Eurovizion Song 2008

Ketu mund te shkruani dhe te diskutoni per çdo gjë ...
Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Sat, 24 May 2008 , 22:01

vllaznia1919 shqetesimi i jot per kangen e rrikut asht i drejte,

une vjet e kam marre vesht mrapa se kan kene eliminatoret, ngaqi ato nuk u transmetun ne tV, kurse simjet e kam dite qysh nji jave perpara dhe e kam pa ne TV, se perndryshe dihet se na takon neve ne rradhe te pare me votu per rrikun.


me iu thane te drejten mu kanga e simjetshme mduket ma e bukur se evjetshma, por ne sogkontest nuk fiton kanga ma cilesore por ka ndikime politike ashtu sic dihet prej kohesh, pra qi vendet e lindjes i japin pike njeni-tjetrit

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Sat, 24 May 2008 , 22:04

PARTIZANI wrote:
rai wrote:
PARTIZANI wrote:
ma ha mendja se riku e ka then per me u mburr :lol: :wink:
Pse o Partizani, simbas teje kenga e majmunit serb ishte me e bukur se e Rrikut ? Vetem kot po pyes se thashe me siper se muzika eshte me shije dhe per dike dhe grupi i pilurit kendon me bukur se Rriku. :roll: :roll:
Thjesht desha te dija shijen tende muzikore...ngaqe te duket e pa besushme dhe sikur mburrje, thenja e tij

une s'them qe ishte me i bukur por ata kan gjithmone vota se sllavet sllaveve ua japin votat ndersa ne ca jemi vend i vogel e ca si bejme promovim kenges kush do na votoje? :x

i ke ra pikes partizani,
kam lexu para dy ditesh Maqedonia ka hargju sdi sa here ma shume se na per promovimin e kanges, merre me mend vendet e tjera mandej

matrix-kuqeblu
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 227
Joined: Sat, 17 May 2008 , 17:24
Location: torino

Post by matrix-kuqeblu » Sun, 25 May 2008 , 10:45

iku show i eurosong me duket nje show pa kuptim se mram e pashe te tane shtete e te ish bllokut sovjetik kane votu njena tjetren ne na dha pike vetem grecia mali zi ita qe kena ne kufi .shtetet tjer na kane dhane kan pak pike gati hiq per mendimin time them qe shqiperia mos te marrin ma pjes te ku show ashte show kot kur atu dihet kush do te fitoje
Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Sun, 25 May 2008 , 14:24

matrix-kuqeblu wrote:iku show i eurosong me duket nje show pa kuptim se mram e pashe te tane shtete e te ish bllokut sovjetik kane votu njena tjetren ne na dha pike vetem grecia mali zi ita qe kena ne kufi .shtetet tjer na kane dhane kan pak pike gati hiq per mendimin time them qe shqiperia mos te marrin ma pjes te ku show ashte show kot kur atu dihet kush do te fitoje
edhe un shpresaj qe te mos marrim ma pjes

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 25 May 2008 , 20:22

matrix-kuqeblu wrote:iku show i eurosong me duket nje show pa kuptim se mram e pashe te tane shtete e te ish bllokut sovjetik kane votu njena tjetren ne na dha pike vetem grecia mali zi ita qe kena ne kufi .shtetet tjer na kane dhane kan pak pike gati hiq per mendimin time them qe shqiperia mos te marrin ma pjes te ku show ashte show kot kur atu dihet kush do te fitoje
I ke ra piks naqe.Asht gjithqka me politike.Me pislleqe.Si ka munsi qe Italia ka tana ata vjet qe nuk merr pjese hiç?????????
Kush ka fitu se zdi gja?
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Post by loroborici » Sun, 25 May 2008 , 20:28

Ka fitue Rusia me cka me than do miq. Kanga jone nuk ishte gja.
Vllaznia ne zemer
Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Sun, 25 May 2008 , 22:06

vvvllaznia wrote:
matrix-kuqeblu wrote:iku show i eurosong me duket nje show pa kuptim se mram e pashe te tane shtete e te ish bllokut sovjetik kane votu njena tjetren ne na dha pike vetem grecia mali zi ita qe kena ne kufi .shtetet tjer na kane dhane kan pak pike gati hiq per mendimin time them qe shqiperia mos te marrin ma pjes te ku show ashte show kot kur atu dihet kush do te fitoje
edhe un shpresaj qe te mos marrim ma pjes
dihet se songkontesti asht me shkusina e miqesina e na nuk kena shpresa me fitu kurre, por une jam kunder bojkotimit:
edhe pse nuk fitojme duhet sezban me kena ne kyt show te madh EVROPIAN, nuk kena arsye pse me u izolu,
edhe pse kanga jone, sado e mire me ene nuk fiton prapseprap pjesemarrja asht reklame per kangen dhe kulturen shqiptare

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Mon, 26 May 2008 , 00:03

ndigjojeni pak kyt kangen, qi ka dale ne vend te dyte ne shqipni dhe per kyt arsye ska shku ne songkontest:

http://www.youtube.com/watch?v=s_PNjaoRoBg


hata, bomb krejt, gjynah qi nuk e kna qu kyt kang ne songkontest, ta kishim tund Beogradin

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Post by kristiani » Mon, 26 May 2008 , 12:59

edhe un kam ken per ikyt edhe si asht kja doruntina si llokum...
FORZA VLLAZNIA

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Mon, 26 May 2008 , 15:34

Man in Redblue wrote: dihet se songkontesti asht me shkusina e miqesina e na nuk kena shpresa me fitu kurre, por une jam kunder bojkotimit:
edhe pse nuk fitojme duhet sezban me kena ne kyt show te madh EVROPIAN, nuk kena arsye pse me u izolu,
edhe pse kanga jone, sado e mire me ene nuk fiton prapseprap pjesemarrja asht reklame per kangen dhe kulturen shqiptare
Jam dakort me MRB , BOJKOTIMI nuk na sjell asigja vetem izolim!!!
Pjesmarrja asht ma e teper e rendesishme, masandej shnash cmimet :).
Vllaznit Ultras

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 26 May 2008 , 16:31

Un e kam ndjek edhe festivalin shqiptar pak edhe ka pase shum polemika per kangen fituse ose ma mire per votimet! :wink: :wink: :wink: :wink:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Mon, 26 May 2008 , 16:44

Man in Redblue wrote:ndigjojeni pak kyt kangen, qi ka dale ne vend te dyte ne shqipni dhe per kyt arsye ska shku ne songkontest:

http://www.youtube.com/watch?v=s_PNjaoRoBg


hata, bomb krejt, gjynah qi nuk e kna qu kyt kang ne songkontest, ta kishim tund Beogradin

papapa miliona here ma e bukur kja paska ken....si ka mundsi qe spaska fitu kja ?????????? :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Post by kristiani » Mon, 26 May 2008 , 20:25

Nuk jan diftu t'meqem hiq edhe tuj e dit se veq kangt me rritem e fitojn eurovizionin...
FORZA VLLAZNIA

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 26 May 2008 , 21:16

rai wrote:
Man in Redblue wrote:ndigjojeni pak kyt kangen, qi ka dale ne vend te dyte ne shqipni dhe per kyt arsye ska shku ne songkontest:

http://www.youtube.com/watch?v=s_PNjaoRoBg


hata, bomb krejt, gjynah qi nuk e kna qu kyt kang ne songkontest, ta kishim tund Beogradin

papapa miliona here ma e bukur kja paska ken....si ka mundsi qe spaska fitu kja ?????????? :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Naqe ne Shqipni asht gjithqka me mik e me pare!!!!!
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Thu, 29 May 2008 , 22:31

shifni pak videon serbe me nentituj anglisht:

http://de.youtube.com/watch?v=phdc2INZM ... re=related


spakan ndej pa e kru edhe kyt rradhe, per St' Vitus Day asht artikulli maposhtem:

http://www.srpska-mreza.com/bookstore/k ... sovo18.htm

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Fri, 30 May 2008 , 14:12

Man in Redblue wrote:shifni pak videon serbe me nentituj anglisht:

http://de.youtube.com/watch?v=phdc2INZM ... re=related


spakan ndej pa e kru edhe kyt rradhe, per St' Vitus Day asht artikulli maposhtem:

http://www.srpska-mreza.com/bookstore/k ... sovo18.htm
Ehhhhhh, Serbia asht dhelpen e vjeter edhe ne te tana mnyrat den me provoku ne menyre qe me i tregu europes qe shqiptaret jane te pacivilizum e nuk meritojne lirene, nuk e meritojne Kosove.....

Sat ma shume se kurr ne duhet me u tregu te matun e me u tregu te qete :)
Vllaznit Ultras

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Fri, 30 May 2008 , 14:16

Sa i takon kanges qe ka xane vendin e dyte ne Festivalin kombetare te muzikes se LEHTE, asht e bukur pa nuk asht per me fitu festivalin...
Kanga asht shume shume e bukur pa asht per ndoj disko a per ndoj koncert me Metallica apa Aerosmith :)
Vllaznit Ultras

Image

Altin
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 271
Joined: Sat, 01 Mar 2008 , 16:38

Post by Altin » Fri, 30 May 2008 , 14:20

Shqiperia duhet te perfaqsohej me dy kosovaret se ishte keng me ritem.Kshu kengesh duhen ne eurovision per te fituar. :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
FK PARTIZONI LEGJENDA E SHQIPERIS

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Fri, 30 May 2008 , 14:44

Admin une kam kene per me ia pa qu Ne Beograd dy kosovaret, me ta shkund ate vend me Rock, e te bertituna e kang discot etj :lol:

kjo kanga e Oltas , ma merr mendja (edhe pse nuk kam shume njohuri muzikore) se asht nga cilesia muzikore shume ma nalt, por nuk pershtatet per momentin: nuk kena nevoje me qa na; le te te qajne te tjeret, njashtu si edhe nuk paskan mujt pa ungru si gjithmone.


Songcontest asht festival me cilesi te dobet muzikore, sepse edhe juria asht populli, qi vendos simas simpative personale dhe jo simas cilesie muzikore.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Fri, 30 May 2008 , 14:47

Normale qe kanget me ritem vlersohen gjithmone prej jurive popullore por kja kanga ishte shume Rock, qe per nji Festival te Muzikes se LEHTE nuk asht adapt.
Vllaznit Ultras

Image

Post Reply