Kalaja e Rozafes

Gjithcka rreth Shkodres sone te dashur.
Post Reply
Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Kalaja e Rozafes

Post by Edmond-Cela » Wed, 30 Apr 2008 , 00:33

me qe skuadra jon e zemres nuk po kalon momente te mira thac ta gjejm nje menyre si ta kalojm shtresin.

kjo teme i perkushtohet historise te madhe te kalas rozafa.

jeni te lire per mendimet tuja

ja edhe nje video qe e kam realizu http://uk.youtube.com/watch?v=QszEPKAX_YI
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Fri, 02 May 2008 , 13:48

Mondi shume e bukur, hallall.
Vllaznit Ultras

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Fri, 02 May 2008 , 17:04

hallall nipash per pune qe ke ba.

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Fri, 02 May 2008 , 17:59

3 here e kam pa ate Video dhe tham se ke ba nji pune shume te mire, sidomos toni e diksioni i asaj vajzes qe lexon asht shume me kualitet
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kalaja e Rozafes

Post by Skodrinon » Thu, 18 Mar 2010 , 16:45

"Sa vend te bukur paska zgjedhe ai qi e bani ket çerdhe petriti" - Mehmeti II gjate rrethimit te Shkodres (H.Bushati-Shkodra dhe Motet)

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kalaja e Rozafes

Post by Skodrinon » Fri, 23 Sep 2011 , 14:03

Një ekspeditë arkeologjike shqiptaro-polake, që po kryen gërmime në kalanë Rozafa, ka bërë disa zbulime tepër të rëndësishme që kanë të bëjnë me gjetjen e disa mbishkrimeve romake që datojnë në vitet 31 para Krishtit, në periudhën e Augustit.


Post Reply