Grima

Historia e Vllaznise dhe lojtarët e saj në vite.

Moderator: GOLDIAN

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 12 Nov 2007 , 21:12

Asnjeni nuk e mohoj ate qe ka ba te mire Grima.Por thane qe tesh i ka ardhe koha me dale ne lulishte e me shetite fmite nej shtune mazdite.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

User avatar
gdr
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 265
Joined: Wed, 25 Oct 2006 , 08:39
Location: Itali

Post by gdr » Tue, 13 Nov 2007 , 09:18

iliriny wrote:Me s pashe ne kroniken e ndeshjes me Vlonen goli qe bani Vlona ishte edhe per faj te Grimes. Lojtari vlonjat i kishte edhe dy lojtare tone nji hap mrapa. Dmth ai edhe 1 meter te ecte te dy mbrojtesa e kishin blloku. Por ai pau qe Grima kishte dale prek portet edhe e gjujti topin. Sikur Grima mos te kishte dal do kishte ken ma i sigurte se ku do perfundonte topi. E kam pa kroniken disa here dhe arrita ne kete konkluzioon.
A e ke pyt vedin se ça bajn ata dy karajfilat 1 hap mrapa, apo i kan than "kalo se po t'xa".
vllaznia veç me shkodran

User avatar
gdr
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 265
Joined: Wed, 25 Oct 2006 , 08:39
Location: Itali

Post by gdr » Tue, 13 Nov 2007 , 09:45

vllaznia 1919: Shyqyr qe e shpjegove edhe ti qe ne ndeshjen me Flamurtarin goli i tyne ka kene gabim i Grims se kur e thashe un me kcyne ne shpime tane.[/quote] :o :o Nuk asht e vertet se t'kan kcy tn n'shpin, shif se ça asht shkru fill mas komentit tand per Grimen. Un jam tuj e mrojt se nqs ka 1 lojtar t'Vllaznis qe meriton respektin e tanve asht Armir Grima e ne vend qe me e sulmu tan shpesh edhe pa te drejt duhet me me i ndej afer qe me e marr vedin, po si nuk ndive asnjenin tuj than ne ndeshjet e para qe Sinanit i ka dek ora? E pra ne ndeshjet e para s'ka ken as çereku i Sinanit. E du me i than tan atyne qe dojn nji portier qe nuk ban gafa qe ka skuadra kampione europet, Angliet, Italiet etj qe bajn gafat e dynjas. Ma bani nji skuader te nji nivelit te till masandej jam i pari qe kerkoj nji portier ma t'mir se Bufon, po me njat skuader qe ka Vllaznia portieri asht shum shum i mir. Tesh pash kroniken me Besen, dakord dalje e gabume, po se aj lesh mrojtsit ja hek topin prej dursh e ja asiston sulmusit kavajas. Ky asht fakt, komentet jan t'lira. Ah se gati harrova sa per dijeni ndeshja n'Turqi ka ken e hupun para se me u lujt se ajo ka ken deshira e skuadres me gjith stafin drejtus kshtu qe nuk mund t'gjykohet asnji lojtar per at ndeshje. E Bishanin e kena pa se çar sigurijet na jep, ishalla permirsohet per t'ardhmen e tij po tesh per tesh s'asht per at pun (ishalla o zot gabohem po me at pak ça kam pa e ndi)
vllaznia veç me shkodran

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Tue, 13 Nov 2007 , 13:56

naqe jam i njejtit menim me ty..

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Tue, 13 Nov 2007 , 13:58

vllaznia1919 wrote:Asnjeni nuk e mohoj ate qe ka ba te mire Grima.Por thane qe tesh i ka ardhe koha me dale ne lulishte e me shetite fmite nej shtune mazdite.
ne ven se me than me marr fmit e me shku ne stadium me pa vllaznin per te shtune ti po e nis ne lulisht kjo don me than se ju paska ardh ne maje te hundes as ne stadium nuk e doni :lol: :lol: :lol: :lol: (shaka baj naqe) :wink:

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Tue, 13 Nov 2007 , 14:28

akaliptos wrote:
vllaznia1919 wrote:Asnjeni nuk e mohoj ate qe ka ba te mire Grima.Por thane qe tesh i ka ardhe koha me dale ne lulishte e me shetite fmite nej shtune mazdite.
ne ven se me than me marr fmit e me shku ne stadium me pa vllaznin per te shtune ti po e nis ne lulisht kjo don me than se ju paska ardh ne maje te hundes as ne stadium nuk e doni :lol: :lol: :lol: :lol: (shaka baj naqe) :wink:
he pra simas jush grimes jo vetem qi i paska ik koha per portier, por edhe si tifoz nuk baka :lol: :lol:

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Tue, 13 Nov 2007 , 14:31

ja naqe si mas mejet Grima asht portieri me i mire tani per tani per Vllaznin :wink:

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 13 Nov 2007 , 14:39

Un thashe me shku ne lulisht se noshta i ka ardhe atij ne maje te huns futbolli.Se aj si tifoz mundet me shku ne stadjum. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 13 Nov 2007 , 14:42

gdr wrote:vllaznia 1919: Shyqyr qe e shpjegove edhe ti qe ne ndeshjen me Flamurtarin goli i tyne ka kene gabim i Grims se kur e thashe un me kcyne ne shpime tane.
:o :o Nuk asht e vertet se t'kan kcy tn n'shpin, shif se ça asht shkru fill mas komentit tand per Grimen. Un jam tuj e mrojt se nqs ka 1 lojtar t'Vllaznis qe meriton respektin e tanve asht Armir Grima e ne vend qe me e sulmu tan shpesh edhe pa te drejt duhet me me i ndej afer qe me e marr vedin, po si nuk ndive asnjenin tuj than ne ndeshjet e para qe Sinanit i ka dek ora? E pra ne ndeshjet e para s'ka ken as çereku i Sinanit. E du me i than tan atyne qe dojn nji portier qe nuk ban gafa qe ka skuadra kampione europet, Angliet, Italiet etj qe bajn gafat e dynjas. Ma bani nji skuader te nji nivelit te till masandej jam i pari qe kerkoj nji portier ma t'mir se Bufon, po me njat skuader qe ka Vllaznia portieri asht shum shum i mir. Tesh pash kroniken me Besen, dakord dalje e gabume, po se aj lesh mrojtsit ja hek topin prej dursh e ja asiston sulmusit kavajas. Ky asht fakt, komentet jan t'lira. Ah se gati harrova sa per dijeni ndeshja n'Turqi ka ken e hupun para se me u lujt se ajo ka ken deshira e skuadres me gjith stafin drejtus kshtu qe nuk mund t'gjykohet asnji lojtar per at ndeshje. E Bishanin e kena pa se çar sigurijet na jep, ishalla permirsohet per t'ardhmen e tij po tesh per tesh s'asht per at pun (ishalla o zot gabohem po me at pak ça kam pa e ndi)[/quote]


E para e puns e kcymja ne shpine ishte figurative naqe.Manej un e kam kritiku Grimen kur kam pa gafat qe ka fillu me ba se perpara se kam kritiku,tuj mas pas shkak.Un kam lujt vet portjer e ja di i fije atij rrol.Sinanin e kam kritiku ne fillim kur nuk po bate kurgja se asht normale qe kur nji sulmus nuk shenon duhet kritiku.Dmth nuk kam askurgja personale me Grimen thjesht per njata gafa qe ka ba meqe na ka hupe do pike e kam kritiku.Na nuk pretendume me pase Bufonin te Vllaznia por thjeshte nji portjer ma te mire si kan ekipet e tjera shqiptare.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 13 Nov 2007 , 14:49

Itesh e pashe kroniken a ban me mdiftu dikush qa K.... deshti Grima qe doli???????????????????????????????????????????
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

User avatar
gdr
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 265
Joined: Wed, 25 Oct 2006 , 08:39
Location: Itali

Post by gdr » Tue, 13 Nov 2007 , 16:42

Pergjigjen e ke te komenti i masiperm, po jam tuj ta dhan nji ndihm t'vogel. Aj sendi qe kerkote Grima kur doli nuk fillon me K. po me t. edhe ja hoqi prej dursh mrojtsi e ja dha kundershtarit. Ata qe fillojn me K. i kerkojn ata qe i pelqejn. OK?
vllaznia veç me shkodran

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Tue, 13 Nov 2007 , 17:36

mire thot nuk kerkonte K...OTRRIN por kerkonte T...ELIN se ky nuk ishte ne venin e duhur :lol: :lol: :lol: :lol:

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Tue, 13 Nov 2007 , 17:38

akaliptos wrote:mire thot nuk kerkonte K...OTRRIN por kerkonte T...ELIN se ky nuk ishte ne venin e duhur :lol: :lol: :lol: :lol:
ca merresh me pislleqe ti djal, nuk te shkon per shtat, se don me u ba edhe dhanderr bile :lol: :lol:

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Tue, 13 Nov 2007 , 20:04

pse mar djal une me pislliqe une u munova me e zbukuru muhabetin se kishin harru me shkru emrat e kishin vu vetem germat e para :lol: :lol:

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 13 Nov 2007 , 22:11

gdr wrote:Pergjigjen e ke te komenti i masiperm, po jam tuj ta dhan nji ndihm t'vogel. Aj sendi qe kerkote Grima kur doli nuk fillon me K. po me t. edhe ja hoqi prej dursh mrojtsi e ja dha kundershtarit. Ata qe fillojn me K. i kerkojn ata qe i pelqejn. OK?
Ok po e la kyt muhabet se me duket se e paske gja Grimen se po prekesh fort.
Shent e pare naqe.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Post by Shkodrani81 » Wed, 14 Nov 2007 , 02:59

Une e thashe mar burr se Grima ka ken i mire shume ne kohe te tij, pa tash nuk ban ma. Une nuk pa ia uli vlerat si pa kujtojne disa ktu, une thjesht po tham se i ka ardhe koha me e lan at pune se asht tu i shtu gafat pak si shume kta kohet e fundit. Mandej aj para dy vjetesh nuk asht aktivizu fart, por filloj edhe iher se s'kishim ke me fut.

Nese dikush e ka kushri, kja nuk dan me than se duhet me e mbrojte kot. Une nuk pa e shaj si person as si lojtar nuk pa e shaj, por po tham se per mendimin tem ka maru si portier. Ban pritje shume te bukura kajher, por ban edhe shume gafa. Nuk e diskutoj se te gjithe portieret ne bote bajne gafa dhe nuk kerkoj te jete i pagabueshem, por Grima njifet si portier qe ban dalje te gabueshme shume here, kyt e thojne te gjithe ata qe e njofin futbollin. Kja ne asnje menyre nuk don me than se pa ja ulim vlerat qe ka pas dhe ka. Mas i egzagjeroni gjanat.

Nuk guxon robi me diskutu ktu me ju, se fill i kaloni ne egzagjerime dhe shembuj bosh pa kurrfar lidhjet me at ca shkruj. Lexoni postimet e mija kur fola me Grimen dhe me thoni se ku ja paskam humbur vlerat qe ka pas.

Tani po flas pak per rastin e Beses. Pak randsi ka se a hupme a fitume dhe kush e pat fajin, sepse nuk i lihet faji vetem Grimes se kena hup, se loja asht 90 minuta dhe me ken ekip i mire e bajme edhe naj gol tjeter dhe nuk numerojme gabimin e Grimes, por ne po diskutojme per ndeshjen, sic asht arsyeja e ketij forumi.
Tash, cdo rob qe e njef sado pak futbollin, e shef shume qarte se dalja e Grimes ne kyt rast, ka ken krejt krejt e panevojshme dhe e cuditshme per nje portier profesionist si Grima. Topi ishte shume larg portes dhe mbush me lojtar aty dhe ai shkon e i futet ne mes pa lidhje hiq. Ai edhe sikur te rrite ne porte ndoshta ishte ba gol, por njaja dalje asht taman e gabume, dhe kto Grima i ka te tijat. Do te shofim perseri ne vazhdim te kampionatit nese jena shnosh.

Persa i perket krahasimit qe po bani mes Sinanit dhe Grimes, per mu ne aspektin e futbollit, asht si me krahasu diten me naten, sepse ca ka dhane Sinani per Vllazni , as nuk i afrohet Grima. Sinani tan jeten e tij ka lujt dhe shenu vetem per Vllaznine (pervec vjet) dhe rradhe qe nxjerr Shkodra sulmus si puna e tij, ndersa portiera si Grima, Shkodra ka nxjerr dhe jam i sigurte se ka me nxjerr (pa ia ul vleren Grimes). Me ken Sinani ne forme , asht ne forme tan ekipi, ndersa me ken Grima ne forme, prape ai nuk ban gola. Pra mos krahasoni portierin me sulmusin. Kja asht kuptimi i dites me nates, se mas dalin kush me na than prape se ia ule vlerat Grimes teper.

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Wed, 14 Nov 2007 , 12:57

pashazotin bash per baben me ken ti fol sjam tu e lexu tan ikyt gja qe ke shkru :lol: :lol: :lol:

User avatar
gdr
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 265
Joined: Wed, 25 Oct 2006 , 08:39
Location: Itali

Post by gdr » Wed, 14 Nov 2007 , 13:38

Per V1919. As edhe 1 nga lojtart e Vllaznis nuk asht kushri i jemi po edhe po te ishte nuk te intereson se nuk jena me mrojt nderin e familjes ktu, po me diskutu per futboll e nqs ti ke qef qe tan t'majn mendjen tande e ke shum gabim. Futbolli asht opinion e tan kan t'vetin e mos t'kesh marak se nuk prekem per kto gjana po meqe ti je i pari qe thu se nuk duhet me sha kend, duhet me dhan shembullin tand personal perndryshe asht e kot qe na ban si shejt. Megjithate nqs don me vazhdu diskutimin e me qe ke lujt n'port po t'pys, kur delshe e thirrshe topin "e jemja" a t'nigjoshin gjithmon mrojtsat apo nderhyshin nej her e t'bashin me nerva. Per Sh 81. Naqe un nuk kam krahasu Sinanin me Grimen po ta dish se per sa asht i lidhun Armir Grima me fanelen e Vllaznis nuk i len mangut gja as Sinanit e as kerkuj tjeter e sa per dijeni Sinani ka dasht me vazhdu karrieren me Varteks po ja ka ba puçin M. Cela se i ka than nqs nuk don me kry sherbimin ushtarak te rrinte n'Shkoder me lujt me Vllaznin. Portjera si Grima shpresoj qe te xjerrin Shkodra bile edhe ma t'mir po ka qysh me Paulin Ndojen qe skena nji portier t'mir shkodran. Mas Paulinit kena vazhdu me Sukajn, Boshnjakun, Danin, Nakon e nej tjeter qe nuk m'kujtohet e ner koh ma t'mirt qe kena pas kan ken dy korçart Kaçi e Kushe, kshtu qe nuk kena nej tradit t'fort per portiera, e per mendimin tem ner njata portiera qe permenda ma siper, tuj perjashtu Ndojen e korçart Grima asht ma i miri qe kam pa
vllaznia veç me shkodran

User avatar
gdr
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 265
Joined: Wed, 25 Oct 2006 , 08:39
Location: Itali

Post by gdr » Wed, 14 Nov 2007 , 13:40

akaliptos wrote:pashazotin bash per baben me ken ti fol sjam tu e lexu tan ikyt gja qe ke shkru :lol: :lol: :lol:
Se je i xanun tuj nrru logon prandaj
vllaznia veç me shkodran

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Wed, 14 Nov 2007 , 13:59

ja ja se kyt e nrrova itash po isha tu ba kyt prezantimin ketu ma posht :wink:

Post Reply