Mirel Josa

Historia e Vllaznise dhe lojtarët e saj në vite.

Moderator: GOLDIAN

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sat, 15 Mar 2008 , 15:15

po mire pra. ne po flasim per situaten e tanishme ne futbollin shqiptare, ai nuk bani naj gja te cuditshme ne skuader per vec rezultateve rekorde.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sat, 15 Mar 2008 , 15:49

Tytjeta juj,

ca asht ba mor, papapa tane jeni tu sha Josen.....

Per mendimin tem Josa asht mundu me punu mire, problemi i Vllaznise (jo vetem sot, por gjithmone) asht tek lojtaret te cilet dojne me ba ligjin!!!
Ligjin ne ekip duhet me e ba tranjeri, masandej vijne presidenti, menaxher e kompani, e ne fund krejt duhet me ardh lojtaret!!!

Josa nuk e ka ba merkaton!!!
Ka kerku mesfushor te djathte.., nuk i ka ardh. ka kerku nji sulmues pyke te afirmum per me ju bashkangjit Sinanit.... as ky si ka ardh (Nora nuk asht sulmus i afirmum).
Ka kerku nji mesfushor organizator.... as ky si ka ardh.

Perforcimet kane adh vetem ne Janar (Jusufi, Nallbani).
Mas te harrojme se lojtare si Kaçi e disa mbrojtsa nuk jane tu u paraqit ashtu siç duhet, kshu qe Josa nuk ka ca me ba ma shume.

A ishte dasht qe me u ndrru Josa?? Ktu jam dakort, sepse ekipi nuk po u shprehte ashtu sic duhet, pasi lojtaret nuk jane duke dhane maksimumin.
As Haxhiosmanoviç ska me e pas jeten e gjate nqs presidenti nuk e mbeshtet....

Josa duhet me u falenderu per ate qe mujti me dhane tek Vllaznia.
Une e respektoj maksimalisht per impenjimin e ti e fjalt e mira qe ka than gjithmone per tifozat e shkodren.
Vllaznit Ultras

Image

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Sat, 15 Mar 2008 , 17:13

Edmond-Cela wrote:
jam me ty aty naqe. po pse prandoj ai pra me ndejt aty, ky nuk asht fai kerjujt por vec i tiji. sa do qe te me thoni se asht tranjer i mire ate qe ka ba ne skuadren e vllaznias kurr nuk mund ta harroj. 10-0 4-0 3-1 1-2.
Mondi! Bastet nuk vëhen veç për rezultatin 1,X,apo 2,naqe!,por edhe me sasi golash,pra,sa ma shumë gola të parashikosh gjatë nji basti aq ma i naltë ka me kenë koefiçenti i ndeshjes,kështuqë ato rezultate nuk janë të Josës,harroje!!.

A e din pse unë e rrespektoj Mirelin?! Vetëm sepse e ka respektu skuadrën tonë që kur ka qënë lojtar,ashtu edhe tashti që ishte trajneri i saj.Nuk ka qënë asnjëherë hipokrit me ne dhe asht mundu(nga sa kuptoj unë)me rujt balancat apo brënda klubit pa ja prish qefin kërkuj,gjë që i kushtoi disi,por megjithatë de fakto ai nuk është më trajneri jon dhe nuk kena pse me e përfol ma.Ni gja asht e sigurtë,që ai e ka dashtë sinqerisht skuadrën tonë dhe prandaj jemi të detyrum edhe ne me e respektu atë.
Respekte!
Para VLLAZNIA!

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Mon, 17 Mar 2008 , 16:21

forri wrote:
Edmond-Cela wrote:
jam me ty aty naqe. po pse prandoj ai pra me ndejt aty, ky nuk asht fai kerjujt por vec i tiji. sa do qe te me thoni se asht tranjer i mire ate qe ka ba ne skuadren e vllaznias kurr nuk mund ta harroj. 10-0 4-0 3-1 1-2.
Mondi! Bastet nuk vëhen veç për rezultatin 1,X,apo 2,naqe!,por edhe me sasi golash,pra,sa ma shumë gola të parashikosh gjatë nji basti aq ma i naltë ka me kenë koefiçenti i ndeshjes,kështuqë ato rezultate nuk janë të Josës,harroje!!.

A e din pse unë e rrespektoj Mirelin?! Vetëm sepse e ka respektu skuadrën tonë që kur ka qënë lojtar,ashtu edhe tashti që ishte trajneri i saj.Nuk ka qënë asnjëherë hipokrit me ne dhe asht mundu(nga sa kuptoj unë)me rujt balancat apo brënda klubit pa ja prish qefin kërkuj,gjë që i kushtoi disi,por megjithatë de fakto ai nuk është më trajneri jon dhe nuk kena pse me e përfol ma.Ni gja asht e sigurtë,që ai e ka dashtë sinqerisht skuadrën tonë dhe prandaj jemi të detyrum edhe ne me e respektu atë.
Respekte!

Forri: bukur shum ma ke shkru maj naqe, por realiteti nuk asht kshtu fush me lule:

Josa mund te jete djal i mire, po pse je ti kaq i sigurt se pazaret i paska ba vec presidenti dhe Josa keka i pafajshem. Me hamendja apo tjesht simpati personale nuk mund te fajsohen njerzit ose te qiten krejt te pafajshem.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Mon, 17 Mar 2008 , 16:27

vllaznia1919 wrote:Rezultatet rekorde nuk jan faj i Joses naqe.Harroje at muhabet!
po cilat jan rezultatet e Joses pra: 2-1 me kastriotin e shkumbinin mrend nshkoder a, apo ato dy fitoret legjendare qi kena arrit jasht fushet: kunder Teutes ne momentin ma te keq e kunder skenderbeut ????

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Mon, 17 Mar 2008 , 17:09

Sa i takon ndeshjes me Teuten po bi nje artikull te Balkanweb.com

Komentet e teperta nuk kane vlere....

Urdhri i presidentit të Teutës Edmond Hasanbelliu që penalltia e marrë në fund të mos shënohej, ka qenë shkaku i dorëheqjes së trajnerit Mirel Josa nga drejtimi i Vllaznisë. Një gjë e tillë është konfirmuar dje nga burime të klubit shkodran, sipas të cilave ky urdhër e ka bërë teknikun kryeqytetas që të dyshojë në rregullsinë e rezultatit. Vetë Josa ka sqaruar se nuk mund të flasë hapur, pasi ekipi është përpara ndeshjes në Kupë me Besën.

Lexo Lajmin
Vllaznit Ultras

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Mon, 17 Mar 2008 , 18:06

do kisha pas qejf me dite prej redblueboys ose nakuj qi a nshkoder, si ka reagu tifozeria ndaj largimit te joses dhe si e ka prit tranierin e ri.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Mon, 17 Mar 2008 , 18:13

Admin wrote: Urdhri i presidentit të Teutës Edmond Hasanbelliu që penalltia e marrë në fund të mos shënohej, ka qenë shkaku i dorëheqjes së trajnerit Mirel Josa nga drejtimi i Vllaznisë. Një gjë e tillë është konfirmuar dje nga burime të klubit shkodran, sipas të cilave ky urdhër e ka bërë teknikun kryeqytetas që të dyshojë në rregullsinë e rezultatit. Vetë Josa ka sqaruar se nuk mund të flasë hapur, pasi ekipi është përpara ndeshjes në Kupë me Besën.

Lexo Lajmin

duhet me kene dedektiv edhe i mire shume qi me i ra mrapa, kush, tek, kur dhe prej jasht shtetit nuk po arrijm me xjerr gja ndrit ... po edhe ky lajm shum i dyshimte po mduket:
mqs ka dhan urdhen Hasanbelliu qi penalltia mos te shenohet, pse nuk a bind futbollisti i teutes pra ?

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Mon, 17 Mar 2008 , 18:38

Normalisht naqe, ne prej ktej smundena me dite gjithcka....
Siç e kam shkru ma siper, asht e drejte qe Josa asht hek sepse nuk kishte mbeshtetjen e te tanve, kshu qe Vllaznia nuk funksiononte sic duhet!!!
Por smundena me thane qe Josa ka fajin kryesor per gjendjen e Vllaznise!!!
Vllaznit Ultras

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Mon, 17 Mar 2008 , 19:33

Admin wrote: Por smundena me thane qe Josa ka fajin kryesor per gjendjen e Vllaznise!!!

jo kyt gja smund ta thojm, absolutisht jo.

Tesh rame dakord,
jeni tftum te tan n'gusht per i tav krapit nshiroke, admin mvjen keq por Mirit i takon pjesa ma e mire :lol: :lol:

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Mon, 17 Mar 2008 , 19:49

e moj Man in Redblue shyqyr qe te kam ty se kjen tu me myt ta mu. te tan mu sulen ne shpind
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Mon, 17 Mar 2008 , 20:18

Edmond-Cela wrote:e moj Man in Redblue shyqyr qe te kam ty se kjen tu me myt ta mu. te tan mu sulen ne shpind
un tham shyqyr qi erdhe edhe ti :lol:

po nuk e din ti ca kan mih kta nmu kto dite e fundit, ma i pari ai daja jot, akaliptoja, qi tesh po mduhet edhe me i dhan tav krapit :lol: :lol:

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Mon, 17 Mar 2008 , 21:04

mas ke problem per at ti se e rregulloj une ate.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

tironsi_tr
Mysafir i Rrespektum
Mysafir i Rrespektum
Posts: 503
Joined: Thu, 09 Aug 2007 , 05:33
Location: TR 1920 A

Post by tironsi_tr » Tue, 18 Mar 2008 , 11:49

Admin wrote:Sa i takon ndeshjes me Teuten po bi nje artikull te Balkanweb.com

Komentet e teperta nuk kane vlere....

Urdhri i presidentit të Teutës Edmond Hasanbelliu që penalltia e marrë në fund të mos shënohej, ka qenë shkaku i dorëheqjes së trajnerit Mirel Josa nga drejtimi i Vllaznisë. Një gjë e tillë është konfirmuar dje nga burime të klubit shkodran, sipas të cilave ky urdhër e ka bërë teknikun kryeqytetas që të dyshojë në rregullsinë e rezultatit. Vetë Josa ka sqaruar se nuk mund të flasë hapur, pasi ekipi është përpara ndeshjes në Kupë me Besën.

Lexo Lajmin

Une kete lajm e kam nxjerr dhe te albsport.com sepse jam shoku kur e lexova te Gazeta Shqiptare ne PDF. Josa, po ta lesh te punosh te nderton nje super ekip per futbollin tone. Ai e njeh mjaft mire futbollin, biles ka qene nga ASAT e futbollit me te bukur qe ka pa Shqipnia vitet 80. Ai nuk arriti as i rrezultat me Vllaznine as me Tiranen (dhe pse Muca po me lojtaret e Joses e nxorri kampione vjet) PSE? Sepse Josa osht sh i ndershem per me u marre me keto plena donalesh. Agustin Koles i eshte bere ftesa disa here per trajner, edhe s'pranon vetem prej pislliqeve qe e din qe bohen.
Se Tirones Deri Me Sot Vec Tironsi 24Karat i Ka Dal Zot!!!!

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Tue, 18 Mar 2008 , 19:06

Man in Redblue wrote:

Forri: bukur shum ma ke shkru maj naqe, por realiteti nuk asht kshtu fush me lule:

Josa mund te jete djal i mire, po pse je ti kaq i sigurt se pazaret i paska ba vec presidenti dhe Josa keka i pafajshem. Me hamendja apo tjesht simpati personale nuk mund te fajsohen njerzit ose te qiten krejt te pafajshem.
O Man !!!!fillove edhe ti si adoleshentët e "Fanatics-ave" të FK TirAnës?!!! :shock: :?
Lexoje me vëmëndje shkrimin tim,sepse aty duket shumë qartë që aty nuk ka asnji "fushë" aq më pak,me"lule"!!!!
Kurse përse i përket pazareve që mund të ketë bërë Josa,po bëj sikur nuk e kam lexuar ose sikur ti nuk e ke shkruar,pasi ti e ke shumë të qartë se kush mund ta bëjë ligjin në klub!
Respekte!
Para VLLAZNIA!

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Tue, 18 Mar 2008 , 19:24

forri wrote:
Man in Redblue wrote:

Forri: bukur shum ma ke shkru maj naqe, por realiteti nuk asht kshtu fush me lule:

Josa mund te jete djal i mire, po pse je ti kaq i sigurt se pazaret i paska ba vec presidenti dhe Josa keka i pafajshem. Me hamendja apo tjesht simpati personale nuk mund te fajsohen njerzit ose te qiten krejt te pafajshem.
O Man !!!!fillove edhe ti si adoleshentët e "Fanatics-ave" të FK TirAnës?!!! :shock: :?
Lexoje me vëmëndje shkrimin tim,sepse aty duket shumë qartë që aty nuk ka asnji "fushë" aq më pak,me"lule"!!!!
Kurse përse i përket pazareve që mund të ketë bërë Josa,po bëj sikur nuk e kam lexuar ose sikur ti nuk e ke shkruar,pasi ti e ke shumë të qartë se kush mund ta bëjë ligjin në klub!
Respekte!
sot po vriten vllai me vllane per dy plame toke, e jo une po i besoj Joses se asht i sinqerte e nuk ka shit ndeshje.
Nfund tfundit kur po shiten ndeshjet tesh e pare dhe klubin e ka marre se e ka marr dreqi, atehere i fillon e i kruhet dora edhe Joses per nai fije lek.



MEGJITHATE UN JAM GRI BOLL ME AKALIPTON ETJ KSHTUQI KERKOJ PAQE DHE THEM ME E LAN ASHTU SIC THA ADMINI:

DESHTIMI I VLLAZNISE NUK DUHET ME IA LAN KOMPLET JOSES MEGJITHATE ASHT MIRE QI AI KA IKE.

tironsi_tr
Mysafir i Rrespektum
Mysafir i Rrespektum
Posts: 503
Joined: Thu, 09 Aug 2007 , 05:33
Location: TR 1920 A

Post by tironsi_tr » Tue, 18 Mar 2008 , 20:39

Normale qe eshte mire qe ka ik Josa, kam qene nder te paret qe kam thone duhet me ik e me keni kundershtu, po ktij buk 52dyshit Forrit, bujrum t'i thush, harom ta bo!!!


Kujdes postimet - Edituar
Se Tirones Deri Me Sot Vec Tironsi 24Karat i Ka Dal Zot!!!!

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 18 Mar 2008 , 21:00

E myllim me kaq kyt muhabet.Djema kujdes ne shkrimet se nuk e kena pase kurr zakon ne kyt forum me sha kerken.
Nuk lejohen ma debatime jasht temes Josa.Do ti shij tana.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Tue, 18 Mar 2008 , 21:42

MRB, pa me ban merak (a je ti apa te kan vjedh psw :lol: :lol: )

Si mor Josa paska shit ndeshjet??? :shock: :shock: :shock:
Sic ka shkru Forri, asht tjera kush qe merret me shit-blerjet e ndeshjeve!!!

Une thashe qe u dote me e ndrru Josen, ja se ka shit ndeshje, si edhe ja se nuk ka punu profesinalisht tek Vllaznia, por sepse duke mas pas nji harmoni te plote te Vllaznia nuk kane ardh rezultatet qe dojme te tane ne.
Vllaznit Ultras

Image

tironsi_tr
Mysafir i Rrespektum
Mysafir i Rrespektum
Posts: 503
Joined: Thu, 09 Aug 2007 , 05:33
Location: TR 1920 A

Post by tironsi_tr » Tue, 18 Mar 2008 , 22:49

Nese shpare u indinjova tani kjo eshte hera e fundit po qe futem ketu.
Nese une paskam ofendu dhe me qeka editu ai mesazh, atehere i dashtun Admin i bika qe je dakort me ate "adoleshentet fanaticsa".

Gjithe te mirat per ju qe ju kam miq e Vllaznia me nder perpara!
Se Tirones Deri Me Sot Vec Tironsi 24Karat i Ka Dal Zot!!!!

Post Reply