Mirel Josa

Historia e Vllaznise dhe lojtarët e saj në vite.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Wed, 19 Mar 2008 , 01:11

Naqe, tesh je tu ja fut kot!!!!

Ju kam than 1000 here replikat ne privat!!!!!!

Postimi jat asht editu pasi kishte fyrje direkt te nje anetari.
Kurse forri ka shkru nji krhasim te pergjithshem !!!!!!

Heren tjeter postimet tash pa fshihen komplet !!!!
Vllaznit Ultras

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Wed, 19 Mar 2008 , 10:29

tironsi_tr wrote:Nese shpare u indinjova tani kjo eshte hera e fundit po qe futem ketu.
Nese une paskam ofendu dhe me qeka editu ai mesazh, atehere i dashtun Admin i bika qe je dakort me ate "adoleshentet fanaticsa".

Gjithe te mirat per ju qe ju kam miq e Vllaznia me nder perpara!

hajt naqe mos i merr kaq per keq gjanat,
adoleshent nuk asht nai fjale shume ofenduese, se nfund tfundit secili prej nesh ka kene (asht ose do te jete :lol: ) disa vjet n'jete i tille,

mu (tifoz i Vllaznise me gjak e shpirt) mkrahasovi me fanaticsat tiranas, e nuk me mbeti hatri.


SA PER JOSEN:
MALLKUAR QOFTE KY EMEN DYRROKSH QI MNDAU ME SHOKT E FORUMIT :lol: :lol:


Shnet e tmira

SHKoDRaNi-1
Antar
Antar
Posts: 38
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 09:46
Location: Ne Zemren Kuq e Blu
Contact:

Post by SHKoDRaNi-1 » Sat, 29 Mar 2008 , 10:17

m'erdhi keq qe e shkarkunen Mirelin..po ky eshte futbolli ne Albania..gjithsesi nderimet e mia per Z.Mirel
Jena Gzu Mor Jena Gzu.. Kupen N'Shkoder Kena pru,,,,

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Sqarim!

Post by forri » Tue, 01 Apr 2008 , 18:44

tironsi_tr wrote:Normale qe eshte mire qe ka ik Josa, kam qene nder te paret qe kam thone duhet me ik e me keni kundershtu, po ktij buk 52dyshit Forrit, bujrum t'i thush, harom ta bo!!!


Kujdes postimet - Edituar
Këtë shkrim e kam lexuar por nuk kam pas kohë për tu përgjigjur.
Megjithse nuk e kam lexuar të gjithin pasi moderatorët e kanë edituar do dëshiroja që pronari i këtij mesazhi të ma dërgonte atë pjesën e hequr me mesazh privat si dhe po të dëshiroj të më takojë lejmë takim në Tiranë(pasi mbas kompjuterit nuk mund të sqarohesh me tjetrin,sidomos kur ky tjetri nuk është prezent) nejse!!!
Vini re!!!! a mundet ndokush nga ju të më sjellë ndonjë frazë nga shkrimet e mëparshme,të mija ku unë ofendoj njeri apo ndonjë qytet?!!

Sqarimi im konsiston këtu:....N.q.s. e keni vu re,unë mora nji shëmbull bajat,për ti treguar njërit nga vllazënve të mij të këtij forumi(Man in redblue),se nuk kam ndër mënd të debatoja me të,siç bëj zakonisht me tifozat e FK TirAnës,shumica e të cilëve kanë pothuajse të njëjtën mënyrë të debatuari dhe të menduari,a thua se mblidhen të gjithë kokë më kokë për të dhënë të njëjtën përgjigje,dhe të gjithë kanë të njëjtin arsyetim.

Vini re!!!! ....Me të gjithë ata tifoza"FANATICS"që kam debatuar,u kam bërë pyetje konkrete dhe ç'farë marr si përgjigje?!! :roll: :? ...pothuajse asnji të tillë por marr thjesh "komplimenta" Si p.sh....: Egoist; Buk 52-sh etj etj.. A nuk ju duken edhe juve arsyetime adoleshentësh këto?!!

Nji Fanatics që pretendon se FK TirAnën mund ta bëjnë vetëm TirOncit 22-karatsh si dhe pretendon se atë e kan dominuar vetëm TirOncit.Unë nga ana ime jam munduar të tregohem korrekt duke prezantuar argumentimet përkatëse(si P.SH. Ai futbollist që ai ka vënë për avatar është 22-karatsh TirAnAs,siç ka qënë shumica e futbollistëve të këtij klubi)

Siç e dini,unë banoj në Tiranë dhe si Fanatik i futbollit,jam munduar ti shikoj pothuajse të gjitha ndeshjet(Të Fk TirAnës,Partizanit apo edhe të Dinamos)qofshin këto edhe pa vlerë,dhe sa herë që shikoja ndeshjet e FK TirAnës,koiçidonte që të isha pranë "FANATICSAVE" të famshëm,që ta dini ju,janë nji grup prej rreth 20 vetash(rreth 30 vetash,në ditët më të mira),mosha e të cilëve varion nga 16 deri në 20 vjeç(mund të jetë ndonjëri edhe më i madh ëëë?! por prap nji mbetet).
Tani!,pse janë moshë e re nuk ka ndonjë të keqe,por problemi qëndron se,ata e kanë të vështirë ta pranojnë këtë moshë si dhe arsyetimet që vijnë si rrjedhojë e saj.


Tironsi_tr: Këto janë rreshtat e fundit që po ti shkruaj në publik.......:
Unë nuk kam asnjigjë kundër TirOncave(pasi kam shumë shokë),megjithse ti,do ta fusësh debatin në këto kanale,por mënyra se si reagoni pothuajse të gjithë ju(Fanaticsat) më irriton tej mase.
Sa për dijeni, FK Tirana(ashtu si dhe të gjitha skuadrat e tjera Shqiptare)është vlerë e kombit tim,si rrjedhojë,ajo është zëmra ime,shpirti im dhe të jesh i sigurtë që ti nuk e do më shumë se unë atë.
E vetmja gjë që më bën të ndryshë nga ty,është "Lista" e preferencave personale,pasi në listën tënde,ajo është e para kurse në listën time ajo është e fundit(dhe kjo është shënjë respekti pasi përderisa e kam lënë në fund,do të thotë që ajo ka qënë gjithmonë nji konkurente e fortë). :wink:


Respekte!
Para VLLAZNIA!

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Tue, 01 Apr 2008 , 19:48

Per sa i perket avatarit te tij te ndjerit Ben Minga, pata nderin ta njoh personalisht dhe bile aq shume te afert u bame sa nuk di si ta pershkruj ne vitet e fundit te jetes se Tij , kur erdhi te jetoje ketu ne Windsor Canada....mund te tham se Beni ishte tamam per tu pa si ikone nga tifozeria e Tiranes, Ai e ndjente veten asgja ma shume apo ma pak se nji tiranas i vertete.Ai ket, edhe e theksonte shume shpesh.Biles nji nate ishte ketu per ti ba nji vizite Fatjon Pandovski(gazetari) dhe mund te tham si deshmitar dhe pjesmarrs ne ate bisede se ai jo vetem qe e ndjente veten si Tiranas por dhe ishte dhe shume krenar. Beni ishte nje djale i pa te keq dhe shume i thjeshte, ishte aq i pa djallezuar sa baja lojna me te....por kur vinte puna te fliste mbi Tiranen ne pergjithsi e per ekipin ne vecanti ai merrte seriozitet dhe fliste me emocione. Keshtu une mund te DEKLAROJ para kujt do se nuk ka asnje tiranas ma tiranas se sa ishte shume i rrespektushmi Ben Minga.
Kurse persa i perket ktij muhabetit tuaj tham se ka marr kot zjerm dhe se nuk asht e mira me e acaru ma shume, si ti si zot shpie ktu forri e po ashtu edhe ti tironci_tr si mysafir i nderum. Ju te dy mund te thoni se pse perzihem kot, por....kjo teme asht publike e mund te lexohet prej tanve e perderisa shoh shqetsim , nuk mujta pa i shkru dy fjale. Uroj qe te mbesin me kaq se jena tan vllazen e e mira asht me u sjelle si te tille. Rrespekt te dyve dhe te tanve...shndet e pare. :D
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Thu, 29 May 2008 , 17:47

Mirel Josa, kandidatura nr.1 e Tiranës


Mirel Josa mund të jetë trajneri i ri i Tiranës. Burimet nga klubi bardheblu e që i referohen presidentit të ri, Refik Halili, pohojnë se ka shumë mundësi që ish-trajneri i Vllaznisë, në dy edicionet e fundit të rikthehet në shtëpi.

Josa, që në karrierën e tij si trajner ka drejtuar edhe Skënderbeun e Lushnjën, ka dalë kampion me Tiranën si trajner.

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Thu, 29 May 2008 , 17:49

ishalla i prihet sa ma mare e mire por suksesi i tij te jet vendi i dyt dmth mas nesh.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Thu, 29 May 2008 , 18:42

Miri wrote:ishalla i prihet sa ma mare e mire por suksesi i tij te jet vendi i dyt dmth mas nesh.
:lol: :lol: :wink:
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Mirel Josa

Post by GOLDIAN » Sat, 26 Sep 2009 , 18:52

urime mirel
ja bane nji dhurate vllaznise
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Mirel Josa

Post by fpjalmi » Sat, 20 Nov 2010 , 01:03

E mori vllaznine ne krize dhe po e qon aty ku duhet

te gjithe e kena pa se sa shum ndryshoj vllaznia ne 4 ndeshjet e fundit .

Asht 100perqind e padiskutueshme qe asht dora e hekurt e joses .

nuk do te ma merrte mendja kurre qe josa do na kthete shpresat per titull kampion .

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Mirel Josa

Post by GOLDIAN » Sat, 20 Nov 2010 , 01:26

edhe une i them hallal joses sot
te barazosh ne ballsh ne mes tan asaj atmosfere mbytese ku vllaznia ishte nen presion nga sharjet e guret e ballshioteve barazimi them asht merite e joses qe kishte vendos lojtaret si nje mburoje e vertete per te rujt kalane rozafat
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Mirel Josa

Post by fpjalmi » Fri, 17 Dec 2010 , 19:02

Josa, një “ish” kundër Skënderbeut

Në sezonin e kaluar ka qenë pjesë e skuadrës korçare, duke kontribuar në qëndrimin e saj në kategori. Mirel Josa madje vazhdoi punën edhe në verë, teksa fillimisht iu besua puna për ndërtimin e skuadrës së re, ndërkohë që krejt në mënyrë të papritur ai u shmang, për t’i bërë vend trajnerit aktual të Skënderbeut, Shkëlqim Muça. Kjo nuk ka lënë shije aspak të mirë te Josa, që aktualisht drejton Vllazninë dhe mbase kjo ndeshje është një mënyrë e mirë për t’u “hakmarrë” ndaj drejtuesve korçarë që nuk besuan te projekti i tij

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Mirel Josa

Post by Man in Redblue » Sat, 18 Dec 2010 , 20:54

e cfare projektit ka pas Josa te skenderbeu: me i fitu tana ndeshjet me mik politikan

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Mirel Josa

Post by fpjalmi » Tue, 22 Feb 2011 , 19:30

Mesfusha ben te lumtur Josen:Tani pres me shume nga... merkato
Trajneri i kënaqur pas fitores ndaj Elbasanit: “Ne fazen e trete do te kem ne forme edhe lojtaret e ardhur ne janar”

Objektivi- Vllaznia pasi ka bërë një paraqitje të mirë deri tani në dy fazat e kampionatit pretendon që në të tretën të sigurojë me çdo kusht kualifikimin në Kupat e Europës. Ky është objektivi minimal, ndërkohë që titulli kampion për momentin është në plan të dytë.

Pas disa ndeshjesh jo shumë të mira të zhvilluara nga shkodranët, mesfusha ndaj Elbasanit ka funksionuar në mënyrën më të mirë të mundshme. “Nuk do të ndalesha shumë tek rezultati që arritëm por te mënyra se si luajtëm në fushë. Për ne kjo ka rëndësi, sepse në qoftëse luan mirë vijnë dhe golat, po ashtu dhe fitorja. Jam I kënaqur për mënyrën se si skuadra arriti të qarkullonte topin dhe të administronte lojën. E rëndësishme për ne është që në mesfushë të përmirësohemi çdo ndeshje”, ka thënë trajneri Josa.

Faza e tretë- Vllaznia e ka përfunduar fazën e dytë të kampionatit në vend të tretë. Ndaj ajo pret percaktimin e kalendarit që për te teorikisht duhet te jetë favorizues. “Sigurisht që pozicionimi i ynë në vend të tretë eshte i arritshem. Në fazën e tretë në do të vazhdojmë ecurinë tonë dhe do të shohim të arrijmë rezultate pozitive”, ka thënë ai.

Skuadra- Përveç pritjes së shortit për fazën e tretë, trajneri i shkodranëve ka folur dhe për skuadrën me të cilën ka arritur këto rezultate. Ndaj ai do të punojë shumë gjatë fazës së tretë teksa mendon se edhe blerjet në merkaton e janarit do të jenë më të gatshëm për këtë pjesë të mbetur të kampionatit. “Me lojtarët që kemi në dispozicion do të bëjmë maksimumin për të arritur rezultate pozitive. Pres qe blerjet e merkatos së janarit, në këtë fazë mendoj se do të jenë më frytdhënës sepse do te kapin formën e tyre me te mire. Mendoj se ekipi është në rrugë të mbarë. Por ne duhet të qëndrojmë më këmbë në tokë dhe të mos bëjmë gabime dhe të vlerësojmë maksimalisht çdo kundërshtar që do të kemi përballë”.

“Sigurisht që në kampionat do të mundohemi të mbajmë vendin e tretë deri ne fund. Pretendimi yne eshte që të kapim vendin e dytë dhe të kualifkohemi per në Kupat e Europës. Të shohim se si do të ecin gjërat”, ka thënë trajneri I kuqebluve. Ndërkohë që shkodranët përveç kampionatit pretendojnë të fitojnë një trofe, Kupën e Shqipërisë. Shkodranët kanë arritur nje rezultat pozitiv (2-0) ne ndeshjen e pare ndaj Laçit. “E kam thënë që sfida me Laçin dhe kualifikimi ynë në gjysëm finale akoma nuk ka përfunduar. Gjithsesi, besojmë se do të realizojmë një ndeshje të mirë në fushën e Laçit, e cila është e vështirë. Por meqë skuadra ka ardhur deri këtu nuk besoj se duhet të ndalemi pa shkuar në finale”, ka përfunduar trajneri i Vllaznisë, Mirel Josa.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Mirel Josa

Post by fpjalmi » Tue, 22 Feb 2011 , 19:38

Per mu Mirel josa asht tranieri ma i mire qe vllaznia ka pas ne tan historine .

Tranieret e tjere ,fluturojn me presh ne beth duke vleresu vedin e tyne edhe pse jan dobt .

Tranieri Josa qysh se ka fillu punen si tranier per here te pare ne historine e tij ,ne cdo skuader qe ka pas ,kurr nuk e kam pa tu u hap dhe duke vleresu vedin e tij ,por gjithmone ka ece me kam ne toke ,dhe e kritikon vedin cdo here edhe pse nuk asht faji i tij . te kujtojm 3 vite kur kishte vllaznine ,dhe publiku shkodran e pruni prap mbrapsht ,ndersa fushaj ka ba gabimin ma te madh ne jeten e tij ,kur e heku per here te dyte ,sepse Fushaj shiste ndeshjet ,prandaj tham qe josa asht i ndershem .Per mu I vetmi tranier qe mund te jete ideal per vllaznine asht vetem josa dhe uroj qe kurr mos te ikun ma prej vllaznise .

Mirel Josa asht njeriu ma i ndershem qe vllaznia ka pas tan historine

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Mirel Josa

Post by Miri » Tue, 22 Feb 2011 , 20:35

fpjalmi wrote:Per mu Mirel josa asht tranieri ma i mire qe vllaznia ka pas ne tan historine .

Tranieret e tjere ,fluturojn me presh ne beth duke vleresu vedin e tyne edhe pse jan dobt .

Tranieri Josa qysh se ka fillu punen si tranier per here te pare ne historine e tij ,ne cdo skuader qe ka pas ,kurr nuk e kam pa tu u hap dhe duke vleresu vedin e tij ,por gjithmone ka ece me kam ne toke ,dhe e kritikon vedin cdo here edhe pse nuk asht faji i tij . te kujtojm 3 vite kur kishte vllaznine ,dhe publiku shkodran e pruni prap mbrapsht ,ndersa fushaj ka ba gabimin ma te madh ne jeten e tij ,kur e heku per here te dyte ,sepse Fushaj shiste ndeshjet ,prandaj tham qe josa asht i ndershem .Per mu I vetmi tranier qe mund te jete ideal per vllaznine asht vetem josa dhe uroj qe kurr mos te ikun ma prej vllaznise .

Mirel Josa asht njeriu ma i ndershem qe vllaznia ka pas tan historine
Fpjalmi te keqen tane mos ja fut kot mos e tepro me budallalleqe,une ti edhe brezi jone 10 vite kena qe ndjekim futboll e nuk na lejohen komente te tilla po si na qenka Josa ma i miri ne historin e vllaznis po ca leshin ka fitu ky me vllaznin??
e vlersoj jasht maset punen e z.Josa por as vete josa kurrsesi nuk pranon nje gja te tille.
Mos ma merr per keq por kete gja asht marre me e lexu njeri.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Mirel Josa

Post by fpjalmi » Tue, 22 Feb 2011 , 22:33

Miri wrote:
fpjalmi wrote:Per mu Mirel josa asht tranieri ma i mire qe vllaznia ka pas ne tan historine .

Tranieret e tjere ,fluturojn me presh ne beth duke vleresu vedin e tyne edhe pse jan dobt .

Tranieri Josa qysh se ka fillu punen si tranier per here te pare ne historine e tij ,ne cdo skuader qe ka pas ,kurr nuk e kam pa tu u hap dhe duke vleresu vedin e tij ,por gjithmone ka ece me kam ne toke ,dhe e kritikon vedin cdo here edhe pse nuk asht faji i tij . te kujtojm 3 vite kur kishte vllaznine ,dhe publiku shkodran e pruni prap mbrapsht ,ndersa fushaj ka ba gabimin ma te madh ne jeten e tij ,kur e heku per here te dyte ,sepse Fushaj shiste ndeshjet ,prandaj tham qe josa asht i ndershem .Per mu I vetmi tranier qe mund te jete ideal per vllaznine asht vetem josa dhe uroj qe kurr mos te ikun ma prej vllaznise .

Mirel Josa asht njeriu ma i ndershem qe vllaznia ka pas tan historine
Fpjalmi te keqen tane mos ja fut kot mos e tepro me budallalleqe,une ti edhe brezi jone 10 vite kena qe ndjekim futboll e nuk na lejohen komente te tilla po si na qenka Josa ma i miri ne historin e vllaznis po ca leshin ka fitu ky me vllaznin??
e vlersoj jasht maset punen e z.Josa por as vete josa kurrsesi nuk pranon nje gja te tille.
Mos ma merr per keq por kete gja asht marre me e lexu njeri.
O miri .

Ne fillim kam shkru per mu qe do te thote mendimi jem ma naqe :D

ndoshta dikush tjeter mund te mendoj qe astrit hafizi asht tranieri ma i mire qe vllaznia ka pas

ndoshta dikush tjeter mund te mendojn se ai malazezi qe sme kujtohet emri qe ka marre me vllaznine 2 kupa asht ma i mire .

dikush tjeter mund te thojn qe Ramazan RRagami ka ken tranieri ma i mire qe vllaznia ka pas


etjere e tjere .

Pra pse thashe Per mu ose mendimi jem Josa asht tranieri ma i mire ,asht mendimi jem dhe Po habitem si po me thu mos ia fut kot dhe mos fol budallalleqe ,kur ky asht mendimi jem ,dhe cdo mendim sido qe te jete ,i keq apo i mire duhet vleresu :D

Megjithate ,Pjalmi nuk ta merr per keq ,cdo gja qa te thush ,sepse ti je Zemra e forumit ,njeriu qe i ke dhane gjalleri forumit tash sa e sa vjet duke na dhane vllaznine live dhe duke na e knaq shpirtin ,dhe per mu ti je nder njerezit ma te mrekullueshem te forumit ,duke e ba forumin vllaznia ma te shikueshmin ne gjithe forumet e shqipnise :D

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Mirel Josa

Post by fpjalmi » Tue, 22 Feb 2011 , 23:19

Miri wrote:
fpjalmi wrote: po si na qenka Josa ma i miri ne historin e vllaznis po ca leshin ka fitu ky me vllaznin??
e vlersoj jasht maset punen e z.Josa por as vete josa kurrsesi nuk pranon nje gja te tille.
.
A e din pse thash qe josa asht ma i ndershme dhe ma i miri .

sepse as 2 sezone nuk ka lujt me vllaznine dhe para 3 vjeteve e mori vllaznine ne fund te renditjes dhe e qoi ne vend te dyte duke fitu nja 10 ndeshje rradhazi dhe nder keto 10 ndeshje ,vllaznia ka ba nje koloni golash ku vlen me u permend vetem rrezultati tenistik qe i bame tiranes 4-0 ,ne mos gabosha rezultati ma i thelle qe i kena ba tiranes ne tan historine dhe akoma permendet kja ndeshje dhe nuk harrohet kurre ,dhe sa fillune tu shit lojtaret tone ndeshjet dha doreheqjen sepse e tregon se asht i ndershem ,dhe mos harro se ke tranier publiku shqiptare ka kthy mbrapsh perveq joses ,sepse te tan e kuptune se nuk asht josa deshtime ,por futbollistat tone qe shiten ndeshjet nje pas nje ,dhe erdhi perseri mbas 1 javet vetem nga tifozeria e mrekullueshme e vllaznise .

kurse kete sezon e mori prap vllaznine ne te treten e parafundit dhe shife ku e qoi me fitore te njepasnjeshme .
ne rubriken sportive u pat than qe as vllaznia ma e mire e viteve 60 e 70 nuk i kan pas kurr keto rrezultate .

miri ,keto jan fakte naqe ,dhe nuk jan rrena .

astrit hafizi e mbajti vllaznine 10 vjet .

qa fitoi vllaznia me te per 10 vjet ? shum pak .

po ta kesh josen 5 vjet shife qa ban naqe

Post Reply