Tifo: Koreografi nga tifozeri te ndryshme

Gjithcka rreth tifozerive Shqiptare.
redbluboys
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 262
Joined: Wed, 06 Apr 2005 , 21:49

Tifo: Koreografi nga tifozeri te ndryshme

Post by redbluboys » Tue, 26 Feb 2008 , 20:38

Kjo asht nje teme e cila tregon koreografite e ndryshme nga e gjithe bota duke na dhan mundesi qe edhe ne te msojm prej tyne qe te mund ti bajm edhe ne knej .

redbluboys
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 262
Joined: Wed, 06 Apr 2005 , 21:49

Post by redbluboys » Tue, 26 Feb 2008 , 20:46

SA PER FILLIM NJE PREJ GJANAVE QE MUND TE BAHEN EDHE KTU .
KKJO REALIZOHET ME LETER HIGJENIKE .GJITHKUSH E MERR NJE PREJ SHPIS VET DHE KOSTOJA AFER ZEROS .

Image

http://www.gruppobrusco.it/NORD-INTER-S ... -93-94.jpg

redbluboys
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 262
Joined: Wed, 06 Apr 2005 , 21:49

Post by redbluboys » Tue, 26 Feb 2008 , 21:05

POLAKET

Image

NESE E REALIZOJM NJE SI KJO NE FOTON POSHTE DHE NJE TJETER QE E KAM ANDERR, KAM PREMTU SE SMERREM MA ME ORGANIZIM TIFOZASH :lol: :lol: :lol:

Image

tironsi_tr
Mysafir i Rrespektum
Mysafir i Rrespektum
Posts: 503
Joined: Thu, 09 Aug 2007 , 05:33
Location: TR 1920 A

Post by tironsi_tr » Wed, 27 Feb 2008 , 11:19

redbluboys wrote:SA PER FILLIM NJE PREJ GJANAVE QE MUND TE BAHEN EDHE KTU .
KKJO REALIZOHET ME LETER HIGJENIKE .GJITHKUSH E MERR NJE PREJ SHPIS VET DHE KOSTOJA AFER ZEROS .

Image
Kjo osht e vertete qe bohet, e kom pa ne stadium prej tifozave te Tirones, kuptohet jo ne keto permasa, megjithate nuk besoj se ka stadium Shqipnie qe e rrealizo dot ne permasat e fotos, por prap del bukur. Ma merr menia se ne LORO BORICI do dilte super super bukur.
Se Tirones Deri Me Sot Vec Tironsi 24Karat i Ka Dal Zot!!!!

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Wed, 27 Feb 2008 , 22:17

Nji jave perdorim hithash ne banjo prej secilit edhe letra del per ne stadjum. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Thu, 28 Feb 2008 , 00:04

Redbluboys, i nderum je.

Ideja me flakadana asht fantastike, por asht e kushtushme.
Noshta ne ktu duhet me fillu me u aktivizu pak nga ana ekonomike per me kriju mundesite per bazen materiale.

Edhe ideja me letrat e bardha asht e bukur si edhe ne Loro Boriçi duket shume bukur duke pa qe tribuna asht pak e nalt edhe mund t'i japin nji bukuri te vecante
Vllaznit Ultras

Image

visho
Kryetifoz
Kryetifoz
Posts: 137
Joined: Fri, 02 May 2008 , 18:29

Post by visho » Tue, 06 May 2008 , 19:37

redbluboys wrote:POLAKET

NESE E REALIZOJM NJE SI KJO NE FOTON POSHTE DHE NJE TJETER QE E KAM ANDERR, KAM PREMTU SE SMERREM MA ME ORGANIZIM TIFOZASH :lol: :lol: :lol:

Image
kjo ne pergjithsi nuk asht se organizohet nga tifozat por nga drejtusit e skuaders se jan ata qi sponzorizojn skuadren dhe e kan per detyr me e ba ambjentin ma te bukur qi tifozat te ndihen ma afer skuadres se tyne nuk perjashtohet munsija e ndihmes se tifozave ultras por punen e ban presidenca e klubit gja qi te na asht nji anerr e duhet mu ba gjithca prej tifozave

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 06 May 2008 , 20:43

Ata nuk harxhojne per ekipin merre me men per tifozat.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

visho
Kryetifoz
Kryetifoz
Posts: 137
Joined: Fri, 02 May 2008 , 18:29

Post by visho » Tue, 06 May 2008 , 21:16

e di mar naqe qi nuk harxhojn se e mira kishte ken se tifori njishtu e anrrojn tan ekipet

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Tue, 06 May 2008 , 21:41

vllaznia1919 wrote:Ata nuk harxhojne per ekipin merre me men per tifozat.
V1919, t'lutem shum, kyt rrall e ka vu Valteri doren n'zemer e i ka ble bliletat :lol: :lol: :lol:
Asht ba edhe ky si Abramovici, qi i blevi biletat tan Zen**it kuner Bajernit :evil:
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

redbluboys
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 262
Joined: Wed, 06 Apr 2005 , 21:49

Post by redbluboys » Tue, 06 May 2008 , 22:46

visho wrote: kjo ne pergjithsi nuk asht se organizohet nga tifozat por nga drejtusit e skuaders se jan ata qi sponzorizojn skuadren dhe e kan per detyr me e ba ambjentin ma te bukur qi tifozat te ndihen ma afer skuadres se tyne nuk perjashtohet munsija e ndihmes se tifozave ultras por punen e ban presidenca e klubit gja qi te na asht nji anerr e duhet mu ba gjithca prej tifozave
Hiqne mendsh se kto gjana duhet me i organizu klubi !
pavaresisht mundesive tona financiare asht marre' me than qe ne e bame kete koreo me pare te klubit.kishin mu talle neper tan boten me kedo qe e deklaron nji gja te tille.
ma mire me i ble 2 cope prej vedit se me ti ble tjert 1000 cope.
e keqja e jone asht se na si kena mundesite finanaciare por nese do kish nje mini-organizim te mirfillte skish kene nevoja e klubit me i dhan ndihma tifozave.praktikat e tilla dhe menyrat e organizimit jan te gatshme me u msu veq met me i vu ne jete edhe knej ka ne .psh TKZ e ka zgjdhe menyren e grumullimit te fondeve per tifozat e vet dhe ka dhan rezultat permes pageses se antaresimit sezonal,shitjes se materialeve etj etj.
na duhet me heke mentalitetin qe klubi me dhan pare per tifozat por na vete duhet me gjete menyrat e vetfinancimit qe mos me met nen hyqem te dikujt tjeter.je i pamvarun e ban qa te doj zemra .
kjo asht menyra si e shikoj une .

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Wed, 07 May 2008 , 01:34

Redbluboys ke te drejte sepse nqs klubi te financon atehere tifozaria ke me ken ne sherbim te tij, dmth ne sherbim te presidences!!!
E kja gja asht e damshme sepse tifozat duhet me kene te pavarun.
Ideja e TKZ asht shume e mire edhe asht e realizushme por duhet me fillu me organizimin qe ne Shkoder e ne shkallt e stadiumit.
Vllaznit Ultras

Image

visho
Kryetifoz
Kryetifoz
Posts: 137
Joined: Fri, 02 May 2008 , 18:29

Post by visho » Wed, 07 May 2008 , 10:48

un nuk thash per financimin e tifozave un thash per sa i perket hedhjes se fishekzjareve e koreografis se stadiumit kjo gja bahet vetem nga klubi, shalla flamujt kapelet e kta jan te tifozave por nji koreografi e till me nez tan stadiumin ashtu e ban vetem klubi ne pashkpunim me stadiumin ne qoft se stadiumi nuk asht privat po asht i komuns se me e nez ti si tifoz nji tribun ashtu pa marr leje te denojn per nja i vjet mas me lujt ma ne stadium tpakten kshtyu noll ne bot ti shko ne stadium kur let inter juve o milan e me ble nji shall te tifozeris te kushtan 10 ero me ble nji te klubit si i thojn ktu origjinale kushtan minimo 60-70 ero gjaja ma e vogel pranaj un tham qi gjanat e mdhaja kishte ken e mira mi organizu klubi se funi funit asht aj qi fut paret e biletave ne xhep

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Wed, 07 May 2008 , 12:15

Visho ajo normativa qe thu ti nuk asht e vlefshme per kampionatin shqiptar, edhe dicka te tille (me permasa shume ma te vogla) e kane ba edhe V-U vjet ne Tirane, ne ndeshjen kunder Tiranes :wink: a aja asht ba me forcat e V-U, e nuk asht marre leje kerkund per me ba ate gja.
Vllaznit Ultras

Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Mon, 12 May 2008 , 22:52


vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Wed, 21 May 2008 , 00:03

shifni qa bahet ne Gjakove

http://i210.photobucket.com/albums/bb19 ... -kereo.jpg
http://i210.photobucket.com/albums/bb19 ... y/kzj3.jpg
http://i210.photobucket.com/albums/bb19 ... y/kzj2.jpg
http://i210.photobucket.com/albums/bb19 ... y/kzj4.jpg
http://i279.photobucket.com/albums/kk14 ... 52-021.jpg

Keto djemt e asfaltit qa lexova tek tifozat.com jane ata djem qe kan lan asfaltin pra Gjakoven per me luftu neper male.nje pjes te mire te tyne i njeh edhe redbluboys qa kam vu re.shpresaj qe shpejt te arrijm nivelin e tyne

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Wed, 21 May 2008 , 03:01

Hallall gjakovarve per kto koreografi te mrekullueshme.
Vllaznit Ultras

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Wed, 21 May 2008 , 14:51

Taman Hallall.Ju lumshin durt djema!
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

luankerlle
Antar
Antar
Posts: 49
Joined: Sun, 30 Sep 2007 , 03:22
Location: Gjakova
Contact:

Post by luankerlle » Sat, 24 May 2008 , 00:50

Faliminderit nga ju djema per komplimentet, shpresoj qe një ditë, në një ndeshje finaleje ti ndezim tribuna kësisoji dhe më shumë.
Shpresoj qe kjo ndeshje finaleje të jetë për Superkupen Kombtare kët vitë po ti fitojim klubet tana Superkupat Shteterore.
Jam krenar qe jam Shqiptarë.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 24 May 2008 , 11:02

Ishalla,do te ishte nje feste e vertet!
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Post Reply