Traineri i ri i Vllaznise - Cilin preferoni?

Historia e Vllaznise dhe lojtarët e saj në vite.

Moderator: GOLDIAN

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Traineri i ri i Vllaznise - Cilin preferoni?

Post by Skodrinon » Sun, 30 May 2010 , 15:47

Kush medoni se duhet me ken traineri i ri i Vllaznise?
Shprehni preferencat tuja


Po e filloj une
Per mendimin tem Din Zhega kishte ken zgjedhja e duhun. Mendoj se asht trainer i mire, person i nderum qi nuk asht shqu per pazare (me aq sa di une), plus asht shkodran edhe e njef mire ambjentin

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Traineri i ri i Vllaznise - Cilin preferoni?

Post by Edmond-Cela » Sun, 30 May 2010 , 16:30

per mendimin tem ai tranjer qe pranon me punuar me fushajn i ikun gjith vlerat.
me ca shikohet fushajt po i ikun forcat dita dites se sezoni tjeter pritet te jen me do mafioza ma te rrezikshem, dhe nuk ka per te ken i zoti me u kap me to. te shohim ca do bahet tashi. ndoshta largohet vet.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Traineri i ri i Vllaznise - Cilin preferoni?

Post by fpjalmi » Sun, 30 May 2010 , 19:01

un mendoj qe zmijani duhet me u provu si tranier


ne lajme te shkodran ka llan shum here mendime per vllaznine

mendoj se ai do ishte tranieri i duhun

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Traineri i ri i Vllaznise - Cilin preferoni?

Post by GOLDIAN » Sun, 30 May 2010 , 19:15

Edmond-Cela wrote:per mendimin tem ai tranjer qe pranon me punuar me fushajn i ikun gjith vlerat.
me ca shikohet fushajt po i ikun forcat dita dites se sezoni tjeter pritet te jen me do mafioza ma te rrezikshem, dhe nuk ka per te ken i zoti me u kap me to. te shohim ca do bahet tashi. ndoshta largohet vet.
edhe une si mondi mendoj
perderisa pranon me punu tu pa se ca ka ndodh keto vite
per mu ska vlera kurr nji trajner
i perjashtuar

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: Traineri i ri i Vllaznise - Cilin preferoni?

Post by shv13 » Sun, 30 May 2010 , 20:44

na lodhena kot, me kyt president s kena gja n vije. Nuk asht faji i trajnerit. Ky s merr vesh prej futbollit, nqs vetem investon e nuk nderhyn te skuadra atehere nji trajner shkodran do t ishte perfekt. Per mu zhega ka vlera si trajner, si njeri e shume tjera, po e ka provu bankinen e vllaznise pa lane gjurme. Ma mire nje i ri qe se ka provu kurre si zmijani. Martini dha prova se edhe pse i ri pruni da ndeshje t mira, zmijani tu kene shume ma serioz e ma i perkushtum tham se ka me punu mire...gjithmone nqs s ja han kryt presidenti ma pare
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

ApoVini
Tifoz
Tifoz
Posts: 76
Joined: Thu, 10 Sep 2009 , 01:48
Skuadra: Vllaznia

Re: Traineri i ri i Vllaznise - Cilin preferoni?

Post by ApoVini » Mon, 31 May 2010 , 01:32

ty tjeta burra
Ne duhet te pranojme se si asht vendi bahet kuvendi. Ne Shqipni ka korrupsion te madh ne sport e blehet e shitet ashiqare.
Atehere pse te lodhna me trajnera e me lojtar kur me ba i kampionat te duhet vec nji zyre e 2-3 telefona qe ti vendosim ndeshjet neper tavolina , zyret e kafenejet pak randsi ka.
Ne fund mbasi te jet percaktu kampionja, kush te luj n'europ e kush do bij e do hij ne superiore te krijojme me tan ata lojtar te Shqipnis 3 ekipet per europe e te bahna rahat me baste .
e vetmja pa qartesi asht se ca me ba me albitrat
po dhe ato mund ti punsojm me u marr me telefonatat e ca te teprojn ti zgjedhim n'bashki e naj kokerr t'fort ne Parlament
Vllaznia e para e tjerat.....i pasha n'gazep

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Traineri i ri i Vllaznise - Cilin preferoni?

Post by fpjalmi » Mon, 31 May 2010 , 02:01

muca ,tranieri i dinamos nuk asht tranier i dinamos ma

ngaqe nuk ka skuader tjeter tash mendosha qe pse vllaznia mos te kete edhe kete tranier duke dit qe asht tranier shum i mire

nuk e di se a ka me pas fushaj pare me e pagu ,por edhe ky mund ta qote vllaznine bajagi mire kampionatin e ardhshem

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Traineri i ri i Vllaznise - Cilin preferoni?

Post by fpjalmi » Mon, 31 May 2010 , 02:17

e vetmja gja qe shpresoj qe fushaj mos te bajn asht mos me marr tranier te huaj ,ku ne shumicen e rasteve kan dal hurq ne shipni me cdo skuader

perveq tranierit muqa qe ka cilesi nuk kisha dasht asnji tranier rrethesh ,ku perveq mucajt nese se marrim ,te tjeret do i kisha dasht shkodran

e kena provu ket gja shum here me traniera vendas ku na kan hek shkodranet dhe kan pru lojtare qe kan dal hurq ngaqe nuk kan gjak shkodranit ,dhe 2 ma te miret qe sjan shkodran jan vetem smaili dhe nallbani qe kan dhan cdo gja per shkodren dhe vllaznine

per mendimin tem aq ma i ri te jete tranieri ,aq ma te mire e ban skuadren

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Traineri i ri i Vllaznise - Cilin preferoni?

Post by Man in Redblue » Mon, 31 May 2010 , 19:42

Tranieri duhet per me stervit dhe drejtu nji ekip futbolli...ne shqipri nuk luhet ma futboll, :arrow: ateher pytja mund te riformulohet:

Cilin palaco te ri preferoni ?

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Traineri i ri i Vllaznise - Cilin preferoni?

Post by GOLDIAN » Mon, 31 May 2010 , 22:05

sa me pelqen ky piro ruvina mare vllazen
meduket ma shkodran se tan shkodranet e ftum ne studio jo ec sonte po sa here qe shof

flet me shpirt e zemer e jo si b*** kurr e mos lidh
edhe din zhega ne kete lidhje telefonike ma shpifi
bla bla bla na cane trapin
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Traineri i ri i Vllaznise - Cilin preferoni?

Post by GOLDIAN » Mon, 31 May 2010 , 22:07

pirro e pyti cado bani ndryshe te vllaznia
ky pergjigjet une kam besim te aftesite e mija qe e kam tregu me perpara


ruvina i tha nese e merr vllaznine duhet te jetosh ne shkoder
zhega qeshi
pffffffff
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Traineri i ri i Vllaznise - Cilin preferoni?

Post by Man in Redblue » Tue, 01 Jun 2010 , 17:32

Fatkeqesia ma e madhe nuk asht se nShqipni e ka marr gjithcka ndore hori, por qe edhe disa figura tndrituna po e ndyjn vedin per 5lek....

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Traineri i ri i Vllaznise - Cilin preferoni?

Post by fpjalmi » Tue, 01 Jun 2010 , 19:19

Man in Redblue wrote:Fatkeqesia ma e madhe nuk asht se nShqipni e ka marr gjithcka ndore hori, por qe edhe disa figura tndrituna po e ndyjn vedin per 5lek....

po shum e vertet

tamam si zevendestranieri qe e mori persiper fajin me ndrrimin e numrave ne ndeshjen me skenderbeut qe spo me kujtohet emri

un prap tham ,se martinin kan ba gabim qe e kan hek dhe tham tapo na zajn xhynahet e tij

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Traineri i ri i Vllaznise - Cilin preferoni?

Post by fpjalmi » Wed, 02 Jun 2010 , 19:14

Shkëlqim Muça, drejt Vllaznisë

Ish-trajneri kampion me Tiranën e Dinamon pritet të përfitojë 50 mijë euro

http://albania-sport.com/mat.php?idm=14933

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Traineri i ri i Vllaznise - Cilin preferoni?

Post by fpjalmi » Wed, 02 Jun 2010 , 19:15

tash mund te tham jena pretendent

ishalla fjalet jan te verteta

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Traineri i ri i Vllaznise - Cilin preferoni?

Post by Skodrinon » Fri, 04 Jun 2010 , 15:01

Muça Radonjiç Canaj, kandidatët e Vllaznisë

Tre trajnerë janë në “pole position” për stolin shkodran, të tjerët janë thashethemnaja

Kalimi i ditëve sigurisht që ka sjellë edhe afrimin e zgjidhjes së çështjes të trajnerit te Vllaznia. Përmendja e shumë emrave, më shumë se asnjëherë tjetër, i ka çorientuar disi tifozët kuqeblu, të cilët presin me padurim “shpëtimtarin” e skuadrës së tyre të zemrës.

Emrat e lakuar kanë qenë të shumtë, të racave dhe kombësive të ndryshme, megjithatë tashmë duket se pikësynimi kryesor i drejtuesve të Vllaznisë është përqendruar te vetëm tri emra. Dy prej tyre janë shqiptarë dhe pikërisht Shkëlqim Muça dhe Agim Canaj. Me të dy ata është kontaktuar vetëm përmes telefonit dhe në ditët në vazhdim do të kontaktohet edhe kokë më kokë. Canaj ndërkohë duket se u ka lënë si afat drejtuesve të Vllaznisë mesin e muajit qershor për t’u ulur më pas në bisedime me drejtuesit shkodranë.

Trajneri që ka drejtuar edhe sezonin e kaluar këtë skuadër, duket se kërkon t’u dalë borxhit drejtuesve të Gramozit, të cilët ende pretendojnë për një kampionat me 16 skuadra sezonin e ardhshëm. Çka do të thoshte se Canaj dhe të gjithë futbollistët do qëndronin sërish në skuadër. Nga ana tjetër, kandidatura e Muçës mbetet shumë serioze. Me të është kontaktuar vetëm përmes telefonit, ndërkohë që trajneri vetë e ka pranuar publikisht se do t’i pëlqente nisja e një aventure të re në “Loro Boriçi”, pasi ka arritur tituj kampionë, me Tiranën dhe Dinamon.

Ky trajner duket se është në “pole position” dhe me shumë mundësi presidenti Fushaj këto dy ditë do të ulet në tavolinën e bisedimeve me të. Ndërkohë, një tjetër kandidaturë për vendin e trajnerit të ardhshëm të Vllaznisë është edhe ajo e malazezit Mojash Radonjiç. Ky i fundit ka një CV të shkëlqyer si futbollist më parë, ndërkohë që ka punuar më pas për disa vite edhe si trajner pranë Buduçnostit. Vitet e fundit është i angazhuar me ekipet kombëtare të moshave pranë federatës malazeze. Radonjiç ka pasur rastin të luajë në Shkodër si futbollist, ndërkohë që tani mund të vijë edhe si trajner.

Nga sa bëhet e ditur, trajneri malazez, përpara se të ulet e të bisedojë në tavolinë për kushtet e kontratës, ka kërkuar të ketë sa më shumë informacion për skuadrën shkodrane dhe paraqitjet e saj në edicionin e fundit. Pikërisht për këtë arsye, drejtuesit e klubit kuqeblu i kanë vënë atij në dispozicion disa videokaseta të ndeshjeve të Vllaznisë gjatë sezonit të shkuar. Presidenti Valter Fushaj është duke e studiuar mjaft mirë situatën dhe për rrjedhojë e ka vonuar paksa problemin e zgjidhjes së këtij problemi, duke menduar zgjidhjen më të mirë të mundshme.

Nallbani, mes qëndrimit dhe largimit

Njëri nga futbollistët më të mirë për Vllazninë në dy sezonet e fundit është pa dyshim kosovari Ilir Nallbani. Lojtari që nuk pushon kurrë së luajturi dhe vrapuari, i ka dhënë fund kontratës që ka pasur me klubin shkodran dhe gjatë këtyre ditëve është duke pushuar pranë familjes së tij në Pejë. Megjithatë, ai natyrisht që është diskutuar në mendjen e tij edhe për mundësinë e vazhdimit të karrierës së tij, në Shqipëri ose jashtë saj.

Kuptohet, nëse vazhdon të luajë në vendin tonë, Vllaznia do të jetë primare sërish për të. Ai nuk ka dëshirë ta ndërrojë skuadrën kuqeblu me asnjë tjetër, sepse në Shkodër e duan të gjithë. Lojtari që ka luajtur plot 32 ndeshje në kampionatin e fundit, natyrisht që dëshiron një aventurë jashtë. Në adresë të tij ka disa oferta paraprake nga skuadra turke, por edhe nga Azerbajxhani dhe në ditët në vazhdim do të merret vesh më saktësisht nëse kjo lëvizje do të bëhet realitet apo jo.

s.shqiptar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Traineri i ri i Vllaznise - Cilin preferoni?

Post by fpjalmi » Fri, 04 Jun 2010 , 17:41

Skodrinon wrote:Muça Radonjiç Canaj, kandidatët e Vllaznisë

Tre trajnerë janë në “pole position” për stolin shkodran, të tjerët janë thashethemnaja

Kalimi i ditëve sigurisht që ka sjellë edhe afrimin e zgjidhjes së çështjes të trajnerit te Vllaznia. Përmendja e shumë emrave, më shumë se asnjëherë tjetër, i ka çorientuar disi tifozët kuqeblu, të cilët presin me padurim “shpëtimtarin” e skuadrës së tyre të zemrës.

Emrat e lakuar kanë qenë të shumtë, të racave dhe kombësive të ndryshme, megjithatë tashmë duket se pikësynimi kryesor i drejtuesve të Vllaznisë është përqendruar te vetëm tri emra. Dy prej tyre janë shqiptarë dhe pikërisht Shkëlqim Muça dhe Agim Canaj. Me të dy ata është kontaktuar vetëm përmes telefonit dhe në ditët në vazhdim do të kontaktohet edhe kokë më kokë. Canaj ndërkohë duket se u ka lënë si afat drejtuesve të Vllaznisë mesin e muajit qershor për t’u ulur më pas në bisedime me drejtuesit shkodranë.

Trajneri që ka drejtuar edhe sezonin e kaluar këtë skuadër, duket se kërkon t’u dalë borxhit drejtuesve të Gramozit, të cilët ende pretendojnë për një kampionat me 16 skuadra sezonin e ardhshëm. Çka do të thoshte se Canaj dhe të gjithë futbollistët do qëndronin sërish në skuadër. Nga ana tjetër, kandidatura e Muçës mbetet shumë serioze. Me të është kontaktuar vetëm përmes telefonit, ndërkohë që trajneri vetë e ka pranuar publikisht se do t’i pëlqente nisja e një aventure të re në “Loro Boriçi”, pasi ka arritur tituj kampionë, me Tiranën dhe Dinamon.

Ky trajner duket se është në “pole position” dhe me shumë mundësi presidenti Fushaj këto dy ditë do të ulet në tavolinën e bisedimeve me të. Ndërkohë, një tjetër kandidaturë për vendin e trajnerit të ardhshëm të Vllaznisë është edhe ajo e malazezit Mojash Radonjiç. Ky i fundit ka një CV të shkëlqyer si futbollist më parë, ndërkohë që ka punuar më pas për disa vite edhe si trajner pranë Buduçnostit. Vitet e fundit është i angazhuar me ekipet kombëtare të moshave pranë federatës malazeze. Radonjiç ka pasur rastin të luajë në Shkodër si futbollist, ndërkohë që tani mund të vijë edhe si trajner.

Nga sa bëhet e ditur, trajneri malazez, përpara se të ulet e të bisedojë në tavolinë për kushtet e kontratës, ka kërkuar të ketë sa më shumë informacion për skuadrën shkodrane dhe paraqitjet e saj në edicionin e fundit. Pikërisht për këtë arsye, drejtuesit e klubit kuqeblu i kanë vënë atij në dispozicion disa videokaseta të ndeshjeve të Vllaznisë gjatë sezonit të shkuar. Presidenti Valter Fushaj është duke e studiuar mjaft mirë situatën dhe për rrjedhojë e ka vonuar paksa problemin e zgjidhjes së këtij problemi, duke menduar zgjidhjen më të mirë të mundshme.

Nallbani, mes qëndrimit dhe largimit

Njëri nga futbollistët më të mirë për Vllazninë në dy sezonet e fundit është pa dyshim kosovari Ilir Nallbani. Lojtari që nuk pushon kurrë së luajturi dhe vrapuari, i ka dhënë fund kontratës që ka pasur me klubin shkodran dhe gjatë këtyre ditëve është duke pushuar pranë familjes së tij në Pejë. Megjithatë, ai natyrisht që është diskutuar në mendjen e tij edhe për mundësinë e vazhdimit të karrierës së tij, në Shqipëri ose jashtë saj.

Kuptohet, nëse vazhdon të luajë në vendin tonë, Vllaznia do të jetë primare sërish për të. Ai nuk ka dëshirë ta ndërrojë skuadrën kuqeblu me asnjë tjetër, sepse në Shkodër e duan të gjithë. Lojtari që ka luajtur plot 32 ndeshje në kampionatin e fundit, natyrisht që dëshiron një aventurë jashtë. Në adresë të tij ka disa oferta paraprake nga skuadra turke, por edhe nga Azerbajxhani dhe në ditët në vazhdim do të merret vesh më saktësisht nëse kjo lëvizje do të bëhet realitet apo jo.

s.shqiptar

un kam qef muqen me ken tranier i vllaznise

ishalla nuk na ik nallbani sepse ai asht berthama e vllaznise

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Traineri i ri i Vllaznise - Cilin preferoni?

Post by fpjalmi » Fri, 04 Jun 2010 , 18:52

Muça pelqehet, por 50.000 euro jane ca si shume per Vllaznine
Trajneri kampion do te kontaktoje me prresidentin Fushaj keto dy dite


http://www.sportekspres.com/lajm.php?idt=16117

un se kuproj presidentin fushaj

50 000 euro shum tranierit qe doli kampion shqipniet :shock:

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Traineri i ri i Vllaznise - Cilin preferoni?

Post by vllaznia1919 » Sun, 06 Jun 2010 , 18:30

Muça ka shku te Skenderbeu.Un kisha dashte Hafizin por nuk vjen se nuk asht legen.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Traineri i ri i Vllaznise - Cilin preferoni?

Post by fpjalmi » Sun, 06 Jun 2010 , 19:57

sot kishte firmos me skenderbeun sepse fushes iu dukte shum 50 mije euro ne vit :oops:

zoti e din se kush ka me ardh tash ,dhe kam frike se tranieri qe do marrin fushaj do jete me pak leke qe dote te thote (mall i lire shet shpine )dhe kam frike se deshtim do jete edhe ky vit :evil:

As bashkia nuk ka pranu me ndihmu vllaznine ,sepse sa me ndihmu vllaznine ,bashkiakt fusin lekt ne gjep :evil:

Nga njena ane nuk i ve faj fushes ,sepse cdo gja po i ban me forcat e tij

Post Reply