Lajme te ndryshme

Ketu mund te shkruani dhe te diskutoni per çdo gjë ...
Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sat, 13 Oct 2007 , 03:22

Ngushllimet e mija te sincerte famijeve Hoti dhe Franko.
Perpos humbjes te ketyne figurave qe ka dhan Shkodra ka vdek shkrimtari dhe kleriku shkodran at Zef Pllumbi.

------



Komplimente Ilir Lugjit, per kete artikull te mrekullueshem me vizion bashkohor, shpresojme qe te bahen hapa konkrete dhe propozimet e Lugjit te vehen ne jete.
Vllaznit Ultras

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 13 Oct 2007 , 14:17

Brravo naqe se kam harru me e shkru per At Zef Pllumin.I bafte shpirti drite gjithmone.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Thu, 18 Oct 2007 , 12:28

Ca kan pas qi iken ma vlla, a dihet gja? Me sa di un, Feridi ka ken i ri :roll:
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Thu, 18 Oct 2007 , 13:12

M'duket se kane ken te smur.
Vllaznit Ultras

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 18 Oct 2007 , 13:29

Pa naqe tane me smunje kan kene.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Wed, 24 Oct 2007 , 14:31

djema eshte hapur ne internet 1 virus qe e thyen cd e antivirusit dhe mundet tju bllokojn PC-n kujdesni sitet qe hapni apo email qe ju vine.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Wed, 24 Oct 2007 , 19:39

Naqe na thuj nej san tjeter per ket virus.Si e ka emrin te pakten.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Wed, 24 Oct 2007 , 21:41

naqe nuk e di vetem kujdes emailin se ma shume ate perdor per te hyr ne pc..

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 25 Oct 2007 , 13:19

Ok thanks.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Sun, 11 Nov 2007 , 10:10

vllaznia1919 wrote:Naqe na thuj nej san tjeter per ket virus.Si e ka emrin te pakten.
naqe me erdhi tani nje mesazh per sa i perket keti virusit qe quhet
"INVITATION"dhe qe ky per te hyr ne PC tuaj perdore posten elektronike ose mundet tju shkruajne ne emer te antareve qe ju keni ne PC pshm mns yahoo etj etj...cdo mesazh qe ju vjen ne emrin "invitation" mos e hapni dhe fikeni direkt PC-n...

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 11 Nov 2007 , 10:24

Ok naqe.Ishalla spo me fton kush me te nej feste e po mes pa shku tuj kujtu se asht virus. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Sun, 11 Nov 2007 , 12:13

hahaha me kujdes edhe mu qe te kam ba add te msn-ja se edhe une si virusi jam :lol: :lol: :lol:

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 11 Nov 2007 , 14:55

virus i pa dukshem se nuk hin kurr ti.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Sun, 11 Nov 2007 , 14:56

ta po ta xa nej her porten hap e ta po futem..

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Wed, 28 Nov 2007 , 19:15

Përkujtohet 40-vjetori i lindjes së "Martirit të demokracisë", Arben Broci
ShkoderZemer
V. ABDYLI 25/11/2007 Dje ditëlindja e "dëshmorit" të 2 prillit 1991 në Shkodër

SHKODER - Të afërm, miq, dashamirës, studentë të dhjetorit '90 anëtarë e simpatizantë të PD-së në Shkodër, kanë përkujtuar dje 40-vjetorin e lindjes së studentit dhe "Dëshmorit të demokracisë", Arben Broci. Martiri i demokracisë Arben Broci u vra gjatë protestës së 2 prillit të vitit 1991 në Shkodër, ku shkodranët kundërshtuan manipulimet e votimeve të atij viti nga pasardhësit e regjimit totalitar.

Arben Broci ishte

njëri prej studentëve të zjarrtë të lëvizjes së dhjetorit '90, që i frymëzuar nga idealet patriotike dhe liridashëse të vendlindjes së tij u dha me mish e me shpirt kundër sistemit diktatorial, duke u bërë edhe një nga udhëheqësit e lëvizjes së dhjetorit të vitit 1990. Së bashku me heroin Arben Broci u përkujtuan dhe idealet e tij për demokraci për të cilat nuk kurseu dhe jetën e re.

Familja dhe shoqata "2 prilli" zhvilluan një takim për të kujtuar këtë martir të demokracisë dhe aspiratat e tij dhe të gjithë demokratëve të Shkodrës për të mposhtu diktaturën dhe hedhur themelet e forta të demokracisë perëndimore jo vetëm në Shkodër, por në të gjithë vendin tonë.

Në ceremoninë përkujtimore mori pjesë dhe deputeti i zonës Gilman Bakalli, i cili u shpreh se "duke kujtuar një prej liderëve të lëvizjes studentore të vitit 1990 Arben Broci, një ndër iniciuesit e lëvizjes më madhore të Shqipërisë, nderojmë dhe respektojmë një student të atij dhjetori".

Martiri i demokracisë Arben Broci lindi më 24 nëntor 1967 në qytetin e Shkodrës. Ai u bë i njohur si një nga liderët e lëvizjes studentore kundër regjimit të egër diktatorial komunist të asaj kohe, duke shpresuar jo vetëm në ndryshimin e sistemit në vendin tonë, por edhe në një zhvillim të vrullshëm bashkëkohor, në të gjitha fushat, me synimin për ta bërë Shqipërinë si gjithë Evropa Perëndimore.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Wed, 28 Nov 2007 , 19:16

perkujteme qoft mos u harroft kurr
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Wed, 16 Jan 2008 , 19:46

Hedh gruan nga ballkoni se nuk e gjeti të virgjër


Vajza 19-vjeçare kishte 1 javë në spital dhe dje ka denoncuar bashkëshortin. Policia e Vlorës arreston Fitim Imerajn

VLORË- Prindërit e një vajze 19- vjeçare kanë denoncuar në polici bashkëshortin e saj se ka tentuar që të vrasë vajzën pas natës së parë të martesës. Një javë më parë vajza ishte dërguar në gjendje tepër të rëndë në spital pasi "ishte" hedhur nga kati i katërt i pallatit ku banonte. Sipas të shoqit ajo kishte vendosur që të vriste veten pas natës së parë të martesës por dje kur është përmendur, 19-vjeçarja ka akuzuar këtë të fundit për tentativë vrasjeje. Policia lokale ka kryer dje arrestimin e 31-vjeçarit Fitim Imeraj me akuzën e vrasjes së mbetur në tentativë ndërsa është duke kryer hetime në lidhje me zbardhjen e të vërtetës për hedhjen e vajzës nga kati i katërt. Kjo pasi vetë vajza nuk është në gjendje që të mbajë mend saktësisht nëse burri e ka hedhur me dëshirë nga kati i katërt apo ka rënë teksa ai po e rrihte në ballkon.

***

Vajza 19-vjeçare me inicialet M.D është martuar një javë më parë me Fitim Imerajn, 31 vjeç, lindur në Vllahinë e banues në qytetin e Vlorës. Dasma ka shkuar normalisht dhe më pas çifti ka hyrë në dhomën e gjumit të konsumojë natën e parë si "burrë e grua". Por në orët e para të mëngjesit banorët e pallatit kanë dëgjuar një ulërimë dhe më pas një zhurmë të fortë. Ata kanë dalë të shohin se çfarë kishte ndodhur dhe kanë gjetur vajzën 19-vjeçare në një pellg gjaku. Burri i saj u ka thënë se ajo ishte hedhur nga ballkoni i katit të katërt dhe menjëherë është njoftuar policia e ambulanca. Por vajza 19-vjeçare është dërguar nga të afërmit e burrit të saj në spitalin rajonal të Fierit, e jo në atë të Vlorës. Vajza ka mbërritur në spital në gjendje shumë të rëndë dhe më pas ka rënë në koma. Ndërkohë Fitim Imeraj ka shpjeguar në polici se gruaja kishte kaluar në depresion dhe ishte hedhur nga ballkoni. Që nga data shtatë janar, kur ndodhi ngjarja, e deri më dje të gjithë kanë besuar variantin e paraqitur nga bashkëshorti se 19-vjeçarja kishte tentuar vetëvrasjen.

***

Sipas mjekëve të spitalit, hedhja ka rezultuar vetëm me thyerje, jo të pariparueshme për 19-vjeçaren e sapomartuar. Për fat të mirë ajo ka shpëtuar nga situata aspak e këndshme, të cilën e ka përjetuar vetëm një ditë pas atmosferës së dasmës. Momentalisht vajza është jashtë rrezikut për jetën dhe prindërit e saj kanë bërë denoncimin në polici. Sipas dëshmive të vajzës dhe prindërve të saj, konflikti lindi natën e martesës, më datë 7 janar. Teksa janë shtrirë në shtrat, Fitim Imeraj ka pyetur të shoqen nëse kishte pasur apo jo të dashur më parë. Vajza i ka thënë se nuk ka pasur të dashur dhe ai ka nisur ta rrahë. Ajo e ka mohuar sërish lidhjet e mëparshme ndërsa burri vazhdonte që ta godiste në të gjithë trupin. Në një moment vajza ka dalë në ballkon për tu mbrojtur por edhe këtu është ndjekur nga pas nga i shoqi, i cili vazhdonte që ta rrihte. Pikërisht në këtë çast vajza nuk mban mend nëse e hodhi burri nga ballkoni apo ra teksa po mbrohej nga goditjet e tij. Ndërkohë pas rënies ajo është marrë nga njerëzit e burrit, që e kanë shpënë në spitalin e Fierit, jo në atë të Vlorës ku ndodhi ngjarja. Njerëzit e burrit i kanë thënë prindërve të vajzës se ajo nuk është ashtu siç e donin ata, nuk ishte e virgjër. Pasi ka dëgjuar këtë fjalë babai i vajzës është përgjigjur se nëse nuk është e virgjër as familja e saj nuk e donte më për vajzë. Por pasi ka takuar të bijën në spitalin e Fierit ku ajo ka dalë nga koma, babai ka ndërruar mendje dhe ka bërë denoncimin në polici.

***

Pasi ka dëgjuar rrëfimin e prindërve dhe vajzës së re, policia e Vlorës është nisur për në lagjen "Pavarësia", aty ku banon bashkëshorti i saj 31-vjeçar. Uniformat blu të Vlorës kanë kryer dje arrestimin e Fitim Imerajt si i dyshuar kryesor për ngjarjen e ndodhur një javë më parë. Siç bëhet me dije nga ana e sektorit të seksionit kundër krimeve ndaj personit, nga drejtoria e policisë Vlorë ai dyshohet se në datën shtatë janar ka hedhur nga ballkoni i banesës së vet, e cila ndodhet në katin e katërt të një pallati në lagjen Pavarësia, bashkëshorten e tij M.D, 19 vjeç, me të cilën sapo ishte martuar. Momentalisht 31-vjeçari ndodhet në dhomat e paraburgimit të komisariatit të Vlorës nga ku ka mohuar që të ketë hedhur nga ballkoni gruan e tij 19-vjeçare. Materialet në ngarkim të tij i janë përcjellë prokurorisë së rrethit për veprën penale të vrasjes me dashje, të mbetur në tentativë. Burime nga grupi hetimor bëjnë me dije se nuk kanë përjashtuar edhe një vetëhedhje të mundshme, të shtyrë nga presioni psikologjik pas një grindjeje mes të sapomartuarve, ndërsa gjithçka pritet të sqarohet nga pyetjet që po iu bëhen bashkëshortëve, si dhe të afërmve.


kto njerez nuk e meritojne as me i qujt "kafshe" :!:

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Wed, 16 Jan 2008 , 21:31

Asht ofendim per kafshet! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Thu, 17 Jan 2008 , 16:19

per keta njerez nuk eshte nevoj komenti mo vllezer..

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Thu, 17 Jan 2008 , 19:02

akaliptos wrote:per keta njerez nuk eshte nevoj komenti mo vllezer..
puna asht pra, se kshi njerezish ka me bollek ne shqipni,
e kam nenvizu edhe ate fjaline qi familja e vajzes ka thane, as na nuk e dona vajzen ba mas me kene e virgjer, kjo asht e dhe ma poshtersi e madhe

Post Reply