Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Ketu ndodhet te gjithe ato tema, te cilat jane te vjetra apo ne te cilat nuk diskutohet.
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by fpjalmi » Tue, 16 Sep 2014 , 23:57

Kur ta fut i joti
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by fpjalmi » Wed, 17 Sep 2014 , 00:19

Ne te gjithe boten , kur nji skuader kyn brenda ne dhomen e zhdeshjes duke lan ndeshjen gjysem , e humb ndeshjen ne tavoline dhe 3 pikeshi duhet se sban me na e dhan neve . 6 vite me pare , kur luajtem ndeshjen e fundit te kampionatit me tiranen ne tirane , me kujtohet shum mire kur tiransin gjujten lojtaret tane me monedhe , dhe ishte ndeshja e fundit e salihit me tiranen dhe kur lojtaret tone dolen jashte dhe u futen prap mrend nga monedhat e hekurit qe gjushin tifozat e tiranes dhe edhe pse e humben ndeshjen , federata ia dha tiranes ndeshjen 3-0 ne tavoline dhe denoj 70 perqind te lojteve shkodran me gjoba dhe mos me lujt ndeshjet tjera ne fillimin e kampionatit tjeter , pra ia dhan tiranes ndeshjen ne tavoline 3-0 , qe do te thote qe 3 pikeshi duhet te na jepet neve dhe nese fshf mbron tiranen , duhet qe ti nisen uefes . Te gjitha keto Klubi i jone ia ka nis fshf-se dhe pritet qe te apelojme . Jena te pafajshem dhe neve duhet se sban me na e hek denimin dhe me na dhan 3 pikeshin ne tavoline kurse Tiranes ne asnji menyre . Video flasin vete , i plaqin syte fshf-se qe ban demek se nuk i sheh .

Ky asht momenti kyq i vllaznise . Duhet se sban te bajm qa bane kuksianet nese fshf-ja edhe kete rradhe ban qorren

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by Skodrinon » Wed, 17 Sep 2014 , 11:40

puma wrote:nuk ka tifoz te therun nga asnjera pale po kane kujtu se a qa me thike ,po ka qene me pjesen e karriges edhe nuk dihet kush i ka ra /qe linku i gazetes shekulli lexoje ku thote eshte qa me kauqukun e ndenjesve http://www.shekulli.com.al/web/p.php?id=55560&kat=100" onclick="window.open(this.href);return false;
M'vjen mire nqs asht ashtu, e nqs e kane vertetu duhet me e ba sa ma shume publike, per arsyet qi i kam thane siper.

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by Skodrinon » Wed, 17 Sep 2014 , 12:54

fpjalmi wrote:Kur ta fut i joti
Ma n'fund doli nji qi e pranoi. Se nuk ka si me hedh poshte imazhet prandej. E si duket vetem ket strategji difensive mundet me ndjek me shpresu per ulje denimi. Po prap, kishte mujt me vazhdu me u ba qesharak si te tjeret.
Tash na akuzojne edhe se e kena organizu me policine ket sherr. Me i fut tiranasit ne fushe e mandej me i sulmu :D
Po t'kishte kene e organizume do t'ishin fut ma shume n'fushe prej tonve. Apo kaq konsiderate te ulet kane per vedin e vet, sa me mendu qi shkodrant e kane dite se 20-30 vete mjaftojne me i zmraps?
Kshtu asht kur nuk ke ku me u kap me argomente reale. O shan o shpik ndoi gja.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by fpjalmi » Wed, 17 Sep 2014 , 23:47

Skodrinon wrote:
fpjalmi wrote:Kur ta fut i joti
Ma n'fund doli nji qi e pranoi. Se nuk ka si me hedh poshte imazhet prandej. E si duket vetem ket strategji difensive mundet me ndjek me shpresu per ulje denimi. .
Skodrinon , a din gja kur merret vendimi per ulje .Vetem se ka than Halili , me kan gjujt tifozat shkodran , na denune . Asht e pakuptimet te denohet viktima dhe ato qe bane rremujen gadi njisoj .

puma
I Sapoardhur
I Sapoardhur
Posts: 6
Joined: Wed, 10 Sep 2014 , 16:52
Skuadra: vllaznia

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by puma » Thu, 18 Sep 2014 , 22:11

tifozat e kuksit rrespektojne vllaznine shikone te sekondi 2 .34
http://www.youtube.com/watch?v=UFGPV-YyIY8" onclick="window.open(this.href);return false;

puma
I Sapoardhur
I Sapoardhur
Posts: 6
Joined: Wed, 10 Sep 2014 , 16:52
Skuadra: vllaznia

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by puma » Thu, 18 Sep 2014 , 22:53

vidjo ku pajtohen isufi me halilin
http://www.youtube.com/watch?v=FGkPfLAAm8Q" onclick="window.open(this.href);return false;
vidjo ku halili kerkon falje
http://www.youtube.com/watch?v=kylXOvl9bU4" onclick="window.open(this.href);return false;

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by vvvllaznia » Fri, 19 Sep 2014 , 18:43

puma wrote:tifozat e kuksit rrespektojne vllaznine shikone te sekondi 2 .34
http://www.youtube.com/watch?v=UFGPV-YyIY8" onclick="window.open(this.href);return false;
se marr vesht qa thojn??? jemi jug e cameri, kjo kenge esht per vllazni :roll: :roll: :roll: tham kam kuptu keq
me vjen keq qe nuk ka binjakzime midis tifogrupeve shqiptare, makare un nuk njof. Kuksi shume mire e nji prej jugut kisha dasht. Ne pergjithsi me Korçen kena shku bajagi mire, nuk kishte ken keq. Edhe me Kavajen s'kishte ken keq

puma
I Sapoardhur
I Sapoardhur
Posts: 6
Joined: Wed, 10 Sep 2014 , 16:52
Skuadra: vllaznia

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by puma » Sat, 20 Sep 2014 , 17:04

jemi kuksi ne veri kem rrespekt per vllazni , keshtu thojne

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by Skodrinon » Sun, 21 Sep 2014 , 16:51

puma wrote:vidjo ku pajtohen isufi me halilin
http://www.youtube.com/watch?v=FGkPfLAAm8Q" onclick="window.open(this.href);return false;
vidjo ku halili kerkon falje
http://www.youtube.com/watch?v=kylXOvl9bU4" onclick="window.open(this.href);return false;
Xhest simbolik qi nuk ka me dhane asnji fryt, perderisa nuk kane marre pjese tifozat e dy ekipeve. Sidomos tifozat e Tiranes, te cilet nuk jane dakord me pranimin e fajit nga ana e Halilit.

Nava nuk paska begenis me i hyp avionit e me ardhe? Se edhe ai ishte dashte me kerku falje per gjuhen jo te denje per nji president qi ka perdore ne nji status ne FB.

Mu m'ban pershtypje se si nuk kane marre asnji pergjegjsi fajtoret kryesore te rrjedhjes se ngjarjeve: Policia.
Jo per akuzat qesharake te tifozave te Tiranes qi thone (te faqja ma e madhe e tyne ne fb e kam lexu) "i hapi dyert policia edhe futi 1000 shkodrane ne fushe" ( :D po mos t'ishin filmimet rrezik kishin me thane "u fut tan Shkodra ne fushe bashke me fshatnat e malcin) po per organizimin prej diletantash e per paaftesine qi kane tregu tuj mos kene te zott me pengu futjen e tifozave ne fushe (vetem 5-6 polic duken ne piste ne ate moment).

Jane te afte, si gjithmone, me u ba trima mbas luftet, e me ushtru dhune kure nuk asht e nevojshme e nuk ia lejon as ligji. Ajo video ku duken polict tu i ra disa tifozave te Tiranes ne stadium ka ora 12 e nates, kur kishte maru me kohe sherri, kishte mjaftu (minimumi) me i shkarku prej punet ne cdo vend tjeter. Se nuk kane te drejte me preke me dore askend, serial killer me kene, kur nuk i ban rezistence arrestimit. Nuk po flasim per ate qi kane ba ne komisariat me tifozat e te dyja paleve, se nuk i ka filmu kush.

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by vvvllaznia » Mon, 22 Sep 2014 , 19:34

Skodrinon wrote:
puma wrote:vidjo ku pajtohen isufi me halilin
http://www.youtube.com/watch?v=FGkPfLAAm8Q" onclick="window.open(this.href);return false;
vidjo ku halili kerkon falje
http://www.youtube.com/watch?v=kylXOvl9bU4" onclick="window.open(this.href);return false;
Xhest simbolik qi nuk ka me dhane asnji fryt, perderisa nuk kane marre pjese tifozat e dy ekipeve. Sidomos tifozat e Tiranes, te cilet nuk jane dakord me pranimin e fajit nga ana e Halilit.

Nava nuk paska begenis me i hyp avionit e me ardhe? Se edhe ai ishte dashte me kerku falje per gjuhen jo te denje per nji president qi ka perdore ne nji status ne FB.

Mu m'ban pershtypje se si nuk kane marre asnji pergjegjsi fajtoret kryesore te rrjedhjes se ngjarjeve: Policia.
Jo per akuzat qesharake te tifozave te Tiranes qi thone (te faqja ma e madhe e tyne ne fb e kam lexu) "i hapi dyert policia edhe futi 1000 shkodrane ne fushe" ( :D po mos t'ishin filmimet rrezik kishin me thane "u fut tan Shkodra ne fushe bashke me fshatnat e malcin) po per organizimin prej diletantash e per paaftesine qi kane tregu tuj mos kene te zott me pengu futjen e tifozave ne fushe (vetem 5-6 polic duken ne piste ne ate moment).

Jane te afte, si gjithmone, me u ba trima mbas luftet, e me ushtru dhune kure nuk asht e nevojshme e nuk ia lejon as ligji. Ajo video ku duken polict tu i ra disa tifozave te Tiranes ne stadium ka ora 12 e nates, kur kishte maru me kohe sherri, kishte mjaftu (minimumi) me i shkarku prej punet ne cdo vend tjeter. Se nuk kane te drejte me preke me dore askend, serial killer me kene, kur nuk i ban rezistence arrestimit. Nuk po flasim per ate qi kane ba ne komisariat me tifozat e te dyja paleve, se nuk i ka filmu kush.
nje amatorizem a papam prej Naves, e demek asht rrit ne Zvicerr. Ne vend qe me ul gjaknat me sha ashtu Tiranen, metaman idiot. Sa per tifozat mas tan asaj qe ka ndodh, edhe po pretendon me kundershtu policin??? Dy grushta i kan taksirat, ma shume ja

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by Skodrinon » Mon, 29 Sep 2014 , 19:17

Apeli ka konfirmu denimet e maparshme.
Kan hall me rru lek se klubet kane me u detyru me shly gjysen e denimit me gjobe, qi asht nji tjeter rregull idiot.
Ishalla po pagun ky i joni

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by vvvllaznia » Mon, 29 Sep 2014 , 19:51

Skodrinon wrote:Apeli ka konfirmu denimet e maparshme.
Kan hall me rru lek se klubet kane me u detyru me shly gjysen e denimit me gjobe, qi asht nji tjeter rregull idiot.
Ishalla po pagun ky i joni
idiotlleku i tyne shifet edhe tek denimi qe japin qe asht numer tek. Tesh kur Tirana te pagujn pa shofim se sa kan i me i dhane 7 apo 8 ndeshje denim

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by Skodrinon » Thu, 06 Nov 2014 , 16:40

Shume e bukur, vecse flamuri shqiptar qi duket aty e prishka pak punen
image.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by vvvllaznia » Thu, 06 Nov 2014 , 21:37

Skodrinon wrote:Shume e bukur, vecse flamuri shqiptar qi duket aty e prishka pak punen
image.jpg
e kan shkru ne anglisht qe me i kuptu edhe ato ne beograd aaaaa????
Tham qe injoranca dhe viktimizmi jan dy smundje totalisht te pasherushme dhe keta i paskan te dyja. Keto krahasime i kan ba edhe ne fcb ne faqen e tyne por duhet me thane qe nje pjes e mire i ka shkru mas me perzi gjanat. Un me shume edukat i kam shkru qe Shqiperia ashtu si Vllaznia kan kerku drejtsi dhe fitore ne tavoline per faj te tifozve qe kan hy ne fushe e kan nderpre ndeshjen dhe jo prej sharjeve ne grup qe bajn edhe ato ne çdo ndeshje apo prej gurve qe gjoja shkodrant i kan gjujt kur shifet shum mire ne pamjet filmike qe jan ato vet qe gjujn me gur. Simas jush a kan preferu me mu pergjigj apo me ma shi mesazhin???
Bajn si viktima por kisha dasht me i thane qe dikur kan qen Partizani e Dinamoja te favorizum e sot ato nuk marrin asnje lek prej asnje istitucionit shteteror. Kurse ato marrin lek nga bashkia a Tiranes qe teorikisht duhet me mendu per te tre ekipet e kryeqytetit. E imagjinoj kenaqsin e tifozave te Partizanit qe me lekt e taksave te tyne paguhen udhtimet e tifozave te tiranes dhe lojtaret e tiranes. A thu mund ti shkojn ndermend qe sot makare ne qytetin e tyne jan ato te privilegjumt??? Jo sepse siç e thashe jan injoranta e viktima, shofim mullinjt me er si don kishoti.

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by Ledi1920 » Fri, 07 Nov 2014 , 10:18

Me duhet te te kundershtoj.
Ne Shkoder nuk kam qene se ne ate kohe kam qen me leje jashte shtetit dhe e kam mar vesh nji jave mrapa se per ca ka ndodh. As nuk kam mar pjese ne debat se sme pelqen te debatoj per gjera qe skam dijeni. Por dihet ju keni argumentat e juj dhe ne tonat. Rradhe dy tifozeri kane ide te njejta aq me teper ne ate rast. Skam fol ate dite dhe sdo flas as sot.

Po te debatoj sepse fute bashkine e tiranes dhe fanatics ne mes. Bashkia e Tiranes persa jane kriju fanatics dhe qe jam une i anetaresuar nuk ka hudh asnje gram lek per udhitimet e tifozave. ne 90% te rasteve jane pagu prej anetareve ose duke majt nga buxheti vjetori i fanatics dhe 10 % nga donatoret por jo direkt nga bashkia. Bashkia hudh lek per klubin e tiranes sic mund te hedhe lek dhe bashkia e shkoders para ne arken e klubit te vllaznise. tek kjo pike te jesh 100% i sigurte. Sa per Tifozat e Partizanit dhe Dinamos nuk kane lidhje sepse nuk jane ekipe qe perfaqesojn qytetin dhe skan per ta perfaqesu asnjehere... vete emri i tyne tregon gjithcka.
Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by Skodrinon » Fri, 07 Nov 2014 , 15:49

Ledi, ne cilen ndeshje asht ba kjo foto ? Para apo mbas vendimit te UEFA-s?

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by Ledi1920 » Fri, 07 Nov 2014 , 16:21

Skodrinon wrote:Ledi, ne cilen ndeshje asht ba kjo foto ? Para apo mbas vendimit te UEFA-s?

Ne transferten e Durresit. Ne mos gaboj mbas vendimit te uefas.
Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by Ledi1920 » Fri, 07 Nov 2014 , 17:40

Duhet me pa ca date ka qene ndeshja Teuta-Tirona dhe ca date doli Uefa me vendimin e saj. Se sjam shum i sigurte. Spo e boj dot lidhjen.
Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Java 3: VLLAZNIA - Tirana

Post by vvvllaznia » Fri, 07 Nov 2014 , 20:08

Ledi1920 wrote:Me duhet te te kundershtoj.
Ne Shkoder nuk kam qene se ne ate kohe kam qen me leje jashte shtetit dhe e kam mar vesh nji jave mrapa se per ca ka ndodh. As nuk kam mar pjese ne debat se sme pelqen te debatoj per gjera qe skam dijeni. Por dihet ju keni argumentat e juj dhe ne tonat. Rradhe dy tifozeri kane ide te njejta aq me teper ne ate rast. Skam fol ate dite dhe sdo flas as sot.

Po te debatoj sepse fute bashkine e tiranes dhe fanatics ne mes. Bashkia e Tiranes persa jane kriju fanatics dhe qe jam une i anetaresuar nuk ka hudh asnje gram lek per udhitimet e tifozave. ne 90% te rasteve jane pagu prej anetareve ose duke majt nga buxheti vjetori i fanatics dhe 10 % nga donatoret por jo direkt nga bashkia. Bashkia hudh lek per klubin e tiranes sic mund te hedhe lek dhe bashkia e shkoders para ne arken e klubit te vllaznise. tek kjo pike te jesh 100% i sigurte. Sa per Tifozat e Partizanit dhe Dinamos nuk kane lidhje sepse nuk jane ekipe qe perfaqesojn qytetin dhe skan per ta perfaqesu asnjehere... vete emri i tyne tregon gjithcka.
Ne rregull nuk po debatojm se çfar ka ndodh ne Shkoder sepse gjithkush ka mendimin e vet por sigurisht qe ne kete forum e ke ven re vet nqs asht me sha Shkodrant e Shkodren jena te part megjithese nuk po pretendaj me thane qe jena asnjeanes.
Sinqerisht nuk mund ta vendosesh ti se kush perfaqson Tiranen e kush jo. Jan te tre skuadra te themelume ne Tiran qe kan ba historin e ketij qytet e Partizani ka edhe shum tifoza besoj se mbi 30%, Dinamoja besoj shum pak. Bashkia e Tiranes ka per detyr me u perkeshtu per te tre deri sa te privatizohen klubet. Keshtu e mendoj une

Post Reply