Hamdi Salihi:

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Hamdi Salihi:

Post by fpjalmi » Mon, 14 Mar 2011 , 05:08

prap gol salihi ,ku padyshim ka meriten ma te madhe se golat e tjere qe asht vetem 1 per arsyjen qe jo vetem goli i tij i jep rapidit 3 pikeshin ne tranferte por edhe bahet ne derbin ma te madh ne austri

Austria Wien 0-1 Rapid Vienna

goli

http://www.youtube.com/watch?v=5EaALbTPCcY

REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: Hamdi Salihi:

Post by REINIS » Mon, 14 Mar 2011 , 20:13

:eag: :eag: :eag: :eag: :eag: :eag:
Edhe pse jo nei gol i bukur eshte ai qe i jep 3 pikshin Rapidit!
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Hamdi Salihi:

Post by Man in Redblue » Tue, 15 Mar 2011 , 00:51

Aftesia ma e madhe e Salihit asht nuhatja, ai nuhat rastin, asht gjithmone ne vendin e duhun per nji sulmus.
Mram hupi nji rast 100%, por bani golin prap se prap. Mendoj se per sa i perket "nuhatjes" Salihi ka aftesi te klasit botnor. Arsyeja pse vazhdon te jet te Rapidi dhe jo ne nji kampionat tjeter ma cilsor asht se ne aspekte te tjera ka mangesi. Megjithate per momentin asht lojtari ma ne forme shqiptar (tu pas parasysh se Cana ia shkatrroi komplet karrieren vedit per mend tkrese)

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Hamdi Salihi:

Post by fpjalmi » Wed, 23 Mar 2011 , 20:00

Spartaku i Moskes gati planin per Salihin

Forma e shkelqyer qe ka shoqeruar bomberin tone Hamdi Salihi qe tani eshte i preokupuar me kombetaren Shqipetare per sfiden me Bjellorusine,ka bere qe pas ofertes qe i kane bere Rapidit te Vjenes ne merkaton e janarit disa klube, ekipi i madh i Spartakut te Moskes duket se nuk eshte ndalur por ka derguar serisht emisaret e tij ne Vjene duke i ofruar plot 3 milione euro vjenezeve dhe nje rroge plote 500 mije euro ne sezon Salihit.Ky operacion duket se do te mbyllet me sukses pasi vlera e kartonit te tij eshte rreth 1.3 mil euro dhe rroga e tij rreth 250 mije euro ne sezon nderkaq kjo oferte dyfishohet si per klubin ashtu dhe per futbollistin.Por Rapidi ka dhe friken e ikjes me shume zero vitin qe vjen sepse Salihi ka kontrate deri ne 2012. Kete fakt e kane bere te ditur disa nga mediat Austriake.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Hamdi Salihi:

Post by fpjalmi » Wed, 23 Mar 2011 , 20:04

Hja do ishte levizja ma e bukur e tij ne karriere ,ku nese tregon perseri vlerat e tij si me rapidin edhe ne moske ,mendoj se ka shansin ma te mire me u ble edhe nga nje skuader e njoftun fort ,sepse te lush me spartakun e moskes qe jena mesu ta shofim ne kupa kampionesh cdo vit ,dhe duke ditur sa vlera ka spartaku i moskes dhe te jesh sulmuesi i kesaj skuadre ,do te thote me te vertete shum

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Hamdi Salihi:

Post by Man in Redblue » Sat, 26 Mar 2011 , 00:17

nga ana ekonomike duket nji kontrate e leverdisshme, por nga ana sportive do te me dukej negative nji transferim ne rusi. Per karrieren e tij e mira do ishte nji transferim ne bundesligen gjermane.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Hamdi Salihi:

Post by fpjalmi » Sat, 26 Mar 2011 , 10:18

Man in Redblue wrote:nga ana ekonomike duket nji kontrate e leverdisshme, por nga ana sportive do te me dukej negative nji transferim ne rusi. Per karrieren e tij e mira do ishte nji transferim ne bundesligen gjermane.
man ,duhet pak pune me shku atje duke dit qe kampionati gjerman asht ma i forte se i italis.

un do te isha i lumtun qe salihi te shkonte me nej skuader te lodhun si bagdani ne serine a .

mendoj se do te kishte shkelqy aty ,dhe do ta merrte nej klub si lacio dhe do bahej i famshem .

asht ende i ri ,dhe po kalon edhe pak kulmin e karrieres se tij ,ku cdo vit po shkelqen ma shum

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Hamdi Salihi:

Post by fpjalmi » Mon, 28 Mar 2011 , 17:15

shifni qa ban komentatori arab duke komentu golin e salihit

http://www.youtube.com/watch?v=Hw3Bsj8t ... dded#at=21

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Hamdi Salihi:

Post by fpjalmi » Sun, 24 Apr 2011 , 19:20

Salihi dy gola për Rapidin, merr kreun në listën e golashënuesve

Hamdi Salihi vazhdon të jetë vendimtar për Rapidin e Vjenës. Sulmuesi shqiptar realizoi dy gola në fitoren 4-1 përballë Magnas. Fillimisht ai realizoi nga një goditje këndi në të 31-tën, ndërsa më pas me 11-metërsh në minutën e 68-të. “Bomberi” shqiptar, që u ngjit në krye të klasifikimit për golashënues me 17 gola në Bundesligën austriake.

golat


http://www.youtube.com/watch?v=METkFjszTvEkam kohe qe nuk kam pa kshtu penalltiet dhe me te vertete nje gjuajtje profesionistit,dhe te vjen mire kur e sheh prej salihit .

te jesh golashenuesi ma i mire ne austri asht me te vertete shum , e pa provume ne asnji futbollist ne historine shqiptare,dhe padiskutim qe nese salihi hala nuk a shpall lojtari ma i mire i historise shqiptare ,padiskutim qe do jete nje dite edhe pse asht qe tashti .

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Hamdi Salihi:

Post by Man in Redblue » Sun, 22 May 2011 , 16:15

nkto momente po luhet ndeshja Rapid- Austria
kush don me e pa online : http://tvthek.orf.at/live/2272241

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Hamdi Salihi:

Post by Skodrinon » Sun, 22 May 2011 , 18:00

sa maroi?

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Hamdi Salihi:

Post by Man in Redblue » Sun, 22 May 2011 , 18:36


Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Hamdi Salihi:

Post by Skodrinon » Sun, 22 May 2011 , 19:14

ej
vienez jane kta qi bajn kta gjana a?
mos me ta marre mendja

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Hamdi Salihi:

Post by Man in Redblue » Sun, 22 May 2011 , 19:25

te Rapidit jane, se ishin tuj hup 0-2, mas 20 minutash ne mos u gabosha.

Spo mpergjigjet Goldi ne telefon, thu do te ket ken aty me ultrasit e Rapidit :roll: :mrgreen:

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Hamdi Salihi:

Post by Skodrinon » Sun, 22 May 2011 , 19:43

po ma e di, por s'di pse me habit qi vienezt me ba kshtu.
ndoshta ngaqi vjenen e kam konsideru gjithmone si nji prej qendrave te qytetnimit europian, bashke me parisin.
jo se ndryshoj mendje, se nuk don me thane gja ajo pune. n'stadium njerzit shperfytyrohen kaiher.
ose i ka çu goldi n'rruge t'keqe :P :D

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Hamdi Salihi:

Post by Man in Redblue » Sun, 22 May 2011 , 20:32

Skodrinon wrote: ose i ka çu goldi n'rruge t'keqe :P :D
hahahah kjo do te jete :lol: :lol:

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Hamdi Salihi:

Post by Man in Redblue » Sun, 22 May 2011 , 22:26

qe edhe nji video per kuriozitet:

http://www.youtube.com/watch?v=c4QBoRfF_O8

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Hamdi Salihi:

Post by ultraskuqeblu1 » Sun, 22 May 2011 , 23:05

Skodrinon wrote:po ma e di, por s'di pse me habit qi vienezt me ba kshtu.
ndoshta ngaqi vjenen e kam konsideru gjithmone si nji prej qendrave te qytetnimit europian, bashke me parisin.
jo se ndryshoj mendje, se nuk don me thane gja ajo pune. n'stadium njerzit shperfytyrohen kaiher.
ose i ka çu goldi n'rruge t'keqe :P :D
Vjena met prep 1 nga djepet e qytetnimit europian! Por na s'mund ti gjykojme ata tifoze se nuk e dina sesi kane rrjedh gjanat e situata mund te ket kene e ndezun qysh para ndeshjes, sepse Rapidi ka disa jave qe merr vec rrezultate negative e tane e dina qe ma shume se i djeg njatij tifozit te thjeshte qe asht i dashurum mas skuadres te qytetit tij nuk i djeg as presidentit e as tjajnerit. Por varet sepse mund te kene pas edhe provokime nga ana e lojtareve kundershtare qe shkojne dhe festojne golin tek Ultrasit e Rapidit, ose nga tifozeria kundershtare... Gjthss mu mpelqejne shume kto Tornados, edhe pse ato gjeste nuk jane t'pranushme per 1 Ultras, per mu mesin 1 ner grupet ma tmira ultras ne europe.
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Hamdi Salihi:

Post by Skodrinon » Mon, 23 May 2011 , 01:32

Man in Redblue wrote:qe edhe nji video per kuriozitet:

http://www.youtube.com/watch?v=c4QBoRfF_O8
ej
çfare organizimit policia e?
u dukshin si legjion romak ropt.
ba me pa pase njiket profesionalizam kta tont nuk kishte shku puna der te krisja e pushkve me 21 janar

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Hamdi Salihi:

Post by ultraskuqeblu1 » Mon, 23 May 2011 , 14:57

Skodrinon wrote:
Man in Redblue wrote:qe edhe nji video per kuriozitet:

http://www.youtube.com/watch?v=c4QBoRfF_O8
ej
çfare organizimit policia e?
u dukshin si legjion romak ropt.
ba me pa pase njiket profesionalizam kta tont nuk kishte shku puna der te krisja e pushkve me 21 janar
Bundesliga austriake është përfshirë nga dhuna dhe skandale të tifozëve. Konkretisht kjo situatë tepër dramatike ka ndodhur në derbin e 297-të të Autrisë, midis Rapidit të Vienës ku luan bomberi shqiptar, Hamdi Salihi dhe Austrisë së Vienës. Në stadiumin e kryeqytetit tifozëria ka arritur kulmin duke hedhur baltë mbi imazhin e këtij kampionati prestigjioz në Europë. Duke qenë se ndeshja e parë midis tyre u fitua nga Rapidi me anë të golit të vetëm nga sulmuesi, Hamdi Salihi, Austria e Vjenës mori hak në 26 minutat e para, duke kaluar në avantazh të dyfishtë me anë të Linz (5?) dhe Junuzovicc (26?).
Kanë mjaftuar 26 minuta që ultrasit e çmendur të Rapidit të kuptonin tolerancën e lojtarëve të kësaj skuadre dhe mos impenjimin maksimal të tyre. Sipas ultrasve, futbollistët e Rapidit neglizhuan të fitonin duke favorizuar miqtë e Austrisë së Vienës, në mënyrë që këta të fundit të merrnin trepikëshin.
Prania e 400 forcave të policisë, kanë bërë që këta anarkistë të bllokoheshin dhe futbollistët të shkonin direkt në dhomat e zhveshjes. Në pankinë ka qenë i pranishëm edhe sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Hamdi Salihi, i cili i ka shpëtuar për mrekulli sendeve të forta dhe sulmit të ultrasve. (Panorama)
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

Post Reply