Kampionati Spanjoll

Ketu mund te diskutoni mbi kampionatet e huaja si kamponati Italian,Gjerman,Anglez, Spanjoll, etj.
Post Reply
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Tue, 17 Aug 2010 , 16:22

Zyrtare, Real Madrid blen Mesut Oezil


http://top-channel.tv/artikull.php?id=190143

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Wed, 27 Oct 2010 , 18:28

http://www.youtube.com/watch?v=Yyl7Rs5OZ-s

Ndërsa lojtari i Salamankës, Miguel Garcia, pësoi një goditje kardiake në fushë të dielën, e tani ndodhet në rikuperim e sipër në repartin e terapisë intensive, janë shtuar dyshimet për cilësinë e kontrolleve mjekësore te sportistët.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Fri, 12 Nov 2010 , 19:05

Dy ndeshje pezullim për Mourinho

Komisioni i Garave në Federatën Spanjolle të Futbollit (RFEF) ka vendosur dënimin me dy ndeshje për Jose Mourinho-n, i cili doli me karton të kuq gjatë ndeshjes së Kupës së Mbretit, Real Madrid-Murcia.
Trajneri i Real Madridit, nuk do të jetë në pankinë për dy ndeshjet e kampionatit spanjoll që ekipi madrilen do të luajë ndaj Sporting Gijon dhe Athletic Bilbao.

Portugezi do të rikthehet për ndeshjen e 29 nëntorit, Barcelona-Real Madrid.

Mourinho mori karton të kuq në ndeshjen e Kupës, Real Madrid Murcia, pasi ofendoi rëndë gjyqtarin e atij takimi, Paradas Romero.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Kampionati Spanjoll

Post by Man in Redblue » Tue, 30 Nov 2010 , 00:32

Barcelona ka shkatrru Realin me rezultatin 5-0.

Gzohem qi Murinjo arroganti i padurushem psoi nji disfate te rand :asm: :asm:

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati Spanjoll

Post by GOLDIAN » Tue, 30 Nov 2010 , 00:42

Man in Redblue wrote:Barcelona ka shkatrru Realin me rezultatin 5-0.

Gzohem qi Murinjo arroganti i padurushem psoi nji disfate te rand :asm: :asm:
e pash ndeshjen pasi ishte 2-0
nuk e di se si kan ftyre madrilenet me dhur njat teater njashtu tu dit se jane ma te pagumt ne bote
ai c ronaldo per mu asht krye aroganti
gjesti i ramosit qe per mu la nam sonte me lojen super te dobet
por ne fund i ra pyjolit shpresoj qe te perjashtohet nga komtarja spanjolle
ozil ishte dobet kedira u mundu
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Tue, 30 Nov 2010 , 03:35

spikeri anglez qeshte ne pjese te dyte .

thoshte se reali ka 6 minuta pa cik topin .

kja ndeshje tregoi qe barcelona asht pretendenti numer 1 me fitu jo vetem kampionatin spanjoll por edhe ligen e kampioneve .

sot pash nje real qe mund te jete reaLI MA I DOBET I 10 VITEVE TE FUNDIT .

nuk me shkote mend kurr qe barcelona po e pordhonote njashtu

barcelona ka humb rastet e pafara ne pjese se dyte .

mendoj qe rezultati i drejte asht dasht me ken te pakten e te paktave 8-0

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Kampionati Spanjoll

Post by Ledi1920 » Tue, 30 Nov 2010 , 10:16

Reali ishte dobet...nje real i dehur ne fushe...

Kurse Barca ishte ne perfeksion, per mu ishte ndeshje me e rujt ne videokaste. Muronjo te mo flasi per nji kohe te gjate...
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Tue, 30 Nov 2010 , 18:14

Ledi1920 wrote: Muronjo te mo flasi per nji kohe te gjate...

edhe me dasht me fol nuk ka ca me fol ma :D

intervistat tash tapo i dalin ne anderr dhe aty ka me fol :mrgreen:

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Tue, 30 Nov 2010 , 18:26

Barça magjike “zhduk” Realin
Djemtë e Pep Guardiolës shkatërruan 5-0 “mbretërorët” e Hoze Murinjos. Mesi konfirmoi veten si lojtari më i mirë në botë. Zhgënjen Ronaldo,Mesut Ozil tërësisht në hije, ashtu siç zhgënjeu dhe shpresa e madhe e Hoze Murinjos

http://albania-sport.com/mat.php?idm=15982

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Wed, 05 Jan 2011 , 07:57

Si klube shumë të tjera, problemet financiare vazhdojn te kene shum klube . Lojtarët e klubit nuk kanë qenë të paguar në pesë muaj, kështu që gjatë një ndeshje kundër Lugo, ata vendosën të tërheqë vëmendjen për gjendjen e tyre duke u gjunjëzuar dhe duke refuzuar të luajë qe prej minutës se parë të ndeshjes.

kja gja nuk ka ndodh kurr ne futboll dhe ka ndodh pikerisht ne divizionin e dyte ne spanje
SHIFNI VIDEON SE SI KAN NDEJ LOJTARET

http://sports.yahoo.com/soccer/blog/dir ... sow-303382

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Sun, 11 Dec 2011 , 11:55

Barcelona degjenaron Realin e Mourinjos mrend ne Madrit 1-3 , duke tregu qe asht nji skuader e planetit tjeter dhe duke tregu qe vazhdon me ken klubi ma i mire ne bote duke mos pas asnji rrival


http://www.youtube.com/watch?v=yHPGC9pTE6M

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati Spanjoll

Post by GOLDIAN » Sat, 19 Jan 2013 , 22:02

Kush e din mare vllazen sa milionat jane hedh sonte
barcelona udheheq 2-0 e mandej mposhtet 3-2
smund ta besoj kurre ne jete
u dhi futbolli krejt
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Mon, 21 Jan 2013 , 07:43

GOLDIAN wrote:Kush e din mare vllazen sa milionat jane hedh sonte
barcelona udheheq 2-0 e mandej mposhtet 3-2
smund ta besoj kurre ne jete
u dhi futbolli krejt
Ka ken e shitun Gold 100 perqind dhe u pa se sa kollaj e bane golin e trete dhe ma ndihte zemra qe barcelona ka me ia lane ne momentin qe barazune kundershtart . Kisha vu 8 ndeshje dhe gjeta 7 , dhe Barcelona me dhivi skedinen , e me heku gadi 600$ doret :x

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati Spanjoll

Post by GOLDIAN » Mon, 21 Jan 2013 , 22:29

fpjalmi wrote:
GOLDIAN wrote:Kush e din mare vllazen sa milionat jane hedh sonte
barcelona udheheq 2-0 e mandej mposhtet 3-2
smund ta besoj kurre ne jete
u dhi futbolli krejt
Ka ken e shitun Gold 100 perqind dhe u pa se sa kollaj e bane golin e trete dhe ma ndihte zemra qe barcelona ka me ia lane ne momentin qe barazune kundershtart . Kisha vu 8 ndeshje dhe gjeta 7 , dhe Barcelona me dhivi skedinen , e me heku gadi 600$ doret :x
po me vjen keq pjalm per ato lek qe ti paska hup
a perdhunu futbolli krejt
nuk mundesh me pa ma nje 90 minutesh te bukur
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati Spanjoll

Post by fpjalmi » Tue, 22 Jan 2013 , 07:26

Gold kur presidenti i Fifes Blatter qe perfaqeson futbollin boteror merr lek nen dore dhe i jep atij njeri qe i jep lek ma shum nen dore si puna E Katarit ku po diskutohet qe boterori mos me u zhvillu per punen e te nxehtit , ose kur ka ardh puna qe edhe ne europiane dhe boterore lojtaret e kombetareve shesin fanelen e vendeve ku kan lind dhe perfaqesojn vendin e tyne qe i kan ba futbollista , emagjinoje mandej qa bahet neper klube ku cdo president klubit mundohet se si te shesin neper baste klubet qe investojn dhe e kan kthy futbollin ne biznes , kuptohet se futbolli ka mbaru .Gold, Ka me ardh koha shum shpejt qe futbolli mos te shihet nga askush dhe te vdesin si sport dhe maje mend sa shpejt ka me ndodh

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati Spanjoll

Post by GOLDIAN » Sat, 09 Feb 2013 , 14:19

Nuk ka si te shifet kur gjithcka a biznes kur blehen lojtar me shifra marramendese
e normale qe do ket shtblerje
reali a i zhytun ne borxhe por jo vetem shume skuadra kane deficite
dhe kur vjen merkatoja harxhojne miliarda
une se kuptoj ket pune hic
i perjashtuar

Post Reply