Cili qytet i shqiperise dominon qe ka femra ma seksi?

Ketu mund te shkruani dhe te diskutoni per çdo gjë ...
Post Reply
Goce_Sportiste
Kryetifoze
Kryetifoze
Posts: 587
Joined: Sat, 06 Jan 2007 , 12:29
Location: Canada

Cili qytet i shqiperise dominon qe ka femra ma seksi?

Post by Goce_Sportiste » Tue, 09 Jan 2007 , 10:44

Do deshiroja te hapja kyt tem thjeshte me e humb pak menjen nga streset e perditshme te punes apo familjes. Deshiroj te di ose te mesoj me shume rreth kesaj teme thjesht duke vene ne pyetje pervojen tuaj. Besoj se eshte nje teme e hapur dhe shpresoj qe te kemi pergjigje edhe nga gocat e forumit duke pritur edhe mendimin e tyre si vete femra. Un po jua them pergjigjen time. Besoj se me te dashtuna, me seksi, ma te amla dhe ma terheqese jan femrat shkodrane. Un thjeshte hapa temen po mund te zhvillohet ma shume ky diskutim. Mos keni turp cuna hahahahaha se zone e lire eshte
I Love To Live And I Live To Love!
E shkruajta fjalen "TE DUA" ne rere,
e fshine dallget, e shkruajta ne qiell,
e fshine rete, e shkruajta ne zemer,
do mbetet perjete.

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Post by kristiani » Tue, 09 Jan 2007 , 11:15

pershendetje Goce_Sportiste. un nuk mundem me tu pergjigj per arsye se kam ik nga shkodra 11 vjeç edhe nuk kam pas at shans me i njoft taman femnat shkodrane por ishalla shkoj ne ver atje edhe shaf se qa bahet :lol: :lol: deshta me dit sa vjeçe je nqs ste bezdis ? mirupashim te gjithve nga kristiani
FORZA VLLAZNIA

BLEDI
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 578
Joined: Fri, 06 Oct 2006 , 17:40
Location: G.B
Contact:

Post by BLEDI » Tue, 09 Jan 2007 , 13:05

Pershendetje


Ne rralle te pare faleminderit per urimin Goce edhe sa per kyt teme si thot edhe Kristiani na shumica jena jashte por nuk une per vedi as qe nuk e diskutoj se si vajzat Shkodrane nuk ma merr mendja se ka ne rralle te pare dialekti qe na kena edhe tjerat vijne me rralle e nuk kam nevoje me i diskutu se i din tane :wink:

ky ashte mendimi jem :)
Kuqeblu perjete!!!!

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 09 Jan 2007 , 14:19

Asht teme me pergjigje qe i dihet qysh ne fillim.Si vajzat tona ska kun ne bote.

Goce_Sportiste
Kryetifoze
Kryetifoze
Posts: 587
Joined: Sat, 06 Jan 2007 , 12:29
Location: Canada

Post by Goce_Sportiste » Wed, 10 Jan 2007 , 03:04

Po mire mar cuna une e marr vesh qe nuk jeni ne shqiperi shumica se dhe vete un kam ik nga ai vend qe kur isha 11 vjec e kam 15 vjet jashte (meqe deshte njani me dite moshen teme hahah), por se besoj se keni pas lidhje vetem me femra te huja.
I Love To Live And I Live To Love!
E shkruajta fjalen "TE DUA" ne rere,
e fshine dallget, e shkruajta ne qiell,
e fshine rete, e shkruajta ne zemer,
do mbetet perjete.

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Wed, 10 Jan 2007 , 04:01

une kam 6 vite qe kam lan shkodren. 16 vjec ne ate kohe dhe kam qen pak i logel me dite per femra, por si te rite na pelqente tuj shikuar femrat. shkoshim para uneversitetit vetm per me pa femra. si i logel qe isha, por kur ta lujte syrin nje fajze ish fantastike. hahaha

per bukuri si vajzat shkodrane nuk ka
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Wed, 10 Jan 2007 , 14:42

Goce_Sportiste wrote:Po mire mar cuna une e marr vesh qe nuk jeni ne shqiperi shumica se dhe vete un kam ik nga ai vend qe kur isha 11 vjec e kam 15 vjet jashte (meqe deshte njani me dite moshen teme hahah), por se besoj se keni pas lidhje vetem me femra te huja.
Goce,edhe un kam 15 vjet jashte Shqiperise por kontakte me femrat shkodrane kam pasur dhe kam,prandaj thashe qe jane nr 1! :wink:

BLEDI
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 578
Joined: Fri, 06 Oct 2006 , 17:40
Location: G.B
Contact:

Post by BLEDI » Wed, 10 Jan 2007 , 17:40

Goce_Sportiste wrote:Po mire mar cuna une e marr vesh qe nuk jeni ne shqiperi shumica se dhe vete un kam ik nga ai vend qe kur isha 11 vjec e kam 15 vjet jashte (meqe deshte njani me dite moshen teme hahah), por se besoj se keni pas lidhje vetem me femra te huja.


Goce ke te drejte kur thu qe kena dal me koh jashte UNE per vedi nuk kam ca me fol se jam i martum me vajze shkodrane po sa i takon kur kam ken beqar mendjen e kam pas vetem te e dashura qe jena te martum kam nejt 5vjet beqar jashte kam pa vajza huja po mendjen e kam pas ne shkoder besoje or jo kja ashte e verteta per tjert nuk di me fol po tuj pa realitetin 70%e beqarve qe jane jashte fejohen e martohen kur shkojne ne shqipni ndoshta jam gabim po kshtu tham une :)

Nderimet e mija Bledi :wink:
Kuqeblu perjete!!!!

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Wed, 10 Jan 2007 , 18:27

Bledi ty po te besoj per ate ca thu, por un per vedi di se 90% e atyne qi kan ken jasht kan pas lidhje me femra te huaja, dhe ma von kan shku ne shqipri e per me u martu me shqiptare te "ndershme" - natyrisht grus si kan diftu te drejten.

Goce_Sportiste
Kryetifoze
Kryetifoze
Posts: 587
Joined: Sat, 06 Jan 2007 , 12:29
Location: Canada

Post by Goce_Sportiste » Thu, 11 Jan 2007 , 10:29

Hahahahahahaa :lol: sa kam qesh. Po qe cdo gje e mesiperme eshte e vertete. Nje gje qe me ben pershtypje me djemte shqiptar eshte qe nuk mundohen me gjete femra shqiptare jashte vendit per martese por shkojne tek te huajat. Dhe kjo gje ndodh se ne moshen e re dhe ate te beqarnise djemte shqiptar shkojne per goca qe jan pak si te lirshme dmth qe e dorezojne shpejt vedin. Dhe me e menu thelle ashtu eshte, pse duhet ti fusin vetes kokecarje e te presin per nje shqiptare derisa ti mbushet mendja asaj, kur vjen tjetra lehte e lehte. Nje gje e kundert ndodh me ne femrat (flas per vedi dhe shumicen e shoqerise time) qe nuk mundohemi me gjet meshkuj te huaj. Mbase ngaqe asnjehere nuk shkojme per nje gje flash (te njeherte) por kerkojme ngrohtesine e pafund. Me aq sa jam ne dijeni un 90 % e femrave shqiptare jan njoftur thjeshte neper festat shqiptare qe organizohen ktu dhe kan perfunduar ne martese. Kete gje duhet ta bejne dhe meshkujt. Sa te presin per kohen e pjekurise se tyre (marteses) duke shetitur lule ne lule e duke harxhuar gjithe ate kohe bosh, me mire te mundohen per lidhje me femra shqiptare dhe ate kohe t'ja kushtojne njohjes se tyre duke e forcuar lidhjen dhe duke zvogeluar mundesine e ndarjes. Djema, ka shume vajza shqiptare qe mund te kalojne nga emerim "dashnore" ne emerim "grua" po duhet ti jepni nje shanc. Me vjen mire qe kjo teme po zhvillohet dita dites dhe ju them te drejten deshiroj te zhvilloj horizontin tim (ose femrave) duke lexuar pergjigjet tuaja. Ju falenderoj perzemershisht dhe shpresoj qe kjo teme te zhvillohet me shume duke na dhene mundesine te heqim mendjen nga monitonija e dites. Kalofshi mire
I Love To Live And I Live To Love!
E shkruajta fjalen "TE DUA" ne rere,
e fshine dallget, e shkruajta ne qiell,
e fshine rete, e shkruajta ne zemer,
do mbetet perjete.

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Thu, 11 Jan 2007 , 23:24

Goce_Sportiste wrote:Nje gje qe me ben pershtypje me djemte shqiptar eshte qe nuk mundohen me gjete femra shqiptare jashte vendit per martese por shkojne tek te huajat.Dhe me e menu thelle ashtu eshte, pse duhet ti fusin vetes kokecarje e te presin per nje shqiptare derisa ti mbushet mendja asaj, kur vjen tjetra lehte e lehte. Nje gje e kundert ndodh me ne femrat (flas per vedi dhe shumicen e shoqerise time) qe nuk mundohemi me gjet meshkuj te huaj. Mbase ngaqe asnjehere nuk shkojme per nje gje flash (te njeherte) por kerkojme ngrohtesine e pafund.
Është një problem i madh kohët e fundit.Vajzat shohin shumë telenovelat ose janë të dhëna pas një mode të caktuar sjelljeje(të paktën këtu në Shqipëri)qoftë kjo edhe e gabuar.Ç'farë dua të them? Dua të them se asnjëra nuk mundohet të jetë vetvetja,por mundohen të çajnë vetëm me shtirje.Shumica e tyre sillen si aristokrate të vërteta dhe nuk bëhet fjalë të arrish tu afrohesh apo t'u thuash ndonjë fjalë pasi"nuk e shesin veten lirë".
Për mendimin tim,magjia e vërtetë lind me shikimin e parë,ai shikim vlen më shumë se çdo deklaratë dashurie e arrirë,ai moment kur sytë zëvëndësojnë punën e gojës.Ky është problemi me vajzat e sotme,sepse nuk u intereson t'a kapin këtë shikim,janë të gjitha të dhëna mbas reklamimit të vetvetes(më fal për këtë:{siç është një shprehje popullore:shumica nuk kanë brek në b...}edhe njëherë,më fal !).
Respekte!
Last edited by forri on Mon, 22 Jan 2007 , 23:03, edited 1 time in total.
Para VLLAZNIA!

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Thu, 11 Jan 2007 , 23:40

kam pershtypjen se goca sportive e ka fjalen vetem per shqiptaret qi jan jasht.
Un kam edhe nji pytje: Si eshte gjendja e shqiptareve ne kanada? A ka shum etj se nuk e kam iden hic per kanadan

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Fri, 12 Jan 2007 , 00:02

une jam i nje mendimi me forri eshte shikimi i pare. se a jan shqiptare apo te huja nuk ka rendesi ne te gjith njerze jemi. po kombinove me nje person nuk ka rendesi se cfare shtetsie eshe.
noshta jam kabim, se une nuk kam pasur expirence me femra shqiptare?
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 12 Jan 2007 , 02:05

Sa te presin per kohen e pjekurise se tyre (marteses) duke shetitur lule ne lule e duke harxhuar gjithe ate kohe bosh!

Naqe je e sigurt qe eshte kohe e harxhuar bosh? :lol: :lol: :lol: :lol:

Goce_Sportiste
Kryetifoze
Kryetifoze
Posts: 587
Joined: Sat, 06 Jan 2007 , 12:29
Location: Canada

Sa te presin per kohen e pjekurise se tyre (marteses) duke s

Post by Goce_Sportiste » Fri, 12 Jan 2007 , 21:02

Naqe! Po shpjegohem ma mire. Me siper u tha se djemte shkojne ne shqiperi per tu martuar me vajza shqiptare (te ndershme) dhe kjo eshte e vertete mesa kam nigju un. E thashe me arsyen se nese kjo gje eksiston njihet si lidhje pak a shume me shkese nese nuk jeton vete edhe njifesh ne relata te tjera. Them se ajo kohe eshte e shkuar kot sepse mund ta harxhosh me njoftimin e te dy paleve dhe eleminohen ndarjet e shumta ne martesa. Djemte shqiptare martohen, e marrin gruan neper vendet e botes ku jetojne dhe meqe nuk njihen mire ose ngaqe gruaja nuk ka pare ose jetuar jashte vendit ndryshon dhe fillojne problemet si psh ( nje zierje me te shoqin lajmerohet policia etj). Ne kemi nje gje si femra shqiptare, qe bejme cfare nigjojme nga te tjerat dhe keshtu qe lidhja bashkeshortore mbaron shume shpejt. Po e them kte se jetojme dhe degjojme historite e dynjase qe na rrethon.
Nejse, Man i red blu, po fjalen e kisha per femrat jashte shtetit. Gjithashtu Forri ka te drejte sepse cfare ta ben momenti nuk ta ben nje jete por besoj se momenti nuk eshte i njejte kurre dhe aq i zjarrte nese femra nuk ishte shqiptare.
Po shpjegoj pak per femrat ktu ne kanada dhe besoj se te gjitha qe jan rreth e rrotull botes. Shikojme djem se ska pak por nuk na hyjne ne sy dhe mezi presim te shkojme neper festat e zhvilluara per shqiptaret jashte vendit. Psh.. festa e nderrimit te viteve.... kishte mbi 400 veta, te gjithe me familje dhe kishte gjithashtu femra ose djem vetem qe kishin ardhur me shoqeri. Per veten time isha shume e nervozuar gjate gjithe nates se nuk ishte nje organizim i mire, por ama sa ra ora 12 e nates me nje te kthyer koke me shderroj ftyra dhe mu gezua zemra jo per gje po ishte nje moment i nje shikimi. Jam akoma e mpire dhe besojs qe me duhet shume kohe te me largohet. Kjo eshte shikimi i pare dhe momenti qe se kisha kerkuar as pritur kurre te me ndodhte. Ky fenomen ama zdo me ndodhte kurre me asnje mashkull tjeter nese nuk do e dija qe ishte shqiptar. Me kete tregim te vogel besoj se ju pergjigja shume rreshtave me ciper. Dhe dicka tjeter qe desha te shtoj, ne kete forum un hyna se jam tifoze e vllaznise, kam gjak shkodrane por ama ai shikim qe po me len pa gjume vinte nga syte e nje shkodrani... kshuqe shpresoja ta gjeja ktu mes jush se nuk jeton ne kete shtet. E shef cte ben shikimi i pare hahahahahah.
Nejse kte e zgjerova duke thene qe kjo ishte mendimi im qe femrat jashte shtetit mezi presin per tu njohtur me djem shqiptar, nje arsye eshte se skemi kohe me u marr me njohje te teperta ose te shpejta, ose te merremi me telenovela ngaqe punojme e shkojme neper shkolla te ndryshme. Kurse nga ana tjeter femrat qe kan ngel ne shqiperi kan kohe te pa mbushme edhe se jan neper kafe e clube gjate gjithe dites (meqe dhe i gatuajne akoma mamate), ato mezi presin te shkojne djemte shqiptare (te hiqen si te ndershme duke mos i ditur asgje) e te martohen duke i marr me vete e duke i bere letrat e shtetit ku do shkojne. Ktu ka histori e histori te dashur dhe kudo qe shkon neper vizita nigjohen vetem fjalite "ti bejme filanit gocen e tezes time, te vij ktu e shkreta te vazhdoje shkollen e ti marri letrat". Please... mos me thoni per femrat qe kan ngel ne shqiperi se ato akoma te pyesin cfare makine ke e sa leke merr ne vit. Te gjithe komshite qe kan ardhur ne shqiperi mbasi i pys si ja kalove, a gjete ndonje goce per tu martu, me thone se aty femrat turren vetem mas makinave e mbas lekeve.
Nuse? Ne shqiperi? Se besoj se eshte e vetmja perfundim. Dhe dicka per humor.... kur kam qene ne shqiperi po binte nje buri makine dhe meqe sjam mesu me kthy koken ndonjehere, nje shoqe me ra ne sup. Hey tha ktheje koken se do me te fol ai me audi. I thashe "e njeh gje?"-- "Si mi se njoh." tha " eshte ai me targe AHYD 403". Keshtu qe ne shqiperi djemte njihen me targa makinash e jo me emra. :lol: :lol: :lol: :lol: Kalofshi mire
I Love To Live And I Live To Love!
E shkruajta fjalen "TE DUA" ne rere,
e fshine dallget, e shkruajta ne qiell,
e fshine rete, e shkruajta ne zemer,
do mbetet perjete.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Fri, 12 Jan 2007 , 23:12

Femrat shqiptare ne austri me duken pra shume mendjemadhe, ndoshta edhe jan te ndrojtura dhe un si kuptoj, por prandaj edhe nuk merrem shum me to.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 13 Jan 2007 , 13:32

Ahaaaaaaaaaaaaa.Prandaj paske hyre ne kete forum ti!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Naqe me duket se nuk e kuptove batuten time tek shkrimi siper po ska problem.
Ke shum te drejte ne ato qe the,e imja ishte thjeshte shaka ne shkrimin e siperm.
Ishalla e gjen sa me shpejt ate "shikimin"! :wink:

Goce_Sportiste
Kryetifoze
Kryetifoze
Posts: 587
Joined: Sat, 06 Jan 2007 , 12:29
Location: Canada

Post by Goce_Sportiste » Mon, 22 Jan 2007 , 10:41

Forri shkruajti "Për mendimin tim,magjia e vërtetë lind me shikimin e parë,ai shikim vlen më shumë se çdo deklaratë dashurie e arrirë,ai moment kur sytë zëvëndësojnë punën e gojës.Ky është problemi me vajzat e sotme,sepse nuk u intereson t'a kapin këtë shikim,janë të gjitha të dhëna mbas reklamimit të vetvetes."
Naqe un vazhdova dhe u hapa pak ne fjalet e thena nga Forri po ama e shpjegova veten duke thene ;
Kjo eshte shikimi i pare dhe momenti qe se kisha kerkuar as pritur kurre te me ndodhte.
Ky fenomen ama zdo me ndodhte kurre me asnje mashkull tjeter nese nuk do e dija qe ishte shqiptar. Keshtu qe kuptohet qe kurre zdo ndodhte kjo gje nese nuk do flisnim te njejten gjuhe. :) :) :) :)
Nejse :lol: :lol: :lol: :lol: sa kam qesh me pergjigjen tende
Ahaaaaaaaaaaaaa.Prandaj paske hyre ne kete forum ti!!!!
Po ta kthej duke te thene qe nuk ka qene kjo e gjithe arsyja pse u futa ktu. Besoj se e kam shpjeguar ne nje teme tjeter qe un jam nga nje familje sportistesh dhe me pelqen shume sporti vecanerisht futbolli. Gjithashtu e kam origjinen shkodrane sado qe kam lindur ne tirane e jam rrit aty. Kisha deshire te nigjoj dialekt shkodran dhe te marr vesh me gjeresisht nga sporti i vendit. Kisha hyre ne kete faqe shume kohe me pare per lajmet e rrezultatet por nuk isha antaresuar kurre ne kete forum edhe pse kam lexuar te gjitha temat. Meqe me ra ky hall i madh :lol: :lol: :lol: thashe nje rruge e dy pune.
Ishalla e gjen sa me shpejt ate "shikimin"!
Harroje ti e ta harroj un se u pa ai muhabet me shkuan enderrat kot se sgjehet ma. HEKURI RRIHET SA ESHTE I NXEHTE, UN SE GJETA DOT HEKURIN ME E FUT NE PRIZE :lol: :lol: :lol:
Shnet e gjithe te mirat naqe se mke kenaq sot
I Love To Live And I Live To Love!
E shkruajta fjalen "TE DUA" ne rere,
e fshine dallget, e shkruajta ne qiell,
e fshine rete, e shkruajta ne zemer,
do mbetet perjete.

Goce_Sportiste
Kryetifoze
Kryetifoze
Posts: 587
Joined: Sat, 06 Jan 2007 , 12:29
Location: Canada

Man i red blue

Post by Goce_Sportiste » Mon, 22 Jan 2007 , 10:48

Femrat shqiptare ne austri me duken pra shume mendjemadhe, ndoshta edhe jan te ndrojtura dhe un si kuptoj, por prandaj edhe nuk merrem shum me to
Aman mar djale ca te ndrojtuna femrat shqiptare. Kudo me qene ne nuk jena aq te ndrojtuna sa hiqena. Kena pak qejf me lujt lojna si puna "mos ja jep kujt pa e lodh" dhe gjithashtu "e veshtire me u kap". Kto jan vetem ngacmime duke e treguar veten pak nalt. Po shif ktu, ti vlla ngjitu ndonjeres para e mrapa tre kater here dhe ptu te ma besh nese nuk e kap kollaj fare. Ene shife mendjemadhesine e tyre. :lol: :lol: :lol:
Mnigjo mu provoje ene flasim bashke hahahahahahahahah
Mkeni kenaq per tmadhin zot. Ma keni hek krejt merzin me rreshtat e ma ciperme.
Shnet e pare ishalla
I Love To Live And I Live To Love!
E shkruajta fjalen "TE DUA" ne rere,
e fshine dallget, e shkruajta ne qiell,
e fshine rete, e shkruajta ne zemer,
do mbetet perjete.

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Post by kristiani » Mon, 22 Jan 2007 , 11:24

un si ju a thash ma nelt kam ik 11 vjeç edhe kam 7 vjet ne france edhe kam pas lidhje veq me te huaja por kam njoft edhe shkodrane ( shum te mira ) por a din si a puna se kur nuk jena shum shkodran ktu ne kyt qytetin tem vajzat shkodrane jan tana kushrina ose motrat e shokve me te ngusht te mi kshu qe nuk te shkon mendja me u lidh me ta, un kisha pas qef shum pas nji dashnore shkodrane mbase edhe me u martu me nji shkodrane por nuk kam qef me u lidh me shkusi por me e njoft vet edhe mbasanej me u lidh, kshu qe nqose ka ndokund naj shkodrane un i mirpres , kjo edhe nje tem shum interesante goce sportiste, pershendetje te gjithve, kristiani
FORZA VLLAZNIA

Post Reply