Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Post by Ujku » Mon, 18 Feb 2013 , 09:06

Dobt bodh lujten ma Mir njashtu ast zhele krejt por fitunen
ti ishte ken Duro kishin hup ky esht ndryshimi.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Post by fpjalmi » Mon, 18 Feb 2013 , 09:38

Ujku wrote: ti ishte ken Duro kishin hup ky esht ndryshimi.
Haahaaahaa, sa i madh je mor Ujku :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Post by Miri » Mon, 18 Feb 2013 , 17:33

Ujku wrote:Dobt bodh lujten ma Mir njashtu ast zhele krejt por fitunen
ti ishte ken Duro kishin hup ky esht ndryshimi.
Nese kerkojme nje skuader te tille ateher te jesh i sigurte se nuk e kena rrugen e gjate.

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Post by Ujku » Tue, 19 Feb 2013 , 13:58

Puna e rrugs dihet ma Miri me pas rrug te gjat duhen investime ne klub qysh te grupmoshat
e per ket jam dakort se nuk shkojm larg ke te drejt ci thu por na pa diskutoshim per Duron
si teknik me taman te Vllaznia nuk bani asgja vetem futi ne ekip mentelitetin e humbesit
ket pa tham jo se du me ul ato qa thu ti se me ca shifet nuk asht se ne nji periudh afatshkurt mund te
mrrijm aty ku ne na pelqen un e kisha vetem per duron o Miri na eleminoi peqini prej kups bile mren ne shkoder
tu pas parasysh qe ne ket sezion peqini asht ner ekipet ma dobta e me ma pak fonde .

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Post by Ujku » Mon, 04 Mar 2013 , 21:59

As ne kategori te par nuk po gjen vend Duro e shkurkun edhe te partizani
hahaha ca ta pa thojn tash ata ithtart e duros se te vllaznia e heken kot se ishte tranieri ma i mir
po tash pse e shkarkun apo ata te partizanit noshta nuk dojn qe me dal ne superiore.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Post by fpjalmi » Tue, 05 Mar 2013 , 00:59

Na mori ne qafe mar ujk. ne fund te fazes se pare na la 8 pike mbrapa vendit te 3_te dhe sot po i shohim tamam pasojat edhe pse ne 4 ndeshje ku ne 3 transferta dhe 1 ndeshje ne shtepi kena marr 9 pike , ahoma shihet se sa e veshtire asht me marr edhe 1 vend me lujt ne kupat e europes. Na ka shkaterru komplet si ekip, na ka ba baraz me skuadrat e kategorise se pare

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Post by Miri » Thu, 07 Mar 2013 , 13:50

Mos ja futni kot mor vllezen se nuk jeni te vegjel asht gjynah te akuzosh pa di gja po sipas jush kush na qenka tranjeri i mire ne Shqiperi ?a keni ide se kush asht futbolli shqiptar?po cilin tranjer e pjerdh kush ne Shqiperi?
me diskutoni 9 pike te dhime qe mori bushati ne 4 ndeshje? me ke i mori kta pike?mi thuni pak skuadrat dhe historin e tyre?
mi numroni pak tranjerat e vllaznis qysh ne vitin 2001 dhe cili nuk u largu si fajtor? vetem 1 ishte ai HAXHIOSMANOVIC qe erdhi mori kupen ku u rrezikonte edhe kategoria,me thuni pak sa maroj sezoni pse e larguan?
Sa vite keni pa ik ne shkoder?shkoni jetoni pak aty edhe atehere hajdeni flisni per futbollin dhe per Vllaznin.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Post by fpjalmi » Thu, 07 Mar 2013 , 21:55

Miri wrote:Mos ja futni kot mor vllezen se nuk jeni te vegjel asht gjynah te akuzosh pa di gja po sipas jush kush na qenka tranjeri i mire ne Shqiperi ?a keni ide se kush asht futbolli shqiptar?po cilin tranjer e pjerdh kush ne Shqiperi?
me diskutoni 9 pike te dhime qe mori bushati ne 4 ndeshje? me ke i mori kta pike?mi thuni pak skuadrat dhe historin e tyre?
mi numroni pak tranjerat e vllaznis qysh ne vitin 2001 dhe cili nuk u largu si fajtor? vetem 1 ishte ai HAXHIOSMANOVIC qe erdhi mori kupen ku u rrezikonte edhe kategoria,me thuni pak sa maroj sezoni pse e larguan?
Sa vite keni pa ik ne shkoder?shkoni jetoni pak aty edhe atehere hajdeni flisni per futbollin dhe per Vllaznin.
Miri , me thuaj qa ka ba Duro ne shqipni qe ti mendon qe asht tranier i mire. Te ishte tranier i mire pse nuk e moren ne superiore ,dhe pse shkoi ne kategorine e pare dhe u shkarku mbas 3 javesh. Miri , qysh se duro ka ardh , jane shum fakte qe vllaznia ne tan historine e saj , ka rrekordin e dyte ma te keq qysh se asht ba skuader. Ma thuaj kur ne 13 ndeshjet e para kena marr vetem 17 pike . Ma thuaj kur ne histori jena eleminu prej kupes se shqipnise ma shpejt se me duron. Ma thuaj , kur skuadra ka lujt ma dobet ne tan historine , sesi kena lujt me duron ku ne ndeshje miqesore na ka barazu ada dhe turbini nga 2 here para se me fillu kampionati biles edhe ne loro boriqi , dhe me thuaj kur ada dhe turbini kan marr pike ndonjehere prej nesh. Edhe kur ma perpara kur vllaznia ishte dobet dhe lushin te rinjte , nder 13 ndeshje kena marr ma shum se 17 pike dhe ma e keqja asht qe jena eleminu shumicen e rasteve ne gjysmefinalet e kupes biles edhe atehere kur vllaznia ishte ma keq , jena eleminu ne qerekfinalet e kupes , kurse tashti jena eleminu nga turri i pare nga skuadra ma e dobet e superliges

Tashti ti po flet per tranierat e vendeve qe kan ardh te vllaznia. Canen e kena hek kur vllaznia ishte ne vendin e pare nese e mban mend. Josen e kena hek kur vllaznia ishte nder 3 4 vendet e para dhe e di se e kan hek pa te drejte , por ama me canen dhe me josen kena ba futboll te bukur dhe kena ken siper ne tabele edhe pse ekipi ka ken shum ma i dobet sesa ishte me duron tashti , kurse tashti me duron ja vetem qe bashim loje korr e mos lidh dhe e la stadiumin loro boriqi 0 , por ne fund te fazes se pare morem vetem 17 pike nder 13 ndeshje duke ken 8 pike nga vendi i trete dhe 2 pike nga zona e ftohte. Nuk asht puna se nuk kena ken ndonjehere afer zones se ftohte , sepse une e di se kena ken edhe ne zonen e ftohte nji here kur morem kupen e shqipnise , por ama kena pas nji skuader komplert te rish dhe ishte koha kur sinani salihi me shoke iken te tirana dhe ne rrethe te tjera dhe ishim komplet me te rinj , biles edhe atehere qe skuadra ishte komplet me te rinj , kena ba nji loje shum te bukur biles edhe pse per nji jave isim ne zonen e ftohte , nuk e kena pas ket rrekord pikesh qe kena pas me duron , sepse atehere fitume kupen e shqipnise kurse tashti me duron u fundosem komplet duke dal ja vetem nga kupa e shqipnise ma shpejt se asnji here , por ishim 2 pike nga zona e ftohte dhe si ne kupe dhe kampionat ishim komplet te falementum , prandaj tham qe ky mund te jete rrekordi ma i keq qe vllaznia ka pas ne tan historine me traniewrin Duro

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Post by Ujku » Fri, 08 Mar 2013 , 21:48

Kuptohet se sa ka ne dor tranieri ne shqipri vertet pak por da gjana i ka ne dor
stervitjen e ka ne dor se si te stervitet grupi njat nep ne fush varsisht edhe cfar lojtarsh ka ne dispozicion
ne rastin konkret Duro nuk ka ba tan merkaton por per nja kater lojtar te formacionit baz ai ka vendos
besoj emrat i din edhe ti Miri ka ne dor edhe strategjin e lojs ne varsi te kundershtarve ne cdo ndeshje ka ne dor edhe nderrimet pra kto qe thash besoj Duro i pati ne dor vertet me Bushatin kena marr 9 pik ne kater ndeshje jasht me Korcen ekipin ma te mir ne shqipri tash 3 vjet ken arrah Kuksin ne shpi ka nji ekip me lojtar shum cilsor kena rrah Fierin jasht kena hup ne GJirokaster pra si pik mendoj se kena marr maksimumin e mundshem me kta lojtar qe kena tesh
a esht merit e Bushatit apo jo nuk e di por ati i mbetet te pakten na ban me mendu ishtu se me kta lojtar Duro nuk ka fitu kurr dy ndeshje rresht un e di qe kena nji Vllazni qe deshira do ishte mos me ken ne ket pozicion qe esht por na po flasim me fakte ne futboll fakte jan rezultatet qysh se e mori Bushati rezultatet jan pozitive 9 pik se ms ti kishim marr kto pik vllaznia do ishte ne pozicion qe nuk e deshirojm as un as ti ma miri do ishte tu rrah shqelma mas me dal prej kategoris un ne SHkoder shkoj 2-3 her ne vit nigjon gjithca mir e keq per gjithken fjalt e hallkut nuk marojn kur
ato i merr era kurse rezultatet shifen ato jan zyrtare mesin te shkruara te mirat e te kqiat
per Duron ne shkoder rezultatet kan mbet negative .

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Post by Miri » Sun, 10 Mar 2013 , 08:07

Ju po i bani MUTIT marshallah epo une nuk i baj,njata mut lojtaresh njat mut lojet jan ka bajne.
Skenderbeu na e la ndeshjen Kukesi na e la ndeshjen Apolonia na e dha albitri ndersa gjirokastra qe nuk na e la na futi me lezet.
Nejse asht e kote me diskutu se nuk ju nderroj mendimin por ala nuk keni kuptu se nuk kam gja me Bushatin dhe me asnje tranjeri por ama nuk e miratoj kur shani 1 tranjer thjesht me ane te televizorit se ca ndodh mbrenda ne skuader nuk ja keni iden aspak.
Fakti ma i mire ishte para 3 diteve ku lojtaret nuk dalin ne stervitje Bushati thot i kam lan pushim dite e merkure pushim? vetem Bushati mund ta bej ket gja ndersa te nesermen del z.A Cela dhe i paguan lojtaret.
Kjo asht gjendja e Vllaznis dhe nese ju pelqen nje Vllazni e tille e Gezofshi.

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Post by Ujku » Sun, 10 Mar 2013 , 20:14

Un personalisht kam fol me fakte nuk i kam ba mutit marshalla se mutit bani ca dush muti mut rrin.
Per Bushatin nuk kam naj simpati sikurse nuk urrej as Duron po te kishte pas rezultate e kisha lavdru
NJi gja e ke than bukur Miri njita lojtar ishin me Duron njita jan me Bushatin por me duron nuk ka ndodh asnji her me fitu 2 ndeshje rresht kurse me Bushatin ne 5 ndeshje fitunen 4 prandaj Bushati merr merita don sdon ti apo un
Tesh si thu ti Korca na la Kuksi na la ne Fier na fali arbitri Luftetari deshti me na rrah e na rrahi po sot Ballshi na la apo
na fali arbitri me kallxo se nuk e kam pa ndeshjen ndoshta edhe esht si thu ti por lind pytje pse kur ishte Duro nuk na i falshin pikt apo Duro ja u falte kundreshtarve me qe keka ken puna me te falun.
Sa per problem pagesash un kurr nuk kam fol kurse ato qe the ti edhe un i kam lexu edhe kena me lexu prep
por kto muhabete jan jasht temes qe po diskutoshim flas un per vedi ne po diskutoshim per rezultatet e vllaznis ne koh te Duros e tashi me bushatin pra ato tjerat i din ata te klubit ktu asht ba e shtir edhe me diskutu se me than realitetin
ps ne pes ndeshje kena fitu kater del Miri e thet mos folni marrina po kto jan realitet zyrtar marrina jan me fol gjana me hamendje tjetra Vllaznin realisht nuk e kishim dasht ne ket gjendje por ma mir ishtu se te vazhdoshim si ne faz te par se kishim shku ne kat te par ather qe ti thu vllaznin e gezoshi me qe e doni kshtu njishtu si po fiton aktualisht e gzoshim un e ti e tan bashk.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Post by fpjalmi » Sun, 10 Mar 2013 , 21:31

Miri , asht gjynah me than qe Skenderbeu na e la ndeshjen , duke e dit qe skenderbeu u pa qe nuk ishte ne forme dhe mbasi e rrahme , u pa shum qarte qe ne ndeshjet e tjera flamurtari kishte ken ne ne gjysme krize , duke pa dhe rrezultatet e tij mbrapa .

Miri , asht gjynah me than qe kukesi na e la ndeshjen , duke dite qe kukesi nuk kishte se si ta lete ndeshjen kur ne ate ndeshje nese do ta kishte fitu ndeshjen do kalote ne vendin e dyte dhe do kalonte teuten , sepse nuk asht puna qe e pame ndeshjen veq une dhe ti por e pame te gjithe dhe pame se sa me veshtiresi e fitume ndeshjen .

Miri , asht gjynah me than na e la ndeshjen apolonia , kur ajo ndeshje ishte nder shpresat e fundit te apolonise me ndej ne superlige dhe duke pa qe ne minuten e 85 na barazune edhe pse ishin duke lujt me 1 lojtare mangut.

Miri , a mendon qe edhe ne ndeshjen e sotme me bylisin , Bylisi na e la ndeshjen ?

Miri , nese e numeron fazen e dyte te pikeve dhe nese e emagjinojm sikur vllaznine e mori ne dore bushati sa filloi kampionati , ne renditjen e fazes se dyte ne momentin qe bushati e mori vllaznine , ne renditjen e pergjithshme do ishim nje pike afer Flamurtarit te vendit te pare duke lan skenderbeun dhe teuten mbrapa ne vende te treta e te katerta, dhe asht gjynah me than qe Vllaznia deri ketu nuk ka shku per meriten e tranierit , dhe jo se i kan fal ndeshjet .

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Post by fpjalmi » Sun, 10 Mar 2013 , 21:38

Miri , asht gjynah me than qe Skenderbeu na e la ndeshjen , duke e dit qe skenderbeu u pa qe nuk ishte ne forme dhe mbasi e rrahme , u pa shum qarte qe ne ndeshjet e tjera flamurtari kishte ken ne ne gjysme krize , duke pa dhe rrezultatet e tij mbrapa

___________________________
ne dy vargjet e para kam dasht me than ( ne ndeshjet e tjera Skenderbeu kishte ken ne gjysme kryze , ku ne vend se me shkru skenderbeun , thashe flamurtari )

Post Reply