Xhevahir Sukaj

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

Post Reply
vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 02 Aug 2008 , 12:30

Ishalla po firmosin te tre por te pakten kunder Napolit po i kena se pa ata ne ven qe me hanger 3 gola tesh po hajme 8! :cry: :cry: :cry: :cry:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Mon, 04 Aug 2008 , 10:36

vllaznia1919 wrote:Ishalla po firmosin te tre por te pakten kunder Napolit po i kena se pa ata ne ven qe me hanger 3 gola tesh po hajme 8! :cry: :cry: :cry: :cry:
Ku shkon me tan kyt pesimizem mor djal???
Apo t'ka marr malli me na qeras me naj birr e qebab? :lol: :lol: :lol:
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Wed, 06 Aug 2008 , 13:16

Kur te dush ju qerasi por pesimizmi me vjen tuj pa ekipin qe kena na.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Post by jeti » Fri, 12 Sep 2008 , 05:58

Në minutën e 64-t ka
ardhur edhe momenti
më kulmor për skuadrat
në fushë. Sulmuesi shkodran
Xhevahir Sukaj reagoi
keq ndaj një futbollisti
kundërshtar, duke u
ndëshkuar edhe me karton
të kuq. Kështu, ai
mbylli aventurën e tij me
Kombëtaren U-21 me një
shembull jo të mirë, pasi
ishte ndeshja e fundit.
Shqipëria me dhjetë
lojtarë për më shumë se
25 minuta.
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sun, 16 Nov 2008 , 16:03

barazoj sot skuadra e skuajt ne fushe te saj
me duket se si kan punet mire jane nga fundi i tabeles
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Mon, 17 Nov 2008 , 01:55

Tesh nollet ne vend te parafundit me 9 pike.....

Teli ka lujt tane lojen, Lika asht zevendsu ne minuten e 83, kurse Sukaj ka hi si zevendsus ne minuten e 74.
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Mon, 17 Nov 2008 , 04:04

kampionati ne turqi asht shum i forte .

nuk di qa me than por te gjithe vskuadrat kan lojtare shume te mire ,te vilet luajne me kombetaret e shteteve.

qa kam ndigju turqia mban vendin e peste ne europe per blemjen e brazilianeve.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 17 Nov 2008 , 15:00

Ishalla po i merr nej ekip tjeter.Por per Sukajn ka me ken e veshtire se asht tuj lujt pak.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sun, 23 Nov 2008 , 16:03

prap hupi sot tepja
i perjashtuar

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sun, 23 Nov 2008 , 17:35

kam fol pak me liken ai me tha se deri tani ka lujte ne cdo ndeshje, ishalla dhe sukajt i jepet ma shum mundesi
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Thu, 04 Dec 2008 , 01:09

Futboll

“Kundër Gallatasarajit ishte një tjetër Baku me gjyqtarët”
3 Dhjetor Teli: më dhanë një të kuq idiot, e pabesueshme“Deja vu”. Nga Azerbajxhani në Turqi, nuk ka shumë ndryshim. Arbitrim “për të qarë hallin” në Baku, gjykim për të vënë duart në kokë në “xhamine” 25.000 vendeshe, Ali Sami Yen, të Stambollit. Skuadra e “shqiptarëve” Haxhetepe ishte kundërshtare për t’u ndeshur këtë fundjavë që kaloi me Gallatasaraj, njërën prej skuadrave pretendente të Super Ligës. Për skuadrën e Haxhetepe, i vetmi nga 3 shqiptarët që u aktivizua si titullar ishte, Admir Teli. Kur rezultati ishte mbërthyer në shifrat 1?1, mbrojtësi shkodran në minutën e 56?të ndëshkohet me karton të verdhë, për kapje të topit me dorë. Një gabim katastrofik i gjyqtarit, pasi nuk ishte Teli që e kapi topin me dorë.

“Unë thashë se me gjykimin në Azerbajxhan mori fund arbitrimi “karagjoz” i gjyqtarëve, por e paskam pasur gabim, sepse ndeshja ndaj Gallatasaraj ishte një replikë e asaj që ndodhi në Azerbajxhan, kur Shqipëria luajti si kundërshtare e skuadrës vendase. Gjykim absurd, me stopime të pafundme dhe plotësisht favoritizëm të njëanshëm”, u shpreh futbollisti Admir Teli në një bisedë ekskluzive për Albaniasoçer.com, duke analizuar atë çfarë ndodhi ndaj tij dhe gjithë skuadrës në Stamboll.

“Të gjithë e kundërshtuan gjyqtarin për kartonin që më nxori, i cili përpara atij akti na kishte dhënë një karton të kuq në disfavor, tek kishte nxjerrë mbrojtësin e skuadrës sonë Tozo jashtë loje dy minuta, pasi ne kishim shënuar golin e avantazhit. Por ishte e kot, pasi ai nuk pranonte të ndryshonte vendimin e gabuar. Menjëherë pas saj vjen rasti tjetër i kontestuar, akordimi i penalltisë, e cila habiti edhe vet futbollistët e Gallatasaraj, të cilët po tërhiqeshin në mbrojtje (mund të shikosh pamjet filmike të ndeshjes), kur shikojnë gjyqtarin që akordon një 11?metërsh. Skandal. Ajo i vuri kapak gjithçkaje. Azerbajxhan numër “2” po luhej në Stamboll”, theksoi Teli, i cili deri në ato momente po bënte një paraqitje shumë dinjitoze, jo vetëm ai, por e gjithë skuadra.

“Ne po luanim shume mirë edhe duke pasur parasysh që po luanim me një lojtar më pak, po dominonim lojën ndaj Gallatasaraj që po luante vetëm me emër. Këtë nuk e them unë, por të gjitha stacionet Radio e televizion dhe raportet e paraqitura nga të gjitha mediat. Kur ka një gjykim të atillë kundra ekipit tënd, nuk është e lehtë që të përqendrohesh kur ke gjithçka në disfavor. Luan jashtë fushe, karshi një ekipi me emër të madh që përkrahet nga një tifozeri e zjarrtë, padyshim që ana psikologjike dobësohet”, vazhdon mbrojtësi 27?vjeçar i skuadrës Haxhetepe komentin e tij rreth gjykimit të njëanshëm të kryesorit Süleyman Abay. Më pas vendasit shënuan edhe golin e tretë me anë të Barros, që rekordoi tripletë në këtë takim. Pesë minuta më vonë mbrojtësi shqiptar kryen një ndërhyrje të parregullt ndaj sulmuesit Lincoln dhe gjyqtari i tregon kartonin e dytë të verdhë, duke e përjashtuar nga loja me karton të kuq.

“Rasti i goditjes së lirë, ishte i drejtë dhe kartoni i verdhë ishte i mundshëm, por po mos kisha kartonin e parë, atëherë unë do të isha në lojë. Falë atij gabimi ka shumë mundësi që ndeshja të përsëritet, pasi ishte një veprim teknik i padrejtë i gjyqtarit kryesor”, vazhdoi Admiri, skuadra e të cilit aktualisht ndodhet në vendin e fundit dhe javën që vjen do të luajë në fushën e vet ndaj Gençlerbirligi, një nga ekipet rivale në konkurrencën direkte për të qëndruar në Super Lig. “Të dielën do të luajmë ndaj Gençlerbirligi, që ndodhet një vend sipër nesh, me dy pikë më shumë. Është një takim të cilin duhet ta fitojmë patjetër, por unë për arsye të kartonit të kuq ka shumë mundësi që të mos luaj, vetëm nëse merret një vendim tjetër nga Komisioni i Disiplinës për të ri luajtur takimin ndaj Gallatasaraj.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Thu, 04 Dec 2008 , 01:11

ketu tregon qe kartoni i verdh nuk ka ken per telin.e ka kap dikush tjeter topin me dore i i ka nxjerr karton telit

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 04 Jan 2009 , 23:51

Ekskluzive / Xhevahir Sukaj, gati largimi nga Hacettepe
Madhesia e germave: Albaniasoccer News 04 January, 2009 04:08:00
Sulmuesi shkodran ne Ankara per te prishur kontraten

Nga Kel NARACIPas nje gjysem sezoni me skuadren Hacettepe ne Super Lig te Turqise, sulmuesi Xhevahir Sukaj, ka vendosur qe te prishe kontraten me ekipin. Pas perfundimit te pushimeve ne vendlidje ai ka udhetuar drejt Ankarase per te shkeputur kontraten.“Kam ardhur ketu ne Ankara per te mbyllur qdo gje me kete ekip.Kam folur me drejtuesit e ekipit dhe ato me kane thene qe do te ma japin kartoni por per kete duhet qe te paguhet nje shume e cila do te fiksohet nga vete ata”, u shpreh Ekskluzivisht per Albaniasoccer.com, Xhevahir Sukaj.

Per sa i perket ofertave te ardhura ne drejtimin e tij Sukaj thote qe ata nuk kane munguar, biles disa prej tyre kane qene marramendese ne aspektin ekonomik.

“Me kane ardhur dy oferta tmerresisht terheqese nga ana ekonomike, nga Arabija Saudite dhe Korea e Jugut por une dua te luaj ne Europe ku luhet futbolli me i mire ne bote. Edhe pse ofertat nga keto 2 vende ishin me te vertet shume te mira besoj se do ti refuzoj ato”.

Nga fjalet e shkodranit kuptohet qe edhe nga ekipet europiane nuk kane munguar ofertat por ai preferon te mos bej te ditur emra.”Nuk eshte momenti i duhur qe te them emra ekipesh per vet faktin qe bisedimet sapo kane filluar por mund te them qe kam kerkesa nga Rumanija dhe nga nje ekip turk i super liges. Per momentin vetem kaq mund te them. Ofertat e tjera preferoj mos ti permendi per momentin”, shpjegon Sukaj.

Per sulmuesin e talentuar shqiptar, qendron edhe mundesia e rikthimit ne kampionatin shqiptar, por preferencat jane me skuadra Evropiane. ”Normalisht qe edhe kampionati shqiptar eshte nje opsion i mundeshem per vazhdimin e karrieres time. Edhe nga Super Liga shqipetare me kane ardhur dy oferta por une per momentin po shqyrtoj mundesine e nje angazhimi me ndonje ekip jashte Shqiperise. Por dua te them qe nuk mund te eliminoj asnje mundesi. Kryesorja eshte qe kam kohe te shqyrtoj mundesine me te mire dhe te mos ngutem ne zgjedhjen time”.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Thu, 08 Jan 2009 , 15:52

e permendi sukaj ifije dinamon te intervista e tij
ishalla spo ban sulaj nej marri
i perjashtuar

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Thu, 08 Jan 2009 , 15:58

GOLDIAN wrote:e permendi sukaj ifije dinamon te intervista e tij
ishalla spo ban sulaj nej marri
njat isha ti lexu itesh por ishalla nuk asht e vertet,ishalla asht edhe kja nje rren e mire gazetash.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Thu, 08 Jan 2009 , 16:06

Miri wrote:
GOLDIAN wrote:e permendi sukaj ifije dinamon te intervista e tij
ishalla spo ban sulaj nej marri
njat isha ti lexu itesh por ishalla nuk asht e vertet,ishalla asht edhe kja nje rren e mire gazetash.
ishalla naqe
po prap aj sulaj a tu ba ekip te mire shume
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Thu, 08 Jan 2009 , 16:18

Sma merr mendja fort se mund te vine ne Shqipni, por nuk i dihet se mund te bahet sic u ba me Salihin..... :(
Vllaznit Ultras

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Thu, 08 Jan 2009 , 16:24

po ky gazetari nuk e paska pyt pak man hollsi :lol: :lol:

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Thu, 08 Jan 2009 , 16:37

Goldi po ta nisi me pm pergjigjien.

ingleo
Tifoz
Tifoz
Posts: 80
Joined: Wed, 17 Sep 2008 , 16:03
Location: rome italy

Post by ingleo » Thu, 08 Jan 2009 , 18:02

sipas meje asnje ofert prej jashte shqiperise nuk ka.per gjashte muaj me ket skuadren turke ka lujt 6 minuta po a jo prej ka don me i ardhe ofertat.nuk qet kush fall per me pa cfare lojtarit asht sukaj.
nqs ndokush e njeh personalisht thoni te kthehet e te luajn te pakten edhe 6 muaj ne shqiperi se nuk po i shkon karriera ne kombetare dam sepse asht ala i ri.neve kishte me na ba pun boll se une nuk kam shum besim tek keta pseudo talentat e huaj.kam shprese se shtyj shtyj kjo pune tash po mbyllet mire per ne.
bashkimi ben fuqine!!!!

Post Reply