Kampionati Shqiptar dhe formula ekzistuese.

Diskutoni rreth ecurise , rezultateve , etj. të Kampionatit Shqiptar

Moderators: GOLDIAN, vllaznia1919

PARTIZANI
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 945
Joined: Fri, 18 May 2007 , 16:25
Location: ITALIA
Contact:

Post by PARTIZANI » Sat, 30 Jun 2007 , 09:35

vllaznia1919 wrote:Naqe Sopotin e Bylisin hiqi!
pse???keto jane bukuria e kampionatit :lol: :lol: :lol:
FORCA DEMAT E KUQImage

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 30 Jun 2007 , 12:30

forri wrote:
vllaznia1919 wrote:Naqe Sopotin e Bylisin hiqi!
Pse maj naqe?!! :?
Ne kjofte se dona me ba kampionat persmarit ikta dyja zduhen gja.Me 14 skuadra asht boll.Nuk kan nej tradite kushedi se qa.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sat, 30 Jun 2007 , 13:02

Asht e kote me u ba kampionati me shume skuadra, apo den qe gjysa e ndeshjeve me ken te paravendosuna ?!!!
Presidenti i Bylisit korruptohet me nji dreke, po kshu i Velecikut e §Ades me nji tave krapi....

Sa ma pak skuadra me marre pjese e sa ma shume skudra me ra prej kategorijet do te ishte zgjedhja ma e mire.
Vllaznit Ultras

Image

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Sun, 01 Jul 2007 , 08:25

Admin wrote:Asht e kote me u ba kampionati me shume skuadra, apo den qe gjysa e ndeshjeve me ken te paravendosuna ?!!!
Presidenti i Bylisit korruptohet me nji dreke, po kshu i Velecikut e §Ades me nji tave krapi....

Sa ma pak skuadra me marre pjese e sa ma shume skudra me ra prej kategorijet do te ishte zgjedhja ma e mire.
Nuk ma don mëndja se presidenti i bylisit të korruptohet kaq kollaj sepse me sa duket nuk e njihni mirë.President i Bylisit ka qënë dhe mund të jetë sërisht presidenti aktual i Dinamos :wink: kshtuqë sma don mëndja me na hy në punë dreka e Krapit.

Ideja ime qëndron në faktin se sa më shumë skuadra të ketë superliga aq më i fortë do jetë kampionati,do jetë më fortë gara sportive,dhe duke pas mundësi me lujt në superligë,skuadrat do jenë më të forta seç janë tani(Shkumbini kur hyri në fillim në superligë shihej me të njëjtin sy siç shikoni ju këto dy skuadra tani por gradualisht e fitoi emrin si skuadër e mirë dhe e qëndrueshme).

Përsa i përket dy skuadrave që përmëndët,nga ana e infrastrukturës qëndrojnë më lart se Beslidhja apo Shkumbini,besoj që i keni pa stadiumet e ktyre dy skuadrave :roll: :twisted: .
Para VLLAZNIA!

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sun, 01 Jul 2007 , 11:58

Forri une smorra rastin konkret se nuk i njof as ekipet e as infrastrukturen e tyne, thjesht aj ishte si shemmbull.
Rrritja e numrit te skuadrave sma merr mendja se rrit kompetitivitetin, pasi nji skuader qe asht ne mesin e tabeles dhe kur nuk do te rrezikoje ramjen prej kategorijet ka me fillu me ba pazare, e me nxjerr lekt e sezonit!!!
Kurse kur ke pak skuadra, mendohet se kane me kene te tana afer njena tjetres me pike dhe skan me lan ndeshje ne menyre teper t'hapun sespse rezikojne ramjen prej kategorijet!!
Vllaznit Ultras

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 01 Jul 2007 , 12:59

Un fola thjeshte per traditen e ekipeve edhe forcen reale qe kan.Manej kampionati shqiptarme shum skuadra nuk me duket gja e bashme.
Mendimi jem asht me 14 skuadra maksimumi edhe me tri skuadra qe bijne ne te paren.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Sun, 01 Jul 2007 , 13:16

Admin wrote:Forri une smorra rastin konkret se nuk i njof as ekipet e as infrastrukturen e tyne, thjesht aj ishte si shemmbull.
Rrritja e numrit te skuadrave sma merr mendja se rrit kompetitivitetin, pasi nji skuader qe asht ne mesin e tabeles dhe kur nuk do te rrezikoje ramjen prej kategorijet ka me fillu me ba pazare, e me nxjerr lekt e sezonit!!!
Kurse kur ke pak skuadra, mendohet se kane me kene te tana afer njena tjetres me pike dhe skan me lan ndeshje ne menyre teper t'hapun sespse rezikojne ramjen prej kategorijet!!
Më fal po,atëhere i bika me lujt me 6 skuadra bo me hec me kyt llogjikë
Njëna fiton titullin dy të tjerat UEFA,tjetra ne intertoto dhe dy te fundit bien nga kategoria.
Nuk mendohet kështu,sepse në rast se rrezikojnë me dal 4 skuadra prej kategorie d.m.th.se janë 8 skuadra në luftë për mbijetesë,gjithashtu të tjerat luftojnë për lart,pastaj shumica e kampionateve kanë këtë formulë.

Nejse edhe unë nuk du me debatu edhe aq shumë në këtë pikë pasi edhe unë jam i ndërgjegjshëm që,vetëm po u privatizuan klubet si dhe të krijohet liga e vërtetë profesioniste,atëhere mund të shtohej numri i skuadrave në të plus që nuk do kishte pislliqe aq të theksuara sa tani pasi çdo skuadë do luante me reputacionin e saj.
Pra përfundimisht,mendoj se aktualisht egziston mundësia e zhvillimit të kampionatit me 14 skuadra dhe me dy faza.
Para VLLAZNIA!

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Sun, 01 Jul 2007 , 15:02

Un jam per nji kampionat me 12- 14 skuadra, me e pa holle- holle kyt pune, kushtet per superiore i permbushin vec 6-7 skuadra, po tesh kaq jan kushtet tona,

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sun, 01 Jul 2007 , 15:02

Forri une nuk thashe qe me lujt me 6 skuadra, thashe qe njaq sa asht aktualisht ku faza e 3 te zhvillohen ne 2 minifaza, ku 6 te parat luajne mes tyne me sistem vajtje ardhje dhe 6 te dytat luajne per te mos ra prej kategorijet. Kshu besoj se do te limitoheshin ne maksimum ekipet qe do te banin pazare dhe do te kishte lufte ma te forte sportive.
Por kjo menyre penalizon ne nje fare menyre ekipet e vogla, si edhe penalizon ato ekipe qe mund te bajne perfocimet e tyne ne Janar.
Vllaznit Ultras

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 01 Jul 2007 , 15:19

Ta bajne si te dojne veq te fitojne Vllaznia. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

PARTIZANI
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 945
Joined: Fri, 18 May 2007 , 16:25
Location: ITALIA
Contact:

Post by PARTIZANI » Mon, 02 Jul 2007 , 10:05

mir eshte keshtu sic eshte dhe jam me idene e adminit
FORCA DEMAT E KUQImage

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 02 Jul 2007 , 13:30

Pse kjo e funit e jemja nuk po te pelqen??????? :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Mon, 02 Jul 2007 , 14:34

vllaznia1919 wrote:Pse kjo e funit e jemja nuk po te pelqen??????? :lol: :lol: :lol: :lol:
me pelqen mu :lol: :lol: :lol:
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 02 Jul 2007 , 20:30

Ok ne rregull pra.Boll qe i pelqen dikuj! :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

PARTIZANI
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 945
Joined: Fri, 18 May 2007 , 16:25
Location: ITALIA
Contact:

Post by PARTIZANI » Wed, 04 Jul 2007 , 09:59

vllaznia1919 wrote:Pse kjo e funit e jemja nuk po te pelqen??????? :lol: :lol: :lol: :lol:
une kam kete propozim:PARTIZANI i pari (se na takon pas 14 vjetesh) vvlaznia e dyte,tirana ne kategori te dyte :lol:
FORCA DEMAT E KUQImage

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Wed, 04 Jul 2007 , 10:56

Aja pjesa e funit me pelqej tmerrsisht per at pjesen tjeter duhet me diskutu se sma mushi fort menen. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

sportist_shkodran
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 580
Joined: Wed, 09 Aug 2006 , 04:49
Location: usa

Post by sportist_shkodran » Wed, 04 Jul 2007 , 17:42

Man in redblue e tha mir,SHipria nuk ma shum se pes ekipe te denja per superlige,por duhet me fut edhe 9 te tjera,qe ato jan veq me korr kallamaq.
Moj Vllazni,Vllaznia jone
ti gjithmone do jesh kampjon
vec per hire te spektatorit
Shkodra jone djepi futbollit OLEEEEE

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Post by futbollist » Thu, 05 Jul 2007 , 17:41

Klubet duan ndryshime radikale

Vendosur: 05/07/2007 - 10:49
• Drejtuesit e klubeve të Superligës kanë kërkuar ndryshime radikale në mbledhjen e djeshme që kanë zhvilluar bashkë me drejtuesit e FSHF-së.
Ata nuk kanë dhënë pëlqimin e disa prej propozimeve të bëra nga sektori i garave dhe kanë kërkuar gjithashtu, që të ndryshojnë disa pika të rregullores aktuale. Krerët e klubeve i kanë kërkuar drejtuesve të Federatës që në sezonin 2008-2009, Kategoria Superiore të jetë me 14 skuadra, çka sjell rrjedhimisht një tjetër ndryshim të rëndësishëm, që është ai i ndryshimit të strukturës së kampionatit. Nëse Superliga do të ketë 14 skuadra, atëherë zor se kampionati do të zhvillohet në tri faza. Në lidhje me strukturën, drejtuesit e klubeve kanë rënë dakord që të vazhdohet me sistemin e tri fazave, por në fund të sezonit të zbresin dy skuadra nga Superiorja dhe e treta nga fundi të zhvillojë një ndeshje play-out me skuadrën e tretë.
(panorama)
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 05 Jul 2007 , 19:39

Asht fole edhe me limitu ne tre numrin e lojtarve te huj.Por pr mu asht ba nji gabim i madhsepse lojtart nga Kosova dhe Maqedonija konsiderohen te huj.Per mu lojtart shqiptar te ketyne trojeve asht gabim me i konsideru te huj.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Thu, 05 Jul 2007 , 19:43

vllaznia1919 wrote:Asht fole edhe me limitu ne tre numrin e lojtarve te huj.Por pr mu asht ba nji gabim i madhsepse lojtart nga Kosova dhe Maqedonija konsiderohen te huj.Per mu lojtart shqiptar te ketyne trojeve asht gabim me i konsideru te huj.
edhe un jam i te njejtit mendim, deri para 3-4 vjetsh ka ken problem kjo puna e te hujve se merrte dinamoja ka 4-5-6 kroate a argjentinas, partizani merrte lagje te tana braziliansh, po tash klubet shqipatre e kan kuptu se nuk vlejn ma lojtaret e huj, kshtu qi nuk asht nai problem kushedi se ca.

Post Reply