Shorti i Kupes

Diskutoni ndaj ecuris dhe ndeshjeve te Kupes se Republikes

Moderator: GOLDIAN

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Fri, 24 Feb 2006 , 17:32

Pershendetje !!

Naqe ma mire kshu se psh ja o Partizani o Tirana eliminohen keshtu qe nje pretendent me pak , pastaj , nuk i dihet edhe skuadrat e vogla mund te bejne surprizen ...
Pastaj Vllaznia duhet te mobilizohet dhe te mos nenvleresoje kundershtarin , pasi para 3 edicionesh nqs nuk gabohem , Vllaznia u eliminua nga Shkumbini , keshtu qe duhet te behet shume kujdes ....
Vllaznit Ultras

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 25 Feb 2006 , 14:12

Per njate e thashe,se tuj lujt me ekipe te forta mobilizohen ne maksimum se kam frige se kujtojn se me Shkumbinin do te jete e lete krejt.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Mon, 03 Apr 2006 , 14:12

Kater gjysmefinalistet e Kupes se Shqiperise do te njohin sot kundershtaret, pas hedhjes se shortit ne FSHF. Elbasani, Tirana, Dinamo e Vllaznia perbejne katershen e fundit, nga e cila do te dale fituesi i trofeut per sezonin 2005 2006. Karakteristike e gjysmefinaleve eshte se te kater skuadrat e kane fituar edhe me pare Kupen, kesisoj nuk do te kemi fituese te re. Tirana eshte finaliste e sezonit te kaluar, kur u mund nga Teuta. Mbajtesit e trofeut u eliminuan ne gjysmefinale pikerisht nga kryesuesit e kampionatit, qe, se bashku me Tiranen, jane te vetmet skuadra qe luftojne ende ne dy fronte. Per Dinamon e Vllaznine, Kupa eshte me rendesi vitale edhe persa i perket pjesemarrjes ne Evrope, gje qe tashme nuk mund ta arrijne nepermjet kampionatit. Duke marre ne konsiderate Evropen, Elbasani do te ishte i padeshiruar ne gjysmefinale prej tri skuadrave te tjera. Verdheblute jane skuadra qe kane me teper shanse per te fituar titullin (rrjedhimisht edhe pjesemarrjen ne Ligen e Kampioneve) dhe nje finale e mundshme kunder Elbasanit do te thoshte pjesemarrje pothuajse e sigurt ne Kupen UEFA per finalisten tjeter. Per te mberritur deri ne gjysmefinale, Elbasani, pervec Teutes, ka eliminuar ne dy turet e meparshem Turbinen dhe Pogradecin. Tirana ka kaluar gjate rruges se saj Ilirine, Apolonine dhe rekordmenen e Kupes, Partizanin. Vllaznia eshte ndeshur me Velecikun, Besen e Shkumbinin, ndersa viktima te Dinamos kane qene Burreli, Skenderbeu dhe Lushnja.
Vllaznit Ultras

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Mon, 03 Apr 2006 , 15:44

Sapo eshte hedhur shorti i Kupes se Republikes .

Vllaznia do te perballet me Elbasanin, ndersa Tirana do te perballet me Dinamon.
Ndeshjet do te zhvillohen me 12 e 26 Prill ndersa finalja do te zhvillohet me 10 Maj.
Vllaznit Ultras

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 03 Apr 2006 , 20:13

Hajt ishalla e kan menen te kampionati! :lol:

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Fri, 03 Oct 2008 , 16:20

Hillet shorti i kupes se shqiperis 2008-2009
Skuadra jone Vllaznia ne turnin e pare do te ndeshet me Sopotin,ndeshja e pare do te luhet ne transferte me 29-10-2008 ndersa ndeshja e kthimit ne loro borici me 12-11-2008.

GRUPI A
Albpetroli – Dinamo
Iliria – Besa
Gramozi – Shkumbini
Sopoti – Vllaznia
Pogradeci – Teuta
Dajti – Apolonia
Luftëtari – Kastrioti
Laçi – Skënderbeu

GRUPI B
Tepelena – Partizani
Tomori – Elbasani
Tërbuni – Tirana
Naftëtari – Flamurtari
Bilisht Sport – Bylisi
Turbina – Lushnja
Skrapari – Besëlidhja
Ada - Burreli

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Fri, 03 Oct 2008 , 17:13

Ne grupin tone paska skuadra te lehta ne krahasim me grupin tjeter.
A din kush gja se si asht turi i dyte??
Vllaznit Ultras

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 04 Oct 2008 , 12:53

Veq Dinamo e Shkumbini mund te na napin bezdi.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Post by Skodrinon » Mon, 06 Oct 2008 , 23:46

sopotin e eliminojme edhe me rezerva, ne mnyre qi me e lane me pushu formacionin e pare per ndeshjet e kampionatit.

kjo ndamja ne dy grupe dan me thane qi ndeshesh me ekipet e grupit der n'gjys finale, mandej finalen e lun me nji ekip te grupit tjeter a?

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Post by jeti » Tue, 28 Oct 2008 , 19:32

Skuadrat e superligës ndaj modestëve të inferioreve

Ditën e mërkurë në orën 14:00 do të rikthehen në stadiumet shqiptare ndeshjet e vlefshme për Kupën e Shqipërisë. Në këto cifte do të ketë disnivel për vetë kategoritë respektive në të cilat militojnë skuadrat konkurete. Kështu skuadra më në emër të superligës do të përballen ndaj modestëve të kategorieve inferiore, por ky fakt nuk do të thotë se nuk mund të ketë surpriza. Dinamo kampione në fuqi do të udhëtojë drejtë Patosit për të t’u përballur me Patosin. Ndërkohë që Tiranë ndaj skuadrës simpatike të Tërbunit të Pukës në transfertë. Besa ndaj Ilirisë së Fushë Krujës dhe Shkumbini ndaj Gramozit të Ersekës. Për më tepër ndiqni ciftet e meposhtme.

Albpetrol-Dinamo

Tepelena-Partizani

Tomori-Elbasani

Iliria-Besa

Terbuni-Tirana

Gramozi-Shkumbini

Naftetari-Flamurtari

Sopoti-Vllaznia

Bilisht Sport-Bylis

Pogradeci-Teuta

Turbina-Lushnja

Dajti-Apolonia

Skrapari-Beslidhja

Luftetari-Kastrioti

Ada-Burreli

Laci-Skenderbeu
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

Altin
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 271
Joined: Sat, 01 Mar 2008 , 16:38

Post by Altin » Wed, 29 Oct 2008 , 18:24

Tepelena-Partizani 1-5
Terbuni-Tirana 1-1
rezultatet e tjera nuk i di
FK PARTIZONI LEGJENDA E SHQIPERIS

Altin
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 271
Joined: Sat, 01 Mar 2008 , 16:38

Post by Altin » Wed, 29 Oct 2008 , 18:33

tomorri-elbasani 1-3
FK PARTIZONI LEGJENDA E SHQIPERIS

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Wed, 17 Dec 2008 , 16:28

VLLAZNIA- Dinamo
Tirana - Elbasani
Flamurtari-Partizani
Shkumbini - Besa

Ndeshja e pare me 29 Shkurt dhe e kthimit 11 Mars 2009

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Post by jeti » Wed, 17 Dec 2008 , 17:38

Miri wrote:VLLAZNIA- Dinamo
Tirana - Elbasani
Flamurtari-Partizani
Shkumbini - Besa

Ndeshja e pare me 29 Shkurt dhe e kthimit 11 Mars 2009

Me 29 shkurt!!!
ketu ka dy gjana, o federata eshte keq per kalendare, ose federates i ka taku kalendari me defekt, se shkurti i 2009-se eshte 28-she, e nuk asht 29-she...Image
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Wed, 17 Dec 2008 , 18:15

jeti wrote:
Miri wrote:VLLAZNIA- Dinamo
Tirana - Elbasani
Flamurtari-Partizani
Shkumbini - Besa

Ndeshja e pare me 29 Shkurt dhe e kthimit 11 Mars 2009

Me 29 shkurt!!!
ketu ka dy gjana, o federata eshte keq per kalendare, ose federates i ka taku kalendari me defekt, se shkurti i 2009-se eshte 28-she, e nuk asht 29-she...Image
e thash edhe une te chati por kush e din se si jan ngatrru te radio tirana

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Post by jeti » Wed, 17 Dec 2008 , 19:38

Miri wrote:
jeti wrote:
Miri wrote:VLLAZNIA- Dinamo
Tirana - Elbasani
Flamurtari-Partizani
Shkumbini - Besa

Ndeshja e pare me 29 Shkurt dhe e kthimit 11 Mars 2009

Me 29 shkurt!!!
ketu ka dy gjana, o federata eshte keq per kalendare, ose federates i ka taku kalendari me defekt, se shkurti i 2009-se eshte 28-she, e nuk asht 29-she...Image
e thash edhe une te chati por kush e din se si jan ngatrru te radio tirana
Federat ngatrrohet me breket e veta pa e ngacmu kush... :wink:
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Post by Skodrinon » Wed, 07 Jan 2009 , 22:39

Nqs Vllaznia kalon turin, ne gjysfinale lun me fitusen e Tirana-Elbasani?

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Wed, 07 Jan 2009 , 22:53

jeti shkruan

Me 29 shkurt!!!
ketu ka dy gjana, o federata eshte keq per kalendare, ose federates i ka taku kalendari me defekt, se shkurti i 2009-se eshte 28-she, e nuk asht 29-she...
______________________________________________________-

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ndoshta e kan fajin edhe gazetaret

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 08 Jan 2009 , 00:15

E ka shtu Duka i dite se me 28 ka me ken i xanun.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Thu, 08 Jan 2009 , 15:35

vllaznia1919 wrote:E ka shtu Duka i dite se me 28 ka me ken i xanun.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Post Reply