Java 30: Tirana - Vllaznia

Ketu ndodhet te gjithe ato tema, te cilat jane te vjetra apo ne te cilat nuk diskutohet.
Post Reply
Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Java 30: Tirana - Vllaznia

Post by Admin » Wed, 08 Apr 2015 , 12:12

Te dilen ne oren 17:00 luhet ndeshja Tirana - Vllaznia.
Nji ndeshje shume e "nigjume" per tifozat shkodran e ata tiranas.
Prej bordit te Vllaznise asht vu nji premio prej 10 milion leke te vjetra.

Shpresojme qe lojtart te lujne me shpirt ne mnyre qe me marr nji rezultat pozitiv.
Vllaznit Ultras

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Post by Man in Redblue » Wed, 08 Apr 2015 , 18:50

Kyt sistemin e premiove nuk e kuptoj hic une. Ma mire t'i pagujne njata rroga n'rregull, sa me vu premio kot dy here nvjet.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Post by Admin » Wed, 08 Apr 2015 , 21:36

Faktikisht sistemi me premio asht perdor disa here qe ne Janar e mrapa.
Vllaznia ka pas premio edhe ne shume ndeshje te tjera si me Kuksin, Skenderbeun, etj.
Ishalla pa ka efekt te pakten :) :D
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Post by GOLDIAN » Mon, 13 Apr 2015 , 08:29

nje tifoz i joni asht rrah dhe asht ne gjendje jo te mire shendetesore a ka kush ndonje Info ma shume
boll ma dhe keto tifozat trima te fb tu sha se na ajen kur te vijne fanaticsat ti djegun te gjalle e ti hedhin ne bune ose ta myllin gojen se u prishen neper forume tu sha(e kam fjalen per te ashtequajturit Ultras tone)(ledin e kam mik po une sdi zgjidhje tjeter o miqesi o lufte te mesme ska).
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Post by Admin » Mon, 13 Apr 2015 , 12:30

Ishalla bahet sa ma mire ky djali qe keka rrah prej trimave te Tiranes ...

Nuk e mora vesh pse tifozat tone apo V-U nuk kane udhetu ne Tirane?!! Mqs V-U kane vendos mas me udhtu as kto djemt e V-U Tirane nuk ishte dasht me kene ne stadium.

Nji dicka qe me bani pershtypje tek tifozat e Tiranes apo edhe disa pseudo-moralista-tifoza te Tiranes qe kane ba pjese edhe ne kete forum jane fymjet e shamjet ne kor kunder Shkodres e Shkodranve....
Ok sh mire mund te shash ne kor, por te pakten mos bani MORALISTAT e mos u ankoheni kur ju shajne ne kor, ose mas bani si te "PASTER", koherenca per kto tifoza nuk egziston!!!

Sa i takon lojes, kam pa vetem 20 minutat e fundit, me daljen e Beqirit, mbrojtja jone maroj krejt edhe nuk ishte e zoja me i ba ball Tiranes.
Goli i Cinarit ishte shume i bukur e ishalla vazhdon kshu.
Vllaznit Ultras

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Post by Skodrinon » Mon, 13 Apr 2015 , 20:37

Ne ket rast organizimi i VU skandaloz.
Normal qi "vagabondat e 7 rrugicave" i kan xan vetem ata 10 fmit e vu-Tirane

Asht dashte me shku ne Tirane pamvarsisht problemeve me klubin, tuj pas parasysh ngjarjet qi kane ndodh. Kur nuk erdhen fanatics ne shkoder per basketboll i thane jeni burracake.

Nejse, e kam thane edhe heren tjeter, ishalla myllet ktu ky muhabet.
Te gjykojne te tjeret kush ka tregu trimni e kush ka ba figur mutit ne kto ngjarje.
Ata qi din me numru e kane te lehte....

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Post by vvvllaznia » Mon, 13 Apr 2015 , 21:37

Mjaftote me pa viktimizmin kur erdhen ne Shkoder me kuptu qe jan njerez totalisht te flliqun, te pabes e mundesh vetem mut me prit prej tyne. Edhe Ledi i njejti mut asht, mundohet ndonje her me e perzi me shurr por prep si prep era mut i vjen. Duhet me i than edhe shkodranve qe ne stadium te pelqen apo nuk te pelqen njerezit shahen, keshtu qe nqs shahet nana,motra,qyteti, simboli apo ça di un e ti nuk je ne gjendje me e duru nuk duhesh me shku ma ne stadium. Tiransit bajn me qesh edhe magjypt me gjith rrespektin qe mund te kem per magjypt. ishallan mbyllet kjo pun se nuk asht e bukur me u kap me to ne Shkoder si ne kampionat si ne kombtare. Dikur edhe na kena pas da burra qe i kan dal zot ketij qytetit, Halili tha qe do te damshperblente Loro Boriçin per tana damet e nuk besaj se asht pa nji lek. Perveq se un nuk du lekt e Halilit por te atyne qe e kan shkatrru por dikur kishte dal ndonje me kerku drejtsi, sot marrin rrug per ne Tiran me vjel kriminalitet

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Post by vvvllaznia » Mon, 13 Apr 2015 , 21:50

Desha me shtu qe keta fanacicat qe ku shkojn e kallxojn trimnin e tyne te perdorin kete energji edhe kunder bashkis apo qeveris apo ke te dojn e te bajn nja dy fusha se tesh 10 vjet nuk shifet nje lojtar tiranas persmarit. Kur qesh un ne Shkoder pash ndeshjen kunder Korçes e me takoj me ndej afer tyne meqe stadiumi ishte mush. Edhe ato i kishin inat pak a shum si tan Shqipnia. Nuk e di a i ngjasojn ma shum çifutave apo magjypve( me gjith rrespektin gjithmone per keto te fundit), sigurisht qe bashkojn ndenjat e shqiptarve si kunder serbve e grekve.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Post by Man in Redblue » Wed, 15 Apr 2015 , 16:31

Mbani cudi si nuk doli lajmi per plagsojen e ketij djalit ne lajme (apo skam dite me e gjet une). Gjynah shume!
Itash e kann qelb fanaticsat krejt. Krejt antikombtar jan ba me kto veprime.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Post by Admin » Thu, 16 Apr 2015 , 16:06

Duhet te kene kene rrahje e leht, aq ma teper qe tiranasit kane kene 150 vete edhe kto djemt e ri shkodran kane kene 4-5 vete (biles edhe kto 16-18 vjeca).

Sdq mqs V-U nuk kane kene ne Tirane as kto nuk ishte dasht me kene ne tribuna !!
Vllaznit Ultras

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Post by Skodrinon » Thu, 16 Apr 2015 , 18:14

Per dekada kane ardhe (ato here qi kane ardh) ne shkoder te paorganizum, 20-30 vete, e nuk iu asht prek as qimja e flokut.
Ska problem
Per mu duhet me e mbyll ket gja, e me vjen keq qi ka shku puna deri ktu, po nqs vazhdon duhet me i shpall te padishrueshem ne shkoder. Jo tan tifozat e Tiranes por ca t'vine me baner e fanela fanatics. Se e kta e kane marre pergjegjsine e kti veprim. Jane edhe tu u hap bethsh per trimnin e madhe....Si nuk kane turp.... Ate dite ne fushe te L.Boricit asht dashte me e tregu trimnin e jo me ik vrap prej 20 vetave.

Nejse, po ha mut kot se nuk jam aty e asht kollaj me fol mas pc e bla bla bla. I di justifikimet.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Post by Man in Redblue » Fri, 17 Apr 2015 , 18:25

Me ca shof une, ska randsi a dojme me e myll na apo jo, se ata njashtu si i kan nis kto rrugaclleqe, njashtu po kan nplan me i vazhdu.
Une baj cudi me kyt policin e shtetin tone. Me i thy une i xham nji nderteses publike, mrrah per spital polici + mduhet me pagu damin, ndrysh shkoj nburg. Une nuk e di se si thejn e shkaterrojne kta per shtat pal qejfe e nuk i kerkon kush damshperblim?!

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Post by Ledi1920 » Mon, 20 Apr 2015 , 12:46

vvvllaznia wrote:Mjaftote me pa viktimizmin kur erdhen ne Shkoder me kuptu qe jan njerez totalisht te flliqun, te pabes e mundesh vetem mut me prit prej tyne. Edhe Ledi i njejti mut asht, mundohet ndonje her me e perzi me shurr por prep si prep era mut i vjen. Duhet me i than edhe shkodranve qe ne stadium te pelqen apo nuk te pelqen njerezit shahen, keshtu qe nqs shahet nana,motra,qyteti, simboli apo ça di un e ti nuk je ne gjendje me e duru nuk duhesh me shku ma ne stadium. Tiransit bajn me qesh edhe magjypt me gjith rrespektin qe mund te kem per magjypt. ishallan mbyllet kjo pun se nuk asht e bukur me u kap me to ne Shkoder si ne kampionat si ne kombtare. Dikur edhe na kena pas da burra qe i kan dal zot ketij qytetit, Halili tha qe do te damshperblente Loro Boriçin per tana damet e nuk besaj se asht pa nji lek. Perveq se un nuk du lekt e Halilit por te atyne qe e kan shkatrru por dikur kishte dal ndonje me kerku drejtsi, sot marrin rrug per ne Tiran me vjel kriminalitet

Ledi ktu ska fol asihere ne emer te fanatics-ave dhe sme intereson ta bej. I kam mbrojt kur me esht duk e drejte me i mrojt dhe i kam sha po ashtu kur me esht duk e drejt me i sha. Kur flas ... flas per tironen,tifozet, per futbollin dhe sportin ne pergjithesi. Ledi ate neshje ka qene ne stadium dhe di qe ne tribune kane qen diku 20-30 veta tifoz shkodran. Ka mbaru neshja dhe Ledi ka ik ne shpi se ska as mosh me u mor me rrahje dhe gura dhe as intelekt per kto situata. Nqs disa nga ne e kan bo ket gje turp qe e kan bo se nuk esht trimeni dhe as noj gjo e bukur me u rraf per neshje futbolli.

E ke mo kollaj me pyt se kush jam sesa me von epitete. Cunat qe futen tek forumi tirones e din shum mire qe sjam tip qe shaj apo huligan. Jom mundu me qen i drejte ne arsyetim dhe duke bo debat brenda normave te respektit. Megjtihate per etik se jam ne shpine tuaj nuk do e mar mundimin ti pergjigjem fjalise a jam mut apo shurre se kush me njef e di me mire se ty se cfare une jam.
Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Post by Ledi1920 » Mon, 20 Apr 2015 , 13:15

Sa per neshjen vllaznia ishte shum mire e organizaur ne mbrojtje dhe ndoshta nqs Beqiri nuk dilte me te kuqe tirona skish me e kthy neshjen. Tirona bente volum loje dhe kishte kontroll te topit po pa shaqur rrezikshmeri ose raste shenimi.
Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Post by Man in Redblue » Thu, 30 Apr 2015 , 18:57

Ledi gzohem qe nuk i mbshtet kto veprime. Asht gjynah i madh me u ba edhe na si hajvanat e Beogradit qe bajne lufte per cdo derbi. Me pas futboll tnivelit tnalte edhe une nuk e mbshtes huliganizmin, jo ma me kto ekipet tona qe vec futboll nuk lujne, vec tallen me ne.

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Post by ultraskuqeblu1 » Thu, 14 May 2015 , 23:18

GOLDIAN wrote: boll ma dhe keto tifozat trima te fb tu sha se na ajen kur te vijne fanaticsat ti djegun te gjalle e ti hedhin ne bune ose ta myllin gojen se u prishen neper forume tu sha(e kam fjalen per te ashtequajturit Ultras tone)
Neper forume e ne facebook shoku jot, qe nuk vini ne transferta, rrin tu u fy, sha, vra e tu ba vllaznim-bashkim me tifozeri te ndryshme nga FB dhe ata qe psojne prej jush masanej jane kta te ashtuqujturit Ultras qe shkojne me mbeshtet ekipin ne çdo vend e sport ku ekziston emri Vllazni dhe ngjyrat kuq e blu.
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Post by GOLDIAN » Tue, 19 May 2015 , 19:58

je plotesisht gabim jeni ju ata qe bani te fortin dhe e pesoni gjithmone
po te ishte per mu sdo kishte ndonjehere Konflikt as me ledin me shok as me guerilsa me askend tjeter
do ishim kundershtar ne 90 minutesh po jo armiq
tifozeria shkodrane don nje reformim te thelle por kjo mbetet ne doren tuj
nuk po vazhdoj te baj Roman sepse asht e kote por shoh qe thujse cdo tifozeri asht ma e organizume se na
te pakten mendimin tem lejohet ta them
i perjashtuar

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Post by ultraskuqeblu1 » Tue, 19 May 2015 , 21:50

GOLDIAN wrote:je plotesisht gabim jeni ju ata qe bani te fortin dhe e pesoni gjithmone
po te ishte per mu sdo kishte ndonjehere Konflikt as me ledin me shok as me guerilsa me askend tjeter
do ishim kundershtar ne 90 minutesh po jo armiq
tifozeria shkodrane don nje reformim te thelle por kjo mbetet ne doren tuj
nuk po vazhdoj te baj Roman sepse asht e kote por shoh qe thujse cdo tifozeri asht ma e organizume se na
te pakten mendimin tem lejohet ta them
Nuk e di qe Vllaznit Ultras e kane psu deri tesh, me perjashtim te atij nengrupit qe asht dicka tjeter nga grupi, ata marrin pergjegjsi per vedi se kane emrin e tyne, grupi kryesor ka emrin e vet, dmth jane gjana te ndame. Masi qe jane rrah fanaticsat ktu, Vllaznit kane shku ne tirane ndeshjen me partizanin, e kena dit qe ka organizim prej fanaticsave me dal me na prit te piramida, prep kena udhetu, kena ba kortezh midis tiranet e nuk na ka dal kush para, kena udhetu tesh ne pallat sportit prep nuk na ka dal kush para. Pra nqs e shef na nuk jena ata te facebook, na udhetojme - na e psojme.

A din pse jane tjerte ma te organizum?!
Se njerzit e tyne nuk i fusin shkopinj nen rrota, por i ndihmojne/i perkrahin, ndryshe ndodhe me ne, nqs e ven re.
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Java 30: Tirana - Vllaznia

Post by ultraskuqeblu1 » Tue, 19 May 2015 , 21:56

Nqs s'don me pas konflikt, bane 1 grup ti "vllaznim-bashkim" edhe rregulloji kto pune se s'bahet gja prej kompjuterit. Besoj se tane minimumi vini 1 here ne vit ne Shkoder, perveç adminit nuk kam pa asnjenin prej jush qe ka ardh ne tribune me ne, me ba tifo per Vllaznin.
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

Post Reply