Tirana qyteti dhe kryeqyteti i Shqiperise

Ketu mund te shkruani dhe te diskutoni per çdo gjë ...
Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Fri, 29 Feb 2008 , 19:03

Edhe une jam dakort me Rai, tema me duket interesante, si edhe une personalisht nuk e perdori dhe sdu me e perdor per me kritiku apo me ul poshte kulturen e nji qyteti apo nji tjetri.
Une nuk e ve aspak ne dyshim kulturen tiranese.
Thjesht diskutimi asht ne ate se cfare asht deklaru prej Tiransit_Tr.
Pra mas bani krahasime me qytet e tjera, apo krahasime se kush i ka dhane ma shume Shqipnise, se sic e thanen disa prej jush ktu, Shqipnia asht nji pllame e nuk kane vend krahasimet e ktij lloji.

S'di a mujta me ken i qarte :D :lol:
Vllaznit Ultras

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Fri, 29 Feb 2008 , 19:11

Per me msu dicka rreth historise se lashte mundeni me vizitu faqen e meposhtme.

http://www.illyrians.org/

Vetem ke kujdes pasi disa shkrime qe jane aty per mendimin tem jane shume patrotike, dhe nuk jane te dokumentume.
Jane te bazume ne shkrime dhe studime te vecanta qe nuk njihen prej tane botes.....
Vllaznit Ultras

Image

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Fri, 29 Feb 2008 , 20:11

Admin wrote:Per me msu dicka rreth historise se lashte mundeni me vizitu faqen e meposhtme.

http://www.illyrians.org/

Vetem ke kujdes pasi disa shkrime qe jane aty per mendimin tem jane shume patrotike, dhe nuk jane te dokumentume.
Jane te bazume ne shkrime dhe studime te vecanta qe nuk njihen prej tane botes.....
falemnders shume per info !
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

tironsi_tr
Mysafir i Rrespektum
Mysafir i Rrespektum
Posts: 503
Joined: Thu, 09 Aug 2007 , 05:33
Location: TR 1920 A

Post by tironsi_tr » Fri, 29 Feb 2008 , 22:38

Ore Cuna po nuk i hoqem kapelen Shkodres ne Shqiptaret osht TURP na vret Zoti! Shkodres i heq kapelen Historia!!!

Megjithate, sic e tha dhe Admini po diskutonim dicka tjeter. Admin ato familjet qe ke permen ti jane Tironas mo sic i thena ne 100derrhem, por ka dhe te tjere puro fare qe jone shume, qe i kom permen une dhe shume qe s'jon permen. Pershemull Erion Bogdani osht tironas i ardhur kshu? Familja e tij mund te kete ne Tirone mbi 300-400vjet. :lol: I bi qe ju ato shkodronet me origjine sllave mos t'i trajtoni si shkodronas. (podgoricane a si i thrrisni ato) :lol: Po s'qe familja Erit tironas mo, kto tjeret qe i solli kamunizmi dhe shajne tironasit dhe e majne veten per Tironas car jon? :lol:

Meqe Rain e kom SHOK TEMIN do ulem i dite ketu t'i shkruj na i gjo te shkurter per familjet Tironase, sepse si SHOK qe kom shume nga ju du qe ti dini. T'pakten Shkodronet duhet t'i dine Tironasit e t'i respektojne, sic bojne Tironsit me Shkodronet.
Se Tirones Deri Me Sot Vec Tironsi 24Karat i Ka Dal Zot!!!!

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Sat, 01 Mar 2008 , 01:15

gjithmone shkodranet kane respektu dhe ruajt shoqerine e biles me fanatizem.... mikpritja jone ka qene pa kufi dhe do jete gjithmone ashtu.Gjithmone me Tiranen kemi pas lidhje speciale e besoj se me te gjitha krahinat. Une personalisht kam shume shoke dhe miq qe jane tiranas vendali e te ardhur por qe pebejne nje faktor shume te rendesishem ne jeten time ketu ne Canada. Une nuk pertoj te lexoj dhe ju thashe se shume gjera jane thene me dashakeqsi nga sistemi i meparshem , e do preferoja te dija te verteten. Pershendetje !
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

tironsi_tr
Mysafir i Rrespektum
Mysafir i Rrespektum
Posts: 503
Joined: Thu, 09 Aug 2007 , 05:33
Location: TR 1920 A

Post by tironsi_tr » Sat, 01 Mar 2008 , 08:30

vllaznia1919 wrote: Ti i here fillo e duku ka mesengeri se i ke disa mungesa. :lol: :lol: :lol: :lol:
Bej autokritike si n'kohe t'xhaxhit!!!
Te nisa i sms i dite, por s'di a t'ka ardh... kom pas probleme me tel.
Me duket per fitoren e funit te Vllaznise?!?!?!
Se Tirones Deri Me Sot Vec Tironsi 24Karat i Ka Dal Zot!!!!

tironsi_tr
Mysafir i Rrespektum
Mysafir i Rrespektum
Posts: 503
Joined: Thu, 09 Aug 2007 , 05:33
Location: TR 1920 A

Post by tironsi_tr » Sat, 01 Mar 2008 , 08:53

Rai :lol:

Familja Jella

Pinjollët e familjes së vjetër tironse, Jella, nuk i gjetëm në atë vilën e bukur alpine, që ish-prefekti dhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Rexhep Jella, pati ndërtuar në vitet ’30 për familjen e vet. Shí aty ku sot ngrihet një pallat i ri deri dy vjet më parë lëngonte një nga vilat më të bukura të borgjezisë së viteve ’30 në “sarajet” e familjes Jella. Një nga trashëgimtaret më të vjetra të kësaj familjeje, Hatixhe Jellën, të bijën 70 -vjeçare të Rexhep Jellës, e gjetëm në një nga apartamentet e reja të pallatit që është ndërtuar në vend të asaj vilës. Borgjezka e vogël, e përzënë në moshën 12 -vjeçare nga shtëpia e saj, vetëm me rrobat e trupit, rrëfen kalvarin e vuajtjes së familjes Jella për “faj” të Rexhep Jellës, që kishte qenë nëpunës i lartë i regjimit të Ahmet Zogut, prefekt i disa qyteteve dhe kryetar i Bashkisë së Tiranës për afro 5 vjet. Nga Tirana e asokohe ajo nuk mban mend shumë, pasi edhe nga Lapraka ku u vendosën në shtëpinë e vëllait të Rexhep Jellës, i përzunë për në Durrës, mandej në Kavajë, ku u nda nga jeta mes brengash dhe librash, prefekti i dikurshëm i Elbasanit, Durrësit dhe ish-kryetari i Bashkisë së Tiranës. Aty në mëhallën e Tabakëve, tironsit e vjetër e mbajnë mend ende atë vilën e bukur të Rexhep Jellës, megjithëse në të banuan kohë pas kohe shumë të tjerë, njerëz me pozitë e të preferuar të regjimit diktatorial, por jo Jellët. Ata u përzunë e jetuan në kushte nga më të vështirat sa në Durrës e në Kavajë ku i dërguan në fund. Të gjitha pasuritë iu konfiskuan dhe Rexhep Jellës nuk iu lidh kurrë ndonjë pension. E bija, Hatixhe Jella i ka harruar të gjitha “privilegjet” e fëmijërisë, kujton vetëm ato që ka hequr më pas dhe pezmatimin e të atit vitet e fundit. Merakun e tij për mirëmbajtjen e garderobës dhe kënaqet duke vështruar fotografitë nga "Belle Epoque", kur i ati vishte atë kostumin e bardhë dhe mbathte përherë këpucë lustrafine të modës. “Megjithatë nuk ishim të pasur”, - kujton ajo. Shton se gjithsesi jetonin mirë pavarësisht se nuk merreshin me tregti. “Kishim disa prona dhe një çiflik në fshatin Kus, aty ku e kalonte kohën babai kur u largua nga funksionet që kishte pasur në kohën e Monarkisë”, - tregon e bija. Rexhep Jella, i diplomuar për shkenca politike në Universitetin e Kembrixhit në Londër, është më i shquari i familjes Jella së bashku me vëllain e tij Ramazan Jella, i cili gjithashtu u përndoq nga regjimi diktatorial derisa vdiq. Historia e mëvonshme e familjes Jella është ajo e shume familjeve te tjera tiranse, që u internuan, burgosën e u dënuan me vuajtje për "privilegjet" që i kishin krijuar vetes dikur, ndërsa shtëpitë e pasuritë iu konfiskuan një më një. Pinjollët e sotëm të familjes Jella janë të shënjuar ende nga peripecitë e dikurshme. Hatixhe Jella, megjithëse tanimë banon në një apartament të mirë në pallatin që u ndërtua në këmbë të vilës së "Belle Epoque", mbart një kalvar vuajtjesh dhe përbuzjesh nga e shkuara e saj dhe e bashkëshortit Darli, që gjithashtu nuk gëzonte reputacionin e njeriut me biografi të pastër. Ajo nuk ka mundur të kryejë arsimin e lartë dhe ka punuar gjithë jetën mësuese filloreje në një fermë të Kavajës e pastaj në Peqin. Pas ndërrimit të regjimit ajo u shpërngul në Elbasan prej nga është i shoqi dhe ka jetuar aty deri përpara pak kohësh, ndërsa tanimë është rikthyer në Tiranë. Por fati nuk e deshi që të kthehej në një shtëpi-muze, që t’i ngjallte kujtimet e largme të së shkuarës të lavdishme. Vendosën, ashtu siç kanë bërë shumë pronarë të tjerë shtëpish të vjetra, me ose pa histori, një marrëveshje me një firmë ndërtimi e cila në këmbim të truallit të shtëpisë u ka dorëzuar Jellëve çelësin e pesë apartamenteve në pallatin shumëkatësh që ka ngritur diku në zonën pranë shkollës së Baletit. Kapitulli i lavdisë Jella duket sikur është mbyllur në atë shtëpi, të një stili mjaft të veçantë, e vetmja në Tiranë në atë stil arkitekturor, me rreth 1800 metra katrore, rrethuar nga një bahçe me pemë e lule, dykatëshe dhe me një verandë të madhe dikur. Hatixheja tregon se i ati e kishte gjetur modelin e asaj shtëpie në një katalog zviceran dhe në fakt fotografitë e shtëpisë të kujtonte ato shtëpitë e stilit alpin. Fillimisht i pëlqeu një gjenerali rus, i cili banoi për një farë kohe në atë shtëpi pasi e përzunë që andej familjen e Rexhep Jellën. Mandej në të ka banuar Panajot Plaku etj. Në kthim, e bija e Rexhep Jellës thotë se nuk gjetën më në atë shtëpi sharmin e dikurshëm. Veranda ishte shndërruar në një dhomë me xhamllik ndërsa atmosfera e dhomave të zahireve e të gatimit kishte humbur. Shtëpia në fund fare ishte kthyer në çerdhe. Jellët e dhanë me qira, u shpenzuan rreth 20 milionë lekë për restaurim por përsëri destini i saj qe shembja. Një shtëpi më pak nga Tirana e vjetër e bukur, një pallat më shumë për Tiranën e re, jo me Tiransve.


Kujtime nga Belle Époque
Pushimet në Londër, garderoba e pasur, shërbëtorët. Kjo ishte bota e një “borgjezke” 12 -vjeçare në vitet ’30 në Tiranë. Privilegjet vinin nga i ati, Rexhep Jella, i cili ishte ndër të paktët politikanë të diplomuar. Njohës i pesë gjuhëve të huaja, me studime të kryera në Kembrixh, Londër ndërsa kishte mbaruar gjimnazin e famshëm “Robert Kolexh” në Stamboll, Rexhep Jella kishte arritur pozicione të rëndësishme shtetërore në atë kohë dhe ishte një përkrahës i politikës së Ahmet Zogut. Një nga fotot më të bukura të sëndukut të kujtimeve të familjes Jella është ajo e e Rexhep Jellës me uniformën e studentit në Kembrixh dhe ajo me uniformë popullore. E bija tregon se ai vishej me shumë sqimë. “Ne jetonim mirë megjithëse nuk mund të thuhej se ishim shumë të pasur e nuk kishin as florinj të fshehur”, - kujton e bija periudhën e para ‘45-ës në Tiranë, ku kanë jetuar brez pas brezi, që prej kohësh kur nuk mbahen mend Jellët. Rexhep Jella, pasi u burgos dy herë nga regjimi komunist, vdiq në vitin 1974 në rrethinat e Kavajës ku jetonte thuajse në mjerim të plotë. Pikërisht në Kavajë, qysh në vitet ‘40 përfundon kjo "Belle Époque" e ndërprerë e familjes Jella.
Se Tirones Deri Me Sot Vec Tironsi 24Karat i Ka Dal Zot!!!!

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Sat, 01 Mar 2008 , 12:50

paska qene me shkolle te madhe dhe paska kontribu shume ne disa qytete te vendit ky Rexhep Jella, me vjen keq qe njerez te tille kan perfunduar ne nje gjendje te tille mjerane....askund ne bote nuk kane vuajtur njerezit si te ne nga sistemi komunist...falemnders per shkrimin !
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Post by Skodrinon » Sat, 01 Mar 2008 , 15:43

rai wrote:
Man in Redblue wrote:Mqs ka interes :lol: :lol: pra po zitoj disa fjale te profesorit tem Schmitt, nji nga albanologet ma te njoftun aktualisht ne boten gjermanofolese:

para dy mujsh u shpreh ne nji ligjerate, se Tirana kur u ba kryeqytet ka ken nji "fshatez ballkanik", dhe se qyteti i vertete i rendsishem ka kene Shkodra, por qe per arsye te afersise gjeografike me malin e zi nuk mund te bahej kryeqytet.
a din naj link me ma dhan se per zoten une kam shume qejf me lexu histori se libra s'kam ku i gjej tash per tash.
shko te WIKIPEDIA. por mos i merr tana gjanat si te padiskutushme se nganjehere ja fusin kot

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Post by Skodrinon » Sat, 01 Mar 2008 , 15:58

kur thashe qe dibranet i kane zene tokat tiranasve, e pata fjalen per mbas viteve 90. e jo vetem dibran, por edhe nga qytetet e tjera. apo nuk eshte e vertete? dhe thashe qe me te vertete tiransit jane zemergjere, por jo deri ne ate pike, siç the ti, qe te jene te kenaqur qe po i vjedhin tokat.
dhe me duket se po na keqkupton. se nuk besoj se ka qytet tjeter te shqiprise, qe shkodranet e duan dhe e rrespektojne sa tiranen

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 01 Mar 2008 , 17:05

tironsi_tr wrote:
vllaznia1919 wrote: Ti i here fillo e duku ka mesengeri se i ke disa mungesa. :lol: :lol: :lol: :lol:
Bej autokritike si n'kohe t'xhaxhit!!!
Te nisa i sms i dite, por s'di a t'ka ardh... kom pas probleme me tel.
Me duket per fitoren e funit te Vllaznise?!?!?!
Ja naqe.Sme ka ardhe gja.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Post by Skodrinon » Sat, 01 Mar 2008 , 19:22

humori i holle i besnik çinarit, ne nje skeç qe flet per shkodrant qe kan shku n'tirane
<object><param></param><param></param><embed></embed></object>

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Post by Skodrinon » Sat, 01 Mar 2008 , 19:26


Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sat, 01 Mar 2008 , 20:44

KRENARIA KUQ e BLU wrote:per ishte gabim
http://it.youtube.com/watch?v=3-NdJeSxJ ... re=related
hahaha naqe shum e bukur kjo
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

tironsi_tr
Mysafir i Rrespektum
Mysafir i Rrespektum
Posts: 503
Joined: Thu, 09 Aug 2007 , 05:33
Location: TR 1920 A

Post by tironsi_tr » Sat, 01 Mar 2008 , 22:23

e kam ket kaseten e ktij viti te humorit per vit te ri... keni humor te fort!!!
Se Tirones Deri Me Sot Vec Tironsi 24Karat i Ka Dal Zot!!!!

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Sun, 02 Mar 2008 , 00:39

rai wrote:
Man in Redblue wrote:Mqs ka interes :lol: :lol: pra po zitoj disa fjale te profesorit tem Schmitt, nji nga albanologet ma te njoftun aktualisht ne boten gjermanofolese:

para dy mujsh u shpreh ne nji ligjerate, se Tirana kur u ba kryeqytet ka ken nji "fshatez ballkanik", dhe se qyteti i vertete i rendsishem ka kene Shkodra, por qe per arsye te afersise gjeografike me malin e zi nuk mund te bahej kryeqytet.
a din naj link me ma dhan se per zoten une kam shume qejf me lexu histori se libra s'kam ku i gjej tash per tash.
wikipedia do te kisha than edhe un, por problemi asht se faqet e internetit shkruhen kryesisht jo nga historiane kompetente, prandaj édhe mund te gjesh info komplet te gabume

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Sun, 02 Mar 2008 , 00:47

Admin wrote:Thjesht diskutimi asht ne ate se cfare asht deklaru prej Tiransit_Tr.
Pra mas bani krahasime me qytet e tjera, apo krahasime se kush i ka dhane ma shume Shqipnise, se sic e thanen disa prej jush ktu, Shqipnia asht nji pllame e nuk kane vend krahasimet e ktij lloji.

S'di a mujta me ken i qarte :D :lol:

Me te thane te drejten hala se kam marr vesht taman se per ca e ke fjalen:

Me ca di un bisedojme per Thenien se "Tirana i ka dhan shume Shqipnise"

per me hedh posht kyt thenie un kam thane se ka disa qytete te tjera qi kan dhan ma shume shqipnise se Tirana: tu fillu prej Shkodret e tu vazhdu me Vlore, Korce etj. Gjithashtu deri ne shek XIX kan ken Durresi, Berati, Gjirokastra, Kruja etj ma te randsishme.
Megjithate kerkoj falje nqs se kam kuptu mire se per ca bahet fjale ne diskutim.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Wed, 12 Mar 2008 , 00:36

Nuk disha ku me e vu kyt koment dhe zgjodha temen qe flitet per Tiranen sepse ai qe e ka shkru asht tiranas!Asht e kote me komentu se nuk ka fjale per me pershkru kenaqesine qe me ka dhane mu personalisht ky shkrim.
FLM VLLA!

Nje detyrim moral per djepin e futbollit...

Kushdo qe mban emrin e nderuar Shqiptare e njeh nje Shkoder qytet madheshtor ne histori, por dhe ne sport. Nga ky qytet ku doli futbolli i pare, ciklizmi i pare, atletika e pare, albitrat e pare etj. Kushdo Shqiptare e di, se Shkodra i ka dhuruar aq shume tokes meme ne cdo fushe te jetes, si edhe nje tifozeri te zjarrte e miqsore. Eshte e veshtire t'u gjesh Shkodranve tifoze "armiq", sepse me humorin e tyre qe i karakterizon, kane dite me i ballancuar gjerat ne shkallet e stadiumit. Pra Shkodra kryeqyteti moral i Shqiperise, ka nje ekip po aq te denje, qe quhet Vllazni. Tamam Vllazni, sepse ne ate pike gjeografike ku eshte ky qytet, me Kalane e Rozafes si memorial per te gjithe brezat, tregon se aty qendroi Shqiperia forte dhe nuk ra, aty qendroi Vellazerimi Shqiptar. Pra, nje emer mese i denje, per nje qytet mese te denje per ekipin me te vjeter te futbollit Shqiptare. Vllaznia e Boricit, Bakallit, Zheges, Bizit, Rakiqit, Hoxhes, Rragamit, te cilet i dhuruan aq shume gezime e krenari ngjyrave te nje qyteti futbolldashes, e me vone te Zmijani, Hafizi, Borshi, Dedja, Çanga, qe ne nje kohe ku dhe ajri ne Shqiperi qe i rende nga sistemi, ato diten t'i falin e t'i dhurojne nje Shkodre te tere krenarine kuq e blu. Ate krenari qe sot pa pike meshire disa njerez te cilet nuk i kane falur asgje Vllaznise, por edhe qytetit harrojne cfare i dhuroi kjo fanelle, ai qytet, ajo kulture veriore, ajo gjuhe e embel gegerishtje. Paturpesisht perpiqen te ulin poshte mundin e brezave te tere, te cilet pa kursim i kushtuan jeten ketij emri te madh e plot kuptim, Vllaznia Shkoder. Harrojne se te beje tifozllik per shume dekada per nje ekip Verior sic ishte Vllaznia do te thonte me plot gojen te sakrifikoje, nje qytet qe kishte qene djep jo vetem i futbollit, por i demokracise Shqiptare, e pra imagjinoni se si tifozet e saj nen mbrojtien e ngjyrave kuq e blu i kushtuan momentet me te bukura Vllaznise, e tamam sic thone anglezet, nuk e lane te ecte kurre vetem. Prandaj une si nje tiranas e dua kete Vllazni, sepse eshte simotra e Tiranes time.

Nuk di te kem lexuar kund, apo degjuar kund, se kjo Vllaznia madheshtore qenka mall pa zot, qe nje "biznesmen" te beka me te c't'i doka e bardha zemer. Shkodra ka akoma qytetare shkodran qe i rreh zemra per te ne cdo minute te jetes se tyre, i rreh zemra vec kuq e blu, e kurre nuk kane sesi ta lene kete Vllazni qe na ka dhuruar kaq shume, te bjere poshte, per shkak interesash apo perfitimesh vetjake te x apo y person.

Duhet ta kuptoni ju, "mercenaret" e Vllaznise, se shkodranet e kane nje fe, edhe ajo eshte Vllaznia Djepi Futbollit.

Dashamiresisht per dhjetra e dhjetra miq te mi Shkodran,
topkemba-albsport

Edhe nji here faleminers!
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

tironsi_tr
Mysafir i Rrespektum
Mysafir i Rrespektum
Posts: 503
Joined: Thu, 09 Aug 2007 , 05:33
Location: TR 1920 A

Post by tironsi_tr » Thu, 13 Mar 2008 , 19:16

vllaznia1919 wrote: Duhet ta kuptoni ju, "mercenaret" e Vllaznise, se shkodranet e kane nje fe, edhe ajo eshte Vllaznia Djepi Futbollit.
KSHU QOFTE SA MO SHPEJT!
Se Tirones Deri Me Sot Vec Tironsi 24Karat i Ka Dal Zot!!!!

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 13 Mar 2008 , 23:50

:wink: :wink: :wink: :wink:
Te lumt goja.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Post Reply