Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by fpjalmi » Thu, 16 Oct 2014 , 07:02

ultraskuqeblu1 wrote:
Ishalla vendimi i Uefa-s del ne favorin tone, sepse nuk i dihet ,masi NA nuk kena pranu me vazhdu lojen...
Ultras . Si mund te lushin lojtaret , ku lojtari qe asht demtu ma pak , ka hanger 3 grushta , ku ne dhomat e zhveshjes jena rrah edhe nga siguriti serb :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Ultras ,me na denu uefa do ishte njisoj sikur serbi me te thy kamt , dhe pamundesia me hy ne fushe me kam te thyme te denohet nga uefa sepse asht dash me lujt me kam te thyme , nuk asht e drejte apo ja .

Si mund te na denoje uefa kur ne stadium nuk ka pas asnji kam shqiptari dhe plehnat e ballkanit nuk kan lan asnji tifoz shqipetare ne stadium, komplet kunder rregullores se uefas ku 5 perqind jan per miqt .

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by fpjalmi » Thu, 16 Oct 2014 , 08:28

Ne gjitha mediat , fitorja e shqipnise ne tavoline , asht e sigurte . Vendimi I vetem qe mund te merret bahet fjale per nje denim te rand qe do ti jap fifa serbise qe simbas rregullores quhet perseritese dhe sidomos ajo videoja qe lojtaret tane gjuhen te gjithe me gure dhe me shtjelma nga fytyrat e maskuara te tifozeve serb po ban gjiron e botes dhe ketu flitet per perjashtimin e serbise nga eleminatoret e frances per 6 dite ku ky mund te jete denimi ma I rand qe mund ti jepet plehnave

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by fpjalmi » Thu, 16 Oct 2014 , 08:36

Plehnat.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by fpjalmi » Thu, 16 Oct 2014 , 08:48

Albania.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Ledi1920 » Thu, 16 Oct 2014 , 09:49

@ goldi. mthane qe ne vjen jane zon serbet me shqiptaret. Eshte e vertete?

Pervec emocioneve dhe merites se kombetraes per dinjitetin qe treguan. Ju lumte
Shqiptaret nuk duhet te bashkohen vetem kur lujn me serbet dhe greket i here ne kater vjet etj etj, por cdo dite dhe ne cdo fushe te jetes.
Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by vvvllaznia » Thu, 16 Oct 2014 , 18:27

Lojtart serb jan tregu zotni, duhet me thane te verteten. edhe ai qe merr flamurin shifet qe nuk e perdhos. polict çka. tan kete frym pozitive siç tha ledi ta perdorim per merrit vedin si komb. 8 lojtar prej nesh jan rrit jash Shqipniet, me hyken, telin e shehun titullar hashim gol per 5 minuta.

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Skodrinon » Thu, 16 Oct 2014 , 21:22

Me pas ken n'vend t'Shqipnis nji komtare e madhe, e nji shtetit t'randsishem, 3 piket nuk ishin diskutu.
Per ca kane me na akuzu ne? Asnji here nuk asht denu ma shume se me gjobe nji ekip per parulla e flamuj te tifozave te tyne, as kur kane kene raciste a ofensive. Se po shkoi puna ktu, asht dashte me e mbyll ndeshjen kur u dogj flamuri i natos, kur ndigjoheshin kore raciste kunder shqiptarve, kroatve e simas mediave ktu edhe kunder italianve.
Asgja nuk justofikon futjen e tifozave ne fushe e dhunimin e lojtarve. E ma e randa asht qi dhune kane ushtru edhe disa steward
Nuk duhet me harru qi ka pase hedhje sendesh ne fushe para dronit, sa arbitri u detyru me nderpre ndeshjen se Agolli nuk mujte me gjujt korrnen.

Lojtaret serb jane sjell mire, asht e vertete. Pervec nja dy vetave, si ai qi u cu prej pankines e i ra Xhakes prej mrapa, po nuk ishte ndoi gja e rande. Nuk e di a prej zotnillekut apo prej frikes ngaqi asht denu disa here kombtarja e tyne.
Duhet me e pranu qi ate qi bani Mitrovic do t'a kishim ba edhe na me flamurin e tyne. Normal mandej qi reagimi i Xhakes me shoke asht i drejte se mbrojne flamurin e tyne.

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Skodrinon » Thu, 16 Oct 2014 , 21:37

Goldi
Te nji tv ktu ndigjova qi nji gazete serbe kishte shkru qi ka mundsi se e kan ba tifozat e cervena zvrzdes ket flamur. Per me ul tifozat e partizanit, kunder federates me te cilen paskan mosmarrveshje edhe te shtym prej disa politikanve ekstremista te djathte qi nuk dun futjen e serbise ne ue.
Dreqi e din si asht e verteta

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by vvvllaznia » Thu, 16 Oct 2014 , 22:58

https://www.youtube.com/watch?v=SzD9Vpm2uM8#t=238" onclick="window.open(this.href);return false;

Prishtina mrekulli

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by vvvllaznia » Thu, 16 Oct 2014 , 23:10

https://www.youtube.com/watch?v=S9cAEIQbT2w#t=72" onclick="window.open(this.href);return false;

SHKODRA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Skodrinon » Fri, 17 Oct 2014 , 13:08

FSHF-ja do 3 pikët, ja 12 pikat e mbrojtjes në UEFA

Federata Shqiptare e Futbollit ka barrën e faktimit të pafajësisë së kuqezinjve në stadiumin e Beogradit, pavarësisht se nga UEFA janë ngritur dy akuza kundër tyre: braktisje e ndeshjes dhe shpërndarjen e mesazheve politike përmes flamurit që u ngrit me dron mbi fushën e blertë (në fakt, kjo e fundit nuk është vërtetuar ende nga autoritetet e sigurisë serbe, se kush është autori). Ditën e pretme, qeveria e futbollit shqiptar ka vijuar punën për kopsitjen e dosjes me të cilën do të mbrohet në Komisionin Disiplinor të UEFA-s, por edhe ka reaguar ndaj qëndrimit më të fundit të homologes serbe. “Na vjen keq për deklaratën e djeshme të homologëve tanë të Federatës Serbe. Formulimi dhe mesazhi që ai përcillte i përngjante thirrjeve fyese që shoqëruan gjatë gjithë kohës qëndrimin e kombëtares sonë në stadiumin “Partizani” të Beogradit. Ky tashmë është një mentalitet i vjetëruar, që nuk ka lidhje me futbollin dhe bukurine e lojës,” – thuhet në reagimin e FSHF-së.
Kjo e fundit, po ashtu, ka bërë publike 12 pikat mbi të cilën do të ndërtojë mbrojtjen në UEFA, duke synuar të vendoset drejtësia në vend, ose më saktë të marrë 3 pikët në tavolinë.
1. Janë hedhur gurë në drejtim të autobusit që po transportonte kombëtaren shqiptare në stadium.
2. Në stadium, përpara se skuadra të dilte në nxemje, një copë betoni ka goditur zyrtarë të lartë të federatës shqiptare. Prova zotërohet nga delegati i UEFA-s.
3. Në çdo moment, kur lojtarët shqiptarë dilnin nga fusha, shoqëroheshin me një rritim agresiv nga shkallët e stadiumit.
4. Pas nxemjes, lojtarët u goditën me një breshëri monedhash, çakmakësh dhe sendesh të tjera, ndërkohë që largoheshin nga fusha.
5. Gjatë gjithë nxemjes, lojtarët shqiptarë u shoqëruan nga kori i 30.000 të pranishmëve, të cilët brohorisnin “vritini shqiptarët”, ose “vdekje për shqiptarët”.
6. Tifozë të shumtë qëndronin mbi kangjella të pashqetësuar nga forcat e policisë.
7. Përpara se të ekzekutoheshin himnet kombëtare. banda muzikore luajti një marsh nacionalist. i cili nuk ishte pjesë e programit. duke i dhënë udhë një shpërthimi nacionalist në stadium.
8. Himni shqiptar vërshëllehet në masë, duke u bërë i padëgjueshëm për të pranishmit në tribuna dhe ata që e ndiqnin nga ekrani.
9. Në fushë janë hedhur gurë, sende të forta, çakmakë dhe fishekzjarrë, të cilat kanë ndikuar për keq në atmosferën e lojës dhe janë evidentuar nga pamjet filmike. Tre lojtarët që dolën në nxjemje, pas fillimit të ndeshjes u goditën me sende të forta aq, sa zyrtarët e ndeshjes u detyruan që të ndërronin pozicionin e zhvillimit të saj.
10. Huliganë hynë në fushën e lojës duke goditur me karrige, grushta e shkelma futbollistët e kombëtares shqiptare, ndërsa më pas lojtarët u goditën edhe nga forca të sigurisë në stadium.
11. Gjatë rrugës që të çon nën tunelin e dhomave të zhveshjes, futbollistët shqiptarë, janë goditur vazhdimisht nga tifozë, forca të sigurisë në stadium dhe policë.
12. Gjithashtu, para se futbollistët shqiptarë të lejoheshin të dilnin nga stadiumi, me urdhër të Prokurorit te Beogradit (sipas deklaratës së policisë), i gjithë stafi dhe lojtarët e ekipit kombëtar u kontrolluan fizikisht një për një, së bashku me sendet personale.


Burimi: http://www.panorama-sport.com/kombetarj ... z3GOoXTjNe" onclick="window.open(this.href);return false;

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by vvvllaznia » Fri, 17 Oct 2014 , 20:07

Te pergaditena shpirtnisht sepse ndoshta mund ta psojm ne. thuhet bile 6 muj denim per Canen qe a dasht me hanger tavolin kres e mos me u mbrojt. Absurde

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Admin » Fri, 17 Oct 2014 , 20:22

Tjeta juj,

Kam lexu disa here komente e artikuj te ndryshem ne internet per akuzat qe ka ba UEFA karshi nesh e pisave serb...
Kam pershtypjen se ndeshja ka me u perserit pa tifoza ose ne fushe asnjanese (gjithmone pa tifoza).
E vetmja gja qe mund te na shpetojne jane pamjet filmike ku shihet se si asht gjujt me karrige Bala, apo edhe dhuna nga disa roje te stadiumit.
Shqipnia ka me marr nje gjobe per flamurin apo per mos pranimin me hi ne fushe per me vazhdu lojen.

Sa i takon Serbise, besoj se ka me u denu stadiumi e tana ndeshjet kane me u zhvillu pa spektator si edhe ka me marr nji gjobe te majme.

Sma merr mendja se ka me pas denime per lojtaret .

Sdq te shofim se ca ka me ndodh javen e ardhshme, shpresoj qe FSHF-ja jone te bajne nje raport ashtu siç duhet e te dergojne materiale ne UEFA.

Per fat te keq Ne jena nji komtare e vogel, e lobi serb ne UEFA asht bajagi i forte per me marre 3 pike !! :(
Vllaznit Ultras

Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by vvvllaznia » Fri, 17 Oct 2014 , 21:21

Admin wrote:Tjeta juj,

Kam lexu disa here komente e artikuj te ndryshem ne internet per akuzat qe ka ba UEFA karshi nesh e pisave serb...
Kam pershtypjen se ndeshja ka me u perserit pa tifoza ose ne fushe asnjanese (gjithmone pa tifoza).
E vetmja gja qe mund te na shpetojne jane pamjet filmike ku shihet se si asht gjujt me karrige Bala, apo edhe dhuna nga disa roje te stadiumit.
Shqipnia ka me marr nje gjobe per flamurin apo per mos pranimin me hi ne fushe per me vazhdu lojen.

Sa i takon Serbise, besoj se ka me u denu stadiumi e tana ndeshjet kane me u zhvillu pa spektator si edhe ka me marr nji gjobe te majme.

Sma merr mendja se ka me pas denime per lojtaret .

Sdq te shofim se ca ka me ndodh javen e ardhshme, shpresoj qe FSHF-ja jone te bajne nje raport ashtu siç duhet e te dergojne materiale ne UEFA.

Per fat te keq Ne jena nji komtare e vogel, e lobi serb ne UEFA asht bajagi i forte per me marre 3 pike !! :(
ne stadium zyrtarisht nuk ka pas shqiptar perveq gazetart e nje delegacion i vogel. Ne nuk mund te marrim pergjegjsin se qa ndodh jasht e sidomos kerkush nuk din kush e ka ba at gja. Zyrtarisht Uefa duhet me denu pisat edhe per flamurin tone :twisted: :roll:

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Edmond-Cela » Fri, 17 Oct 2014 , 22:40

Se kuptoj. Pse europa nuk na don te miren. Gjith at ngjarje e pershkruajn me fjalen politika shqiptarve. Platini na thot terrorista. Jena vend I Vogel qe skemi fuqi dhe na kan inadit te gjith. Nese joristat e uefes jan te pa varur dhe te lire ne vendimin. si mas rregullave Asht shum e qart se ne jemi viktim
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Admin » Fri, 17 Oct 2014 , 23:14

Ehhhh, situata me duket shume delikate sidomos tu mas dit se ca ka shkru ne verbal gjyqtari si edhe vezhguesi.

Te shpresojme qe te na japin ndeshjen ne tavoline por e shof pak te veshtire.


Nderkohe simas mediave serbe Droni qe ka pas flamurin e Shqipnise Etnike asht Phantom 2:
http://www.dji.com/product/phantom-2/feature" onclick="window.open(this.href);return false;

Pashe karakteristikat e tij si edhe harten ku asht stadiumi.
Simas disa supozimeve tek mediave serbe Droni asht nis dhe komandu nga kisha qe asht krej afer stadiumit. (rreth 200 m)

Nuk e di tamam se nga cila ane e stadiumit ka ardh Droni por kam pershtypjen se Droni asht niis dhe komandu nga stadiumi i Cerna Zvernas i cili asht vetem rreth 700 m (ne vije ajrore) nga ku luhej ndeshja.
Telekomanda e Dronit ka nje rreze veprimit prej 1000 metrave....
Tu kene qe Droni ka drita, ska pas nevoje me pas telekamer si edhe asht mundsia qe me impostu largesine maksimale qe droni mund te levizin.
Kshu qe nuk asht hiç e veshtire me e komandu.


Lexova edhe disa fragmente prej deklarates per shtyp qe ka dhane Federata serbe dhe simas tyne arbitri i ka kerku federates tone qe te luhej ndeshja pa tifoza direkt, apo edhe ne nesermen (siç asht rregullorja). Po ju bi ne anglisht pjesen e deklarates:
Wanting only football game to be the winner, we proposed the following options foreseen by the relevant regulations to the delegate, referees and Albanian FF:

- For the match to be continued according to the decision of the referee and delegate - Albanian FF refused that

- For the match to be continued after emptying the stands - Albanian FF refused that

- For the match to be postponed and played on Wednesday, 15th October 2014 - Albanian FF refused that

For every of the proposed options FA of Serbia had full support of all relevant authorities - match referees, match delegate and other match officials.

Proposals had also been refused by the highest officials of the Albanian FF and also by their team captain Cana who was present on behalf of their national team.

Further to all the above, referee Atkinson told our captain Branislav Ivanović to take the team to the pitch and therefore show decisiveness of Serbia to play, which was done accordingly.

After few consultations with his teammates, Albanian team captain Cana officially confirmed that Albania did not want to continue with the match, out of reason that some of the players were mentally unfit at that moment.

Referee Atkinson informed the present people that there were four remaining minutes of the game in the first half and up till then already defined two minutes of additional time.
http://www.fss.rs/index.php?id=21&aid=6227" onclick="window.open(this.href);return false;

Nqs kto pretendime te serbve jane te verteta, dhe konfirmohen ne verbale nga arbitri dhe vezhguesi e kane punen shume keq dhe mund te humbim ndeshjen ne tavoline.....
Vllaznit Ultras

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Skodrinon » Fri, 17 Oct 2014 , 23:17

Pash opinion
Ishalla kena jurista te mire se ky duka asht b*** krejt. Fodull e injorant. Nuk njef as rregulloren.
Pervec se jena vend pa fe randsiet kena edhe idiota ne federate qi dreqi e din cfar raportit kan me cu ne organet gjykuse, pamvarsisht se nuk duhen zheni ne ket rast ku imazhet flasin vete.

Serbt nuk kane ku me u kap kerkund. Nqs flasim per provokime, thirrjet "vritni shqiptaret", flamuri "kosova asht serbi", djegia e flamurit tone edhe e atij te natos, jane ma te randa e jane ba perpara fluturimit te dronit.
Po kto nuk kane randsi sa dhuna ndaj futbollistave, prej tifozave e stewardve. Dhune qi fillon qysh ne nxemje. Nuk e kuptoj si mund te denohena ne.

Si kane me i justifiku kto foto?
Shifne ca ka ne dore shoku i Bogdanovit
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Skodrinon » Fri, 17 Oct 2014 , 23:28

Kjo nuk ka mundsi admin
Me sa di une, nqs arbitri thote ndeshja duhet me vazhdu e nji ekip refuzon, arbitri futet ne fushe edhe e myll lojen tu i ra tre here bylbylit. Arbitri nuk e bani ket gja. Vetem serbt u futen ne fushe, e simas disave (shqiptare) per me i mbush mendjen lojtarve tone, biles tu i than qi arbitri e delegati i UEFAs ka vendos me vazhdu loja, gja qi kta te fundit nuk e kishin komuniku.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Admin » Fri, 17 Oct 2014 , 23:56

Skodrinon e lexova edhe kete versionin qe thu ti qe serbt kane rrejt me komunikimet po kush e merr vesht.

Faktikisht ke te drejt qe duhet me i ra bylbylit, sdq une ja kam friken boll se ca asht shkrujt ne reportin e vezhguesit.
Siç thu ti ka me kene shume e randsishme edhe pretendimet qe ka me paraqit federata jone. (psh tu pa deklaratat e publikume ne website te dy federatave, deklarat tona me duken pak te varfera...).

Ishalla ne UEFA kane me dite me paraqit siç duhet pretendimet per me marr fitoren ne tavoline!!

Nga ana tjeter duhet me shtu deklaratat ne mediat e te ndryshme te huaja rreth keqtrajtimit qe i asht ba lojtareve.
Vllaznit Ultras

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Edmond-Cela » Sat, 18 Oct 2014 , 16:14

une nuk merr vesht fort nga regullat. por edhe sikur te ishin gjith te verteta ato qe tha admini te pales serbe. shqipteria ka pas te drejt te refuzoj gjithcka. dhe sikur delegatet e uefes te insistoshin me fillimin e lojes. ne rradh te pare delegatet e uefes nuk jan doctor apo specialist shendeti.. lojtaret shqiptar u rrahen fizikisht dhe gjendja e tyre shendetsore nuk mund te dihej nga delegatet se si mund te jet qe ndeshja te fillosht ate nate te nersmen apo mas nje jave.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Post Reply