume... noshta gabohem.

Tana te mirat.
Admin jemi tifoze qe te dy e do te mbrojme skuadrat respektive. Te kuptoj. :wink:

Gjithe te mirat edhe ti.

Lizard_King
I perjashtuar
I perjashtuar
Posts: 95
Joined: Fri, 28 Mar 2008 , 16:52

Post by Lizard_King » Mon, 21 Apr 2008 , 13:58

Admin wrote: Sdq ne flasim ktu kot e presidentat e futbollistat s'dine ku me i qu lekt.....
Per mendimin tim privatizimi i skuadrave do ta conte futbollin tone amator ne nje stad me lart.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Mon, 21 Apr 2008 , 14:23

Lizard_King wrote:
Admin wrote: Sdq ne flasim ktu kot e presidentat e futbollistat s'dine ku me i qu lekt.....
Per mendimin tim privatizimi i skuadrave do ta conte futbollin tone amator ne nje stad me lart.
Ehhhh sikur te nollte nji gja e tille....., por kam pershtypjen se nuk i intereson shume nji gja e tille pasi do te fillonin kontrollet, do te kishte pagim taksash, etj etj.

Sa per tju kthy debatit :D :lol:
Pra ndeshja me Vlonen nuk kishte perfunduar kshu qe 3 piket ju nuk i kishin... pra ishit ne vend te dyte!!!
Sdq ai kampionat duhej te ishte nderpre dhe ktu jena dakort. ( e shef me qetsi po fillojme me kene dakort ne shume gjana :lol: :lol: ).


Sa per kete sezon, nqs e fitoni nuk me mbetet qejfi, per kete e thashe me shaka, pasi kampionati akoma ska mbaru :wink: e thashe spo ju heku shpresat :lol: :lol: :wink:

Tana te mirat
Vllaznit Ultras

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Mon, 21 Apr 2008 , 17:43

E mori dreqi harmonine e forumit per kotgja,
nejse une nuk po di qa me thane, se gjithkush mban pergjegjsi per fjalt e veta, por do tju kujtosha se shqiptare jena te tane, dhe shume prej nesh jan jasht shtetit dhe rrine shkodrane e tiranas bashke etj.



Per te tan antart e forumit kam ikyt link:
http://de.youtube.com/watch?v=pjO0lOS8gRM

kuqeblu4ever
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 429
Joined: Mon, 29 Nov 2004 , 18:43

Post by kuqeblu4ever » Mon, 21 Apr 2008 , 18:48

Admin wrote: Sa i takon ndeshjes me Dinamon te vitit 2002, une kam kene ne stadium edhe nuk ka kene ndeshje e leht edhe e lene ashtu sic thu ti. Goli ka ardh ne minutat e fundit ku Asllani (nqs nuk gaboj) ka gjujt nga larg dhe portieri s'kishte ca me i ba, per mas me thane qe Vllaznia ka pas plot raste per shenim.....
Une sinqerisht nuk jam i bindun qe aja ndeshje ka kene e trukume... noshta gabohem.

Tana te mirat.
Ketu jam dakord me Adminin se edhe une kam ken ne stadium ate vit, dhe them qe ajo ndeshje qe tifozat e Tiranes e mbajne 100% te shitun, sepse vete rrethanat te bajne me mendu keshtu, nuk ka ken e tille. Stadiumi ka ken pothuajse plot, tribuna perkarshi ka ken plot edhe harku bajagi i mbushun qe i bie rreth 10.000 tifoza. Loja ka ken teper e forte dhe goli asht ba krejt ne fund dhe nuk ka ken aspak i lehte me u realizu, nqs do humbej edhe ai rast Dinamo nuk delte kampione. Nqs do kishte ken e shitun ndeshja nuk do kishte aq acarim gjate lojes, sepse Dinamo po luante shume eger si dhe goli do ishte ba ma perpara jo ne minutin e fundit, ne nje aksion aspak te lehte te Dinamos e kur Vllaznia po luante teper fort. Kur ka ndonje leshim kuptohet direkt nga menyra si luajne lojtaret dhe atmosfera ne stadium.
VLLAZNIA, BAYERN MÜNCHEN, BARCELONA

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 21 Apr 2008 , 19:47

Deshta thjesht me thane qe asht e kote qe lodheni ja me bjer faktet per kyt a per at tjetren.Fakti qe na te gjith jena jashte dhe nuk i jetojme ne mrensi ndeshjet por vetem me nji kronike 30 sekondshe sna nep munsi me fole me objektivitet.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 21 Apr 2008 , 21:35

Ktu myllet ky muhabet.Muhabetet per shamje e trimnina le te bahen ne privat.Un zdu me gjet se kush ka te drejte e kush jo se nuk i di si kan shku punt por un do te shij qdo koment me shamje prej kujdo te jen.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Lizard_King
I perjashtuar
I perjashtuar
Posts: 95
Joined: Fri, 28 Mar 2008 , 16:52

Post by Lizard_King » Mon, 21 Apr 2008 , 23:21

Vllaznia1919, ti kthehem edhe une debatit? :lol:
Admin wrote: Sa per tju kthy debatit :D :lol:
Pra ndeshja me Vlonen nuk kishte perfunduar kshu qe 3 piket ju nuk i kishin... pra ishit ne vend te dyte!!!
Ndeshja me verte nuk kishte perfunduar po kur filluan incidentet kishin mbaruar 90 minutat efektive, madje ishim ne shtese. Skuadra e Flamurtarit terhiqet nga fusha e lojes per kokfortesi te trajnerit vlonjat. Me vone fillojne gjullurdinat se tifozet aq dun.

Te nesermen e asaj ndeshje kam bredh gjithe kioskat per me ble Sport Ekspres qe ne ate kohe ishte gazeta sportive me e lexuar, por kishte mbaruar qe me mjes. Ndersa gazeta tjeter Sporti Shqiptar nuk jepte informacion te detajuar. Kishte nji artikull te nji gazetari vlonjat, ja harrova emrin qe sipas tij ne fund te ndeshjes nji nga lojtaret e Flamurtarit eshte shnderruar ne Maradona dhe ka filluar te dribloje gjithe skuadren e Tirones!!!!!!! derisa eshte penguar nga portieri. Por cudia qendron qe si ka mundesi portieri jone te kete penguar lojtarin vlonjat kur ne dalje e siper topi eshte ne duart e tij?! Ne asnje menyre nji portier qe zoteron topin ne zonen e tij te rreptesise nuk shkakton faull.

Ndersa per 4 piket qe ju hoqen Flamurtarit, sqarimi ishte qe kjo skuader te mos merrte pjese ne kupat e evropes, po te ishte vendi i trete, pra Vllaznia. Mbaj mend qe ato 4 pike ju hoqen me vone. Ne fillim ndeshja ju dha ne tavoline 2-0 Tirones. Pastaj me vone i jane hequr piket Flamurtarit.
Sdq ai kampionat duhej te ishte nderpre dhe ktu jena dakort. ( e shef me qetsi po fillojme me kene dakort ne shume gjana :lol: :lol: )
Atehere sekretari ne FSHF kishte shume me teper fuqi dhe ishte Eduard Dervishi. Sinqerisht nuk e mbaj mend mire nese kishte ikur apo jo nga Shqiperia por perseri ishte ai i pare ne ate institucion. Nji person me shume influence ne FIFA dhe UEFA. Nga ato qe mbaj mend ishin direktivat e FIFAs dhe UEFAs qe bon te ndiqej nji menyre e shkurter kampionati. Ai kampionat ka pas edhe cudina te tjera po kush i mba men ca ka ndodh 12 vjet perpara :wink:
Sa per kete sezon, nqs e fitoni nuk me mbetet qejfi, per kete e thashe me shaka, pasi kampionati akoma ska mbaru :wink: e thashe spo ju heku shpresat :lol: :lol: :wink:
Ah, per ne ka mor fund kampionati. Se kur ke lojtar super te pagum qe nuk dun me ja dit per fanelle se jane vel me trofe e me leke. Kur heq 7 lojtare nga skuadra. Kur ke drejtusa qe heqin Sinanin per te marr Daniel Xhafen. Atehere nuk ke pse pretendon per kampionat. Mbas Milotit, Salihit, Sinanit duhet me mor i sulmus tjeter nga Shkodra se ndryshe nuk kemi gjo ne vije! :lol:

Shyqyr te pakten qe na kane sjell Jahmir Hyken qe bo spektakel. Ky ka per tu bo lojtar i modh. I uroj nji karriere te suksesshme si ktij ashtu edhe Hamdi Salihit qe osht cun flori.

E si perfundim Admin, nuk mund te me nxjerresh fakte si ai kampionat i mbrapsht i 96/97 per te thon qe ka sistem! :P

Gjithashtu edhe kampionatin e fundit qe morem, kishim nji shkodran puro si Sinani ne skuader e nese me verte ka pas favorizime pyteni. :wink:

Gjithe te mirat!

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Tue, 22 Apr 2008 , 01:11

Uhhhhh ca u lodha tu fshi :lol: :cry:

Lizard, e di qe ka pas shume parregullsi, po kshu ka pas edhe zgjedhje jo te drejta si psh lujta e ndeshjeve vetem ne Tirane, etj etj.
Skuadra e Flamurtarit, me aq sa thuhej ne ate kohe, u terhoq pasi ndeshja nuk u gjykua ashtu sic duhej!!!
Pastaj mos te harrojme qe Flamurtari kryesonte kampionatin shqiptar me 4 pike me shume se JU.
Pse ndeshjet u luajten ne Tirane u nuk u luajten ne Kavaje, Durres apo Elbasan sic u luajten ndeshjet e tjera!!!
Pra ka pas zgjidhje qe nuk ishin te drejta dhe qe nga nje ane favorizonte ekipet kryeqytetse.
Pra ne nje menyre apo ne nje tjeter iu dha drejtim titullit.
_

Sa i takon shkodranve, boll bate hajr me shkodran ne ekip :lol: :lol: :wink:
Mire qe ma permnde Milot shk*** , 2 sezone ma vone, ku fitut ju kampionatin me nji pike diference, pervec merites tuj ne nji fare mnyre ka kontribu edhe Miloti qe ne ate periudhe lujte me ne, por ne ndeshjen me kyqe kunder jush ne Tirane (kam kene prezent vete ne stadium), nuk lujti ashtu sic duhet!! Nuk mund te flas me kompetenca pa ne shkoder u flite shume per ate paraqitje te tij, a thu ka kene konqidence apa a thu ka ken i randun shume xhepash.... :x :x

Sdq ky asht futbolli shqiptar, e deri sa te mas bahet privatizimi i klubeve, te mas krijohen ligjet e pershtatshme per ti kriju organeve sportive nji funksionim sic duhet, gjithmone kena me mete iktu ku jena, e ne tifozat kena me kene ato qe hupim ma shume!!!

Tana te mirat.
Vllaznit Ultras

Image

Lizard_King
I perjashtuar
I perjashtuar
Posts: 95
Joined: Fri, 28 Mar 2008 , 16:52

Post by Lizard_King » Tue, 22 Apr 2008 , 12:10

Admin wrote:Lizard, e di qe ka pas shume parregullsi, po kshu ka pas edhe zgjedhje jo te drejta si psh lujta e ndeshjeve vetem ne Tirane, etj etj.
Po, por ne ate periudhe gjeja e fundit qe i shkonte nder mend shqiptarit ishte futbolli. :?
Skuadra e Flamurtarit, me aq sa thuhej ne ate kohe, u terhoq pasi ndeshja nuk u gjykua ashtu sic duhej!!!
Flamurtari ishte nji superekip. Po kur rifilloi kampionati mbas nderprerjes mezi gjeti 11 lojtare. Nji lojtar vlonjat Bajrami, qofte i xhenetit, humbi edhe jeten ne tragjedine e Otrantos nese e mban mend. :cry:

Ne ndeshjen finale di te ket pas edhe tifoze nga Vlona dhe mbas terheqjes se ekipit vlonjat ka pas incidente edhe jashte lojes ndermjet dy tifozerive edhe pse te pakta. Por nuk mund te flas me shume se nuk kam qene prezent dhe me te degjume e kam.

Por kronika e ndeshjes thote qe ndeshja deri ne minuten e 90 eshte 1-0 per Tironen. Pra Tirona del ne vend te pare me 1 pike diference. Ndersa ne minuten e 91 apo 92-te vlonjatet kerkojne penallti. Dhe ne shtese lene lojen.
Pastaj mos te harrojme qe Flamurtari kryesonte kampionatin shqiptar me 4 pike me shume se JU.
2 pike mer vlla. Ktu jam i sigurte sepse ne na duhej fitorja.
Pse ndeshjet u luajten ne Tirane u nuk u luajten ne Kavaje, Durres apo Elbasan sic u luajten ndeshjet e tjera!!!
Ok, po a te bohej te shkoje te luaje ne Lushnje, Berat, Gjirokaster, Ballsh, Vlore? Mu akoma me kujtohet kur i plumb qorr me hyni ne shpi.
Pra ka pas zgjidhje qe nuk ishin te drejta dhe qe nga nje ane favorizonte ekipet kryeqytetse.
Pra ne nje menyre apo ne nje tjeter iu dha drejtim titullit.
Nese kishte nji favorizim per ekipet e kryeyqytetit per shkak te ndeshjeve ne Tirone ky nuk ishte i paramenduar dhe me qellim, mbase favorizim indirekt por ndeshjet zhvilloheshin ne nje atmosfere jo reale.

Nuk mund te thuash qe kishte sistem. Sistemi i vetem ne cdo aspekt te jetes ishte kallashi.
Sa i takon shkodranve, boll bate hajr me shkodran ne ekip :lol: :lol: :wink:

Me thon te drejten do me pelqejte Sukaj. Sidomos kunder Tirones ja ka mor doren golit edhe po na sheno gati cdo ndeshje. Por me duket i cik mistrec. Nuk eshte si puna e Sinanit dhe Salihit qe hane buke vec. :lol:
Sdq ky asht futbolli shqiptar, e deri sa te mas bahet privatizimi i klubeve, te mas krijohen ligjet e pershtatshme per ti kriju organeve sportive nji funksionim sic duhet, gjithmone kena me mete iktu ku jena, e ne tifozat kena me kene ato qe hupim ma shume!!!

Tana te mirat.

Privatizimi eshte si shpata e Demokleut. Nuk e kuptoj pse po vonohet kaq shume nji ligj i tille. Eshte shpetimi i futbollit shqiptar. Kta pseudo-presidente e donatore qe kemi tani duhet te zhduken sa me shpejt. :twisted:

Gjithe te mirat!

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Pershendetje!

Post by Miri » Tue, 22 Apr 2008 , 13:41

Lizard_King wrote:Pershendetje te gjitheve. Une jom tifoz i Tirones. Zakonisht njihem me nickname ultras_tirona mirepo ai regjistrim nuk perfundoi me sukses. Ne forumin tuaj njof disa nga cunat si Miri (akaliptos), Rai apo GolVllaznia. Respekte!

Kisha deshire te shkruaja edhe ndonje here ke forumi juaj por shof nji urrejtje te pakuptimte ndaj skuadres time, Tirones. Them e pakuptimte pasi me shume se urrejtje me duket cmire. Gjithsesi secili gjyko sipas rradakes vet e nuk me tako me bo gjykatesin. Une jam ktu thjesht per te dhon na nji mendim te timin si mysafir.

Gjithe te mirat.
mire se erdhe dhe uroj tja kalofsh sa me mire mes shoqeris tone..
ke te drejten e 1 hapje temet se ta kam borxh :lol: :lol: :lol:

Lizard_King
I perjashtuar
I perjashtuar
Posts: 95
Joined: Fri, 28 Mar 2008 , 16:52

Re: Pershendetje!

Post by Lizard_King » Tue, 22 Apr 2008 , 14:01

Miri wrote:ke te drejten e 1 hapje temet se ta kam borxh :lol: :lol: :lol:
Hahaha... Jo mer plak se jom bo llapazon i modh. Sa erdha replika me Bledin, debat me Adminin. Po hapa edhe teme kom frike se do me boni ban. :lol:

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Tue, 22 Apr 2008 , 17:21

Pershendetje,

Lizard je i mirpritun me hape tema.
Ban nuk i baj kerkuj, vetem atyne qe e meritojne e deri tashi ban i eshte ba vetem nji vlonjati (me nick Flamurtari, noshta ska kene vlonjat mos ti hy ne hak vlonjateve) qe ne postimin e tij te pare filloj me sha tane shkodranet. S'du me hap debat, por nuk e di pse edhe Hatboy, ka shkru nji dicka te tille per pune ban-esh.....
Sdq e lajme kete muhabet e ti kthehena debatit tone konstruktiv.

Atehere, mas trazinave te "Marsit te Mallkuar" me te drejte u nderpre kampionati Shqipetar.
Mas qetesimit te ngjarjeve ne gusht rifilloj kampionati qe u nda ne 3 grupe me ka 6 skuadra.
Grupi pare u formu nga Flamurtari, Tirana, Partizani, Vllaznia, Apolonia dhe Shkumbini te cilat ishin te renditur ne 6 vendet e para.
Ndeshjet e grupit te pare u lujten te gjitha ne Tirane.
Kurse grupi i dyte u perba nga 6 te dytat, ndeshjet e te ciles u luajten ne Kavaje dhe Durres, kurse 6 te fundit krijunen grupin e 3-te, ndeshjet e te ciles u luajten ne Elbasan.
Pra lind pyetja qe bana edhe ma pare, qe ska lidhje me gjendjen ne qytetet e tjera.
Pse mos te zhvilloheshin ndeshjet ne keto 4 qytete por u perqendruan vetem nje qytet Tirana (ne rastin e grupit te pare). Nuk mund te thuhet qe nuk ishte e paramenduar, sic e shkruva ma nelt shume mire mund te luheshin edhe ne qytetet e tjera ku jane luajtur ndeshjet e tjera, pra Elbasan, Kavaje apo Durres.

Po kshu po te sjell renditjen e kampionatit deri ne Mars:

Flamurtari 37 pike (12 fitore, 1 barazim, 4 humbje)
Tirana 34 pike (10 fitore, 4 barazime, 3 humbje)
Vllaznia 33 pike (11 fitore, 0 barazime, 6 humbje)
Apolonia 31 pike (9 fitore, 4 barazime, 4 humbje)
etj etj etj, se po pritoj me i shkru.

Tana te mirat
Vllaznit Ultras

Image

Lizard_King
I perjashtuar
I perjashtuar
Posts: 95
Joined: Fri, 28 Mar 2008 , 16:52

Post by Lizard_King » Tue, 22 Apr 2008 , 19:13

Admin me poshte po vej vetem renditjen perfundimtare meqe e nisem ket debat.

1.Tirona 46
2.Vllaznia 43
3.Flamurtari 41 (-4 pike)

Si perfundim doja te thoja qe nuk e di nese edhe klubet qe moren pjese ishin dakord qe ndeshjet te zhvilloheshin ne Tirane. Psh. Flamurtari ne ate kohe mezi i mblodhi 11 lojtare. Luftetari i Gjirokastres nuk mori pjese fare. Ndersa Bylisit ne mos gaboj ju ndrru edhe grupi. Prandaj kampionat mo te cuditshem nuk ka. Llogarit qe edhe lojtaret ishin te papergatitur fizikisht e moralisht e kane luajtur cdo 3 dite. Tirona nga te gjitha ndeshjet humbi 1-0 vetem me Vllaznine ndersa te tjerat i fitoi kurse Flamurtari pati disa hapa fals.

Dhe c'eshte me e rendesishmja une mbaj mend qe ekipi vlonjat e ka lene lojen ne minutat shtese e diku tjeter lexova ne mes te pjeses se dyte. Kshuqe hajde merre vesh si qendron puna. Po per nji gje jam i bindur qe ai kampionat duhet te mbaronte sa me shpejt e ky ka qene ne nje fare menyre perfitimi jone, sidomos edhe nga kokfortesia labe.

Edhe dicka tjeter te fundit e te rikthehemi ke e tashmja. Marrim rastin e morrit, ose Partixhanit nese dikush nga ju nuk e njef ket sinonim. Sa here qe fiton qofte edhe me penallti apo gola jashte loje atehere albitri eshte i ndershem, ndersa kur nuk fiton po i njejti albiter na del maskara edhe kur ndeshja perfundon ne barazim pasi ka gjithnje nji penallti qe duhet dhene. Luajne pa sulmues dhe duan cdo ndeshje nga nji penallti. E ke vene re????? Edhe thone ka sistem. Mos harrojme qe ky hajdut e matrapaz financon ket skuader me leket e njerezve tane qe i lane neper piramida edhe del si Mesia i futbollit shqiptar.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Tue, 22 Apr 2008 , 19:38

O Admin po ty ca tpaska met kaq peng, qi se ka fitu Flamurtari kampionatin ????? :lol: :lol:
Ne vlore ta pa ta ngrejn nji monument, krah per krah me Ismail Qemalin :lol: :lol:

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Tue, 22 Apr 2008 , 19:42

Lizard_King wrote:Dhe c'eshte me e rendesishmja une mbaj mend qe ekipi vlonjat e ka lene lojen ne minutat shtese e diku tjeter lexova ne mes te pjeses se dyte.
ndeshjen e kam pa ne TV, me kujtohet turbullt, por me sa mbaj mend une vlonjatet e kan lan ndeshjen ne mes te pjeses se dyte,
me kujtohet se arbitrimi ka ken skandaloz, dhe i kam dhan te drejte vlonjatve qe jan largu nga fusha (vecse ateher kam kene 11 vjec :lol: )

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 22 Apr 2008 , 19:45

Mas u lodhni kot jo.Se pislleqet kan ken edhe kan me vazhdu per do kohe te mira.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Lizard_King
I perjashtuar
I perjashtuar
Posts: 95
Joined: Fri, 28 Mar 2008 , 16:52

Post by Lizard_King » Tue, 22 Apr 2008 , 21:00

Man in Redblue wrote:ndeshjen e kam pa ne TV, me kujtohet turbullt, por me sa mbaj mend une vlonjatet e kan lan ndeshjen ne mes te pjeses se dyte
Je i sigurte qe osht dhon ajo ndeshje ne TV? Paskam humb neshjen :oops:

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Wed, 23 Apr 2008 , 00:38

MrB, ja maj naqe, ca kam pune me Flamurtarin une, boll kam vlonjat ktu, s'me dueht gja Ismaili :lol:

Lizard une e kisha fjalen per klasifikimin e rregullt para se te ndodhnin ndryshimet.
Ndeshjet jane nderpre ne javen e 17-te te sezonit.

Ndeshjen Flamurtari-Tirana nuk e kam pare(apo nuk e maj mend, kshu qe nuk mund te flas me kompetenca), por di qe ka pas parregullsi, dhe loja ska mbaru asnjehere.
Por mire qe e mban mend MrB :wink: edhe po perforcon ate qe thashe qe edhe Tirana ka pas favorizime, qe une smund te them qe kane qene te qellimshme.
Une pranoj se Vllaznia vjet ne disa ndeshje ka qene e favorizuar sic ka qene e demtuar ne disa ndeshje tjera nga arbitrat por smund te them me siguri qe keto favorizime/demtime nga arbitrat kane qene te qellimshme.
Vllaznit Ultras

Image

Post Reply