Grima

Historia e Vllaznise dhe lojtarët e saj në vite.

Moderator: GOLDIAN

vllazni76
Tifoz
Tifoz
Posts: 53
Joined: Sat, 03 Mar 2007 , 19:34

Grima

Post by vllazni76 » Sat, 10 Nov 2007 , 03:37

Mbaj mend para disa muajsh sesi "VLLAI" jone nga Trabzonspori bani njo koment te ekuivalentit qe kemi nje portier kot.

Kam kohe qe e shikoj lojen e Grimes me kujdes edhe kam vu re qe ban te pakte 2 gabime trashanike per ndeshje. Nuk e baj nje koment te tille pa me dhimbte pak zemra, sepse Grima ka dhane shume per kete ekip, por mendoj se ka ardhe koha me i dhane shansin e tij Bishanit (a e kam ne rregull emrin e tij apo jo??).

Grima dhe lidhja e tij me klubin e Vllaznise eshte nje histori e bukur, por tashme eshte nje histori qe nuk ka si mos te jete ne aktet e saj finale. Shpresoj qe klubi dhe drejtuesit te gjejne forcen dhe metoden e duhur me integru Bishanin ne ekip, pse jo duke e rikonvertu Grimen ne nje pjesetar te stafit teknik (e veshtire duke qene se Avenir Dani ka qene edhe ai nje lojtar special i ekipit).

Asnje fitore e rezultat pozitiv nuk jane te sigurta perderisa GRIMA te jete ne porte.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sat, 10 Nov 2007 , 13:07

Bishani e ka emrin naqe,

Normale qe Grima asht drejt fundit te karrieres e ne fakt Vllaznia duhet me fillu me i lan ma shume hapsine Bishanit per te cilin fliten shume fjale te mira, se perndryshe kena me e djeg si portier.
Sdq Grima ndoj gafe e ka te veten, por nuk mendoj se Grima nuk jep sigurine e duhun ne skuader.
Vllaznit Ultras

Image

iliriny
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 201
Joined: Fri, 08 Dec 2006 , 22:04
Location: New York

Post by iliriny » Sat, 10 Nov 2007 , 13:17

Me s pashe ne kroniken e ndeshjes me Vlonen goli qe bani Vlona ishte edhe per faj te Grimes. Lojtari vlonjat i kishte edhe dy lojtare tone nji hap mrapa. Dmth ai edhe 1 meter te ecte te dy mbrojtesa e kishin blloku. Por ai pau qe Grima kishte dale prek portet edhe e gjujti topin. Sikur Grima mos te kishte dal do kishte ken ma i sigurte se ku do perfundonte topi. E kam pa kroniken disa here dhe arrita ne kete konkluzioon.
Kur do ta shohim Vllaznine kampion

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Sat, 10 Nov 2007 , 14:11

Bishani nuk ashte as te gjysma e Grimes vertet Grima mundet te bejne ndonje gabim por mundem te them qe tani per tani eshte i pa zevendesushem pamvarsisht moshen qe ka eshte shume i levizshem dhe e ka shpetu vllaznin shume here nga gola te sigurte...

vllazni76
Tifoz
Tifoz
Posts: 53
Joined: Sat, 03 Mar 2007 , 19:34

Post by vllazni76 » Sat, 10 Nov 2007 , 16:17

[quote="akaliptos"]Bishani nuk ashte as te gjysma e Grimes vertet Grima mundet te bejne ndonje gabim por mundem te them qe tani per tani eshte i pa zevendesushem pamvarsisht moshen qe ka eshte shume i levizshem dhe e ka shpetu vllaznin shume here nga gola te sigurte...[/quote]

Eshte e vertete, se here pas here, skuadres i duhet me zgjedhe te keqen ma te vogel ne krahasim me te miren ma te madhe. Bishanin une nuk e kam pa te luaje, por Grima eshte nje portier qe ban gafa, edhe ban 1-2 per ndeshje.

Puna e portierit nuk eshte asgje me teper sesa me shpetu skuadren nga gola te sigurte / apo jo edhe aq te sigurte. Shume portiera bajne pritje te tilla cdo ndeshje. Une e kam problemin tek gafat. Edhe ky portier ban dalje aventuroze te pallogaritura gati ne cdo ndeshje. Me Tiranen na shpetoi mbrojtja ne vije fatale, me Teuten po ashtu. Me Flamurtarin hangrem gol. Megjithate, jam koshent se kjo mund te jete aq sa ka mundesi me ofru nje portier i kampionatit shqiptar.

vllazni77
Antar
Antar
Posts: 39
Joined: Sat, 03 Nov 2007 , 17:11

Post by vllazni77 » Sat, 10 Nov 2007 , 17:06

vllaznia eshte nje skuader qe han shume gola,ne disa prej tyre mund te kete faj edhe portieri te shpresojme qe sot nuk na ban ndonje gafe te tille per te mos me na e kompliku ndeshjen.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 10 Nov 2007 , 17:11

iliriny wrote:Me s pashe ne kroniken e ndeshjes me Vlonen goli qe bani Vlona ishte edhe per faj te Grimes. Lojtari vlonjat i kishte edhe dy lojtare tone nji hap mrapa. Dmth ai edhe 1 meter te ecte te dy mbrojtesa e kishin blloku. Por ai pau qe Grima kishte dale prek portet edhe e gjujti topin. Sikur Grima mos te kishte dal do kishte ken ma i sigurte se ku do perfundonte topi. E kam pa kroniken disa here dhe arrita ne kete konkluzioon.
Shyqyr qe e shpjegove edhe ti qe ne ndeshjen me Flamurtarin goli i tyne ka kene gabim i Grims se kur e thashe un me kcyne ne shpime tane.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

vllazni76
Tifoz
Tifoz
Posts: 53
Joined: Sat, 03 Mar 2007 , 19:34

Post by vllazni76 » Sat, 10 Nov 2007 , 20:59

Valteri nuk ka as try as beth me REKOMANDU hedhjen ne pankine te Grimes.

Ne qofte se ka ndonje forumist nga Shkodra, do te kisha dashte me dite se a ka presion publik per heqjen e Grimes. A e ka piketu ndonje person ne rubrike sportive apo ndonje show tjeter sportiv qe GRIMA po na kushton shume pike?

Grima duhet zhduke ne menyre imediate.

Po na kushton kampionatin.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 11 Nov 2007 , 10:06

Ta shofim i here se qa ka ba mrame.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Sun, 11 Nov 2007 , 10:19

vllaznia1919 wrote:Ta shofim i here se qa ka ba mrame.
para gjumit apo mas gjumit??? :lol: :lol:

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 11 Nov 2007 , 10:21

Para e mrapa. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sun, 11 Nov 2007 , 12:09

O grima je gjysh tesh dhe sta pjerdh hyc se si luhet futboll
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Sun, 11 Nov 2007 , 12:15

Edmond-Cela wrote:O grima je gjysh tesh dhe sta pjerdh hyc se si luhet futboll
ku asht plaku derdhet gjaku :lol: :lol:

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Sun, 11 Nov 2007 , 12:16

vllaznia1919 wrote:Para e mrapa. :lol: :lol: :lol: :lol:
ja ja mrapa nuk na duhet gja :lol:

Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Post by Shkodrani81 » Mon, 12 Nov 2007 , 13:57

O Grima per mu ka maru ka here e jo sot. Une parvjet qe isha ne shkoder dhe e kam pa Vllaznine disa here ne stadium, kur iu afronte kundershtari afer portes ose gjunte prej lerg, rrisha tan siklet se mas pa ban naj gaf ky Grima, jo vetem une, por shumica e tifozave ishtu dhe shume prej tyne filloshin e u tallshin me te. Dhe shume here bate gafa ose i kcente topi prej dursh ne gjujtje mesatare.

Per mu Grima ka maru ka kohe. Ai me te vertete i ban da pritje te bukura, por portieri profesionist nuk asht vetem ne da pritje, por duhet me ken i sigurte. Ashtu si tha Vllazni76 nuk len neshje pa ba dy tre gafa.

Edhe kur bahen korrne, une rri me dore ne zemer prej tij, se del si gafil prej portet kot kajher.

Une nuk e kam pa Bishanin dhe nuk di a asht i mire a i keq, por Valteri duhet shpejt me gjet portier (nese nuk ia mush mendjen Bishani), sepse me Grimen nuk kena gja ne terezi. Qe, me Besen na hupi 3 pikshin per faj te tij. Mos t'harrojme se Besa asht kryesuesja dhe nuk asht e lehte me ja marr 3 piket, kam fjalen se kto gabime nuk i falen Grimes.

Mendimi jem.

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Mon, 12 Nov 2007 , 14:44

mos e merr personalisht por me thuaj pak mua per sezonin e kalum per formen qe ka pas Grima per pritjet e tija SHKODRANI81 :?: :?:

Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Post by Shkodrani81 » Mon, 12 Nov 2007 , 17:55

akaliptos wrote:mos e merr personalisht por me thuaj pak mua per sezonin e kalum per formen qe ka pas Grima per pritjet e tija SHKODRANI81 :?: :?:
Pa qa ka ba he burr, tash une nuk thashe se asht beterr, por njifen gafat e Grimes dhe ka fillu me i shtu si shume itash. Edhe vjet e parvjet ka ba gafa ball pa hec.
Pa tash tan jeten nuk ka me ken portier, ai ka ken ball i mire ne kohen e tij, pa tash ka maru. A nuk e shef sa i asht ba barku a?? E kam pa une prej afer parvjet, nuk ka hiq trup sportiv ma. Pa ishtu nuk ec Vllaznia. Duhet me fut te riun tash, s'rrihet gjithmone me "na ishte njiher".

vllazni76
Tifoz
Tifoz
Posts: 53
Joined: Sat, 03 Mar 2007 , 19:34

Post by vllazni76 » Mon, 12 Nov 2007 , 19:34

Shkodrani81 wrote:
akaliptos wrote:mos e merr personalisht por me thuaj pak mua per sezonin e kalum per formen qe ka pas Grima per pritjet e tija SHKODRANI81 :?: :?:
Pa qa ka ba he burr, tash une nuk thashe se asht beterr, por njifen gafat e Grimes dhe ka fillu me i shtu si shume itash. Edhe vjet e parvjet ka ba gafa ball pa hec.
Pa tash tan jeten nuk ka me ken portier, ai ka ken ball i mire ne kohen e tij, pa tash ka maru. A nuk e shef sa i asht ba barku a?? E kam pa une prej afer parvjet, nuk ka hiq trup sportiv ma. Pa ishtu nuk ec Vllaznia. Duhet me fut te riun tash, s'rrihet gjithmone me "na ishte njiher".

100% dakord.

Edhe harrova me e permende ate barkun qe i ka dale. Me siguri e ka rrogen e majme edhe asht duke hanger mire. Shpresoj te shkoje ne palester here pas heret.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Mon, 12 Nov 2007 , 20:19

grima ka ba nji marri vjet kur hangri golin ne tirane ne ndeshjen Tirana- vllaznia 1-0, qi ma ka cu tensionin ne 300 :evil: :lol:

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Mon, 12 Nov 2007 , 21:02

ju mor djema ju kujtohen vetem gafat e Grimes bile te them te verteten me sa kuptova une vetem kur humb Vllaznia ju ka faj Grima se kur fiton nuk e shikon njeri fare..
naqe mas rri ma me ate menim qe e ke pa parvjet se nuk te thot kush si ke ken por si je,edhe une i kam par ndeshjet mor naqe dhe i kam pare gafat qe ka ba grima e di qe ka ba gafa se te gjithe portierat bajne gafa por ama mas ja humni vlerat se asht ti prit boll.
nejse gjithecili ka mendimin e vete dhe mendimi eshte i lire per te gjithe
ky thjeshte eshte mendimi ime......
(((PARA VLLAZNIA PARA GRIMA))) :lol: :lol:

Post Reply