Ekipi futbollit me i vjeter ne Shqiperi?

Kendi i tifozeve te mrekullueshem shkodrane.
Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Tue, 27 Feb 2007 , 00:22

Forri shume mire e ke shpjegu, por nuk asht problemi tek frika, sepse nqs Elbasani asht kriju ma perpara se Vllaznia ska asigja te keqe, thjesht te vertetohet.
Sic e kam shkru Vllaznia asht themelu me 16 shkurt 1919 nga anetaret e 2 shoqerive patriotike "Mustafa Pasha" dhe "Vaso Pasha" me emrin Vllaznia ku kryetar u zgjodh Hile Mosi, Hysen Draçini nënkryetar e Jonuz Tafili sekretar.
Duhet permend qe Vllaznia nuk perfaqesonte vetem futbollin por edhe sportet e tjera si gjimnastika, atletika etj.

Kta te dhana jane te dhana zyrtare te marre nga Arkivi i Sport Klub Vllaznia.
Vllaznit Ultras

Image

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Tue, 27 Feb 2007 , 04:33

Po pra, tamam e tha forri, nqs 1919-a duhet marr data e shkrirjes se klubeve ne nje klub te vetem, ather edhe Elbasani duhet me qujt 1923-shin, si dihet e formimit se ather u shkrinen.
E kam permen edhe ma siper ky fakt, po e permeni prap: asht e dokumentume qi per her te par futballi (ose topkama) asht lujt n'Shkoder. Jan pa rinia ty lujt "topkamen" me topa futbolli t'dhurume ne kolegjin jezuit n'Shkoder ne vitin 1905. Dhe kjo asht ma se e sakt.
Ne vitin 1913 asht zhvillu neshja e par (si te them e randsishme, se s'ma merr menja qi kane nejt 8 vjet pa lujt) ndermjet "Juventusit" te kolegjit jezuit Shkoder dhe Ushtrise Austro-Hungareze (fotoja e kesaj ndeshje eshte postu disa here ne kete teme) e fituar nga shkodranet 2-1. Pra, ather kur Elbasani pretendon qe asht formu, pa te keq Elbasanllinjve, n'Shkoder kishte t'pakten 8 vjet qe u lute futboll (thash t'pakten se nuk ka dokumenta qi munt te jet lujt edhe ma perpara) dhe po zhillohej neshja e par nderkomtare.
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Post by Shkodrani81 » Tue, 27 Feb 2007 , 08:03

Lene mar burr at muhabet, hala se keni marr vesh ju qe kur e kan shtampu stemen elbasanllinjt, se kan pa qe ka ken stampa e vjeter dhe nuk i ka lshu mire boj tek 2 dhe duket si 1-sh. S'kan faj he burr, e ka fajin shtampa. :lol: :lol: :lol:

uragan12
Antar
Antar
Posts: 42
Joined: Wed, 18 Oct 2006 , 03:15
Location: Firenze Itali
Contact:

Post by uragan12 » Tue, 27 Feb 2007 , 17:07

forri wrote:Do doja të shtoja diçka edhe unë.
Duhet të keni parasysh që klubet sportive të para,si në Shqipëri ashtu edhe jashtë saj,funksiononin krejt ndryshe nga tani,pra ato përbëheshin nga një numër i caktuar dhe pothuajse i përhershëm antarësh,të cilët luanin kryesisht me njëri tjetrin brënda përbrënda klubit,pak a shumë si futbolli i lagjes,dhe siç bënim ne kur ishim fëmijë,zgjidhnin lojtarët më të mirë të tyre dhe luanin kundër klubeve të tjera brënda qytetit.


Pra dua të them se quheshin klube(që rrjedh nga anglishtja Club)pasi ishin të përbëra nga një grup anëtarësh të përhershëm të cilët i lidhte i njëjti qëllim apo pasion(në rastin tonë Futbolli,pasi mund të kishte klube pijetarësh,peshkatarësh,gjuetarësh etj etj etj).Dhe mund të them se shoqëri të tilla u përhapën në të gjithë Shqipërinë në fillim të shekullit të kaluar,dhe këtu nuk bën përjashtim as Elbasani.

p ty tlumte goja maj naqe se e paske shkri
po kur u ba edhe elbasani me pretendy se asht ekipi me i vjeter
por kur ne shkoder asht lujt futboll elabasani ka pas gjithsej 2 shpija

desha me thane se ne shkoder asht lujt aq heret futboll sa nuk kishte hala topa dhe femite e vegjel lunin me fshikzat e bagtive (e kam lexu te historiku i krijimit te vllaznise ndodhet tek bib marin barleti) qka tregon per nje deshire te zjarrte per te lujt lojen e topit sic quhej atehere.
vec mas shkosha ne shkoder se do e baj nje kopje e dapo ja nisa K.S ELBASANIT ta lexojne e te na lajne rehat



Në shkodër dihet që shoqëri të tilla filluan shumë më herët se në qytetet e tjera pasi kishte marrëdhënie më të shumta se qytetet e tjera me perëndimin dhe kryesisht me Italinë.Më vonë futbolli filloi të përhapej në të gjithë perandorinë e atëhershme Osmane(Galatasaray u krijua nga djali i Sami Frashërit,Aliu)dhe kjo pati jehonë edhe në pjesën më të madhe të popullsisë muslimane të Shqipërisë dhe në veçanti në Shkodër,ku dihet karshilliku midis popullsisë katolike dhe asaj muslimane dhe si rrledhojë filluan të krijoheshin klubet e para në pjesën muslimane të qytetit(pasi në atë kohë qyteti ishte i ndarë në dysh).

Me kalimin e kohës,ashtu siç ndodhi në të gjithë botën,lindi nevoja e krijimit të një skuadre që të përfaqësontetë gjith qytetit,dhe këtu doli në pah,po Shkodra e cila arriti ta bënte e para këtë skuadër,dhe me sa di unë(ndofta gabohem,por për këtë duhen pyetur veteranët e futbollit)janë shkrirë tre shoqëri dhe krijuan"Bashkimin Shkodran"që më vonë do quhej”Vllaznia”.

Përsa i përket Elbasanit,mund të ketë patur shumë shoqëri të tilla futbollistike,ndofta,para1913-s si në të gjithë Shqipërinë,por krijimi i një klubi të mirfilltë futbolli ndodhi me shkrirjen e dy shoqërive futbollistike kryesore të qytetit në 1923,vit ky kur janë krijuar shumë klube të tjera si Flamurtari,Skënderbeu,Tomorri,Erzeni etj etj etj....
Pra dihet që në Elbasan ka patur shoqëri futbollistike para 1923-it sepse ka patur në atë kohë shumë takime midis qyteteve dhe në qoftë se në 1919 ka qënë vetëm
Vllaznia,atëhere me kë ka luajtur ajo?!!!kuptohet që me një nga këto skuadra të vogla,si në Tiranë,Durrës apo Elbasan.

Pra mos u friksoni sepse edhe po të bëhej fjalë për klubin e parë futbollistik të krijuar, prap në Shkodër është krijuar në 1904 apo 1905 kjo pak rëndësi ka.
Mesa duket forumistët e Elbasanit do kenë dëgjuar se në Elbasan,që në vitin 1913 ka patur shumë aktivitete futbollistike dhe kanë menduar se m.q.s. ka ndodhur kështu atëhere le t'ja vëjmë datën e krijimit në 1913.


Ç’farë nuk bën vaki, mund të ketë qënë ndonjë klub i tillë në ato vite që më vonë nuk ka egzistuar më,pasi historia e vëndit tonë ka qënë e përvuajtur,pastaj dihet,lufta e parë botërore.....por një gjë eshtë e saktë FK Elbasani i sotëm,është krijuar në 1923,dhe është e mira që në stemë të vihet data e saktë e krijimit të klubit dhe jo data e fillimeve të aktivitetit në Qytetin përkatës,pasi po të vendosej kështu,i bie që Skuadra jonë të jetë krijuar në 1905-ën.
E teprova ë?!!!!! :lol:

Respekte të gjithëve!
OH SA MIRE ME KENE SHKODRAN

BLEDI
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 578
Joined: Fri, 06 Oct 2006 , 17:40
Location: G.B
Contact:

Post by BLEDI » Tue, 27 Feb 2007 , 18:46

kuqeblu4ever wrote:Dihet me fakte se Vllaznia eshte ekipi ma i vjeter i futbollit ne Shqiperi, ai djali e ka hap kyt teme me na "grric" me Elbasansit ngaqe nuk i kane qef per vedi.


Edhe une jam me ty naqe se e din gjith Shqipria kush asht ekipi ma i vjeter,po m'duket Fatjoni asht tu ja ba naften tesh se mesazhi tij i fundit ka ken me 30 janar 2006 edhe ka ken ne temen ANTI VLLAZNIA kshu qe nuk e besoj se Elbasansit e mendojne nji gja till :wink:
Kuqeblu perjete!!!!

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Tue, 27 Feb 2007 , 19:51

BLEDI wrote:
kuqeblu4ever wrote:Dihet me fakte se Vllaznia eshte ekipi ma i vjeter i futbollit ne Shqiperi, ai djali e ka hap kyt teme me na "grric" me Elbasansit ngaqe nuk i kane qef per vedi.


Edhe une jam me ty naqe se e din gjith Shqipria kush asht ekipi ma i vjeter,po m'duket Fatjoni asht tu ja ba naften tesh se mesazhi tij i fundit ka ken me 30 janar 2006 edhe ka ken ne temen ANTI VLLAZNIA kshu qe nuk e besoj se Elbasansit e mendojne nji gja till :wink:

Jam plotsisht dakord me mendimet tuja, ma mir mas ta zgjasim kyt tem kot se i ka dek nana asaj pun: Vllaznia asht klubi ma i vjeter,
Po ky fatjoni qysh kur po na interesohet per Elbasanin?!

Fatjoni
Tifoz
Tifoz
Posts: 80
Joined: Thu, 23 Nov 2006 , 18:20
Location: England,G.B.
Contact:

Post by Fatjoni » Tue, 27 Feb 2007 , 20:20

Bledi & Man in redandblue

Menoj se hapja e ksaj teme bohet bash ne momentin e pershtatshem duke qene se para disa ditesh klubi,fansa te te cilit ju jeni,mbushi 88 vjet krijim dhe gjithkush esht kurioz me dit cili esht ekipi me i vjeter ne Shqiperi.
Pra nuk e hapa ket teme as per kunj me elbasonin,as per ti dhon mend te tjerve,por per nji diskutim sportiv,ene vetem KAQ.
Meqense elbasoni esht i vetmi klub futbolli qe pretendon se esht themelu para vitit 1919,menova qe te dime si qendron e verteta.Nese ju te dy qenkeni te zgjuar ene e dini te verteten pa qene nevoja te hyni ne diskutim,ju lumte se na e kaluat te gjithve :D
Por mendoj se nguteni kur percaktoni pse e paska thon Fatjoni ket e ate se jeni gabim qe ne nisje.Shum te tjer shoke te juaj ketu para meje jua kane shpjeguar ket gjo.
Nga ana tjeter,nese diskutimet e mia dikujt i duken me kunja e josportive,le te ma argumentoj ene,nese e kom gabim,un kerkoj ndjes ene nuk hyj mo ne ket forum.
Shnet e te mira

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Tue, 27 Feb 2007 , 21:46

Fatjoni wrote:Bledi & Man in redandblue

Menoj se hapja e ksaj teme bohet bash ne momentin e pershtatshem duke qene se para disa ditesh klubi,fansa te te cilit ju jeni,mbushi 88 vjet krijim dhe gjithkush esht kurioz me dit cili esht ekipi me i vjeter ne Shqiperi.
Pra nuk e hapa ket teme as per kunj me elbasonin,as per ti dhon mend te tjerve,por per nji diskutim sportiv,ene vetem KAQ.
Meqense elbasoni esht i vetmi klub futbolli qe pretendon se esht themelu para vitit 1919,menova qe te dime si qendron e verteta.Nese ju te dy qenkeni te zgjuar ene e dini te verteten pa qene nevoja te hyni ne diskutim,ju lumte se na e kaluat te gjithve :D
Por mendoj se nguteni kur percaktoni pse e paska thon Fatjoni ket e ate se jeni gabim qe ne nisje.Shum te tjer shoke te juaj ketu para meje jua kane shpjeguar ket gjo.

Nga ana tjeter,nese diskutimet e mia dikujt i duken me kunja e josportive,le te ma argumentoj ene,nese e kom gabim,un kerkoj ndjes ene nuk hyj mo ne ket forum.
Shnet e te mira
1. (Gjithkush asht kurioz me dit cili esht ekipi me i vjeter ne Shqiperi.)
Se cili asht ekipi ma i vjeter e din te tan, vetm ty po te mytka kureshtja
2. (Nese ju te dy qenkeni te zgjuar ene e dini te verteten pa qene nevoja te hyni ne diskutim,ju lumte se na e kaluat te gjithve)
Ceshtja se Kush eshte ekipi ma i vjeter zgjidhet me dokumenta dhe fakte prej disa personave te tjer, e jo ne forum, un per vedi skam ken i lindun hala ne 1919 e nuk e kam perjetu qi me than prej vedit se kush asht klubi ma i vjeter.
3. (nese diskutimet e mia dikujt i duken me kunja e josportive,le te ma argumentoj ene,nese e kom gabim,un kerkoj ndjes ene nuk hyj mo ne ket forum.)
Diskutimet e tuja me duken me kuja anisportive, por megjithate gjithkush ka te drejt me than ate qi don, per sa koh qi nuk fyhet nodinji antar i forumit e kjo ska ndodh deri tash.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 27 Feb 2007 , 21:48

Fatjoni as qe flitet qe ti mas me hy ma ne ket forum!
Djemt e kan kuptu keq me duket temen tane. :wink: :wink: :wink:

BLEDI
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 578
Joined: Fri, 06 Oct 2006 , 17:40
Location: G.B
Contact:

Post by BLEDI » Tue, 27 Feb 2007 , 22:13

Man in Redblue"]
1. (Gjithkush asht kurioz me dit cili esht ekipi me i vjeter ne Shqiperi.)
Se cili asht ekipi ma i vjeter e din te tan, vetm ty po te mytka kureshtja
2. (Nese ju te dy qenkeni te zgjuar ene e dini te verteten pa qene nevoja te hyni ne diskutim,ju lumte se na e kaluat te gjithve)
Ceshtja se Kush eshte ekipi ma i vjeter zgjidhet me dokumenta dhe fakte prej disa personave te tjer, e jo ne forum, un per vedi skam ken i lindun hala ne 1919 e nuk e kam perjetu qe me than prej vedit se kush asht klubi ma i vjeter.
3. (nese diskutimet e mia dikujt i duken me kunja e josportive,le te ma argumentoj ene,nese e kom gabim,un kerkoj ndjes ene nuk hyj mo ne ket forum.)
Diskutimet e tuja me duken me kuja anisportive, por megjithate gjithkush ka te drejt me than ate qe don, per sa koh qe nuk fyhet nodinji antar i forumit e kjo ska ndodh deri tash
:lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Kuqeblu perjete!!!!

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Tue, 27 Feb 2007 , 22:32

Pershendetje te gjitheve,

Sic e kam thane edhe ma pare edhe une vete kam dasht me e hap nje teme mbi vitin 1913 qe ndodhet e stampuar ne shume objekte (stema, flamuj, trekandesha, etj) te SK Elbasanit.
Kja teme per mendimin tem nuk ven ne dyshim se kush asht ekipi ma i vjeter ne Shqiperi, por te zbardh te verteten se perse ne stemen aktuale te Elbasanit eshte nje date e tille.
Gjithashtu duhet pranu fakti qe Elbasani asnjehere(me aq sa kam lexu ne shtyp) nuk ka pretendu qe te jete themelu ne vitin 1913!!!
Vllaznit Ultras

Image

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Fri, 02 Mar 2007 , 23:02

Si po bahet kja puna e Elbasanit tashi? Un nuk e di a pretendojn apo jo, po te websiti ma i madh ne bote per statistikat e futbollit (www.rsssf.com), data e themelimit e Elbasanit esht shenu 1913?, pra nuk eshte e sigurte. Duke marr parasysh qe RSSSF asht nji organizat bajagi e fuqishme, me statisticien futbollit nga e gjith bota, un i qova nji e-mail presidentit te tyne, statisticienit per Shqipnin, Giovanni Armillotta, si dhe nji Bullgarit qe ka kry shkollen ktu te un para dy vjetsh dhe asht pjes e organizats. I kam kerku me dit se ne qfar dokumentacjonit bazohen per me dyshu 1913-shin si daten e krijimit t'Elbasanit, apo thjesht sepse vet elbasanllijt e kan vu 1913-shin ne stemen e tyne pa pyt kerken.
Nderkoh qe pres pergjigje prej tyne, jo vetem n'emen te tan forumistave, po n'emen te tan tifozave t'Vllaznis aneman globit, ju lutem juve qi jeni n'Shqipni me pa si asht puna, nepermjet mundsive qi keni, duke kerku neper biblioteka, ose edhe ne arkiva bashkish per me zbardh t'verteten, se asht gjynah qi nji ner gjanat per t'cilen asht njof dhe njifet qyteti i Shkoders, mas me ken ma karakteristik e jona.
Ju falemners.
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

Fatjoni
Tifoz
Tifoz
Posts: 80
Joined: Thu, 23 Nov 2006 , 18:20
Location: England,G.B.
Contact:

Post by Fatjoni » Fri, 02 Mar 2007 , 23:07

kuqeblu wrote:Si po bahet kja puna e Elbasanit tashi? Un nuk e di a pretendojn apo jo, po te websiti ma i madh ne bote per statistikat e futbollit (www.rsssf.com), data e themelimit e Elbasanit esht shenu 1913?, pra nuk eshte e sigurte. Duke marr parasysh qe RSSSF asht nji organizat bajagi e fuqishme, me statisticien futbollit nga e gjith bota, un i qova nji e-mail presidentit te tyne, statisticienit per Shqipnin, Giovanni Armillotta, si dhe nji Bullgarit qe ka kry shkollen ktu te un para dy vjetsh dhe asht pjes e organizats. I kam kerku me dit se ne qfar dokumentacjonit bazohen per me dyshu 1913-shin si daten e krijimit t'Elbasanit, apo thjesht sepse vet elbasanllijt e kan vu 1913-shin ne stemen e tyne pa pyt kerken.
Nderkoh qe pres pergjigje prej tyne, jo vetem n'emen te tan forumistave, po n'emen te tan tifozave t'Vllaznis aneman globit, ju lutem juve qe jeni n'Shqipni me pa si asht puna, nepermjet mundsive qe keni, duke kerku neper biblioteka, ose edhe ne arkiva bashkish per me zbardh t'verteten, se asht gjynah qe nji ner gjanat per t'cilen asht njof dhe njifet qyteti i Shkoders, mas me ken ma karakteristik e jona.
Ju falemners.
Kuqeblu,un per ket problem e kam ngrit zonin ene e kom hap temen.Shum ktu ne forum me kuptun drejt,por me habiten nja dy persona qe kujtun se un e bona per kunj ndaj elbasonit apo ata vet e din se per cfar :roll:
Problemi ne fjal nuk osht ene aq i thjesht...

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sat, 03 Mar 2007 , 00:48

Mrama juj,

Me aq sa kam marr vesht une elbasanllinjte i jane referu njti sitit qe e kan vu ne steme vitin 1913 !!!
Ishalla pa kthen pergjigje sa me pare z.Armillota.
Vllaznit Ultras

Image

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Sat, 03 Mar 2007 , 04:20

Admin wrote:Ishalla pa kthen pergjigje sa me pare z.Armillota.
Ishalla, se ja kam dergu e-mailin nga ora 9 e darkes, dhe ai zakonisht kthen pergjigje shpejt, se kam kontaktu edhe here te tjera me te.

Nderkohe, po te faqja e RSSSF, i kam kerku qe me shtu Vllaznine e 1946-es ner ekipet qi e kan fitu kampjonatin pa hup asnji neshje, se kan harru me e fut, biles edhe me e shtu per ekipet qi e kan fitu me tana fitore; duhet t'jen vetem nja 10-11 ekipe te tilla ne gjith historin e futbollit, me sa kam pa nga websajti :D
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

Fatjoni
Tifoz
Tifoz
Posts: 80
Joined: Thu, 23 Nov 2006 , 18:20
Location: England,G.B.
Contact:

Post by Fatjoni » Sat, 03 Mar 2007 , 12:16

kuqeblu wrote: Nderkohe, po te faqja e RSSSF, i kam kerku qe me shtu Vllaznine e 1946-es ner ekipet qe e kan fitu kampjonatin pa hup asnji neshje, se kan harru me e fut, biles edhe me e shtu per ekipet qe e kan fitu me tana fitore; duhet t'jen vetem nja 10-11 ekipe te tilla ne gjith historin e futbollit, me sa kam pa nga websajti :D
Plako,po ti per ate pun ke Tironen qe ka fitu mbi 3 kampjonate pa humb asnji neshje ene ky se ha fut hala ne rrekordet e rsssf :D :shock:

1937: Tirana 17 1 0;74 : 8;35 p / http://rsssf.com/tablesa/alba37.html
1936: Tirana 11 3 0;50 : 8;25 p / http://rsssf.com/tablesa/alba36.html
1932: Tirana 5 3 0;29 : 6;13 p / http://rsssf.com/tablesa/alba32.html

Apo mos deshe me thon qe ska humb asnji pik ne nji kampjonat :roll:

1946: Vllaznia 10 0 0;32 : 3;20 p

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Sat, 03 Mar 2007 , 15:05

E kisha fjalen edhe per t'maru kampjonatin pa humb asnji ndeshje, ku perfshihen shum e kipe ne bote (nuk e ke pa mire, ne to esht edhe Tirana: http://rsssf.com/miscellaneous/unbeaten.html), por edhe per faqen ku ekipet e kane mbylle kampionatin pa humb asnji pike, pra duke fitu te gjitha neshjet.
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

BLEDI
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 578
Joined: Fri, 06 Oct 2006 , 17:40
Location: G.B
Contact:

Post by BLEDI » Wed, 07 Mar 2007 , 22:55

A gjet hala kush ashte ekipi ma i vjeter :lol: :lol: :lol:

Fatjon nuk ke nevoj mu drejtu me NJA DY PERSONA une thjesht dhash mendimin tem edhe tu drejtova me emer,une nuk du me ba fjal me ty as me kerkend ktu po thash njat qa mendoj se kush ashte ekipi ma i vjeter nuk e dim na as qe kena per ta zgjidh ti jep mendimet tuja une jap te mijat!po u preke se cfare shkruj une po m'vjen keq po ajo ashte puna jote edhe ti duhet t'jesh i msum se e kam pa ate forumin tuj ju vetem tuj sha rrishit kshu qe po me habit :roll: megjithate ky ashte forum ti jep mendimet tuja une jap mendimet e mija :wink:

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Thu, 08 Mar 2007 , 05:38

Per ate punen e ndeshjeve pa humbje gjate kampionatit 1946, zoti Karel Stokkermans, i cili asht kryetar i RSSSF-s, m'ktheu pergjigje qi gabimi asht rregullu.
Ndersa per muhabetin e logos t'Elbasanit hala s'kam marr pergjigje. Neser ta po i nisi edhe nji e-mail tjeter, shpresoj qi t'marr pergjigje sa ma shpejt...
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

Fatjoni
Tifoz
Tifoz
Posts: 80
Joined: Thu, 23 Nov 2006 , 18:20
Location: England,G.B.
Contact:

Post by Fatjoni » Fri, 09 Mar 2007 , 21:57

kuqeblu wrote:Per ate punen e ndeshjeve pa humbje gjate kampionatit 1946, zoti Karel Stokkermans, i cili asht kryetar i RSSSF-s, m'ktheu pergjigje qe gabimi asht rregullu...
Po tashi a e kan fut Vllaznine tek libri rrekordeve?
BLEDI wrote:...e kam pa ate forumin tuj ju vetem tuj sha rrishit kshu qe po me habit...
Bledi ktu e ke gabim,le te diskutojm gjona reale,mos flasim me inote...

Post Reply