Vllaznia - Tirana java 21-te

Ketu ndodhet te gjithe ato tema, te cilat jane te vjetra apo ne te cilat nuk diskutohet.
Post Reply
Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Vllaznia - Tirana java 21-te

Post by Miri » Sat, 07 Feb 2015 , 10:09

Te dielen ne oren 17:00 luhet ndeshja ma e rendesishme e ketij sezonit per arsy se nuk na ka mbet gja tjeter ne kyt sezon pervec se me fitu ne derbi,pra me pak fjal legjenda si vllaznia enderron vetem 1 fitore ne sezon kjo asht per typ por tyrpin ta hajme me buk se ka edhe ma keq me lujt me aden & velicikun sezonin tjeter.
Jam i mendimit qe kjo ndeshje edhe aja ne Vlore jan $ gjithesesi tyrpi na ka mbulu dhe nuk na ban ma pershtypje.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Vllaznia - Tirana java 21-te

Post by GOLDIAN » Sat, 07 Feb 2015 , 15:40

po fitoj Tirana ka me than gici qe ja la shkodra tiranes
po mu nda barazim do akuzojne Tirana se lujtem fort
per mu si sportdashes Tirana na rrah deri ne nadje se ka nje ekip qe del kampion
e kam than dhe para da mujsh ka ekip ka dhe menaxhim
miri ka shume te drejte ne vetem po e hajme turpin me buk e kaq u msume sna ban pershtyphje
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Vllaznia - Tirana java 21-te

Post by Skodrinon » Sat, 07 Feb 2015 , 16:52

Ca flitet, kush pagun ma shume Tirana apo te tjetet?
Ta dim t'pakten mos te lodhena kot me e pa

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Vllaznia - Tirana java 21-te

Post by vvvllaznia » Sat, 07 Feb 2015 , 18:13

nqs dini parakohet rrezultatin na e thoni se kena familje :lol: :lol: :lol:

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Vllaznia - Tirana java 21-te

Post by Miri » Sat, 07 Feb 2015 , 21:27

GOLDIAN wrote:po fitoj Tirana ka me than gici qe ja la shkodra tiranes
po mu nda barazim do akuzojne Tirana se lujtem fort
per mu si sportdashes Tirana na rrah deri ne nadje se ka nje ekip qe del kampion
e kam than dhe para da mujsh ka ekip ka dhe menaxhim
miri ka shume te drejte ne vetem po e hajme turpin me buk e kaq u msume sna ban pershtyphje
Goldi edhe Vllaznia ka skuader te mire vlla por jane shefat qe nuk po e lajne me lujte sa te jete shkopi ne doren e maliqit ban ligjin vete tham qe do vij dita qe ka me i ra edhe shkopi nga dora.

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Vllaznia - Tirana java 21-te

Post by Miri » Sat, 07 Feb 2015 , 21:29

Skodrinon wrote:Ca flitet, kush pagun ma shume Tirana apo te tjetet?
Ta dim t'pakten mos te lodhena kot me e pa
Ala nuk asht venos por gjithesesi te jesh i sigurte se Vllaznia asht ***** ma e mire ne shkoder njaj qe pagun ma shume knaqet edhe ma shume.

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Vllaznia - Tirana java 21-te

Post by Miri » Sat, 07 Feb 2015 , 21:32

vvvllaznia wrote:nqs dini parakohet rrezultatin na e thoni se kena familje :lol: :lol: :lol:
Edhe sikur me ta than rrezultatin 2 Ti as une e as nej tjeter ktu ne forum nuk i ban dora me lujt kunder vllaznise per asgja nbote.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Vllaznia - Tirana java 21-te

Post by Admin » Sun, 08 Feb 2015 , 15:35

Tjeta juj,

ishalla sot ka me u lujt ne fushe e jo ne "tavolina" !!!
Kishte me kene turpi ma i madh nqs Vllaznia sot nuk mobilizohet e mu lujt fort, jo per Kuksin, Partizanin apo Skenderbeun por per vedi e per tifozat e saj e per ate qe ka ndodh ne shtator apo ne sezonin e kalum.
Vllaznit Ultras

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Vllaznia - Tirana java 21-te

Post by Admin » Sun, 08 Feb 2015 , 17:59

Si gjithmone Miri na bjen ndeshjen live :)

http://www.fkvllaznia.net/main/tv/2-live.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Filloj, ishalla impenjimi maksimal prej lojtarve e vjen nji rezultat pozitiv.
Vllaznit Ultras

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Vllaznia - Tirana java 21-te

Post by Admin » Sun, 08 Feb 2015 , 18:53

Maroj pjesa e pare me rezultatin 0-0.
Ne pergjithsi Vllaznia ka lujt ma mire se Tirana, ishalla gjendja fizike nuk nigjohet ne pjese te dyte.
Pak i pafat e pak faj i Soses qe Vllaznia nuk asht ne avantazh.
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Vllaznia - Tirana java 21-te

Post by GOLDIAN » Sun, 08 Feb 2015 , 22:19

sic ka than geri lineker i madh
loja ka 90 minuta e ne fund fitojne gjermanet
une po tham duke ju kerku falje
shkodra ka shume pupla e ne fund fitojne miqte
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Vllaznia - Tirana java 21-te

Post by fpjalmi » Tue, 10 Feb 2015 , 04:35

Siq dihet , ky kampionat ka mbaru per Vllaznine dhe me pagu lojtaret duhet me u shit da ndeshje sepse bashkia nuk ka lek me pagu te gjithe , duke dit se qendrimi ne superlige asht I sigurt edhe me lujt me rrezerva :)

Siq po shihet vetem 5 skuadrat e para po luftojn me arrit dicka , 1 me dal ne kupat e europes dhe 3 me pretendu per titull ose ma e keqja kupat e europes , ku per mendimin tem jan Tirana Kukesi dhe Skenderbeu, ku padyshim Kukesi e meriton te shpallet kampione duke pa qe asht shum ma lart se Tirana dhe skenderbeu te cilat po mundohen me e fitu kampionatin me miq .

Te vjen keq duke pa Vllaznine te humbte me tiranen ne minutat shtese ashtu , ku padyshim ka lujt shum ma mire se Tirana , por futbolli keshtu e ka , prandaj thohet se topi asht I rrumbullaket ose e shkrume te perfundonte ashtu .

Shpresa e fundit me hy ne kupat e europes asht vetem nepermjet kupes se shqipnise ku nuk I dihet se qa do ndodhin , por si gjithmone kena shanse , qe do te thote mrekullia vazhdon :P

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Vllaznia - Tirana java 21-te

Post by Admin » Sun, 15 Feb 2015 , 14:13

fpjalmi wrote:Siq dihet , ky kampionat ka mbaru per Vllaznine dhe me pagu lojtaret duhet me u shit da ndeshje sepse bashkia nuk ka lek me pagu te gjithe , duke dit se qendrimi ne superlige asht I sigurt edhe me lujt me rrezerva :)
Ky kampionat mund te kene maru per Vllaznine, por sjam hiç dakort qe Vllaznia me u flliq ne kete menyre !!
Sjam dakort qe emri i madh i vllaznise me u perdor prej te tanve si "pece" e per perfitime personale.
Vllaznit Ultras

Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Vllaznia - Tirana java 21-te

Post by vvvllaznia » Sun, 15 Feb 2015 , 18:07

Admin wrote:
fpjalmi wrote:Siq dihet , ky kampionat ka mbaru per Vllaznine dhe me pagu lojtaret duhet me u shit da ndeshje sepse bashkia nuk ka lek me pagu te gjithe , duke dit se qendrimi ne superlige asht I sigurt edhe me lujt me rrezerva :)
Ky kampionat mund te kene maru per Vllaznine, por sjam hiç dakort qe Vllaznia me u flliq ne kete menyre !!
Sjam dakort qe emri i madh i vllaznise me u perdor prej te tanve si "pece" e per perfitime personale.
emri i madj i Vllaznis hahahahahaha me ke ba me qesh

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Vllaznia - Tirana java 21-te

Post by vvvllaznia » Sun, 15 Feb 2015 , 18:07

'madh' e kisha fjalen

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Vllaznia - Tirana java 21-te

Post by Admin » Mon, 16 Feb 2015 , 00:19

Vvvllaznia , me fal emri i madh qe ka pas Vllaznia pra :) :lol:
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Vllaznia - Tirana java 21-te

Post by GOLDIAN » Mon, 16 Feb 2015 , 10:38

Pash zoten vllazen kur bahet me lujt ai gilmani i famshem
a i demtum APO si ka letrat hala
i perjashtuar

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Vllaznia - Tirana java 21-te

Post by Miri » Mon, 16 Feb 2015 , 16:59

GOLDIAN wrote:Pash zoten vllazen kur bahet me lujt ai gilmani i famshem
a i demtum APO si ka letrat hala
Goldi vetem gilmani shkret asht ka lun futboll si duket kti nuk i japin pjes te trukimeve e nuk ka marr gja vesht ala ca asht ka bahet,ne ndeshjen me Tiranen vetem gilmani edhe bardulla ishin perfekt ne fush e shyqyr zotit ne stol ishte grima dhe i nxorri jashte se spo lenin tiranen me kap top ne mesfush,nuk po tham qe ka ble tirana ndeshjen por noshta 1x2.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Vllaznia - Tirana java 21-te

Post by fpjalmi » Mon, 16 Feb 2015 , 17:46

Admin wrote:
fpjalmi wrote:Siq dihet , ky kampionat ka mbaru per Vllaznine dhe me pagu lojtaret duhet me u shit da ndeshje sepse bashkia nuk ka lek me pagu te gjithe , duke dit se qendrimi ne superlige asht I sigurt edhe me lujt me rrezerva :)
Ky kampionat mund te kene maru per Vllaznine, por sjam hiç dakort qe Vllaznia me u flliq ne kete menyre !!
Sjam dakort qe emri i madh i vllaznise me u perdor prej te tanve si "pece" e per perfitime personale.
Ke shum te drejte Admin , ashtu mendoj edhe une , por per fat te keq ka ndodh njashtu vitet e fundit . Nuk mund ti harroj kurr fjalet e Rudi Vates qe qovi kryt dhe tha te verteten, ate te vertete qe drejtusave I djegu dhe e shkarkune vetem pse tha te verteten dhe nuk I doli askush zot fjales se tij qe ishte si nje bomb per drejtuesit .

Post Reply