Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Post by fpjalmi » Mon, 04 Feb 2013 , 10:46

Te shkodra sport paskan shkru qe Shpetim Duro qysh prej dites qe ka marr vllaznine , nuk i paska ba stervitje te rregullt lojtareve , dhe sot akoma kan probleme me gjendjen fizike . Bushati i paska ba ka 2 stervitje ne dite , dhe cdo stervitje 2 ore dhe simbas lojtareve thuhet se kan shum llimje .

Te shkodra sport titulli asht : Vllaznia me probleme fizike , Duro nen akuze
http://www.shkodrasport.com/index.php?o ... 36:futboll

Per mendimin tem , cdo gja qa asht e shkrume asht e vertete. Me kujtohen lojtaret e vllaznise sa shpejt u lodhshin ne cdo ndeshje , dhe u shifte shum mire qe Duro nuk po ban nji pune te mire.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Post by GOLDIAN » Mon, 04 Feb 2013 , 23:19

o pjalm mos lexoni gazetaret servila
as une se du duron e mire qe ka ik por
duhet mi than te verteta mar pjalm
duros nuk i kan dal ne stervitje lojtaret sepse skan ken te pagum kan shku ne kruje tu hanger sufllaqe
po jo vec ne kruje
e ketu ska faj as duro e as murinjo me ken trajner
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Post by fpjalmi » Tue, 05 Feb 2013 , 22:07

GOLDIAN wrote:o pjalm mos lexoni gazetaret servila
as une se du duron e mire qe ka ik por
duhet mi than te verteta mar pjalm
duros nuk i kan dal ne stervitje lojtaret sepse skan ken te pagum kan shku ne kruje tu hanger sufllaqe
po jo vec ne kruje
e ketu ska faj as duro e as murinjo me ken trajner
Gold, ke shum te drejte qe bashkia e ka qelb ka fundi , sidomos me ato gjobat qe i dha lojtareve , por deshta me than tranieri Duro qysh se e mori Vllaznine dhe bani merkaton ashtu siq donte , pa fillu kampionati ne ndeshjet miqesore , u pa qe Vllaznia nuk ishte kerkund duke barazu me aden dhe terbunin e pukes dhe duke humb pothuajse te gjitha ndeshjet miqesore , dhe u pa qysh ne fillim qe nuk do kena asgja ne terezi ne kampionat. Qysh se Vllaznia filloi kampionatin , prej ndeshjes se pare dhe deri te e fundit e pame te tan se ishte Vllaznia ma e dobeta dhe ma e lodhuna qe kena pa ndonjehere edhe pse kishim lojtare cilesore mbrenda, dhe cdo ndeshje qe vllaznia ka ba , te gjith tifozat kan ken te pakenaqun nga loja palidhese e duros , biles me kujtohet kur tifozat i thoshin Duros , profesor ju lutem na ban loje sulmuese dhe nji loje te bukur , dhe nese i ban keto gjana , edhe nese do humbin , nuk do te na vinte keq. Gold , nese e mban mend sa bashim gol ne shkoder , u mbyllshim ne mbrojtje. Kur ka ndodh ndonjehere kja gja mor gold !!!!!
Gold , Jena eleminu nga kupa nga skuadra ma e dobt e superliges, Shkumbini , dhe jena eleminu ma shpejt se asnjihere tjeter ne tan historine , pa hy ne grup hiq.

Gold , ndoshta ket faze te dyte mund te jena edhe ma dobt seq ishim , por me te than te drejten ndeshjet miqesoret e fitume qe zhvillume dhe loja e bukur me fitore ne ndeshjen me tiranen , ku per here ta pare tifozat e Vllaznise duartrokiten lojen e bukur te vllaznise , me jep shpese se kete faze te dyte do jena ma mire, vetem duke mendu qe edhe kur kena fitu me duron ne shkoder, tifozat ja vetem nuk kan duartokit , por kan ken te deshperum nga loja e keqe e vllaznise.

Gold , sa per dijeni, kukesi ka nji skuader qe nese e kraheson cdo futbollist te kukesit me cdo futbollist te vllaznise , jan ma poshte se te tonet , dhe tranieri ishte ai qe e qovi kukesin aty ku asht sot , mundesisht edhe me loje te bukur sidomos ne kupe kur shpartallune tiranen 4 a 5 me 0 , nuk e maj mend mire .

Jam shum kurioz me pa ndeshjen e pare te vllaznise me skenderbeun , sepse aty shifet se sa kena ndryshu , dhe me vjen edhe keq ne te njejten menyre qe pikerisht ne ate ndeshje nuk do lozin nja 4 lojtare cilesore, ku deliq kraja dhe beqiri jan te demtum dhe portieri Vijadinoviq nuk do jete gjithashtu per kartonin e marrun me kastriotin dhe me vjen tamam keq qe nuk do jete kja ndeshje qe do ta tregojn se sa shum vllaznia ka ndryshu

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Post by fpjalmi » Fri, 08 Feb 2013 , 22:53

Goldi. A e sheh ndryshimin qe Vllaznia ka sot. Neper gazeta e kan deklaru vet lojtaret qe qysh se ka fillu kampionati e deri ne fund te fazes se dyte , tranieri Duro nuk i ka ba stervitje ashtu siq duhet , prandaj dhe ishin te lodhun cdo ndeshje. Nuk asht vetem stervitja e dobet qe tranieri Duro ka ba per vllaznine , por edhe stilin e lojes e ka pas shum te keq . Kurse ne ndeshjen e sotme me Skenderbeun , lojtaret fluturoshin tamam si hollanda dhe gjermania e viteve 74 , sepse kishin marre stervitjen e duhun , dhe stili i lojes ishte nje stil kampion nga ana e Bushatit duke pa dhe pozicionet qe i kishte dhan lojtareve . Ndoshta po te kishim tranier Duron , do bishim prej superliges. Tranieri Duro asht nji njeri shum i mire , por per tranier nuk ia thote aspak dhe ka ardh te vllaznia sa per me marr lekun .

Jam shum kurioz qe ndonje gazetare ta merrte Duron ne interviste dhe ta pyeste , cfare mendon per ndeshjet e sotme Vllaznia Skenderbeu , asgja ma shum

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Post by GOLDIAN » Sat, 09 Feb 2013 , 02:47

E nderroj situaten bushati me shkop magjik pjalm per 2 jave thua?
per 2 jave kapi ritmin e duhun skuadra dhe mori forcen fizike thu a?
kot po te pyes
une sdi si bahena shurdh e memeca kur gjanat bajn muuuuuuuuuuuuu

me ven mu me adminin ne provim gjuhet italiane sa shanse kam une me fitu?
me ven mu me mirin ne provim gjuhet greke sa shanse kam une me fitu
me ven mu me manin ne provim gjuhet gjermane sa shanse kam une me fitu
me ven ne prove mu me ty ne provim gjuhet angleze sa shanse kam me fitu?
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Post by fpjalmi » Sat, 09 Feb 2013 , 03:56

O goldi , une e kuptoj qe asht e pabesueshme qe Vllaznia ndryshoj keshtu duke pa ndeshjet miqesore qe zhvillume. Goldi , tranieri asht truni elektronik i skuadres dhe nese tranieri asht i mire , atehere me pozicionet qe ban dhe duke pa se sa mire mund ta bajn lojtari ate loje ne ate pozicion , tranieri i mire e kupton se ku duhet me lujt ai lojtare.

Du me te dhan vetem nji shembull. Siq e tha edhe Sidriti , semina dhe nallbani kan shkelqy sot , por mos harro qe duro i ka lan ne stol dhe kja do te thote nji managjim i keq i duros. Bardulla ka shkelqy edhe ai sot. Hajdari ka shkelqy kurse me duron ishte lojtari ma i dobt i skuadres ngaqe duro nuk i ka llan pozicionin qe duhet.

Nji shembull tjeter. Dritan smaili nuk ishte i kenaqun me pozicionin qe Bushati i dha , sepse me duron rrite edhe ne mbrojtje por delte edhe ne mesfushe , dhe ne interviste tha qe bushati me ka than veq me lujt ne mbrojtje por sido qofte do e respektoj vendimin e tij. Atehere Gold , pse mendon qe qe tranieri Bushati e ka lan veq ne mbrojtje. Asht shum e thjeshte me e kuptu , sepse ai don qe Smaili mos te lodhet dhe te garantojn mbrojtjen , dhe e verteta asht qe dha rrezultat sepse nuk kishte lojtare me e kalu Smailin ne pozicionin e tij , prandaj tranieri lot nje rrol shum te randesishem ne skuader o gold

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Post by GOLDIAN » Sat, 09 Feb 2013 , 14:12

jam dakord me ty pjalm qe lun rol trajneri
po a mundesh ti me me than sa seanca bani ky trajner me ekipin?
po pejic e plaku kaq dobet ishin apo begaj qe deri dje u sha prej tanve na ke kthy ne dani alves?
apo belisha na doli fabio canavaro?
nuk ti hedhi poshte fjalet po kyt korce te sotme smundet me e rrah vllaznia me loje te paster
kur na pelqen i hedhim hi syve e kur hupim ne peqin mandej thojm u shit
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Post by fpjalmi » Sat, 09 Feb 2013 , 15:33

GOLDIAN wrote:jam dakord me ty pjalm qe lun rol trajneri
po a mundesh ti me me than sa seanca bani ky trajner me ekipin?
po pejic e plaku kaq dobet ishin apo begaj qe deri dje u sha prej tanve na ke kthy ne dani alves?
apo belisha na doli fabio canavaro?
nuk ti hedhi poshte fjalet po kyt korce te sotme smundet me e rrah vllaznia me loje te paster
kur na pelqen i hedhim hi syve e kur hupim ne peqin mandej thojm u shit
Duro ka ba 1 seance ne dite 2 oreshe , kurse bushati ka ba 2 seance ne dite 2 oreshe dhe ket e kam lexu ne gazete
Me te than te drejten gold nuk e di a ishte dobt pejic ose plake por di me than qe Semina me smailin nuk i kan lan as me pjerdh . O goldi , nuk e di se si te asht mush mendja qe nuk e kena rra me loje te paster . Prandaj te thash qe do kishe fol ndrysh sikur ta kishe pa ndeshjen . Deshta me te than dicka. Lojtaret e Skenderbeut kan lujt me shtjelma dhe te kishte ken e lanun nuk do kishin lujt me shtjelma. E dyta , tranieri josa ishte zbeh komplet kur ka mbaru loja dhe kur e moren ne interviste , nuk dinte se qa thoshte , dhe me te than te drejten mendova se po vdes ne fushe tu dhan intervisten. E ka tregu loja qe ndeshja nuk ka ken e lanun ma gold sepse . Shife per kuriozitet golin qe vllaznia ka ba dhe me kthe pergjigje , a thu te duket se e kan lan golin apo ja

http://www.youtube.com/watch?v=6pnah7TCKrs

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Post by Miri » Tue, 12 Feb 2013 , 18:00

Normale qe cdo tranjer qe iken nga vllaznia paska faj Lika,Deda,Bici,Josa,Vata,Duro e shum te tjere,tesh rradhen e ka Bushati.
Cdo tranjer qe iken nga Vllaznia nuk na qenka profesionist atehere pse i marrim?si ka mundesi qe keta tranjera jane shpallur kampion me skuadra te tjera?
Cili tranjer ne shkoder ben merkato?apo thjeshte lexoni ne gazeta,Vata Duro Bushati kerkuan Gilmanin si ka mundesi qe nuk erdhi?
Skenderbeu mblodhi lojtaret me te mire ne kampionat atehere keta lojtare nuk kane nevoj per tranjer se e dine mjaft mire punen qe kan per te bere.
Vllaznia "kishte" lojtaret me te mire ne mbrojtje Beqiri Osmani Kraja Smajli pra emera shum te njohur dhe lojtare shume cilesor per futbollin shqiptare,si ka mundesi qe pesuan kaq shume gola dhe kaq gola trashanik kur ne porte ke dhe nje Vujadinovic qe shkelqente?
Nje dite to vine dhe rradha Vllaznis per tu shpallur kampion por nje kampionat te korreptuar nuk me gezon aspak!!!!

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Post by Ujku » Tue, 12 Feb 2013 , 21:31

Vertet jo vetem ne SHkoder por ne tana ekipet e superligs shqiptare nuk asht se vendos tranieri
per merkaton vendosin njerz qe pagujn paret por futbollin e njofin pak
Saper Duron 3 lojtar i ka pru ai me vedi Osmani, Hysa, e Bega kta nuk i mohon as Duro vet
e kta dolen lojtar shterp tesh a Duro nuk ka pas aftesit me i njoft si kualitete ose Duro nuk ka pas aftesit
me pershtat strategjin e lojs kolektive qe kta lojtar me dhan ma te miren e tyre kur pruni Hysen pat than hysa
asht sulmusi qe ne na duhet e ne fakt nuk na u desht kurrgja ket e kupton edhe ai njeri qe nuk ka pa ma shum se dy neshje futbollit se Duro ka gabu ai mund te jen tekniku ma i mir ne shqipri por te Vllaznia ishte zhele kallxunen rezultatet na eleminoi shkumbini me da fmiace vec per fajin e tij bate kryfortin athu se asht Murinjo.

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Post by Miri » Wed, 13 Feb 2013 , 19:29

Kur Vllaznia kapi vendin e 2-te nuk foli njeri keq per Duron por mbushen gazetat me intervista qe kjo eshte vllania e vertete apo vllaznia kampione duke fillu te Grima e deri te Luka,
Grimen e vlersoj si portier por jo si drejtor sportiv apo Luken si politikan e jo si president.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Post by fpjalmi » Wed, 13 Feb 2013 , 22:01

Miri wrote:Kur Vllaznia kapi vendin e 2-te nuk foli njeri keq per Duron por mbushen gazetat me intervista qe kjo eshte vllania e vertete apo vllaznia kampione duke fillu te Grima e deri te Luka,
Grimen e vlersoj si portier por jo si drejtor sportiv apo Luken si politikan e jo si president.
Miri , me fal qe po te kundershtoj. Te gjitha ndeshjet qe vllaznia ka ba me Duron, kan ken ndeshjet ma te dobeta qe vllaznia ka ba ne historine e saj. Ne cdo ndeshje qe vllaznia ka ba ne shkoder, edhe pse fitote me zori me 1 gol siper , komplet tifozat kan ken te pakenaqun ku ne cdo ndeshje tifozat i thoshin Duros , profesor , ne jena mesu me loje te bukur , dhe duro thote per mu kan rendesi piket , dhe tifozat thoshin , per ne ma mire vllaznia te humbin por ama te bajn nej loje te bukur sesa me fitu me nji loje te shemtum, sepse te tan e dijm qe kur vllaznia bate golin ne shkoder U kthete ne mbrojtje tan lojen sepse stili duro ishte mbrojtje dhe kundersulm ku lojtaret nuk u lidhshin , nji loje qe vllaznia kurr nuk e ka ba ma perpara , dhe e mbajm mend shum mire kur Vllaznia ishte ne vend te dyte dhe te gjithe tifozat e vllaznise ishin te pakenaqun , sepse e verteta ishte qe ishim ne vend te dyte rreth 3 pike ma shume se vendi i 9-te por ama te gjithe specialistat e vllaznise thoshin, me kete loje nuk mund te pretendojm per europe , edhe pse ishim ne vendin e dyte ku nuk e gezume asnji 1 jave ku nga vendi i dyte shkume fill ne vendin e 6 shte dhe pastaj ne vendin e 8 -te ku ne perfundim te fazes se pare na u shkeputen tan skuadrat para nesh.

Miri , kur Vllaznia asht elemini nga kupa kaq shpejt , ma thuaj se nuk e mbaj mend. Miri , jena eleminu prej skuadres ma te dobet ne superlige , pa hi ne grup aspak , dhe kur na ra me shkumbinin thame , o cfare fatit vllaznia me nji skuader qe asht ma e dobeta e superliges kete vit , por e verteteta asht qe na eleminoj ajo skuader. Miri , ne vend te dyte na qoi vetem Dragoi me golat deciziv sepse ti e pe vete kur u demtu dragoi , skuadra per 2 jave shkoj nga vendi i dyte ne vendin e 8 te

Miri , tranieri Duro mori 3 lojtare qe kishte qef vete , osmanin hysen dhe me tiranen ku edhe pse humbem ne shkoder lujtem mire begajn dhe heku 4 djelmosha te ri si puna e sykajt dhe 3 te tjereve. Nuk asht puna se e bani kete gabim ku lojtaret qe heku ishin ma te mire se ata qe blevi , por nuk arrite asnjihere me lidh lojtaret sepse nuk ka ba asnji ndeshje te bukur pervec ndesjes biles edhe ate ndeshje tirana lute pa 4 titullare dhe ishte pertoke ku 4 dite para e kishte rra kukesi 5-0. Nuk asht puna se Duro bani gjithe keta gabime , por problemi asht qe lete ne stol lojtaret qe e meritoshim me lujt titullare, ato lojtare qe fluturunin kur lushin ne korqe tamam si fluturote Hollanda dhe gjermania ne vitin 74 dhe ka lan ne stol 70% te lojtareve qe shkelqenin ne korqe , por nuk i kishte preferu dhe i lete ne stol dhe ktu dihet qe asht faji i tranierit 100% sepse tranieri i mire dhe tranieri i keq bajn diferencen ne skuader. Duro asht shum tranier i mire , por e verteta asht qe e shkaterroi vllaznine.

Pse fitume ne korqe me loje te bukur , mund te humbim ne shkoder me kukesin se futbolli asht i papritun , por ama edhe nese humbim me Kukesin jam shum i sigurte qe do humbim me loje te bukur sepse e pame sa lart vllaznia ishte me bushatin dhe sa poshte ishim me duron

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Post by fpjalmi » Wed, 13 Feb 2013 , 22:13

Miri , bana da gabime te postimi i maperparshem dhe ta kam perserit ketu prap , keshtu qe po pate mundesi , fshije komentinn ma nalt


Miri , me fal qe po te kundershtoj. Te gjitha ndeshjet qe vllaznia ka ba me Duron, kan ken ndeshjet ma te dobeta qe vllaznia ka ba ne historine e saj. Ne cdo ndeshje qe vllaznia ka ba ne shkoder, edhe pse fitote me zori me 1 gol siper , komplet tifozat kan ken te pakenaqun ku ne cdo ndeshje tifozat i thoshin Duros , profesor , ne jena mesu me loje te bukur , dhe duro thote per mu kan rendesi piket , dhe tifozat thoshin , per ne ma mire vllaznia te humbin por ama te bajn nej loje te bukur sesa me fitu me nji loje te shemtum, sepse te tan e dijm qe kur vllaznia bate golin ne shkoder U kthete ne mbrojtje tan lojen sepse stili duro ishte mbrojtje dhe kundersulm ku lojtaret nuk u lidhshin , nji loje qe vllaznia kurr nuk e ka ba ma perpara , dhe e mbajm mend shum mire kur Vllaznia ishte ne vend te dyte dhe te gjithe tifozat e vllaznise ishin te pakenaqun , sepse e verteta ishte qe ishim ne vend te dyte rreth 3 pike ma shume se vendi i 9-te por ama te gjithe specialistat e vllaznise thoshin, me kete loje nuk mund te pretendojm per europe , edhe pse ishim ne vendin e dyte ku nuk e gezume asnji 1 jave ku nga vendi i dyte shkume fill ne vendin e 6 shte dhe pastaj ne vendin e 8 -te ku ne perfundim te fazes se pare na u shkeputen tan skuadrat para nesh.

Miri , kur Vllaznia asht elemini nga kupa kaq shpejt , ma thuaj se nuk e mbaj mend. Miri , jena eleminu prej skuadres ma te dobet ne superlige , pa hi ne grup aspak , dhe kur na ra me shkumbinin thame , o cfare fatit vllaznia me nji skuader qe asht ma e dobeta e superliges kete vit , por e verteteta asht qe na eleminoj ajo skuader. Miri , ne vend te dyte na qoi vetem Dragoi me golat deciziv sepse ti e pe vete kur u demtu dragoi , skuadra per 2 jave shkoj nga vendi i dyte ne vendin e 8 te

Miri , tranieri Duro mori 3 lojtare qe kishte qef vete , osmanin hysen dhe begajn dhe heku 4 djelmosha te ri si puna e sykajt dhe 3 te tjereve. Nuk asht puna se e bani kete gabim ku lojtaret qe heku ishin ma te mire se ata qe blevi , por nuk arrite asnjihere me lidh lojtaret sepse nuk ka ba asnji ndeshje te bukur pervec ndesjes me tiranen , biles edhe ate ndeshje tirana lute pa 4 titullare dhe ishte pertoke ku 4 dite para e kishte rra kukesi 5-0. Nuk asht puna se Duro bani gjithe keta gabime , por problemi asht qe lete ne stol lojtaret qe e meritoshim me lujt titullare, ato lojtare qe fluturunin kur lushin ne korqe tamam si fluturote Hollanda dhe gjermania ne vitin 74 dhe ka lan ne stol 70% te lojtareve qe shkelqenin ne korqe , dhe ktu dihet qe asht faji i tranierit 100% sepse tranieri i mire dhe tranieri i keq bajn diferencen ne skuader. Duro asht shum tranier i mire , por e verteta asht qe e shkaterroi vllaznine.

Pse fitume ne korqe me loje te bukur , mund te humbim ne shkoder me kukesin se futbolli asht i papritun , por ama edhe nese humbim me Kukesin jam shum i sigurte qe do humbim me loje te bukur sepse e pame sa lart vllaznia ishte me bushatin dhe sa poshte ishim me duron

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Post by Ujku » Thu, 14 Feb 2013 , 18:15

Na folme per merkaton ma Miri nuk thash kush foli keq e kush foli mir kur kapme venin e dyt
por Duro e ka than vet se njata tre lojtar i ka pru vet ne SHkoder dolen 3 hajvana pra ata ishin zgjellja e tij
per tjert nuk vendos Duro dakort por naj menim e ka dhan besoj sa PER grimen edhe un jam dakort me ty nuk asht per at pun noshta ne te ardhmen per Lorencin nuk du me fol se nuk merr vesht hic ne futboll vec ka hell njata firma ne kontrat qe ja kan cu gati ne tavolin

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Post by fpjalmi » Fri, 15 Feb 2013 , 02:59

Ujku wrote:Na folme per merkaton ma Miri nuk thash kush foli keq e kush foli mir kur kapme venin e dyt
por Duro e ka than vet se njata tre lojtar i ka pru vet ne SHkoder dolen 3 hajvana pra ata ishin zgjellja e tij
per tjert nuk vendos Duro dakort por naj menim e ka dhan besoj sa PER grimen edhe un jam dakort me ty nuk asht per at pun noshta ne te ardhmen per Lorencin nuk du me fol se nuk merr vesht hic ne futboll vec ka hell njata firma ne kontrat qe ja kan cu gati ne tavolin
Ujku. Nuk dihet nese Duro ka pranu apo ja me pas lojtaret e tjere . Un per vedi kam lexu dhe kam pa ne televizor ashtu siq e ke pa ti dhe te gjithe bashke qe para se me fillu kampionati ka dal ne televizor kryetari i bashkise bashke me duron dhe kryetari i bashkise ka than ne televizor ne syte e duros qe cdo lojtare qe duro deshti iu plotesu deshira dhe duro ne ate moment ka than me goje te tij qe falemininderit presidentit te bashkise Luka qe me plotesoj deshiren ashtu siq desha une, dhe kurr Duro nuk ka than qe nuk i kam zdhedh un lojtaret dhe akoma nuk e thote sot.

Ne fillim para se me fillu kampionati , duro tha me gojen e tij qe do jena nder 3 pretendentat me fitu titullin kampion , dhe mbas 6 javesh tha , do mundohemi me xan vendin e trete ,kurse kur u eleminum prej kupet ka fundi i sezonit tha qe na duhen ma shum blemje dhe e verteta nuk ishte tek blemja por tek stili i shemtum i tij i lojes ku siq e kena pa cdo ndeshje , lojtaret nuk jan lidh kurr bashke ose shkurt ( bjeri ti bi) . Un e thashe edhe ma perpara , mos te kishte ken Dragoi , dhe nese do ti heqim golat e Dragoit , Vllaznia do ishte ne vend te parafundit , dhe te gjithe e dijm qe ne 5 ndeshje dragoi ka shenu ne minutat e fundit , 3 here duke ken 0-0 dhe duke ba gol ne fund dhe 2 here kur kena ken ne humbje dhe dragoi ne fund do barazonte qe do te thoshte na ka dhan 11 pike dhe mos te ishin keta gola do kishim vetem 3 pike qe do te thoshte qe nese ne fund te fazes se pare kishim 17 pike , pa golat e tij do kishim 9 pike . U pa shum mire kur ishte vllaznia ne vend te dyte dhe sa u vra dragoi me 2 ndeshje shkume ne vendin e 8-te.

Pika qe ketu po diskutohet asht nese ishte faji i doros per lojen qe vllaznia bani . Asht shum e thjeshte me u kuptu qe duro ishte njeriu kryesor i deshtimit te vllaznise . Aja dihet qe Bushati e ndryshoj vllaznine si dita me naten ku me rrezervat qe duro lete ne stol , ai i futi me korcan dhe shkelqyme dhe kuptohet mjaft mire qe pozicionet qe duro bate nuk funksionoshin ngaqe nuk asht tranier profesionist . Aja mund te kuptohet ne ndeshjen qe do luajm me kukesin ku mendoj qe do kete tifoza te shtunen njaq sa vllaznia ka pas per 12 jave bashke , mos me permend ndeshjen e pare qe luajtem me Korqen.

Deri ne javen e shtate un gjithmone kam mbrojt duron ngaqe thosha qe grupi nuk kombinon mire ngaqe akoma nuk funksionon , por mandej ne vend qe te ishim ma mire , ishim ma keq, kurse dhe mandej u kuptu qe duro nuk ban per 1 fanele te rande si vllaznia .As 1 muaj nuk e sterviti Bushati skuadren dhe shife sa ndryshim vllaznia ka sot .

Aq shum vllaznia ka ndryshu sa edhe tifozat Tuti po rikthehen mbas 5 vjeteve qe do te thote kja vllazni asht ma e mira e 5 viteve te fundit mos me shtu ma shum

http://www.shkodrasport.com/index.php?o ... &Itemid=86

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Post by Ujku » Fri, 15 Feb 2013 , 14:58

Po pra fpjalm kam than qe ja kan marr mendimin Duros per blemjet sic kam than se 3 lijtar Duro i ka pru me vedi
un per njat fla e thash se Duro asht fajtor per merkaton

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Post by fpjalmi » Sat, 16 Feb 2013 , 08:38

Ujku wrote:Po pra fpjalm kam than qe ja kan marr mendimin Duros per blemjet sic kam than se 3 lijtar Duro i ka pru me vedi
un per njat fla e thash se Duro asht fajtor per merkaton
Me fal Ujku , e mora ndrysh ate qe shkruve.

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Post by Miri » Sat, 16 Feb 2013 , 17:38

3 blerjet e Duros nese i ka marr dmth me deshir nuk ishin dhe aq keq ke nje Osman qe nuk u largu se nuk ishte lojtar i mire por per probleme te tjara ke Begaj qe edhe sot e ke titullar ndersa hysa nuk i pershtatet lojes se vllaznis,
Duro mori 1 skuades ku nuk kishte si te ishte me keq nuk du me justifiku duron por me 3 blemje qe bani nuk do kishte nej ndryshim.
Me vjen shum keq ta peanoj por kta B... Q.... shkodran i pame shum mire se si lujten ne korce edhe sa ka Bushati 10 dite qe i stervit,jo o vlla nuk bahesh futbollist per 10 dite.
Nese AGRON CELA nuk i perzihet tranjereve(Bushatit apo ndonje tjetri ) Vllaznia edhe pa merkato del kampion nuk asht aspak e drjete qe kryqezojme tranjera apo lojtare ku te verteten nuk e dime se cfare ndodh brenda ne skuader.

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Post by Ujku » Sat, 16 Feb 2013 , 21:49

Bega asht ne formacion por asht lojtar kot a e pave edhe sot u ka met ne der se pranoj me
nejt edhe me at shkurtim rroget qe i ban Osmani nuk dha naj gja te vllaznia hysa si sulmus
iku prej shkdret pa qi pa kris pa gol ishte sulmusi nr 1 e kishim fajin per Fajet e duros
nuk ka dit me motivu grupin arsyja se kta tranierat tiranas kur shkojn ne ekipe rrethesh
don me ba demek si kryfort ne tan boten ata qe pagujn i nderhyj tranierit por ai qe don me punu duhet me majt ballanc edhe me ata qe pagujn por me majt edhe grupin ashtu si duhet .

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Shpetim Duro Tranjeri i ri i VLLAZNIS....

Post by Miri » Sun, 17 Feb 2013 , 12:21

pergjigjien e more me ndeshjen perball kuksit se kush asht vllaznia e cila ishte edhe ma keq se e duros tu pas edhe 1 stadium plot,se morem 3 pike pak me intereson kur 90 minuta nuk lidh 2 topa.

Post Reply