Xhevahir Sukaj

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

Post Reply
Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Xhevahir Sukaj

Post by Edmond-Cela » Sat, 23 Dec 2006 , 16:29

Fantastiku Sukaj ka ber nje euro gol me distance sipas radios.

Perfundoj Vllaznia 2-1 Kastrioti

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sat, 23 Dec 2006 , 16:36

uroj qe vitin tjeter ta shoh ne ndonje klub europian
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 23 Dec 2006 , 19:18

Me njate ndeshje qe e pashe un........... :!: :?:

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sun, 24 Dec 2006 , 01:25

Pershendetje ,

Uroj Sukaj per golin qe ka ba dhe per formen e shkelqyme qe asht tu tregu, shpresoj qe te vazhdojne kshu.


P.S. Temen e kam zhvendos pasi nuk ka lidhje me kategorine Rezultate Direkt. Do ju isha lut, qe per nje mbarvajtje sa ma te mire te forumit, te hapen tema ne kategorite perkatese.
Miqesisht Jetmiri.
Vllaznit Ultras

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 24 Dec 2006 , 16:11

Sa preçiz je maj naqe.Hahahahahaha!

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Wed, 27 Dec 2006 , 20:49

vllaznia1919 wrote:Sa preçiz je maj naqe.Hahahahahaha!

Hhahaha naqe,

Duhet me ken ifije se masandej na ankohet Zamoja, e sdin me gjet temat :lol: :lol: :lol:
Vllaznit Ultras

Image

redbluboys
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 262
Joined: Wed, 06 Apr 2005 , 21:49

Post by redbluboys » Wed, 27 Dec 2006 , 21:01

Admin wrote:
vllaznia1919 wrote:Sa preçiz je maj naqe.Hahahahahaha!

Hhahaha naqe,

Duhet me ken ifije se masandej na ankohet Zamoja, e sdin me gjet temat :lol: :lol: :lol:
Hmmm :roll:
filloj ky me duket :lol: :lol: :lol:

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Mon, 29 Jan 2007 , 16:24

Sukaj ftese ne grombulimin me kombetare per miqesoren me maqedonin
Sukaj, Hyka e Rrustemi dhe
pikërisht këta lojtarë do t‘i bashkëngjiten
Kombëtares A. Madje,
për Sukajn mund të them se ka
qenë ai që më ka bindur më
shumë", është shprehur Bariç për
kosovaren "Express". "Në miqësoren
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Mon, 29 Jan 2007 , 16:30

i lumte sukajt
e vec suksese te kene ne vazhdim
i duhet te punojne e te derdhin djerse ne stervitje se i ka shan´set mu ba nje futbollist i madh
mik te kete stervitjen
dhe armik te kete mendjemadhsine
i perjashtuar

Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Post by Shkodrani81 » Mon, 29 Jan 2007 , 20:13

Bravo Sukaj!
Po me bahet qejfi shume.
GOLDIAN wrote: mik te kete stervitjen
dhe armik te kete mendjemadhsine
Tamam po thu, dhe mik te ket edhe Vllaznine, se po na ik si puna e Salihit, sa te marrin pak ma shume fame. :lol:
Duhet me ba ç'mosin me e rujt kyt lojtar, e mos me e lan me ik, por me ja mbush xhepin kta tonet, para se t'ja mbushin tjert.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Mon, 29 Jan 2007 , 20:35

Per me ik mos e diskuto ti at pun se sma merr mendja se rrin vitin tjeter ne shkoder Sukaj, po ishalla dikund jasht shtetit e jo te tirana.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Mon, 29 Jan 2007 , 23:18

Urime Sukaj per thirjen ne komtare.
Ishalla ndjek mendimet qe ka shkru Goldiani se te dhanat per nje lojtar te mire i ka.
Ne shqipni e shifsha vetem me Vllaznine, e sa per jashte te shkoje ku 'i duket ma mire dhe ishalla i ece vetem mbare.

Urime edhe njihere.
Vllaznit Ultras

Image

Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Post by Shkodrani81 » Tue, 30 Jan 2007 , 07:03

Une them, e shifsha me Vllaznine gjithmone, as jashte ja. :lol:

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Wed, 31 Jan 2007 , 01:19

Sukaj: Po perjetoj momente te mrekullueshme
Tuesday, 30 January 2007
-Sukaj: Po perjetoj momente te mrekullueshme
Brenda pak muajsh eshte shnderruar ne nje nga lojtaret e momentit per kampionatin shqiptar. Nje evidentim i shpejte si titullar e golashenues me Vllaznine, nje ftese dhe protagonist ne lojerat e ekipit kombetar Shpresa e se fundi protagonist edhe ne grumbullimin e Kombetares B ne Turqi, çka mund t’i hape rrugen atij edhe per nje ftese ne miqesoren e pas pak diteve kunder Maqedonise. Behet fjale per Xhevahir Sukajn, shkodranin qe vetem 3 muaj me pare mbushi 19 vjeç. Pas kthimit te tij nga grumbullimi me kombetaren, ai duket mjaft entuziast por premton se do vazhdoje te djersije ne stervitje per ta bere edhe me mire punen e tij tashme me Vllaznine. Ja si shprehet ai per “Sporti Shqiptar”:

-Xhevahir, brenda pak kohesh jeni shnderruar ne nje lojtar te rendesishem. Si po i perjetoni keto momente?
-Te them te drejten dhe vete ne fillim te sezonit nuk e kisha menduar se gjerat do shkonin kaq mire. Por fale aktivizimit te rregullt me Vllaznine erdhi edhe ajo me ekipin Shpresa, njekohesisht u ftova nga trajneri Bariç edhe me Kombetaren B sefundi ne Turqi.
-Pikerisht per kete te fundit, mendoni se erdhi ngaqe luajtet mire ne miqesoren qe shpresa jone fitoi 2-0 ndaj turqve ku shenuat edhe ju?
-Ndoshta eshte kjo arsyeja kryesore por mendimi im eshte se mund te kem qene ne liste qe me perpara. Per kete arsye pas ndeshjes me ekipin Shpresa une nuk u ktheva ne Shqiperi por per tre dite u stervita me Tiranen ne Turqi derisa erdhi ekipi kombetar.
-Nderkohe eshte bere i ditur fakti se gjate ketyre diteve keni qene ne qender te vemendjes se disa menaxhereve te huaj. Sa i vertete eshte ky lajm?
-Ai eshte plotesisht i vertete madje mund te them se kane qene disa skuadra qe kane kerkuar te bisedojne me mua madje jo vetem skuadra te huaja por edhe te kampionatit shqiptar por une i kam kthyer mbrapsht.
-Pse?
-Sepse pikesepari jam ende ne moshe te re dhe dua ta mbyll te pakten kete sezon ne Shqiperi. se dyti nese vendos te largohem, kjo i perket vetem sezonit tjeter dhe atehere duke marre pelqimin e presidentit te Vllaznise Valter Fushaj me te cilin kam te nenshkruar nje kontrate deri ne fund te sezonit 2007-08.
-Jeni kthyer ne Shkoder tashme dhe menjehere ne stervitje me Vllaznine. Nderkohe ka ardhur Gudjabi, po ashtu Cani eshte duke u paraqitur shume mire. Mendoni se pozicioni juaj si titullar eshte lekundur tashme?
-E rendesishme eshte qe te gjithe te bejme me te miren per Vllaznine. Sa me shume lojtare cilesore te jene ne skuader aq me mire eshte. Se kush do luaje pastaj e di trajneri nderkohe qe secili prej nesh do perpiqet te beje me te miren per te qene titullar. Une per vete do te vazhdoj te punoj shume madje me shume se deri tani.
-Se fundi mediat e bejne fakt te kryer grumbullimin tuaj nga ana e trajnerit Bariç per miqesoren me Maqedonine. Nese ndodh keshtu, cili do ishte reagimi juaj?
-Per momentin nuk e di nese do ftohem apo jo megjithese kam degjuar per nje gje te tille. Kuptohet qe do ishte nje enderr e realizuar per mua madje me shpejt se e kisha menduar sepse jam vetem 19 vjeç.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Post by Shkodrani81 » Wed, 31 Jan 2007 , 07:22

Mashallah! Se pa na e marrin ne msysh!

Edhe njehere bravo Sukaj, nuk e ke idene sa pa me bahet qejfi per te dhe per Canin po ashtu, se jam tu ni fjal t'mira per te. Por sipas ksaj interviste, po kam frike se vitin tjeter Sukaj se kena me Vllaznine, tash pa ja gerset jashte nakund. Sic thane tjeret, te pakten mas t'na shkojne me Tiranen, se duhet me shku me i vra manej, se na i korren talentat shkodran. :lol:

Sukaj gol me Flamurtarin inshallah!

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Wed, 31 Jan 2007 , 11:35

suksese sukajt ishalla i hec mare. nese hec ne kyt form sukajn e ke ne skuadra europiane. por mos u merzitni se ne shkoder ka sukaj te ri sa te duash por ishalla kyt tranjerin qe kena te rrije per nje kohe te gjat ne shkoder se kam mendimin se ai do te gjerr shum sukaj te tjere.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Post by Shkodrani81 » Wed, 31 Jan 2007 , 18:42

Edhe mu ky Josja me duket serioz dhe punetor. Inshallah rrin pak gjate.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Wed, 31 Jan 2007 , 20:16

Ka le ne nat te madhe ky Valteri qi ka pas fat me marr josen se me ita marrin qi ban ky kishte luftu vllaznia me ra prej kategoriet.

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Wed, 31 Jan 2007 , 21:23

Sukaj, konfirmohet grumbullimi per Maqedonine
Ditet e lumtura per 19 vjeçarin shkodran Xhevahir Sukaj vazhdojne te jene serish prezent. Pas paraqitjes se mire ne miqesoren e Shpresave tona kunder asaj turke ku dhe ka shenuar nje gol, pas grumbullimit nga ana e trajnerit Bariç per zborin e Turqise, futbollisti i Vllaznise eshte thirrur ne kombetare edhe per ndeshjen me Maqedonine qe do luhet javen e ardhshme ne “Loro Boriçi”. Nje fakt i till megjithese ende nuk eshte publikuar zyrtarisht, merret vesh kollaj. Fakti se Sukaj nuk ka qene ne listen e ekipit Shpresa per miqesoren me Greqine, do te thote se ai do jete ne kombetaren e madhe.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Thu, 01 Feb 2007 , 21:55

E meriton edhe Sukaj me ken n'komtare pasi e ka prezantu vedin shum mir,gjithashtu m'asht duk shum gjeniale edhe thirrja e Migen Memelli-t pasi asht nji lojtar potent dhe i ka gjujtjet n'port shum t'hidhta.
Para VLLAZNIA!

Post Reply