Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by fpjalmi » Sat, 25 Oct 2014 , 05:24

Vvvlaznia , un kurr nuk e pritsha . E pritsha 1 perseritje ndeshjet , ma e keqja . asht me te vertete skandaloze . Platini ka gjithe shtypin e botes kundra. Ky denim skandaloz qe ka marr Platini , ka kunder gjithe boten , eurosport , euronews , cnn dhe gjitha gazetat e botes jan komplet kundra , ku cdo gazete dhe televizor thote denim skandaloz.

E ka fajin duka sepse u kujtu shum vone per racizem ku dhe avokati qe ka marr , keka skandal sepse thash me vedi , ma I keqi me ken e fiton ket qeshtje , por ky avokat keka ma I keqi nder te keqijt sepse ska kuptim tjeter

Edi Rama nuk ka qa me I ba , dhe nuk ka pike fajit dhe dihet qe opozita aty perfiton :lol: :lol: :lol:

Mendoni sikur me ardh serbet ne shqipni dhe me ti rrah njashtu tifozat tone lojtaret serb , duke than shqiptaret kore raciste vritni serbet , dhe Uefa me na dhan neve 3 piket sepse serbet u doshin me lujt edhe pse tifozat tone i zhdepen ne dru . Llogariteni cfare padrejtesiet .

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by GOLDIAN » Sat, 25 Oct 2014 , 13:14

me kete vendim skandaloz jam i mendimit te terhiqemi nga gara
mos ti shkoj kuj mendja se do kemi mundesi per tu hakmarr se uefa i ka ba planet mire qe ate ndeshje ta kemi fushen e pezulluar mbajeni mend

turp turp turp
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Admin » Sat, 25 Oct 2014 , 14:36

Turp e vendim shume skandaloz !!!
Komisioni ka marre per baze vetem ate qe ka shkru arbitri dhe delegati (ose ma mire me thane ca kane shkru serbet!!)

F$HF do ta coj ne apel kete vendim e te shohim se ca ka me ndodh por kam pak shpresa qe rezultati ka me kene ndryshe !!!

Turp per UEFA-n !!
Vllaznit Ultras

Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by vvvllaznia » Sat, 25 Oct 2014 , 18:53

GOLDIAN wrote:me kete vendim skandaloz jam i mendimit te terhiqemi nga gara
mos ti shkoj kuj mendja se do kemi mundesi per tu hakmarr se uefa i ka ba planet mire qe ate ndeshje ta kemi fushen e pezulluar mbajeni mend

turp turp turp
nuk jam me ty kete radhe. keto padrejtsina njerezit i perjetojn per çdo dit ne Shqipni por prep se prep me krye te poshte vazhdojn me jetu. Nuk kena pse me u terhek prej garet kur e kena ndergjegjjen ne rregull. kjo duhet te merret si nje rast me vu drejtsi ne sportin shqiptar qe asht i drejtum nga pjaneca e hajna qe kan mendu me ja gjet nje vend punet femijve te tyne e jo per sportin. Shum mire nqs rindertohet Loro Boriçi por duhet te kuptohet qe ne sportin shqiptar mungojn njerezit qe e drejtojn, mungojn fushat, tranjerat, pergaditsa atletik pra mungon gjithçka qa duhet te jet qe te kena nje sport te zhvillum. fillojm e te krijojm kondita te pershtatshme per me investu ne sport e te shpordhim sama shpejt tan drejtusat e federatave shqiptare. Kurr nuk duhet me harru se ner 11 lojtar qe kan lujt ne pillograd 8 nuk kan pas asnje lidhje me futbollin shqiptar

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by vvvllaznia » Sat, 25 Oct 2014 , 18:54

jam dakort me ty qe sa te hedhet nje cakmak ne fushen tone kan me na skualifiku

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Skodrinon » Sun, 26 Oct 2014 , 14:32

Skandali ma i madh i tana kohnave. Jo vetem per denimin e padrejte qi na kane dhane ne, por sidomos per denimin qesharak qi i kane dhane shkjeve. Ma shume i kane denu per ndeshjen Itali-Serbi.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Admin » Sun, 26 Oct 2014 , 23:31

Turp shume i madh. FSHF duhet me i shku deri ne fund ksaj gja.
Me siguri ne apel skena me marr drejtsi e ka mundsi qe kane me na hek gjoben, por sma merr mendja se ma shume.
Kete çeshtje duhet me ndjek deri ne fund edhe me cu ne CAS te Lozanes e vetem aty mund te marrim drejtsi.
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by GOLDIAN » Mon, 27 Oct 2014 , 09:26

Admin wrote:Turp shume i madh. FSHF duhet me i shku deri ne fund ksaj gja.
Me siguri ne apel skena me marr drejtsi e ka mundsi qe kane me na hek gjoben, por sma merr mendja se ma shume.
Kete çeshtje duhet me ndjek deri ne fund edhe me cu ne CAS te Lozanes e vetem aty mund te marrim drejtsi.
sbesoj se duka ka me e ba ate pune
per me rrejt mendjen shqiptareve ka me than perqendrohemi te ndeshja rradhes ti tregojme botes se sjemi kriminel po mikprites
dhe ka mu harru gjithcka
plus dhe stadiumi loro borici ka me ju rrejt mendjen njerzve edhe kaq e pat
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Admin » Mon, 27 Oct 2014 , 22:57

Sma merr mendja se FSHF me Duken ne kry kane me ba kete gabim qe mas me i shku deri ne fund ksaj histori.
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by fpjalmi » Tue, 28 Oct 2014 , 08:01

GOLDIAN wrote:me kete vendim skandaloz jam i mendimit te terhiqemi nga gara
turp turp turp
Edhe un me mendimin tand jam Gold . Por te terhiqemi nese nuk fitojm as ne shkallen e fundit.

Po te isha ne vendin e Dukes , Do deklarosha ne gjithe mediat Boterore qe do terheq kombetaren time nga kampionati europian nese nuk fitoj te drejten time dhe Nese Duka do e bante kete gja , Do kishte gjithe boten ne krahet e tij , dhe nuk do ishte quid qe edhe skuadrat e tjera te fillonin te terhiqeshin , duke I ba presion Uefes qe thote ta luftojm racizmin dhe nga ana tjeter qojn lart flamurin e racizmit dhe skandalizon gjithe boten ku skandali serbi qe do te thote racizem , fitoj ne futboll.

Nese Duka do te deklaronte qe neser qe do terhiqemi nga grupi nese as ne fund te apelit nuk fitojm te drejten tone , do ishte nji kolpo e madhe per uefen , sepse ka boten kundra , dhe nga skandali qe e kupton qas kan ba , as me na denu ma nuk munden , sepse e kan qelb .

Shpresoj qe duka ta thojn ket deklarate sa ma shpejt , sepse do ishte presioni ma I madh qe nji shtet I ban asaj , sepse po mbron veten e saj nga rracizmi,dha na mbron ligji tre marrim 3 piket

Me kete deklarate , edhe ma e keqja nese ndodh dhe terhekna , turpin nga bota do ta merrte uefa , dhe mendoj se me 99 perqind fitojm 3 piket , sepse do ishte presion direct ne uefa para gjygjit tjeter , dhe nuk ma han mendja se uefa do ta hante ma turpin me buke dhe ky plan do punonte me 99 perqind dhe gabimin e tij do ta shlyente per vonesen dhe avokatin qe po me duket se asht serb dhe do kete marre shum lek nga Serbia sepse nuk ka mundesi , ku duhet te merret nji avokat I mire dhe te ndrrohet ky qe humbem , sepse mund te kete ken edhe I qellimshem .

Na kan akuzu qe nuk kena kena vazhdu dhe rrealiteti ne syte e botes asht kundra ku gjithe bota e quan diskriminim .

Na kan akuzu qe kena qu flamurin pa fakte ku asht njisoj si me denu me vdekje nji person qe nuk I kan gjet vaktin a e ka vra apo jo , skandal . Michele platini , te barrsoshin shqiptaret tan femnat e familjes sepse e meriton dhe bota do te na jepte te drejte

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by ultraskuqeblu1 » Fri, 31 Oct 2014 , 01:29

fpjalmi wrote:Ma I madhi I te drejtave te njeriut ka postu nji shkrim qe te len pa fjale ku titulli asht :
UEFA INDULGES ANTI-ALBANIAN RACISM IN SERBIA qe do te thote Uefa kenaqet nga racism anti shqiptare ne serbi , ku cdo fjale ne artikullin e tij te len pa fjale , sidomos 1 pjese ku ia hell mishel platinize nga larg dhe I thote , mos te jane qerruat syte mos te shohesh rracizmin Serb. Vertete , me ka lan pa fjale cdo rresht , asht vetem e verteta . Gjithe Bota asht kunder birit k u r v e s serb Mishel , ku nuk asht qudi me ken edhe kopil serbiet me kete gjest qe bota po ja ban bam
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I don’t want to introduce my letter with any heartful word considering your reluctance to condemn the anti-Albanian racism displayed by Serbian fans. Its regrettable to see that a reputable institution like UEFA, which is supposed to be impartial in its judgments, gives unstinting support to Serbia in spite of horrific violence incited willingly by Football Association of Serbia (FAS) and other relevant institutions.


To put it simple, Serbia did not guarantee normal conditions for the match between national team of Serbia and Albania. It deployed some measures never seen before in the history of football. No peaceful Albanian fan was allowed to enter on the ”Partizani” stadium on Belgrade for no earthly reason, while in meantime there was no prohibition for extremist fan-groups like ”Grobari”, a well-organized Serbian fascist group which maintains close relations with certain criminal circles on Belgrade. Its beyond any doubt that ”Grobari” furnished during 90’s Serbian paramilitary units with thousands of volunteers. The history of this fun-club is riddled by numerous incidents, unbridled violence and racism in Serbia and abroad.

Your institution is well aware of such facts, yet you never took any serious measure to give an end to this menacing force which jeopardize all Europe. It would be too time consuming to give a timeline chronology of events on 14 October match between Serbia and Albania. Your statements are alarmingly biased because you’re trying to pass into silence the racism and other wrongdoings of both Serb fans and FAS. It’s more than worrying that you turn a blind eye to the unbridled violence of Serbs.

The number of deliberate assaults on Albanian players are too big to not notice. When the Albanian anthem was intoned, Serbian fans booed and heckled to the point it could barely heard the Albanian anthem. From this moment onwards, everything went awry. There were numerous banners carrying the overly provocative slogan ”Kosovo je serbija” (Kosovo is Serbia) in spite of several rules of UEFA to not allow political messages during a match.

Moreover, Serbian fans threw concretes to Albanian players in order to wound them as much as possible. The Serbian fans tried all the time to enter in the field while Serbian authorities did not lift a finger to halt them out. It must be noted that there was no provocation by the Albanian side because not a single Albanian fan was allowed to enter within ”Partizani” stadium.

The flying drone which appeared at around 41:00 minute did not cause turmoil because the unrest commenced much earlier. Serbian fans threw objects more and more, even the official referee was compelled to interrupt the game more than one time. It’s very disappointing your mindless statement which tend to blatantly condone the Serbian violence.

There is no basis to put the blame on a single drone carrying a flag with Albanian symbols, while sweeping under rug the black fascist t-shirts of Serbian fans, whose inclination towards fascism and racism is evident. It is unfair to point the finger to Albanians while there is still no investigation to reveal the author of the flying drone.

The disgruntled Serbian mob reached the nadir of insanity when they chanted ”Ubi Ubi Siptara” (Kill, Kill Albanians) and ““Ubi, zakolji, da Šiptar ne postoji” (Kill and slain, so no Albanian will exist). Is it possible that UEFA officials are deaf when it comes to such racist slogans? You heard them too well but never condemned them. It must be emphasized that the term ” Šiptar” to denote Albanians is profoundly derogatory and stretch its origin back to the Milosevic’s fascist regime during 1990’s.

Kush asht ky pjalm, emri?
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by ultraskuqeblu1 » Fri, 31 Oct 2014 , 01:43

vvvllaznia wrote:Duka e den Shqipnin njaq sa e den edhe Bogdanov. Duhet me i ba presion me e fut ne burg dhe asgja ma pak. Biletat tre fish ma te shtrenjt, ne ne emigracion jemi te vetmit qe duhet me pagu per me pa ndeshjen e nuk kena mundsi me e pa ne televizionin publik falas si tan vendet e tjera, gjaja ma skandaloza asht qe ne bluzat e kombtares nuk shkruhet Shqiperia por sponsori ku ai vet asht aksioner e nuk pa permendi katandisjen e futbollit shqiptar. Me ken TKZ tifozeri normale i kishte kerku llogari por ato marrin biletat gjys cmimit e mandej shpalosin edhe reklamen e tyne. As tifozat nuk i kena persmarit
Per me ken tifozat persmarit duhet me jetu 1 vend qe asht t'pakten te 50% i fjales persmarit.
5. Ku nuk munden me t'hek kryt me 5000$
4. Ku nuk ekziston rrepresioni policor, + munden me t rrah edhe me t nxjerr n gjyq te fajshem...
3. Ku mbas bojkotit te kombtares ose Protestave, nuk del Salihi me than qe tifozat tone na mbeshtesin vetem kur lozim me Francen
2. Digitalbi nuk asht armiku jone, reklama nuk i kena shpalos kujt
1. Arsyeja ma e forte asht mbeshtetja e Kombtares, kena me hek Duken ndoshta ka me ardh 1 Duke tjeter, Shqipnia ikjo asht, mos i bajme dam Kombtares ndoshta... Protesta kunder fshf ka pas edhe eliminatoret e fundit edhe biletat i kena marr, tesh nuk kena pas protesta kunder tyne por biletat nuk i kena marr me gjys cmimit nqs deshte me dit...

Prepseprep une ndoshta kot ta shpjegoj ty se prep nuk ke me m kuptu, nqs nuk e jeton vet kyt situate...
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by fpjalmi » Fri, 31 Oct 2014 , 02:11

Ultras , kja asht shkru nga Remigiusz Henczel .

Droni qe mbajti flamurin shqiptare po ban buj ne gjithe boten , dhe racizmi qe uefa ka skandalizu , me ate dron , po ban gjiron cdo dite dhe ma shum ne gjithe rruzullin tokesor .

Ne serialin humoristik south park ku asht nji serial qe I fut kujin uefes dhe serbise , gjith filmi asht me dronin dhe policia duke shku mbas dronit sepse asht si pune spiunazhit , dhe u dha mram te merkuren dhe videoja asht ma poshte .

http://southpark.cc.com/full-episodes/s ... t=!airdate" onclick="window.open(this.href);return false;

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by fpjalmi » Fri, 31 Oct 2014 , 06:45

Ne lajmet e sporteve ne te gjithe boten , thuhet se gjithe komisioni I uefes ka ken pro me I dhan 3 pikeshin shqipersise , dhe I vetmi qe ka marr vendimin dhe I ka than te tjereve mbyllnin gojen se iu heka buken ka ken Michelvic Platinovic , B I R I I K u r v e s I betuar I Serbise .

Simbas Lajmeve, Gjysma e komisionit ka votu qe Serbia me u perjashtu nga europiani direct kurse pjesa tjerer ka ken I mendimit qe Serbia me lujt gjithe ndeshjet pa tifoz dhe 3 pikeshi ne tavoline nuk asht diskutu nga askush .

Per fat te mire qeshtja jone edhe nese do hupim prap , do shkojn qeshtja ne luizian te zvicrres ku jena e para kombetare ne bote qe ankona ne gjithe historine per padrejtesite dhe kjo gjykat asht e paanshme dhe me ndihm te zotit duke pa padrejtesite , gjithe shtypi boterore sportive , cdo dite e jep ne faqet e para duke comentu lusianen si kombetaren e pare ne gjithe historine qe ankohet per padrejtesi .

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by fpjalmi » Fri, 31 Oct 2014 , 07:01

Platini playing with Albanian Flag . Scandal.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by fpjalmi » Fri, 31 Oct 2014 , 07:08

.......jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by fpjalmi » Fri, 31 Oct 2014 , 14:20

10430906_789014781139809_3017702535676045060_n.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by fpjalmi » Fri, 31 Oct 2014 , 14:22

UEFA2.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by fpjalmi » Thu, 06 Nov 2014 , 04:49

10600522_788202511221036_4047902463805117247_n.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by fpjalmi » Sat, 08 Nov 2014 , 04:47

Ka ardh sot ne fshf _e shkresa e uefes pse jena denu .

Jena denu pse nuk kena poranu me vazhdu loja .

O zot sa e lehte asht kjo qeshtje . Ne rradhe te pare nuk na ka than kush me fillu lojen . ne rradhe te dyte jan demtu lojtaret tane duke u rrah nga siguriti , dhe tifozat. O zot cfare skandali . Si nuk ia qon zoti nej infrakt atij platinise sepse vetem ai ka vendos . Po te kishte ken italia ose franca ne vendin e shqipnise , do perjashtoshin direct serbine nga europiani dhe 3 pikeshi as nuk u bate fjale .

Ma ndin zemra se 3 pikeshin do ta fitojm , sepse do ishte skandali ma I madh qe po ndodh ne bote me dal e kunderta .

Post Reply