VLLAZNIT ULTRAS

Kendi i tifozeve te mrekullueshem shkodrane.
Post Reply
Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: VLLAZNIT ULTRAS

Post by Admin » Tue, 22 Sep 2009 , 15:50

Kete ndeshje ne tribune te Loro Boriçit ka kene nji tifo grup i ri Tornadot Kuq e Blu.
Qe disa foto te tynet:

http://www.fkvllaznia.net/main/album/th ... hp?album=9
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: VLLAZNIT ULTRAS

Post by GOLDIAN » Sat, 26 Sep 2009 , 20:09

skodrinon sa qindra ishim sot ne durres?
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: VLLAZNIT ULTRAS

Post by Skodrinon » Sat, 26 Sep 2009 , 20:16

GOLDIAN wrote:skodrinon sa qindra ishim sot ne durres?
:lol: :lol: :lol:
nuk ke pase ku me hedh kokrren e molles :D

ta shofim ne kronike te rubrika sportive

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: VLLAZNIT ULTRAS

Post by Edmond-Cela » Sat, 26 Sep 2009 , 22:11

GOLDIAN wrote:skodrinon sa qindra ishim sot ne durres?
asnje prej tyre ma naq, kam fole me njanin pjestar te tyre. me te tregu ca me kan than do kenaqesh tuj qesh.

ato jan rikthy ne stadium vetem ne ndeshjen me dinamon e kaq, por spo flas ma teper ketu
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: VLLAZNIT ULTRAS

Post by Skodrinon » Sat, 26 Sep 2009 , 22:48

Edmond-Cela wrote:
GOLDIAN wrote:skodrinon sa qindra ishim sot ne durres?
asnje prej tyre ma naq, kam fole me njanin pjestar te tyre. me te tregu ca me kan than do kenaqesh tuj qesh.

ato jan rikthy ne stadium vetem ne ndeshjen me dinamon e kaq, por spo flas ma teper ketu
na kallxo aty te tjetra

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: VLLAZNIT ULTRAS

Post by vllaznia1919 » Sun, 27 Sep 2009 , 11:41

Si tana punt ne Shkoder edhe tifozat e fillunen me vrull por manej..................
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: VLLAZNIT ULTRAS

Post by ultraskuqeblu1 » Mon, 01 Mar 2010 , 00:10

spo di se si me i postu disa foto, a mundet me më tregu kush se si mund ti postoj???
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS


Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: VLLAZNIT ULTRAS

Post by Skodrinon » Mon, 01 Mar 2010 , 02:28

ultraskuqeblu1 wrote:spo di se si me i postu disa foto, a mundet me më tregu kush se si mund ti postoj???
kliko te "ngarko skedare"

na e spjego edhe ne nqs ke mundsi ça asht ba tash . a jane kthy v-u a jeni bashku bashke? per kuriozitet

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: VLLAZNIT ULTRAS

Post by Miri » Mon, 01 Mar 2010 , 13:48

Kur jan ba kta foto se ma s a di une VU nuk jane duk ne stadium per nji koh te gjate?.

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: VLLAZNIT ULTRAS

Post by ultraskuqeblu1 » Mon, 01 Mar 2010 , 15:47

Kto foto jane ba ne ndeshjen miqesore Vllaznia 3-1 Prishtina, "Ultras Kuq E Blu" eshte kriju, pak a shume, nga pamundesia per te qene "Vllaznit Ultras" ne stadium, por gjate nje bashkebisedimi kemi ra dakort qe banderolat e "V-U"-se te jene ne stadium dhe ato qe marrin pjese ne ndeshjet e Vllaznise jane disa djem qe kane ken pjese e "V-U"-se dhe disa qe kane ken tek "Ultras Kuq E Blu" jane shkri ne 1 te vetme "Vllaznit Ultras". Por disa pjestare te vjeter te "V-U"-se nuk marrin pjese ne shenje proteste. Normal eshte ne deshiren e tyre per me ken te pranishem ne stadium apo jo. D.m.th perseri 1 pjese e "V-U"-se eshte ne proteste ndaj keqmenaxhimit te klubit. Besoj se kam ken i qarte.
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: VLLAZNIT ULTRAS

Post by vllaznia1919 » Fri, 05 Mar 2010 , 22:41

Ishalla po ndertoni nje diqka te bukur sepse Vllaznia ka nevoje per ndihmen dhe mbeshtetjen tuj.Un jam tuj prit nji koment per njenit ktu qe ka shum kohe pa shkru.Dhe me aq sa di un nuk asht pjese e ktij grupim.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: VLLAZNIT ULTRAS

Post by ultraskuqeblu1 » Sat, 06 Mar 2010 , 02:51

vllaznia1919 wrote:Ishalla po ndertoni nje diqka te bukur sepse Vllaznia ka nevoje per ndihmen dhe mbeshtetjen tuj.Un jam tuj prit nji koment per njenit ktu qe ka shum kohe pa shkru.Dhe me aq sa di un nuk asht pjese e ktij grupim.
:D :roll: :roll:
Te gjithe pjesetaret e "V-U" e kane deshiren e madhe per me ba dica te bukur, por ka shume: pengesa, njerez qe se nuk na dojne, rezultatet e dobta, pavaresisht se skuadra e zemres duhet te perkrahet kurdohere,, por kur ke 1 ekip qe fiton ose te pakten merr 1 barazim me djers te ballit, eshte 1 motivim me i madh dhe 1 arsye ma shume per me shku me i ndjek dhe me i perkrah per 90' ne cdo qytet ku do zhvillojne ndeshjet.
Dhe jo kshu si kto qe nuk dihet a e kane shit a ca kane ba me ndeshjen!!!
Edhe per kte ndeshje nuk jam i sigute se eshte shume e paster, gjthss "Vllaznit-Ultras" do te jen te pranishem ne kete transferte.
Besoj se do te bajme dica te bukur ne Peqin.
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: VLLAZNIT ULTRAS

Post by vllaznia1919 » Sat, 06 Mar 2010 , 16:18

Ai i pastertise asht problemi kryesor por edhe raporti i ish-kryesise se VU me disa drejtus te klubit Vllaznia.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: VLLAZNIT ULTRAS

Post by ultraskuqeblu1 » Mon, 14 May 2012 , 23:13

Njoftim!
Fillojnë përgatitjet për sezonin e ri nga Vllaznit Ultras!
Nxitoni të bëni për vete Shallin e ri të disenjuar nga Vllaznit.
Kujdes! Duhet ta parapaguani Shallin, më pas do njoftoheni kur të mbërrijnë nga Italia. Numri është i kufizuar dhe do prodhohen aq Shalla sa do porositen. Kontaktoni sa më parë, sepse nuk ka më kohë, porosia nga ne do bëhet këtë javë. Cilësia e Shallit është mjaft e mirë. Çmimi vetëm 6 Euro! Nxitoni!
Për sqarime shkruani mesazh tek faqja ose e-mail në vllaznit@gmail.com

Një Jetë Dy Ngjyra Një Skuadër
Vllaznit Ultras
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: VLLAZNIT ULTRAS

Post by Edmond-Cela » Mon, 14 May 2012 , 23:51

nje per mua
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: VLLAZNIT ULTRAS

Post by Admin » Tue, 15 May 2012 , 13:34

Mondi, Ultras kishte kene mire qe ne te forumit te mbledhim lekt bashke e masandej ti shperndajme :)

Sdq edhe per mu 1 :)
Vllaznit Ultras

Image

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: VLLAZNIT ULTRAS

Post by ultraskuqeblu1 » Tue, 15 May 2012 , 19:07

Admin wrote:Mondi, Ultras kishte kene mire qe ne te forumit te mbledhim lekt bashke e masandej ti shperndajme :)

Sdq edhe per mu 1 :)
Mirë kishte ken me ba 1 listë me emra të atyne që e dojnë shallin edhe e kan mundësin mi transferu lekt në Itali!
Besoj që me Adminin komunikoni ma lirshëm se njifeni ma shumë sesa me mu :) Fabrika asht Itali afër zonës ku jeton Admini :)
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: VLLAZNIT ULTRAS

Post by Admin » Sat, 30 Jun 2012 , 07:38

Ultras deri tesh prej forumit jane 6 vete qe dojne nga nje shall.

Admini 3 shalla (kontributi ne total 30 euro)
Skodrinoni 1 shall
V1919 1 shall
Mrb 1 shall
Vvvllaznia 1 shall
Mondi 1 shall

Minimumi i shallave qe mund te prodhohen asht 100 cope e deri tesh jane porosit rreth 70 shalla, mungojne lekt edhe per 30 shalla tjere.

Kush ka qejf me pas ndonji shall te V-U te shkrujne ktu ne forum, cmimi asht 6 euro (mundeni me kontribu edhe me ma shume) edhe i terhek ne Shkoder ose ja nisim me poste (vetem se duhet e pagu shpenzimet e postes).

Bani me dit sa ma pare ne mnyre qe me mbledh lekt per minimumi 100 shalla edhe me ba porositjen e tyne.
Vllaznit Ultras

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: VLLAZNIT ULTRAS

Post by Admin » Sun, 01 Jul 2012 , 23:24

Nji axhornim mbi numrin e shallave.

Minimumi i shallave qe mungojne per me arrit kuoten e 100 jane vetem 10 :)

Kush asht i interesum per shallat e V-U mundet me shkru ktu pasi besoj se ka mesi i korrikut duhet me ba porosin.

Sdq Ultras mundet me na shpejgu ma shume.
Vllaznit Ultras

Image

Post Reply