Mirel Josa

Historia e Vllaznise dhe lojtarët e saj në vite.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Mirel Josa

Post by Edmond-Cela » Tue, 12 Jun 2007 , 11:33

Josa, “sherr” në FSHF për dënimin



Derguar me: 12/06/2007 - 09:49
• Josa ka patur edhe një përballje me shefin e Garave Hito Hitaj, ku ka thënë shprehimisht se ndaj tij është marrë një vendim mjaft i rëndë, për më tepër që nuk bëhet fjalë për një trajner problematik


Dënimi 6 muajor i dhënë nga Komisioni i Disiplinës, ka sjellë dje në dyert e Federatës Shqiptare të Futbollit trajnerin e Vllaznisë Mirel Josa. Tekniku kuqeblu ka apeluar vendimin dhe tashmë pret që t'i hiqet pezullimi. Josa ka patur edhe një përballje me shefin e Garave Hito Hitaj, ku ka thënë shprehimisht se ndaj tij është marrë një vendim mjaft i rëndë, për më tepër që nuk bëhet fjalë për një trajner problematik. "Nuk e kuptoj pse duhet të dënohem unë për nxjerrjen e skuadrës nga fusha, kur të gjithë e panë mjaft mirë se urdhërin e dha presidenti i klubit", është shprehur trajneri i Vllaznisë. "Unë nuk kam qenë ndonjëherë trajner problematik që të më jepni një dënim të tillë", ka shtuar ai.

Përgjigja e shefit të Garave ka qenë e thjeshtë: një masë e tillë përcaktohet edhe në rregulloren e FSHF, ku thuhet se kur një trajner nxjerr skuadrën nga fusha e lojës, atëherë ai dënohet më shumë se 6 muaj pezullim. "Unë e kuptoj që ti ke rënë viktimë, por pavarësisht se mund të të ketë urdhëruar presidenti, nuk është e nevojshme ta largosh ti skuadrën. Ty të takon të merresh me detajet teknike të gjërave, ndërsa dënimi yt është në rregullore dhe për këtë unë nuk kam asnjë lloj ndikimi", ka qenë përgjigja e shefit të Sektorit të Garave Hito Hitaj.

I kontaktuar më vonë nëpërmjet telefonit, Hitaj u shpreh se në këtë rast vetëm sa është zbatuar rregullorja, ndërkohë që pranoi faktin se Mirel Josa nuk ka qenë ndonjëherë trajner problematik në fushat e lojës. "Kjo është e vërtetë, nuk mund të them që Mireli ka qenë problematik. E keqja është se në rregullore përcaktohet qartë një masë e tillë", u shpreh shefi i Garave. "Ajo që ndodhi ishte një turp dhe unë jam për zbatimin e rregullave", shtoi ai.
Altin Latifi

balkanweb
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 12 Jun 2007 , 13:41

Shkoni mar shker.....,paaaaaaaaaa qare federatet te nyte kena ktyne ja iqsha tane ropt e shpise. :evil: :evil: :evil: :evil:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Wed, 13 Jun 2007 , 01:59

vllaznia1919 wrote:Shkoni mar shker.....,paaaaaaaaaa qare federatet te nyte kena ktyne ja iqsha tane ropt e shpise. :evil: :evil: :evil: :evil:
Mbeshtes fjalen e parafolsit :lol: :lol:
Vllaznit Ultras

Image

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Wed, 13 Jun 2007 , 08:03

vllaznia1919 wrote:Shkoni mar shker.....,paaaaaaaaaa qare federatet te nyte kena ktyne ja iqsha tane ropt e shpise. :evil: :evil: :evil: :evil:
Jo V1919,nuk jam dakort me ty,sepse ky Hito Hitaj asht burr i mirë.
Aq i mirë sa ske ku me ja vu! :lol: :lol: :lol:
Para VLLAZNIA!

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Wed, 13 Jun 2007 , 13:34

Ske ku me ja vu............... Ropt e shpise a???
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Wed, 13 Jun 2007 , 19:31

vllaznia1919 wrote:Ske ku me ja vu............... Ropt e shpise a???
Jo jo!!! Sa s'ke ku me ja fut at"mikun"!!! :lol:
Para VLLAZNIA!

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Wed, 13 Jun 2007 , 19:50

Ahaaaaaaaaaa! :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Post by futbollist » Thu, 14 Jun 2007 , 00:20

Per mu Josa eshte nji nder trajnerat ma te mire qe ka pase Vllaznia kto vitet e fundit.
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Thu, 14 Jun 2007 , 03:35

Komisioni i Apelit ne FSHF ka konfirmu denimin e meparshem !!!! :evil: :evil:
Josa do te qendroje larg pankinave per 6 muaj, kurse lojtart Osja, Kotrri, Lici e Bejzade me 3 jave pezullim si edhe gjobiten 30 mije leke . Ndersa Grima gjobitet me 10 mije lek, kurse klubi i futbollit Vllaznia gjobitet me 500 mije leke gjobe.

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Vllaznit Ultras

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Thu, 14 Jun 2007 , 12:38

Admin wrote:Komisioni i Apelit ne FSHF ka konfirmu denimin e meparshem !!!! :evil: :evil:
Josa do te qendroje larg pankinave per 6 muaj, kurse lojtart Osja, Kotrri, Lici e Bejzade me 3 jave pezullim si edhe gjobiten 30 mije leke . Ndersa Grima gjobitet me 10 mije lek, kurse klubi i futbollit Vllaznia gjobitet me 500 mije leke gjobe.

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Un e kam pa vidoen e ndeshjes dhe vetem presidenti ka ba me dore qi futbollistat me lan fushen, kurse josa ska ba asigja dhe per ma teper ma vone shkoi tu i bertite Bejzades qi dote me u gri me tiransit, ja pame edhe i her tjeter ma shum sherrin bejzades, po ishalla tesh e ka thy qafen e se bjen ma surratin nshkoder.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Thu, 14 Jun 2007 , 12:44

Naqe asht e kote me fajesu njenin apa tjetrin!!!

Njashtu si Bejzade jane sjell edhe lojtaret e tjere!!!
Puna asht tek F$HF-ja jone !!!!!!!!!!!!!!!!

Vllaznia ka deklaru se çeshtjen do ta çoje ne gjykaten e Luzanes.
Vllaznit Ultras

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Thu, 14 Jun 2007 , 12:45

Un mendoj se ka dy rruge tesh.

1.Ose Josa vazhdon si trainer i vllaznise, po e shef ndeshjen prej tribunet (njisoj si me ken nepankine asht, mkujtohet ne ndeshjen vllaznia dinamo ushtote zani i tranierave ntan stadiumin se skishte njiri tgjalle nstadium.)

2.Ose Vllaznia terhiqet prej kampionatit, dhe merr pjese ne kampionatin e kosoves ose te malit te zi
Kyt nuk e tham se jam ba me nerva tash po e kam metamam, un per vedi sma merr mendja se do te kem "nostalgji" per kshi ndeshje "basketbollit" vllaznia- partizani apo tirana- vllaznia,
edhe denimi i joses asht ba vetem se ai ka refuzu tiranen.

Me marr tranier tjeter e mas me ba za per mu asht e gabume. Edhe ne uefa sma merr mendja se na ven kush vesh.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 14 Jun 2007 , 13:29

Edhe un nuk jam me e hjek Josen.Duhet me e majte sezban edhe me marre pjese ne kampionatin Malazez.Me ja iq ropt ktyne tedegjenerumve te tiranse. :evil: :evil: :evil: :evil: (si federate ja si ekip) :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

kuqeblu4ever
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 429
Joined: Mon, 29 Nov 2004 , 18:43

Post by kuqeblu4ever » Thu, 14 Jun 2007 , 14:29

As ne Luzano nuk ja ven veshin kush se nuk merren te huajt a hollen lek ne fushe lojtaret e Tiranes apo jo, nuk e kane konceptin e "fyerjes" sic e kena na ne shqipni, se ne fakt ata qe banen lojtaret e Tiranes dihet se asht provokim, ata (Tirana e Partizani) historikisht me provokime jane marre e kjo nuk ishte ndonji e re. Gjithmone kane hedh gurin e kane msheh doren edhe ne na mbetet dopio gjashta ne dore ne 90% te rasteve se dihet se shkodrani nuk e ka ne gjak me i ba dredhina e lojna muhabetit.
VLLAZNIA, BAYERN MÜNCHEN, BARCELONA

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 14 Jun 2007 , 19:32

Ne kyt rast fajin e ka federata.Noshta ja direkt tirana.OOOPSSS harrova Nuron! :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

redbluboys
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 262
Joined: Wed, 06 Apr 2005 , 21:49

Post by redbluboys » Thu, 14 Jun 2007 , 23:14

sot ka pase nje lloj reagimi nga vete tifozat shkodran per qeshtjen ne fjale .
pergatituni per zhvillime te reja . :wink: :twisted: :twisted:

User avatar
Ultras Kuqeblu
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 209
Joined: Fri, 26 Jan 2007 , 20:00
Contact:

Post by Ultras Kuqeblu » Fri, 15 Jun 2007 , 00:46

Trajneri tiranas, se shpejti bisede me Presidentin Fushaj per te ardhmen
Pas vendimeve te Apelit, i cili la ne fuqi masat e marra nga Komisioni i Disiplines, trajneri Mirel Josa u ndje i deshperuar dhe zhgenjyer totalisht.“Për mua është e pakuptueshme një gjë e tillë. Gabon njëri komision, ndërsa tani e pason edhe tjetri. Unë u lejova të hyj në mbledhjen e komisionit të apelit, dhashë shpjegimet e mia sepse nuk kishte asnjë arsye të dënohesha dhe kaq. U largova duke shpresuar se do të ndryshonte masa e dënimit, por kur pashë që sekretari i klubit, Agim Medja, nuk u la të hynte në mbledhje për të shpjeguar se pse Vllaznia dhe pjesëtarët e saj nuk duheshin dënuar, kuptova se diçka nuk shkonte dhe për rrjedhojë më pas mësova se edhe Apeli kishte lënë në fuqi vendimet e Disiplinës. Tashmë nuk më mbetet gjë tjetër, veçse të ulem e të bisedoj shtruar me presidentin Fushaj për të ardhmen time.” Ndërkohë, i pyetur më tej nëse u përmbahet fjalëve të thëna pak ditë më parë se do të largohej nga drejtimi i kësaj skuadre nëse dënimi i tij mbetej në fuqi, Josa është përgjigjur: “E thashë edhe më lart se do të vij sot në mëngjes në Shkodër dhe do të ulem të bisedoj, sepse unë e kam një president. Do të flas shtruar me Fushajn për të ardhmen time, duke kërkuar t’i analizojmë mirë gjërat, sepse nuk ka pse të bëhem pengesë për skuadrën dhe vendimi përfundimtar për të ardhmen time besoj se do të jepet pas këtij takimi.” Josës në të vërtetë duket se ka filluar t’ia ndiejë zemra se do ta lërë Vllazninë. Dje pasdite ai nuk ka preferuar të marrë rrugën drejt Shkodrës për të drejtuar stërvitjen e ekipit, por ia ka lënë këtë në dorë ndihmësit të tij, Cungut. Ndoshta është ndër rastet e rralla ky për Josën, që në momentet kur ka marrë përsipër drejtimin e skuadrës shkodrane që nuk e drejton atë në stërvitje. Kjo në njëfarë mënyre tregon se ai ka filluar të mendojë edhe për largimin, megjithatë çdo gjë mbetet për t’u marrë vesh ditën e sotme, pas takimit të tij me presidentin Fushaj.
PARA VLLAZNIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

User avatar
Ultras Kuqeblu
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 209
Joined: Fri, 26 Jan 2007 , 20:00
Contact:

Post by Ultras Kuqeblu » Fri, 15 Jun 2007 , 00:56

O ktyne kta jane zogj kurvash mor vllazen vec si e si me na perca ,kta sdon me pa ken ma siper se ata ,ishalla Josa rrin tek vllaznia se ba me pru tranjer te ri ma keq ,se ai e din se ku a mire e ku a keq skuadra.
PARA VLLAZNIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Fri, 15 Jun 2007 , 01:07

redbluboys wrote:sot ka pase nje lloj reagimi nga vete tifozat shkodran per qeshtjen ne fjale .
pergatituni per zhvillime te reja . :wink: :twisted: :twisted:
Zamo kena besim te ju :wink: :wink:
Vllaznit Ultras

Image

sportist_shkodran
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 580
Joined: Wed, 09 Aug 2006 , 04:49
Location: usa

Post by sportist_shkodran » Fri, 15 Jun 2007 , 02:13

Nuk e di a lejohet,pa ba me ken e mujtun me lujt ne ligen e malit te zi kishte me ken fantastike,e me shku me ju vu nji leter ne der te f sh f s te q................a federaten se e kan hak ket urim.
Moj Vllazni,Vllaznia jone
ti gjithmone do jesh kampjon
vec per hire te spektatorit
Shkodra jone djepi futbollit OLEEEEE

Post Reply