Senjaloni problemet!!!

Ketu mund te jepni sygjerimet tuaja per sitin si edhe per forumin. Gjithashtu mund te njoftoni per problemet ne lidhje me sitin si edhe forumin.

Moderator: Miri

Post Reply
vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 30 Dec 2008 , 21:51

Me qa punojne ne Gjermani pc-te me vaj gurit a?????
Apo e ke pi ti nej gote gabimisht????? :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Fri, 02 Jan 2009 , 01:53

Miri wrote:bani refresh faqes mar naqe e te del direkt :wink:
car lesh refreshit, prap nuk punon ...

eh admin, admin... as chatin nuk na e gadite, na shkoj jeta mas premtimeve tuja :lol: :lol:

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Fri, 02 Jan 2009 , 01:54

vllaznia1919 wrote:Me qa punojne ne Gjermani pc-te me vaj gurit a?????
Apo e ke pi ti nej gote gabimisht????? :lol: :lol: :lol: :lol:

me vaj gurit kan punu e punojn hala, po jan tu na e perzi rust vojin e gurit me uje mduket :twisted: :lol:

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 02 Jan 2009 , 13:46

Papapapa qa po ju ban gazpromi ju. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Fri, 02 Jan 2009 , 23:18

Man in Redblue wrote:Admin, tek temat vanon shume me dal se kush e ka ba shkrimin e fundit... vjen fjala une kam shkru dicka te tema X, mas mejet shkrun mondi, pjalmi, goldi etj, e aty hala rrin man in redblue... e smerret gja vesht cila tema asht aktuale...


me ba hallall shqetesimin, se jam qu si xhullini ne 1:10 tnates e mka kap damllaja me shkru :lol: :lol: :lol:
Naqe e ke fjalen tek Faqja kryesore www.fkvllaznia.net/main/index.php ??

Sa per chatin te kam than 1000 here :P :lol: :lol: per cilin chat e ke fjalen? :D, me nis linkun :)

Shume shpejt kam me ba ndryshime ne faqe, por sa te gjej pak kohe per me e perfundu (besoj se per pervjetorin e klubit ka me ken gati).
Per sygjerime shkruni sa ma pare :)
Vllaznit Ultras

Image

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Post by kristiani » Fri, 02 Jan 2009 , 23:50

per chatin ne fillim te faqes ku asht te ana e majte ma han mendja se e ka fjalen se kur klikon nuk hapet asigja...
FORZA VLLAZNIA

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Fri, 02 Jan 2009 , 23:55

kristiani wrote:per chatin ne fillim te faqes ku asht te ana e majte ma han mendja se e ka fjalen se kur klikon nuk hapet asigja...
Chati tek menuja aktualisht e kam hek, pasi ka pas probleme, por me versionin e ri te faqes tash pa e vendosi :)
Vllaznit Ultras

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Sat, 03 Jan 2009 , 01:55

Admin wrote:
Man in Redblue wrote:Admin, tek temat vanon shume me dal se kush e ka ba shkrimin e fundit... vjen fjala une kam shkru dicka te tema X, mas mejet shkrun mondi, pjalmi, goldi etj, e aty hala rrin man in redblue... e smerret gja vesht cila tema asht aktuale...


me ba hallall shqetesimin, se jam qu si xhullini ne 1:10 tnates e mka kap damllaja me shkru :lol: :lol: :lol:
Naqe e ke fjalen tek Faqja kryesore www.fkvllaznia.net/main/index.php ??
po te faqja kryesore, po a vec kaiher ky problem, jo gjithmon
edhe Goldi e ka pas kyt problem, po tash spo ban za, e po mlen me fol me vedi, po kujtojne bashkforumnistat se kam calltis :lol:

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Sat, 03 Jan 2009 , 12:25

Man in Redblue wrote:
Admin wrote:
Man in Redblue wrote:Admin, tek temat vanon shume me dal se kush e ka ba shkrimin e fundit... vjen fjala une kam shkru dicka te tema X, mas mejet shkrun mondi, pjalmi, goldi etj, e aty hala rrin man in redblue... e smerret gja vesht cila tema asht aktuale...


me ba hallall shqetesimin, se jam qu si xhullini ne 1:10 tnates e mka kap damllaja me shkru :lol: :lol: :lol:
Naqe e ke fjalen tek Faqja kryesore www.fkvllaznia.net/main/index.php ??
po te faqja kryesore, po a vec kaiher ky problem, jo gjithmon
edhe Goldi e ka pas kyt problem, po tash spo ban za, e po mlen me fol me vedi, po kujtojne bashkforumnistat se kam calltis :lol:

Ti calltis aaaa??? ja ti ke shku per lesh :lol:

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Sat, 03 Jan 2009 , 12:27

Admin wrote:Shume shpejt kam me ba ndryshime ne faqe, por sa te gjej pak kohe per me e perfundu

:shock: :shock: :shock: :shock: ca dan me ba mar :!: :!: me hek qimet ne faqe a :?: :lol: :lol: :lol: :lol:

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 03 Jan 2009 , 17:23

Edhe ner kame. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sat, 03 Jan 2009 , 18:48

Miri wrote:
Admin wrote:Shume shpejt kam me ba ndryshime ne faqe, por sa te gjej pak kohe per me e perfundu

:shock: :shock: :shock: :shock: ca dan me ba mar :!: :!: me hek qimet ne faqe a :?: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hhahahhaa naqe

MRB postimet e te njejtes tem nuk dalin tek faqja kryesore, dmth dalin vetem postimi i fundit ne tema te ndryshme.
Sdq postimi i fundit ka lidhje me browserin, duhet me i ba refresh si edhe me i fshi filet e perkoheshme sa here qe i ban refresh sepse disa file per me lehtesu karikimin rrine ne cache te pc-se.

Per me menjanu ket gja mundohu me zvoglu madhesine e memorizimeve te fileve te perkoheshme.

Sdq besoj se nqs i ban refresh ma shume se nji here faqes dalin direkt :)
ose futu ne forum edhe i ke te axhornume direkt :D
Vllaznit Ultras

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 03 Jan 2009 , 19:15

I priton mrapanica me hi ne forum e me i pa. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Post by Ujku » Mon, 02 Feb 2009 , 09:19

Prsh Admin me fal per shqetsimin po te drejtohem ne ket temen e problemeve, se me doli nji problem te tema Vllaznia shkum bini, pata do replika me at Tiransin dhe mbas replikes te ti mu tema me del e kycur,deshta me dit arsyen, ne se e ke mbyll ti ok vec te sugjeroj shife edhe repliken e tij te meparshme, pa shife edhe te fundit.
Un i kam than vetem ti po vjen ktu kur Vllaznia esht ne kriz, se ashtu erdhi t pakten per ket koh qe un jam ktu, erdhi mas neshjes me peqinin,
edhe ka ardh edhe mas humjes ton me Dinamon, dhe un i thash se ti po vjen ktu vetem kur ne kemi disfat , per ktu s'ka gja te keqe se per mu esht e vertet ajo qe i thash.
Te lutem ose me hap temen te replikoj me ket qeniete gjall ose fshije komentin e ti te fundit se me ka ofendu, ne menyr virtuale ne ket forum qe ti i nderuar administron.
edhe i her mefal per shqetsimin naqe, e se ke munci me mi plotsu njenen prej dy kerkesave m ban ner .

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Post by Ujku » Mon, 02 Feb 2009 , 10:20

O Tirans me ke ofendu ne meny r virtuale, vetem te them se nuk esht virtyt por esht ves e perseris esht ves.
Ketu jemi ne nji forum sportiv por te tifozave te Vllaznis dhe diskutojm per te, shifi pak temat e kaluara kur ti ke hy ktu prej kur un kam ardh ktu
se a jan te verteta ca un them, dhe ti u nxeve se e verteta djeg normale.
Ti me the kthef, un po te them se ti je lengu i kthefit.
TI me the dhapaxan, un te them LLAPAQEN.
E kshtu s'du te zgjatem ma me ty se per nji njeri normal esht humbje kohe, vetem desha te kthej kosurin e fjalve banale qe ti ke shkruar.
Megjithat esht munges edukate te ofendohemi ktu, por mu ma impunove,ket gje.
Ehe nese mu m'ka shku naj fjal e papershtatshme m'falet sepse ne humbem e ti erdhe ne momentin ma te keq, etheksoj e mora si provokim.
Ti po ban si dshamirs i Vllaznis, por ti s'je dhe nuk meriton respekt , dhe per fund te them sjellja jote FALLSO ne ket forum esht eturpshme .
Shkrimet tua tani e mrapa injorohen pra nuk shifen ma nga un, ti vazhdo shkruj sa te dush, per mu ca shkrun ti jan perralla me xhuzha.

tironsi_tr
Mysafir i Rrespektum
Mysafir i Rrespektum
Posts: 503
Joined: Thu, 09 Aug 2007 , 05:33
Location: TR 1920 A

Post by tironsi_tr » Mon, 02 Feb 2009 , 10:49

Ej kam nje pershtypje se e di kush je... :lol:
Falimnerit shume qe ma vune vizen!!! Se ke idene sa ner me ke bo.

Ti fol ala mo shume kundrra se une me shume akoma do vej baste pro Vllaznis, qe ta lej Mirin pa as i lek ne xhep. hahaha

Ej c'na ka gjet o Pereni... na mro ti t'pakten!!!
Se Tirones Deri Me Sot Vec Tironsi 24Karat i Ka Dal Zot!!!!

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Post by Ujku » Mon, 02 Feb 2009 , 10:58

UJKU vlla nese ke mundesi mos ofendo ne forum se sic e din ky forum lexohet nga Nenat apo Motrat tone dhe nuk eshte mire te lexojne ofendime.Nuk po te qertoj ose po te bej me faj por thjesht sa te kesh mundesi mos ofendo.per cdo problem dergo PM adminit ose moderatorave dhe e zgjellin kyt problem....Miri

tironsi_tr
Mysafir i Rrespektum
Mysafir i Rrespektum
Posts: 503
Joined: Thu, 09 Aug 2007 , 05:33
Location: TR 1920 A

Post by tironsi_tr » Mon, 02 Feb 2009 , 11:26

Nese jam tall deri tashi me ty eshte sepse nuk kam pare seriozitet per kapjen tende me mua. Por sinqerisht po e tepron. Uroj mos te jesh nji person me moshe te madhe sepse do me vinte vertete keq... Megjithate, nje ide se kush mund te jesh ti them se e kam.

Po ta sqaroj nje here e mire, sepse gojes fillove vete i pari duke i dhene cik si teper. Une e lexoj forumin shume shpesh, pune tjeter shkruaj apo nuk shkruaj. Edhe pse me shume nga cunat ketu flas nepermjet email, msn, sms etj gati cdo dy dite. Me njofin dhe i njof mire pertej dhe thjesht botes se virtualitetit.

Nese une shkruaj ketu eshte kur gjej momentin per tu ulur vertete dhe kur shikoj dicka qe me terheq me u ul me shkrujt. E pikerisht mua me terhoqi rikthimi i nje antari te vjeter (dikur te rregullt) ketu ne forum sic eshte LuaniBardheKalter, me te vertete nje djale simpatik, nje sportdashes i zjarrte dhe mbi te gjitha me nusen prej Shkodre. Ashtu si mua te njejtin rreagim pat dhe Goldi etj per rikthimin e tij dhe uroj te jete me i rregullt ketu duke e ditur simpatine e tij per Vllaznine e Shkodren ne teresi.

Pra, une ne ate postim (qe ty te beri aq pershtypje) kam vene ne dukje nje fakt te vogel si duke dashur me uruar nje njohje te vjeter timen (peqinsin) dhe as kam genjyer asgje se fusha e Peqinit eshte nje mace e zeze per shume ekipe. Mos u gabofsha vjet ato ne ate fushe te forte e rrahen Tironen 2-0. Ashtu sic ne ate postim kam falenderu mikun tim Mirin per lidhjet televizive qe ben dhe shume cuna te tjere qe ndihmojne ate si Admini, Edmondi e faqet e bukura te krijuara per Vllaznine. Ku e shef ti kunjin tim? Fallcitetin tim? Mbase tek ai dyshimi qe me ka lind dhe mua, se ti je nje person (uroj qe jo), se sa here shef ate fanellen e ktij legjendarit ne avatarin tim trembesh dhe urimi te duket si mallkim. Sepse me sa mbaj mend tek ai postimi im une as kam fol per humbjen e Vllaznise ne asnje aspekt negativ, por e kam mbyll duke thene Suksese Vllaznise. Se cfare shakash bej une me miqt e mi, sic eshte dhe rasti konkret me Mirin per 25dollareshin jane gjera qe ti as ke si ti dish, kur nuk je brenda raportit tone miqsor. Une kisha vene bast me nje katunar Elbasoni qe fito Vllaznia dhe humba 25dollar, te cilat me shaka ja kerkoja Mirit, Kelit, Edit etj. (i cili vazhdon t'me kete ate rakine e xime 2here borxh)

Replika jote e menjehershme mbas ketij postimi tim krejt normal eshte qe une te lija pordhet? Ku i pe pordhet ti mer "ujk"? Pra ngacmimin e fillove ti, ofendimin po ti dhe krijimin e nje situate krejt groteske e fillove po ti. Une te thashe qe mos u bej kot interesant se as po ta varte njeri trajsen, dmth une s'te isha drejtuar aspak ty perkundrazi as te kisha pa me pare deri ne momentin qe me replikove me fjalen ...pordhe... As e dija qe ishe antar ketu, duke qene se prania jote ketu ka filluar qysh kur Vllaznia eshte ne vend te pare.

Jam i sigurte qe ti prane Vllaznise ke qene gjithmone, por te pakten ketu ne forum s'ke qene. Sic jam i sigurte qe ti Vllaznine e do me shume se une dhe shyqyr, sepse as mua do me vinte mire ta doje ti Tironen me shume se une. Keto gjera kuptohen pa pas nevoje dhe per shpjegime. Pra sorrollatja e ketij muhabeti vjen nga ti qe as me njef, as e di kush jam (gjithmone nese s'je ai personi qe mendoj une se mund te jesh), as e di simpatine qe kam per kete ekip si Vllaznia, as per qytetin, as cfare bej e them une per Vllaznine. Nuk di asgje, e keshtu petlla me uje s'eshte mire te gatuash ne emer tim. Se ca eshte fallco apo e turpshme nuk ka mbetur ne doren tende te gjykohet per vete faktin se ti as me njeh fare.

Une kam vite qe m'ra goja duke uru e duke enderru te nje yll mbi fanellen e Vllaznise. Bisede qe e kam pas bo aq shume me vllain, mikun tim Rain, e njesoj dhe me Kelin. Aq shume e kam enderru ate yll ke fanella Vllaznis saqe kam luftu per ate kampionatin e mohuar prej sistemit komunist te 1940. Jo vetem se duhet ta kishit yllin ne fanelle qysh prej 2001, por se ka qene dhe titulli i pare me te cilin Loro Borici i madh eshte shpallur kampion. Ti s'ke si ta dish se kur vjet Vllaznia turperonte meritueshmerisht Tironen 4-1 isha une i pari qe jam fut ne Chat te Vllaznise e kam dal burrash kam thene JU LUMTE KUQ E BLUVE! Tani me duket vetja si nje kalama qe duhet te justifikoje veten me gjerat e mira e te keqija qe ben, por une s'kam aspak pse ta justifikoj veten time, sepse simpatia per Shkodren e per Vllaznine me ben te rregjistrohem qysh prej shume kohesh ne forum, sic me bejne te kem te vetmen fanelle qe si perket Tirones ne shpi eshte ajo e Vllaznise, apo ndonje kornize qe si perket po Tirones se Rozafes etj. TI MUA NUK ME NJEH ABSOLUTISHT!!! E mbi mua ty apo ndonje bukuroshi si puna jote si lejoj kurre te hedh balte, sepse pasioni qe kam per sportin, pasioni qe kam per tifozerite si t'juajen e te Tirones nuk mund t'ma shkel me kembe nje kaposh i cili del direkte ne gen dhe ne rrenjen e tij duke ofenduar mi. Nese une jam mi sepse jam tifoz i ekipit te qyteti, pra vendali. Edhe ekipi i perket bashkise, atehere edhe ti e gjith tifozat e Vllaznise, Elbasanit, Vlores etj jane po mi sepse jemi gjithe ekipe vendalish. Fatkeqsisht ne Tirone paten fatin e shemtuar te kishim 2 ekipe krejt mashtruese te ministrive te PPSH-s, te cilet dhe pse zbriten ne qytetin tone per tu bere njerez, sot e kesaj dite vazhdojne te jene njerez qe s'din se ca eshte mirnjohja. Pra matu mire para se te flasesh.

Eshte hera e pare dhe e fundit qe ti ngacmohesh me mua, provokohesh posacerisht me mua (sepse ndonje arsye te llogjikshme nuk shoh) e mbi te gjitha qe me drejtohesh mua duke hedhur balt mbi karakterin tim.

U zgjata shume, e di qe Keli i ka inat kto hartimet e mia, po ajt naqe boj si t'bosh dhe kesaj here. :lol: Tani pres vetem ate DJ qe kishte gjet Mondi se vallaj ka me na nda gjitheve nga grate... :lol:
Se Tirones Deri Me Sot Vec Tironsi 24Karat i Ka Dal Zot!!!!

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Post by Ujku » Mon, 02 Feb 2009 , 17:03

Prsh Miri deshta me te sqaru se ne shkrimet e mia nuk shof asnji banalitet
qe ti thua mos shkruaj aso fjalsh se i lexojn nenat e motrat tona, te baj me dije se edhe un kam nen e motra se nuk jam i shpis te fmis naqe, un edukaten e kam marr pa ardh ktu miri.
Ti apo kush te dojn tu hellin nji sy shkrimeve te mia, dhe t'me bajn me dije ku jan fjalet banale,seun nuk po i gjej.
Ne qoft se ti e ke fjalen per ato replikat me Tiransin banalitetin kush efilloj un u pergjegja ne nji menyr ashtu si me erdhi,megjithat si moderator ke te drejten tane me than at qe per ty nuk asht e pershtatshme ose ashtu te duket.
Un ne ket forum erdha si SHkodran dhe si tifoz i Vllaznis, pra edhe un kam te drejten te shpreh emocionet e mia ktu mes vllaznish un per at erdha Miri, sikurse kam te drejt te kundershtoj kur un apo ekipi im i zemres provokohet nga x apo y, ket e baj me qef dhe jam krenar me i dal zot VLLAZNIS.
ME FAL MIRI se noshta e teprova se uzgjata si shum vec se nuk jam banalist jam baba i dy fmive.
NE qoft se jam ba i tepert neket forum se replikova me tiransin se ai menote se un enjof e ai filloi me fol me spilca i thash ti lan spilcat te veni,
sepse un nuk e njof e se ai ka dyshime asht problemi iti. un ju laj te qet nese doni, dhe sitit ti bashkohet kush te dojn s'ka ranci se prj ka vjen.
Ranci ka qe VLLAZNIAte ec perpara dhe te na gzoj mu e ty e tan vllaznit ktu ne forum e tan SHkodrant kudo jan VLLAZNI T'KAM YEMER.
MIRI te pershendes e ja kalosh mir, e mefal se u zgjata shum edhe i her me fal.

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Mon, 02 Feb 2009 , 18:49

Ujku qe a dish naqe postime kot nuk fshije une edhe asnjeri ne kete forum edhe e dyta nuk te tha njeri qe te largohesh nga forumi e as qe je i tepert,Shkodran jena tetan naqe edhe te gjith jena ketu per skuadren tone te zemres "vllaznia".cdo gja bahet qe kete forum ta rrespektojme na si shkodran ne rradhe te pare ndersa miqve ju tregojme ne se ku e kan vendin.kjo eshte thjesh per ta mbyllur kete teme me kaq se nuk eshte e mire vazhdimsia e saj per forumin.

Post Reply