Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by Edmond-Cela » Mon, 31 Oct 2011 , 01:20

Rudi Vata asht zyrtarizu traineri i ri i Vllaznis

Image
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by fpjalmi » Mon, 31 Oct 2011 , 06:45

Boll frike kam ngaqe nuk ka punu si tranier ma perpara ,por Ishalla ngaqe ka pas eksperience dhe ka ken nji lojtare i madh ne kohen e tij , atehere le te shpresojm qe te kete nji ide sa ma te mire si tranier ,dhe ta qojn vllaznine aty ku i ka hije gjithmone.

Ngaqe puna e tij asht managjer lojtaresh , ishalla po ban dicka me na sjell nej lojtare qe mundet me na ba pune ne mbrojtje dhe mesfush ,sepse me te vertete po vuajm shum ne ato rreparte.


Ishalla me kam te mbare me Vllaznine Rudi Vates.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by GOLDIAN » Mon, 31 Oct 2011 , 13:11

na duket vetja si me ken tifoza te ades velipojes a velecikut
pa dasht me ofendu velipojakt e kopliksat
per gjana te vogla kecejme perpjete se ka emer vllaznia e ku a me kcy ulim zanin e presim mrekulline
per mu e meriton njue banderole
KARRIEREN DO E MBYLLI NE SHKODER NE PO PRESIM ........
cudi qe skuadra e zemres tirana nuk e ofroi si trajner meqe mylli dhe karrieren aty

conju shkodran prej gjumit conju
e me lakle lukle mos u verbonju
vllaznia eshe pjese jete e shkodranve
e jo han me kru bo*** e tanve
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by Admin » Mon, 31 Oct 2011 , 14:10

Hahahahha Goldi.

Boll marak e kam edhe une qe se ka myll karrieren me ne por ca me ba .....

Une kam frike se si menaxher lojtarsh qe asht ishalla nuk bjen lojtare me interes ne Shkoder....
Vllaznit Ultras

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by Skodrinon » Mon, 31 Oct 2011 , 19:52

mos i bini n'qaf se e ka pase fjalen per karrieren si trainer
sot ne konferencen e prezantimit kishte thane qi si çdo shkodran e ka per detyre me sakrifiku per qytetin e shkodres....

nejse, suksese per detyren e re

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by Edmond-Cela » Mon, 31 Oct 2011 , 23:43

duhet me pa nuk mund ta gjykojm. per mendimin tem asht zgjellja ma e mire, tashi se si do i hec duhet me pa... e vetma gja nuk me pelqen kontrara 1 vjecare.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by Admin » Tue, 01 Nov 2011 , 13:46

Faktikisht nder emrat qe ishin per postin e tranjerit e nder karakteristikat qe paraqesin kto tranjera, zgjedhja e Vates asht ma e mire.
Mu personalisht do te me me kishte pelqy edhe Hys Zmijani.

Sdq shpresojme qe Vata do te punojne me pasion e me ndershmeri.
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by GOLDIAN » Tue, 01 Nov 2011 , 14:35

po mire ma admin se ke vet vite jashte ti une mani miri skodrinoni mondi etj
dhe normal qe shume nga ne kan lan punet qe kena andrru per nje pune tjeter ma fitimprurese
si e mendoni ju ai nuk i ka ra lapsit a qe braktis skocine me nje nivel jetese shume ma te larte se na me ardh te zemra e tij qe e shiti per 5 mije euro
mire na qe jena solo
po te pys ty e ma shume mirin
a e kishit braktis ju familjen thjesht per dashurine per vllaznine pa pas interesa tjera?
une e tham sinqerisht JO nein no
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by Admin » Tue, 01 Nov 2011 , 20:15

Hhahhahah goldi,

njashtu asht.
Sdq ka disa vite qe Vata asht lidh me Shqipnin, tu fillu prej tek kandidatura per president i FShF-se e prezenca e tij ne Shkoder.
Nqs nuk gabohem ne korrik u pat thane qe Vata ka me u ba tranjer i Apollon Limasol ne Qipro, por se di pse nuk u ba ....
Vllaznit Ultras

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by Edmond-Cela » Tue, 01 Nov 2011 , 22:53

vata largon Plorin e Danaj. Sinani do jet ndimsi i Vates, dhe ARBEN PARMEZE do jet tranjeri i portjerave.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by GOLDIAN » Tue, 01 Nov 2011 , 23:58

interesante kush asht ky parmeze
i perjashtuar

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by jeti » Wed, 02 Nov 2011 , 04:44

Permeze ka pas ken kuzhinjer te Turizmi, asht specialist ne qofte e qebabe :D
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by Admin » Wed, 02 Nov 2011 , 13:20

Parmeze asht vu pergatitsi fizik e ja tranjer i portiereve.

Zv tranjer asht ba Sinani, kurse tranjer i portierave mas ikjes te Avenir Danit nuk asht caktu hala asnji.
Vllaznit Ultras

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by Skodrinon » Wed, 02 Nov 2011 , 19:09

parmeza
se na e bat italian :D

mu nuk m'pelqen zevendsimi i plorit me sinanin aspak

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by Ledi1920 » Thu, 03 Nov 2011 , 10:03

jeti wrote:Permeze ka pas ken kuzhinjer te Turizmi, asht specialist ne qofte e qebabe :D

hehehehehehehehehehhehee e bukur kjo...

Lejini kohe cuna, si dihet si shkojn punet. Mbase punon mire.Deri tani vetem llafe te bukra kom ndigju nga ky, si per kombetaren,fsh, etj etj.Puna do e tregoj a i ka llafe apo vepra...
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by fpjalmi » Thu, 03 Nov 2011 , 10:29

Skodrinon wrote:

mu nuk m'pelqen zevendsimi i plorit me sinanin aspak
Vata ka ba dicka qe asht shum gja e paarsyshme ku ma mire te kishte marr dikend tjeter qe mund ta ndihmojn ma shum duke dit qe nuk ka ken tranier kurr . Ishalla e ban zoti mbare ,sepse te kesh nji tranier dhe zevendes tranier qe se kan ba kurr rrolin e tyne boll te frikeson , por ne fund te fundit dicka do te ndodhin , o do dalim kampion ose do bijm nji kategori ma poshte 8)

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by Skodrinon » Fri, 04 Nov 2011 , 15:24

Vllaznia, ja rregullat e reja të epokës “Vata”

Trajneri kërkon vetëm 22 lojtarë në stërvitje. Që nga pesha deri tek ushqimi, gjithçka do të ndryshojë. Kush abuzon, do të gjobitet

Emërimi në krye të Vllaznisë i trajnerit Rudi Vata është shoqëruar edhe me risi në mënyrën e trajnimit të skuadrës, por edhe të funksionimit të saj. Trajneri i ri ka filluar të injektojë disa nga idetë e tij të punës, duke treguar rregull dhe profesionalizëm. Gjëja e parë që ai ka kërkuar, ka qenë “zbrazja” e skuadrës nga numri i madh i futbollistëve që kanë qenë prezent në stërvitje kohët e fundit. Nëse deri të martën, në stërvitjen e kuqebluve kanë qenë mbi 30 futbollistë, Vata i ka lajmëruar drejtuesit e klubit se ai në dispozicion do të ketë vetëm 22 futbollistë.

Të tjerët duhet të kthehen sërish tek ekipi i të rinjve. Por risitë e Vatës nuk përfshijnë vetëm këtë gjë. Nëse në seancën e së martës, e para nën drejtimin e tij, futbollistët erdhën edhe në 14:20, vetëm 10 minuta para se të niste stërvitja, me Rudin gjërat do të jenë ndryshe. Të paktën gjysmë ore para, të gjithë futbollistët duhet të jenë të pranishëm në fushën e stërvitjes. Në rast të kundërt, gjobat do të jenë gati për kuqeblutë, madje ata janë të sanksionuara edhe në rregulloren e brendshme të klubit.

Pesha Një tjetër rregull i ri është shtuar për funksionimin e skuadrës shkodrane me ardhjen në krye të saj të trajnerit Vata. Që nga dita e parë e punës, ai ka kërkuar nga stafi mjekësor të ketë në dispozicion dy peshore. Njëra do të jetë në ambientet e stadiumit “Loro Boriçi” dhe tjetra në fushën sportive të Shtojit.

Njëkohësisht, mjeku Çoba dhe fizioterapisti Haxhaja janë urdhëruar që të peshojnë një e nga një të gjithë futbollistët dhe të dhënat t’i jepen trajnerit për t’i ruajtur në dosjen e tij. Ndërkohë, pas çdo ndeshje, nëse ditën e diel ekipi është pushim, para se të fillojë stërvitja e së hënës, të gjithë futbollistët do peshohen sërish dhe, nëse ndonjëri prej tyre ka abuzuar me peshën e tij, natyrisht që do ketë gjoba për çdo kilogramë të shtuar.

Ushqimi Nga ana tjetër, për trajnerin Vata shqetësim është edhe mënyra e të ushqyerit të futbollistëve. Shumë prej futbollistëve mund të mos ushqehen ashtu siç duhet dhe për rrjedhojë nuk mund të marrin ngarkesat e duhura në stërvitje. Kërkesa e Vatës duket se do gjejë zgjidhje të menjëhershme nga drejtuesit e klubit, të cilët që nga muaji janar, me shumë mundësi do të caktojnë edhe restorantin ku skuadra do ushqehet çdo ditë.

Shenjat e profesionalizmit duket se po fillojnë të kërkohen nga trajneri i ri. Madje, ndonëse ai është shkodran dhe në këtë qytet ka prindërit e tij, ka kërkuar nga klubi një banesë për të jetuar. Rudi dëshiron t’i përkushtohet në maksimum skuadrës dhe, për këtë arsye, po mendon vetëm për të.

E ardhmja Në ditët e ardhshme, me siguri do ketë të tjera risi në punën e tij. Ato të mësipërmet ishin vetëm shenjat e fillimit të një pune ndryshe të nisur nga Vata në krye të Vllaznisë. Se çfarë do ndodhë më pas, duhet të presim. Por më shumë se këto risi, e rëndësishme është që skuadra të arrijë rezultatet e duhura në fushën e lojës.

Ndaj më e rëndësishmja nga të gjitha gjërat duket se është fitorja me Bylisin ditën e nesërme. Edhe vetë ai e dëshiron shumë një gjë të tillë. Në Shkodër, ardhja e Vatës në krye të skuadrës është pritur mirë, por ky lajm ka ditë që ka kaluar. Tashmë priten lajme të reja, të shoqëruara me lojë e rezultate të mira të Vllaznisë.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by Man in Redblue » Fri, 04 Nov 2011 , 16:36

Kjo puna e Sinanit hem lojtar e hem zv. tranjer mduket kot. Sinani duhet e para me e lan zyrtarisht futbollin se nuk ka ma kapacitet fizik, e dyta te kalojne per nja 2-4 vjet tranjer akademiet, mandej nqs ka sukses te bahet zv.tranjer.

Sinani asht embleme e Vllaznise, legjende e kampionatit shqiptar me tan ata gola qi ka ba, djale shume i mire, por me duket e padrejte dhe joprofesionale qe te bahet direkt zv.tranjer bile tuj kene edhe futbollist aktiv.A dini gja ca do bahet me Plorin? A thu dojne me hek krejt prej Vllaznise ngaqe i perket epokes Fushaj??? Me ate sukses qi ka pas ai do kishte ken shume e padrejte...

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by Man in Redblue » Fri, 04 Nov 2011 , 16:37

jeti wrote:Permeze ka pas ken kuzhinjer te Turizmi, asht specialist ne qofte e qebabe :D

poashtu edhe specialist i kuzhines italiane :lol: :lol: Revolucioni Vata ka fillu :lol:

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Re: Rudi Vata, Traineri i ri i Vllaznis

Post by jeti » Fri, 04 Nov 2011 , 18:50Vata gol me kombetaren!
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

Post Reply