Legjionaret

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Legjionaret

Post by fpjalmi » Mon, 16 Jan 2012 , 00:30

Armando Vajushi paska ba golin e pare ne deputimin e tij te pare me Litexin ne nji ndeshje miqesore edhe pse asht fut ne pjesen e dyte .

Litexi keka kampionia ne fuqi ne Bullgari .
Po sot , Samir Ujkani pret penallti, por Novara prap se prap humbi me cesenen 3 me 1 , por simbas gazetave portieri ishte i pafajshem ne 3 golat ku njeni ishte autogol , ndersa bogdani ka nxe pankinen e cezenes .


Kurse Odise Roshi paska ken lojtari i ndeshjes ne ndeshjen miqesore qe Kelni zhvilloi me formaciuonin e dyte kunder Alemania Aahen, ku ka dhan 2 asist ne 2 golat e shenum prej keknit qe fitoi ndeshjen 2-1

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Legjionaret

Post by GOLDIAN » Fri, 03 Feb 2012 , 00:16

salihi ka nenshkru tek washington ne usa
shume mire financiarisht per te por per karrieren si futbollist them ...............spo them asigja ma mire
i perjashtuar

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Legjionaret

Post by Edmond-Cela » Fri, 03 Feb 2012 , 00:36

ka shku me lujt me beckamin ma.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Legjionaret

Post by Ledi1920 » Fri, 03 Feb 2012 , 09:59

GOLDIAN wrote:salihi ka nenshkru tek washington ne usa
shume mire financiarisht per te por per karrieren si futbollist them ...............spo them asigja ma mire

shume zgjedhje e gabuar...futboli luhet ne europe, ne amerike me lujt futboll iket mba 30-ave.
Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Legjionaret

Post by Edmond-Cela » Fri, 03 Feb 2012 , 13:55

haha lexone ket shkrim, http://www.shkodrasport.com/index.php?o ... 36:futboll


sa gezetar prefesionista kena
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Legjionaret

Post by Edmond-Cela » Fri, 03 Feb 2012 , 14:03

Ledi1920 wrote:
GOLDIAN wrote:salihi ka nenshkru tek washington ne usa
shume mire financiarisht per te por per karrieren si futbollist them ...............spo them asigja ma mire

shume zgjedhje e gabuar...futboli luhet ne europe, ne amerike me lujt futboll iket mba 30-ave.
nuk ma merr mendja se asht ken deshira e tije, por nuk ka pas rrug tjeter vetem me ndejt ne stop ose me u stervit me ekipin e dyte. une nuk e kuptoj pse rapiti asht sjedhe ne ket menyre ndaj tije. me habit edhe fakti qe asnje skuader tjeter e bundesliger austriake nuk u interresua per te me at record te shkelqyshem qe ka ne at kampjunat
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Legjionaret

Post by GOLDIAN » Fri, 03 Feb 2012 , 14:56

Edmond-Cela wrote:haha lexone ket shkrim, http://www.shkodrasport.com/index.php?o ... 36:futboll


sa gezetar prefesionista kena
diftonja manit kete shkrim se nuk me beson mua per arritjet e ketyre futbollistave tone :mrgreen:
se ka inat mani se fuchs junuzovic arnautovic alaba baumgartlinger etj futbollista austriake keto sja u var asnji femen ne gjermani
7 vjet mar man slexueme nji lajm te tille
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Legjionaret

Post by Man in Redblue » Fri, 03 Feb 2012 , 20:45

GOLDIAN wrote:
Edmond-Cela wrote:haha lexone ket shkrim, http://www.shkodrasport.com/index.php?o ... 36:futboll


sa gezetar prefesionista kena
diftonja manit kete shkrim se nuk me beson mua per arritjet e ketyre futbollistave tone :mrgreen:
se ka inat mani se fuchs junuzovic arnautovic alaba baumgartlinger etj futbollista austriake keto sja u var asnji femen ne gjermani
7 vjet mar man slexueme nji lajm te tille
nqs do te jete i preferum jashte fushave, nuk do preferohet nfushe.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Legjionaret

Post by fpjalmi » Sat, 04 Feb 2012 , 10:47

Edmond-Cela wrote:haha lexone ket shkrim, http://www.shkodrasport.com/index.php?o ... 36:futboll


sa gezetar prefesionista kena
Me siguri , gazetari mund te ket ken dejshem , se nuk ka mundesi me u shkru tan kta marrina

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Legjionaret

Post by Edmond-Cela » Sun, 05 Feb 2012 , 14:53

besart berisha serisht gol. dhe kryeson listen e golashenusme me te mire te ligen australiane, me 12 gola. 4 ma shum se ndjeksi i tije

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... BUkrq5hQpQ
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Legjionaret

Post by Admin » Sun, 05 Feb 2012 , 16:07

Se marr vesht Salihin, me shku ne USA, aq ma teper me nji ekip qe nuk ka lojtare shume cilsore ne skuader!!!
Ishalla ban vetem nji vit edhe kthehet prep ne Europe!!

Me vjen mire per Berishen, ishalla vazhdon kshu edhe vitin tjeter edhe ky kthehet ne Europe.
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Legjionaret

Post by fpjalmi » Sun, 05 Feb 2012 , 22:40

skuadra e KELNIT ka fitu me KAISERSLAUTERN 1 me 0 , dhe goli asht shenu prej Roshit , dhe i kan mjaftu vetem 100 seconda aktivizim ne fush me shenu golin e fitores , dhe paska dale dhe lojtari ma i mire i ndeshjes per te dyja skuadrat

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Legjionaret

Post by Man in Redblue » Tue, 07 Feb 2012 , 21:20

Edmond-Cela wrote:
Ledi1920 wrote:
GOLDIAN wrote:salihi ka nenshkru tek washington ne usa
shume mire financiarisht per te por per karrieren si futbollist them ...............spo them asigja ma mire

shume zgjedhje e gabuar...futboli luhet ne europe, ne amerike me lujt futboll iket mba 30-ave.
nuk ma merr mendja se asht ken deshira e tije, por nuk ka pas rrug tjeter vetem me ndejt ne stop ose me u stervit me ekipin e dyte. une nuk e kuptoj pse rapiti asht sjedhe ne ket menyre ndaj tije. me habit edhe fakti qe asnje skuader tjeter e bundesliger austriake nuk u interresua per te me at record te shkelqyshem qe ka ne at kampjunat
asht interesu per te Sturm Graz por Rapidi ka deklaru se nuk e shet brenda Austrise (ndoshta kan pas frik se turpnohen)

Per mendimin tem Salihi ka ba zgjidhje tgabume, kishte po mujt me prit edhe 5 muj, ne te cilet do ishte aktivizu shume pak ose ndoshta krejt me ekipin e dyte, por ne qershor mandej do kishte mujt me zgjedh cil skuader kishte dasht vet se nuk ka pas kontrate, por ka shku mas lekut tamerikes...gjynah per karrieren

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Legjionaret

Post by Man in Redblue » Tue, 07 Feb 2012 , 21:21

fpjalmi wrote:skuadra e KELNIT ka fitu me KAISERSLAUTERN 1 me 0 , dhe goli asht shenu prej Roshit , dhe i kan mjaftu vetem 100 seconda aktivizim ne fush me shenu golin e fitores , dhe paska dale dhe lojtari ma i mire i ndeshjes per te dyja skuadrat

Ishalla nuk po i rritet mendja se ka te dhana shume te mira + me ban pershtypje sa shume e vleresojne stafi te Kölni.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Legjionaret

Post by fpjalmi » Sat, 11 Feb 2012 , 02:39

Man in Redblue wrote:
fpjalmi wrote:skuadra e KELNIT ka fitu me KAISERSLAUTERN 1 me 0 , dhe goli asht shenu prej Roshit , dhe i kan mjaftu vetem 100 seconda aktivizim ne fush me shenu golin e fitores , dhe paska dale dhe lojtari ma i mire i ndeshjes per te dyja skuadrat

Ishalla nuk po i rritet mendja se ka te dhana shume te mira + me ban pershtypje sa shume e vleresojne stafi te Kölni.
I asht rrit mendja boll man . shife qa ka than

Jam si Ronaldo, edhe të dashurën e kam si ai :P :P :P


http://www.albeu.com/sport/roshi:-jam-s ... -ai/64037/

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Legjionaret

Post by Admin » Sun, 12 Feb 2012 , 20:38

Pjalmi hekju ktyne pseudo-lajmeve qe shkruhen sa me pas vizitor!!

Sa i takon Salihit, ishalla rrin ne amerike deri ne vere, kur maron faza e pare e masandej traferohet ne Europe!!
Vllaznit Ultras

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Legjionaret

Post by Edmond-Cela » Thu, 01 Mar 2012 , 23:42

salihi pasa shenu prap gol sot. 2 ndeshje 2 gola, ne ndeshjen e sotme asht fut ne looje ne minuten e 77 dhe ka shenu ne minuten 88
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Legjionaret

Post by fpjalmi » Fri, 02 Mar 2012 , 09:30

Admin wrote:
Sa i takon Salihit, ishalla rrin ne amerike deri ne vere, kur maron faza e pare e masandej traferohet ne Europe!!
Admin , pse me ardh Salihi ne europe . Me u djeg si futbollist si ke tu u djeg me rapidin a :) ? Kampionati Amerikan asht rrit shum . Ti shif kombetaren e amerikes qe rrahi kombetaren e Italise mrend ne itali dje dhe nuk asht surprize sepse e pame edhe ne botnore se kush asht amerika :P

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Legjionaret

Post by Ledi1920 » Fri, 02 Mar 2012 , 09:37

fpjalmi wrote:
Admin wrote:
Sa i takon Salihit, ishalla rrin ne amerike deri ne vere, kur maron faza e pare e masandej traferohet ne Europe!!
Admin , pse me ardh Salihi ne europe . Me u djeg si futbollist si ke tu u djeg me rapidin a :) ? Kampionati Amerikan asht rrit shum . Ti shif kombetaren e amerikes qe rrahi kombetaren e Italise mrend ne itali dje dhe nuk asht surprize sepse e pame edhe ne botnore se kush asht amerika :P

kombetarja eshte gjo tjeter...
plus qe gati te gjith lojtaret e kombetares amerikone lujn ne europe. salihai ka shku 29 vjec, per mu ne europe i bote dhe nja dy vjet masnej tkishe ik mas pareve ne usa. gjithsesi suksese.

krahasimi mes liges austriake dhe liges amerikone une them qe liga austrika eshte shume here me e forte.
Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Legjionaret

Post by vllaznia1919 » Sun, 11 Mar 2012 , 16:14

sot ska ransi sa larg asht.Me teknollogjine qe kena edhe amerika asht afer.Salihi atje asht gati idhull lek merr boll titullar po.Qa don ma teper?
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Post Reply