Stadiumi "Loro Boriçi"

Historia e Vllaznise dhe lojtarët e saj në vite.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Wed, 17 Jan 2007 , 15:41

Mici: Nuk është vendosur akoma për stadiumin, lajmi për “Loro Boriçin” një abuzim!

Tiranë, 17 janar - Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) nuk ka caktuar ende stadiumi ku do të luhet ndeshja e 23 marsit 2007 mes Shqipërisë dhe Sllovenisë, e vlefshme për eleminatoret e Euro 2008. Sekretari i Përgjithshëm i FSHF, Roland Mici, u shpreh të martën në një prononcim për mediat:

"Nuk kemi vendosur ende ku do të zhvillohet ndeshja, në stadiumin kombëtar "Qemal Stafa" në Tiranë, apo në stadiumin "Loro Boriçi" të qytetit të Shkodrës. Lajmet që dalin nëpër media të shkruara dhe elektronike për stadiumin e Shkodrës janë një abuzim", ka përfunduar Mici. Në javën parë të janarit një delegacion i Federatës sllovene të futbollit zhvilloi një inspektim në Shqipëri në të dy stadiumet, duke u njohur me kushtet dhe standartet që ato ofrojnë për zhvillimin e kësaj ndeshjeje.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Fri, 19 Jan 2007 , 09:14

Edmond-Cela wrote:Mici: Nuk është vendosur akoma për stadiumin, lajmi për “Loro Boriçin” një abuzim!

Tiranë, 17 janar - Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) nuk ka caktuar ende stadiumi ku do të luhet ndeshja e 23 marsit 2007 mes Shqipërisë dhe Sllovenisë, e vlefshme për eleminatoret e Euro 2008. Sekretari i Përgjithshëm i FSHF, Roland Mici, u shpreh të martën në një prononcim për mediat:

"Nuk kemi vendosur ende ku do të zhvillohet ndeshja, në stadiumin kombëtar "Qemal Stafa" në Tiranë, apo në stadiumin "Loro Boriçi" të qytetit të Shkodrës. Lajmet që dalin nëpër media të shkruara dhe elektronike për stadiumin e Shkodrës janë një abuzim", ka përfunduar Mici. Në javën parë të janarit një delegacion i Federatës sllovene të futbollit zhvilloi një inspektim në Shqipëri në të dy stadiumet, duke u njohur me kushtet dhe standartet që ato ofrojnë për zhvillimin e kësaj ndeshjeje.
Nuk merren vesh fare këta or burr i dheut,ç'farë thonë tash nuk e thojn pastaj. :twisted:
Para VLLAZNIA!

kuqeblu4ever
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 429
Joined: Mon, 29 Nov 2004 , 18:43

Post by kuqeblu4ever » Fri, 19 Jan 2007 , 13:47

vllaznia1919 wrote:kuqeblu4ever,ne kjofte se nuk priton edhe teke konjak me kafe per mu! :lol: :lol: :lol: :lol:
kena konjak Skenderbeg, kafen nuk me the si e don prandaj po ta baj te mesme me pak. :lol:
VLLAZNIA, BAYERN MÜNCHEN, BARCELONA

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Post by futbollist » Fri, 19 Jan 2007 , 14:22

Ishtu thojne gjithmone kto njerzit e poshtem te federates qe do bahet ne shkoder do bahet ne shkoder sa per me na e ba qefin e kur vjen puna e bajne ne Qemal Stafa.
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Fri, 19 Jan 2007 , 19:58

Fillojnë punimet në “loro Boriçi” për ndeshjet e kombëtares.
Dje në stadiumin “Loro Boriçi” kanë nisur punimet për rregullimin e ambjenteve të jashtme të tij si dhe të disa kërkesave që kanë lënë përfaqësuesit e UEFA-s në mënyrë që aty të luhen ndeshjet ndërkombëtare të përfaqësuesuese shqiptare. Këto punime do të financohen nga presidenti i Vllaznisë Valter Fushaj i cili e ka fituar këtë të drejtë pas firmosjes së një kontrate sipërmarrjeje me Bashkinë Shkodër e cila është pronarja legjitime e stadiumit. Në bazë të kësaj kontrate Fushaj do të financojë rreth 9 milionë lekë të reja për kryerjen e këtyre punimeve dhe si rrjedhojë do të ketë të drejtë të administrojë për 4 vite me rradhë stadiumin “Loro Boriçi”. Duke qenë kështu puna ka nisur dje për shtrimin e rrugës së hyrjes në stadium por edhe rregullimin e disa ambjenteve të tjera të tij. Çdo gjë bëhet në mënyrë që në Shkodër të luhen dy ndeshjet e rradhës të kombëtares shqiptare, ajo miqësore me Maqedoninë më 7 shkurt dhe ajo zyrtare me Slloveninë në mars.

ketu mund ta shiheni foton te vazhdimit te punve

http://www.infoshkodra.com/index.php?op ... &Itemid=72
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Fri, 19 Jan 2007 , 20:14

nese ka hethur firmen do me than se ai e zotoron stadiumin loro borici per 4 vite. edhe nese vllaznias do i ofrohen sponser te tjere ata nuk mund me sponserizojn per vllaznia se fushat zotoron edhe stadiumin dhe do ishte nje gje e veshtjeri per sponsrat tjere te sponsrizojn
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Fri, 19 Jan 2007 , 21:10

Edmond-Cela wrote:nese ka hethur firmen do me than se ai e zotoron stadiumin loro borici per 4 vite. edhe nese vllaznias do i ofrohen sponser te tjere ata nuk mund me sponserizojn per vllaznia se fushat zotoron edhe stadiumin dhe do ishte nje gje e veshtjeri per sponsrat tjere te sponsrizojn
po shume e drejte
dmth na mori lumi si skuader
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 19 Jan 2007 , 22:03

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Fri, 19 Jan 2007 , 23:11

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Jam me te vertet pa fjale, fushaj na e morri pra vllaznin, bashke me kyt legenin krybashkiakun e "shkodres", qi do te na ket shit per 1- 2 milion lek, qi ka marr prej fushes,

:evil: :evil: Poshte Hajdutat E Tempullit VLLAZNIA :evil: :evil:

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sat, 20 Jan 2007 , 04:02

Pershendetje te gjitheve,

Qe stadiumi Loro Boriçi po rregullohet e po sistemohet asht gja pozitive edhe ishalla tash pa vjen aja dite qe me u ba edhe harku tjeter .. :cry: :cry:
Qe Fushaj do e kete ne administrim stadiumin per 4-vjet mu sme duket dicka e mire, dhe besoj se mnyrat per te ba rregullimin dhe sistemin e stadiumit ishin gjete. Zgjidhja qe ka ba bashkia nuk asht optimale.
Thjesht po baj 2 llogari te vogla:

Per sistemimin e stadiumit do harxhohen 90 milion leke te vjetra.
Ne nje sezon futbollistik Vllaznia let ne fushen e saj rreth 20 ndeshje (kampionat plus kupe).
Cmimi i biletes asht 2000 - 3000 lek te vjetra, ne varesi te ndeshjeve, ku po e marrim mesataren 2500 leke.
Cdo ndeshje ndjeket mesatarisht prej 4000 - 5000 tifozeve.
20 ndeshje x 2500 leke x 5000 = 250 000 000 leke te vjetra = 250 milion leke te vjetra ne nje vit futbollistik.


Nga keto normale qe ka shpenzime si ne ndricim, rendi, uji, etj. po heqim gjithsej 100 milion leke te vjetra.
Si perfundim presidenca perfiton 150 milion leke te vjetra ne nje vit futbollistik.
Per kater vite do te thone rreth 300 milion leke !!!!
Ketu nuk kam llogaritur perfitimet qe mund te jene kur te losin komtarja ne Shkoder !!!

Sdq une nuk i di mire se si kane kene perqindjet ma perpara, apo edhe nqs mund te kete perqindje per bashkine tashi qe loro Boriçi do te kaloje nen kujdesjen e Fushaj.
Sdq Bashkia Shkoder ishte dashte qe llogarite ti kishte ba pak ma mire.
Dhe ajo qe ma shume me shqetson mu si tifoz asht fakti se nqs Fushaj nuk do te jete i suksesshem me Vllaznine ( shpresoj shume qe te ndodhe e kunderta) atehere presidenca aktuale do te vazhdoje te jete ne krye te Vllaznise edhe per 4 vjet tjera.
Vllaznit Ultras

Image

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Sat, 20 Jan 2007 , 09:39

Admin!
Nga llogaria që ke bërë ti del se Bashkia është në rregull,sepse duke llogaritur 10% e fitimeve që merrte bashkia në vit(të cilat presupozohet se do të detyrohej ti hidhte në investim për stadiumin me rastin e luajtjeve të dy ndeshjeve ndërkombëtare),në 4 vjet her 25 milion të vjetra =100 milion të vjetra.90 mil po hidhen në investim(10 të tjerat,no koment :!: )sepse dihej që bashkia do ti investonte.

Nuk e kam të qartë se si funksionon klubi apo sa investitor ka por më duket normale që përfitimet t'i përfitojë direkt Klubi.
A!..n.q.s. përfiton direkt presidenti,jam dakort me ju por dua të di diçka tjetër:A dini gjë se sa lek hedh ai në vit për skuadrën,pasi kur diskutojmë duhet ti marrim të gjitha faktet,sepse presupozohet që në një klub normal,financuesit e tij,një apo disa,hedhin para sipas aksioneve që zotërojnë dhe dihet që këto lek nuk i presin me gërshërë pra në rast se skuadra që ata financojnë do të jetë rentabël dhe do arrijë të ketë fitime të mëdha(shitja e biletave;sponsorat;përfitimi financiar apo nga kalimi i turneve nëpër evenimentet ndërkombëtare)dihet që edhe ata do të marrin përqindjen e fitimit,po simbas përqindjes të aksioneve që ata zotërojnë,ose do të marrin një fitim më të ulët se sa leku i investuar 80% 60% të vlerës.
Pra shumë nga investitorët luajnë me qarin o me qederin.
Edhe në rast se Presidenti do ketë fitime direkte nga kjo punë,besoj se ato lek prap te Skuadra do të investohen.
Respekte!
Para VLLAZNIA!

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 20 Jan 2007 , 15:27

Naqe ma shpjego pak se ku shifet investimit i presidentit tone te Vllaznija.
Cilat jane rezultatet e ktij investimit?Qaeri sot Vllaznija me ata lek qe ka investu ai?Etj etj!!!!

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sat, 20 Jan 2007 , 16:10

Pershendetje,

Forri simas llogarive qe bana une, qe nuk tham qe jane te sakte sepse ka plot shpenzime te tjera, qe normalisht nuk i di, ishin 250 milion ne VIT dhe jo ne 4 vjet sic ke shkruar ti. (jane 1 miliard leke te vjetra ne 4 vit).
Ne llogaritje nuk kam permendur fitimet qe vijne direkte apo indirekte ne organizimin e ndeshjeve nderkombetare.

Klubi nuk eshte SH.A dhe me aq sa jam ne dijeni une sponsor i vetem i klubit eshte vetem z. Fushaj.
Normale qe Fushaj shpenzon per klubin, me aq sa ja merr mendja apo ka mundesi ai (kete nuk e di saktesisht), dhe kete une nuk kam aspak te drejte t'ia hedhi poshte mundin e tij per sado i vogel qe te jete.
Ajo qe me shqetson mu eshte kontrata afatgjate qe i eshte bere. Pasi nqs Fushaj nuk eshte i suksesshem ne drejtimin e Vllaznise (shpresoj qe mos te ndodhe), atehere eshte veshtire qe presidenti i ardhshem te kete dore te lire ne drejtimin e klubit dhe Stadiumit. Pse? Fitimet mbi shitjen e biletave i vendos ish presidenti Fushaj!!!
Ky eshte shqetesimi im.
Per tjerat mua nuk me intereson se kush fiton me shume bashkia, presidenca, klubi a ku di une, rendesi ka qe Stadiumi i Vllaznise te jete i kompletume dhe Vllaznia te eci sa me mire!!!


:wink:
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sat, 20 Jan 2007 , 21:46

KY PRESIDENTI SPAGUAN AS DRITA E AS UJNA
MANDEJ SI THOTE VLLAZNIA1919 KU SHIHET INVESTIMI I TIJ?????
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 21 Jan 2007 , 14:37

Te makinat e reja qe blen. :lol: :lol: :lol: :lol:

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sun, 21 Jan 2007 , 15:19

Football's coming home.... Futbolli kthehet ne Shtepi.... Ndeshja miqesore e futbollit e ekipeve kombetare Shqiperi-MaqedoniMe date 7 Shkurt 2007, në stadiumin Loro Boriç Shkoder. Pershendesim tifozat kuq e zi dhe i urojme atyre, Mireseardhjen ne teatrin e enderrave, ne stadiumin e Zheges, Rragamit e Bizit!

Kjo eshte Shkodra, ky eshte vendi yne!


Football's coming home...

Its coming home,
Its coming home, its coming
Footballs coming home

Tears for heroes dressed in grey
No plans for final day
Stay in bed, drift away
It could have been all
Songs in the street
It was nearly complete
It was nearly so sweet
And now Im singing

Three lions on the shirt
Jules Rimet still gleaming
No more years of hurt
No more need for dreaming

Talk about football coming home
And then one night in Rome
We were strong, we had grown
And now I see Ince ready for war
Gazza good as before
Shearer ready to score
And Psycho screaming

Three lions on the shirt
Jules Rimet still gleaming
No more years of hurt
No more need for dreaming

We can dance Nobbys dance
We could dance it in France

Its coming home, its coming home,
Footballs coming home....
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Sun, 21 Jan 2007 , 19:24

vllaznia1919 wrote:Naqe ma shpjego pak se ku shifet investimit i presidentit tone te Vllaznija.
Cilat jane rezultatet e ktij investimit?Qaeri sot Vllaznija me ata lek qe ka investu ai?Etj etj!!!!
Unë nuk e di se si funksionon klubi tani për tani,e thash edhe në shkrimin e mëparshëm.Por di diçka,di që lojtarët që luajnë tashti marrin rroga,dieta apo shpërblime.Dhe nuk e besoj se këto jepen nga bashkia por nga financuesit.A ka rezultate apo jo,kjo s'ka të bëjë fare sepse nuk mund të dalin të gjithë kampion apo të marrin kupën.
Bizhdili,presidenti i Besës së Kavajës ka mbi 6 vjet që financon i vetëm dhe nuk i është afruar fare as vëndit të 5-të.E ç'farë?!! duhet hequr nga kryesia e klubit?!!
Respekte!
Para VLLAZNIA!

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 21 Jan 2007 , 19:30

forri wrote:
vllaznia1919 wrote:Naqe ma shpjego pak se ku shifet investimit i presidentit tone te Vllaznija.
Cilat jane rezultatet e ktij investimit?Qaeri sot Vllaznija me ata lek qe ka investu ai?Etj etj!!!!
Unë nuk e di se si funksionon klubi tani për tani.Respekte!
Ok!Me kyt ke thane gjithqka! :wink:

Nuk egziston njeri qe trete leket e tija!

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sun, 21 Jan 2007 , 19:33

vllaznia1919 wrote: Nuk egziston njeri qe trete leket e tija!
e aq ma teper VALTERI
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 21 Jan 2007 , 19:41

:lol: :lol: :lol: :lol:

Post Reply