Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by fpjalmi » Tue, 14 Oct 2014 , 22:40

Xhaka hero kombetare . Fjalet e heroit xhaka po bajn buj ne gjithe boten . Nuk e lash shkian ta terhekte flamurin shqiptare . Sa fjale te mrekullueshme

http://www.youtube.com/watch?v=7T6GJSe37-M" onclick="window.open(this.href);return false;

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by fpjalmi » Tue, 14 Oct 2014 , 22:43

Kurse Lila e ka shty kur terheku flamurin serbi.

bahet fjale se lojtaret tane jan godit nga tifozat serbe , rraca ma e keqe ne bote

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by vvvllaznia » Tue, 14 Oct 2014 , 22:43

faqja e fcb 'tifozet gjerman' ka disa fotografi shume t bukur te ndeshjes :shock: :shock: :shock:

https://www.facebook.com/TifozetGjerman ... =1&theater" onclick="window.open(this.href);return false; ( tifozi pis ne fillim )

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater" onclick="window.open(this.href);return false; ( pisi ne fund )

https://www.facebook.com/TifozetGjerman ... =1&theater" onclick="window.open(this.href);return false; ( balaj zemra e vogel ) 8)

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by vvvllaznia » Tue, 14 Oct 2014 , 22:46

https://www.youtube.com/watch?v=15WItV0dRWY" onclick="window.open(this.href);return false;

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by fpjalmi » Tue, 14 Oct 2014 , 22:51

Bala duke mbrojt flamurin e Isa Boletinit ne zemren e serbise.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by vvvllaznia » Tue, 14 Oct 2014 , 22:54

http://www.shqiptarja.com/home/1/--39-s ... 45858.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ketu keni boll foto. Xhaka kunder tanve, Balaj i mrekullushem, Cana te lumt dora

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by fpjalmi » Tue, 14 Oct 2014 , 23:13

Per dicka jam I sigurte . Mbas 3 ndeshjesh jena ne vendin e pare me 7 pike qe do te thote nje fillim I nje endrre I shum dekatave qe ka arrit deri ne kete pike ku kena kombetaren ma te mire te te gjitha kohrave , ate kombetare qe nga ndeshja ne ndeshje , enddren shum vjecare po e kthen ne nji rrealitet .

Mos te harrojm , jena ne grupin e ferrit , me nji serbi dhe danimarke qe kan rrah hollanden dhe gjermanine ne 4 vitet e fundit , me 1 portogali qe asht edhe ma e forte , dhe per qudi ne kete moment jena ne krye te grupit te ferrit , ku nga 3 skuadrat e ferrit qe perballume dolem ma te miret , me 2 fitore ne transferat e portogalise dhe serbise dhe fatkeqesisht vetem nji pike me danimarken ku 1 gabim ne mbrojtje na hoqi piket e plota

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by fpjalmi » Wed, 15 Oct 2014 , 01:14

A asht ky futboll.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by fpjalmi » Wed, 15 Oct 2014 , 01:20

Me keto pamje nuk duhet me u diskutu 3 pikeshi ne tavoline . Me keto pamje Serbia duhet se sban te denohet nja 8 vjet mos me marr pjese kerkund . Cdo serbit qe vjen tek ne duhet ti qihet nana dhe motra ato bij K u r v a s h

Jam kurioz , a do vijn lojtaret e kombetares Sebe ne Shqiperi , ato qe goditen Heronjt tane , sidomos portiere serb .

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by fpjalmi » Wed, 15 Oct 2014 , 01:22

Bravo Cana.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by fpjalmi » Wed, 15 Oct 2014 , 01:30

Kjo foto do jete fotoja ma e bukur e gjithe histories se kombetares sone . Kur cana ia shkaterron Ftyren ne grushta plehit serb mbasi gjun me karrige Belen , ne krahun e canes asht shiriti qe thote NO TO RACISM . Ka fillu me dal ne gjithe Gazetat e botes ku dhe gjesti qe cana ban I thote racistit , No to racism

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Skodrinon » Wed, 15 Oct 2014 , 15:39

Mishi kokerr
Krenar per ta si me pas fitu kupen e botes. Qendrun si burrat mes tan asaj kafsherie.
Cana e Xhaka sidomos, gjiganta. Edhe Lila, per t'cilin nuk kam pase kurre simpati me ka pelqy shume.
Horat ishin preokupu njaq shume per mos me lane asnji simbol shqiptar me u fut ne stadium sa "harrun" Ivan Bogdanov, bolen me tatuazh te skenderbegut qi dogji flamurin shqiptar ne Genova. 1 vit e gjys burg ne Itali per rremujat e asaj ndeshje, i sinjalizum ne tana stadiumet e botes, lejohet me u fute ne stadium ne nji ndeshje si kjo e mandej edhe ne fushe. Per ndeshjen me italine serbt kan ken te denum me kusht. Ishalla nuk i ka maru. Gjithsesi nqs nuk na japin 3 pike ne tavoline ka me ken skandaloze.

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Skodrinon » Wed, 15 Oct 2014 , 15:57

Shkoder
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Ledi1920 » Wed, 15 Oct 2014 , 17:16

Eshte nji nga ato neshje, ku shqiptaret jane bashku me shume se kurre dhe ku emocionet te tradhetojne. Bravo cunave ne fushe. Skam pa kaq shum entuziasem rrugeve qe ne fitoren me greket pasi u shpallen ata kampion europe. Eshte nji nga ata netet qe nuk harrohen kurre dhe me kenaqesi me te modhe dhe kur plakesh ja kujton kalamojve dhe nipave.
Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by vvvllaznia » Wed, 15 Oct 2014 , 18:25

Me te vertet çfar mrekulliet, ja tregu burra te tan e kur kan hi pisat ne fushe asnje nuk asht largu. Duhet me thane qe edhe vet lojtaret pisa jan sjell mire duke i mbrojt lojtaret ton. Teorikisht nuk ka pas tifoza shqiptar ne stadium keshtu qe per UEFEN nqs nuk gjehet autori flamurin e kan ba vet horat :D :D :D

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Admin » Wed, 15 Oct 2014 , 18:34

Primis: Hallall atyne djemve qe e kane mendu nji dicka te tille, droni i Shqipnise te madhe pushton Beogradin !!
2) Hallall tane lojtatarve te kombtares per ate qe tregun ne fushe sa i takon anes sportive (lojes ne 40 min.) si edhe ate qe banen mbas lojes.

Sa i takon anes sportive, shovinistat serb po mundohen qe t'ja vejne fajin per ate qe ndodhi ne stadium shqiptareve e federates Shqiptare ne menyre qe ndeshja te perseritet e te mos denohen..... Te shpresojme qe UEFA ka me ba zgjedhjen e duhun edhe ndeshja jepet ne tavoline per Ne si edhe Serbia te denohet qe te lujne ndeshjet e mbetuna pa tifoze.

Si do qe te vendosi UEFA, tane shqiptart e kane fitu lojen e tyne !!!
Vllaznit Ultras

Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by vvvllaznia » Wed, 15 Oct 2014 , 18:49

http://www.gazetaexpress.com/sport/a-es ... jes-50822/" onclick="window.open(this.href);return false;
heheeehheh po me vjen keq qe paska mjekerr sepse tesh ta po thojn qe asht terrorist islamik e bla bla bla. Nuk e kuptoj kjo deshire me vu video ne internet e me te pa tan. nejse, i lumt dora

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by GOLDIAN » Wed, 15 Oct 2014 , 23:36

shyqyr zotit qe kann ardh shendosh e mire e kjo me intereson ma shume se fotot e grushtave
kam ardh von prej punet e kam pa vec da Foto ne mesnat jam dritheru po kur kam lexo qe po priten ne aeroportin e rinasit jam ndi i lehtesum
e di se keni me me sulmu po Respekt per ato Pisa qe te pakten sipas videove jane mundu me mbrojt lojtaret tone se po te ishin kundervu dhe ata sic filloi portieri serb mos u gabosha do kishim pas te lendum seriozisht
Respekt dhe policise pasi nuk ishte e lehte per te mbajt nen kontroll bogdanov me pisat e tij(sdu me ba krahasime se vret keq po ledin e kam mik e me kupton ne luften ne shkoder qe ku e ku jena me bogdanovat policia u ndodh komplet jashte loje)

edhe nje mendim temin qe do hapi polemika kam
ai Flamur si mundet me u hedh ne Stadium nga nje shqiptar ku rret e perqark ka pas kontrolle deri ne imtesi
ose goldit i djeg b... dhe mendon se asht veper e sherbimeve sekrete vendase
nuk du thjesht kundershtime kush ka njohuri le te me shpjegojne alla shqiptareshe si dhe nga u komandu dicka e tille
cdo dy oresh del dikush thot jam une
ne fillim olsi rama pastaj ata plisat tash ky me mjekerr biles dhe vali corleone me duket kishte shkru ne fb qe e kishte ba ai .nje Video ku pasi futet ne fushe ne nje Moment tejet te nxehte bogdanov si me suste terhiqet tashti meshkuj jena tan tan jena perlesh nje terhekje e tille te le disa pikpytje aq ma teper ne vend Tand

randesi ka ato vllazen shqiptare jane shendosh e mire tjerat do zbardhen me kalimin e kohes ndoshta sjam krejt gabim
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by fpjalmi » Wed, 15 Oct 2014 , 23:54

Kam lexu ketu disa postime qe thuhen, Serbet dojn me na e fut fajin edhe neve sepse kena provoku me flamurin shqiptare .

Deshta me dit ku asht e keqja qe flamuri jone asht valvit ne midis stadiumit . Keta gjana ndodhin ne shum ndeshje sepse flamuri asht zemra e cdo shteti dhe cdo kombetare , dhe cdo kombetare qe do te lunate ne serbi , po ti terheqin flamurin ashtu siq e bane serbet , cdo futbillist do e bante .

Mandej e dyta asht qe ai nuk ishte flamuri blu me yje kosovare por ishte flamuri shqiptare dhe serbet kan te drejte te ankohen nese asht flamuri kosovare , jo flamuri I skuadres qe po lunate , ku ai flamur valevitet edhe ne nato dhe asht ma nalt se flamuri I plehnave .

Mandej cfare lidhjet ka kushti qe I ka vu uefa serbise ne ndeshjen e italise, ku lojtaret tane ji asht rreziku jeta dhe nuk ka lan tifoz serb , lojtare serb ,stafi teknik serb dhe njerezit qe kan ken ne dhomat e zhveshjes , pa u godit .

Kanali cnn, ma I forti ne bote per lajme , jepte skandalin e serbise neper foto , ku thuhet se edhe pse uefa ka shty vendimin per 6 dite , shifet qarte se kush asht fajtori dhe kush duhet te denohet .

Nji kanal anglez asht lidh direct me personin qe asht ma I madhi I te drejtave te njeriut ku fjalet e tij ishin :

Quditem se si Serbia dom me mbrojt vedin , kur gjithe bota e shikoi se si asht e verteta . Nuk e kuptoj se si presidenti I futbollit te serbise thote , na provokuan me flamurin , ku ne banderote ne stadium shkruhet , shqiptari ma I mire duhet djegur

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by ultraskuqeblu1 » Thu, 16 Oct 2014 , 01:01

https://secure.avaaz.org/en/petition/UE ... e/?sjSwvib" onclick="window.open(this.href);return false;

Bogdanovi hin per cdo ndeshje te kombtares serbe ne fushe, kjo nuk asht hera e pare qe ka hi, qysh se asht kthy n serbi dhe kuptohet qe nuk i hin ferre ne kam prej lidhjeve te tija me politiken/mafien etj.

Ishalla vendimi i Uefa-s del ne favorin tone, sepse nuk i dihet ,masi NA nuk kena pranu me vazhdu lojen...
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

Post Reply