Kupa e Shqipnise 2009-2010

Diskutoni ndaj ecuris dhe ndeshjeve te Kupes se Republikes

Moderator: GOLDIAN

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kupa e Shqipnise 2009-2010

Post by fpjalmi » Sat, 07 Nov 2009 , 20:37

Ledi1920 wrote:
fpjalmi wrote:renis.

mu me vjen keq sinqerisht per tiranen por halili ket rradhe ka deshtu me tiranen,se ska harxhu kurxha .

jam shum dakort me goldin qe thote qe nuk keni fidanishten e te rinjve ,e ardhmja e skuadres.

lojtar te rinj kan dal nga tirona
por kto nuk din me i mjat...majn ato te cilet kan miq...

shume shkojn tek teuta,dinamo etj edhe si perfundim ne kena morrat e kuq peshqesh...

ky eshte manaxhimi amatoresk i refik halilit

me e pa tamam ledi ,tirana ka ba merkato shum te mire ,por mesa duket faji paska ken i tranierit te huaj qe e paten hek

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Kupa e Shqipnise 2009-2010

Post by Ledi1920 » Mon, 09 Nov 2009 , 09:42

loja e tirones nga vjet eshte ne renie...

shume gjona nuk ecin tek tirona tamom,mbahen te rinj(pa permen emra) nga miqesia...

Hysen e teutes,Mucen e Dinamos i kishim vjet dhe i leshuam.
Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Kupa e Shqipnise 2009-2010

Post by Admin » Tue, 24 Nov 2009 , 16:29

Kta jane ndeshjet per turin e ardhshem.


GRUPI a

Nr Ndeshjet Data Ora Vendi Arbitri
1 Lushnja-Tirana 25.11.09 14.00 Lushnje Jorgji
2 Bylis-Dinamo 25.11.09 14.00 Ballsh Batalli
3 Kastrioti-Shkumbini 25.11.09 14.00 Kruje Mustafaraj
4 Laci-Besa 25.11.09 14.00 Lezhe Dobi

GRUPI B


Nr Ndeshjet Data Ora Vendi Arbitri
1 Kamza-Vllaznia 25.11.09 14.00 Kamez Cjapi
2 Partizani-Teuta 25.11.09 14.00 S.Stermasi Alla
3 Gramozi-Flamurtari 25.11.09 14.00 Erseke Sadiku
4 Skenderbeu-Apollonia 25.11.09 14.00 Korce Beqiri
Vllaznit Ultras

Image

REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: Kupa e Shqipnise 2009-2010

Post by REINIS » Tue, 24 Nov 2009 , 16:41

Neser jon neshjet apo jo?
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kupa e Shqipnise 2009-2010

Post by Skodrinon » Tue, 24 Nov 2009 , 17:42

REINIS wrote:Neser jon neshjet apo jo?
po

a dihet gja ne cilin stadium luhet ndeshja?

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kupa e Shqipnise 2009-2010

Post by fpjalmi » Wed, 25 Nov 2009 , 03:56

Nxehet” gara për Kupën e 58-të të Shqipërisë, një shans drejt Europës


http://www.sportishqiptar.com.al/%e2%80 ... t-europes/


Sot do të luhen ndeshjet e para të 1/8 të finales. Janë kualifikuar 16 ekipet më të mira të këtij edicioni, ku përfshihen 12 të superiores dhe 4 të kategorisë së parë. Duke i hedhur një vështrim çifteve të formuara nga shorti, dallon menjëherë se do të ketë një luftë të fortë sportive për të siguruar hyrjen në 1/4 e finaleve. Në fakt, tani fillon dhe “nxehet” gara në Kupë, ku siç dihet janë shumë ekipe që e kërkojnë atë. Përveç ekipeve tradicionalisht në garë për këtë trofe, sivjet u është “oreksi” edhe disa ekipeve të tjera, si Apolonia, Gramozi, Kastrioti, Shkumbini, madje edhe Kamza që militon në kategorinë e parë. Grupi A duket sikur ka më shumë rivalitet, por edhe në grupin B ekipe si Vllaznia, apo Apolonia, do të kërkojnë të pamundurën për të arritur të paktën në finale, pasi vetë objetivat e këtyre skuadrave, për të cilën edhe është investuar, e tregon këtë gjë, teksa kërkojnë kupat e Europës. Megjithatë, sot luhen takimet e para dhe shumë gjëra nuk vendosen sot, por në ndeshjet e kthimit. Po ju njohim më poshtë me disa të dhëna lidhur me ballafaqimet e deritanishme ndër vite të këtyre çifteve:GRUPI A

Lushnja – Tirana

(E. Jorgji - Tiranë)

Bylis – Dinamo

(B.Batalli - Shkodër)

Kastrioti – Shkumbini

(L.Mustafaraj - Tiranë)

Laçi – Besa

(E. Dobi - Durrës)GRUPI B

Kamza – Vllaznia

(K.Cjapi - Fier)

Partizani – Teuta

(L.Alla - Lushnje)

Gramozi – Flamurtari

(R.Sadiku - Elbasan)

Skënderbeu Apolonia

(A. Beqiri - Tiranë)

REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: Kupa e Shqipnise 2009-2010

Post by REINIS » Wed, 25 Nov 2009 , 14:59

Skodrinon wrote:
REINIS wrote:Neser jon neshjet apo jo?
po

a dihet gja ne cilin stadium luhet ndeshja?
Mesa di une ne stadium te Kamzes.
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Kupa e Shqipnise 2009-2010

Post by Ujku » Wed, 25 Nov 2009 , 15:21

REINIS wrote:
Skodrinon wrote:
REINIS wrote:Neser jon neshjet apo jo?
po

a dihet gja ne cilin stadium luhet ndeshja?
Mesa di une ne stadium te Kamzes.
jo ne stadiumin e Kamzes por ne fushen sportive te kamzes
nejse minuta e 30-te kamza 0 Vllaznia 2
jena te fort me kamzen :lol:

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Kupa e Shqipnise 2009-2010

Post by Admin » Wed, 25 Nov 2009 , 17:17

Kane perfundu ndeshjet e para te Kupes se Republikes.
Kto jane rezultatet:

Grupi A

Lushnja - Tirana 2 - 2
Bylis - Dinamo 1 - 0
Kastrioti - Shkumbini 1 - 1
Laci - Besa 0 - 1

Grupi B

Kamza - Vllaznia 1 - 3
Partizani - Teuta 1 - 1
Gramozi - Flamurtari 1 - 0
Skenderbeu - Apollonia 1 - 0
Vllaznit Ultras

Image

REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: Kupa e Shqipnise 2009-2010

Post by REINIS » Wed, 25 Nov 2009 , 17:25

@ UJKU
Ca ka Erseka mo teper?
Tia japim ene kamzalijve gzimin me pas stadium. :lol: :lol:
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kupa e Shqipnise 2009-2010

Post by fpjalmi » Wed, 25 Nov 2009 , 17:32

po me ban qudi fitorja e bylisit me dinamon :shock: :shock:

neper gazeta asht shkru 2 dite para se bylisi ka ble ndeshjen

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Kupa e Shqipnise 2009-2010

Post by Miri » Wed, 24 Feb 2010 , 17:55

Shkumbini 2-1 Dinamo ndeshja e pare
Tirana 4-2 Besa dhe me fitoren 2-0 ne Kavaj Besa kualifikohet ne gjysemfinale.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kupa e Shqipnise 2009-2010

Post by fpjalmi » Wed, 24 Feb 2010 , 19:18

paskan ken 4 me 0 per tiranen :shock:

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kupa e Shqipnise 2009-2010

Post by GOLDIAN » Wed, 24 Feb 2010 , 20:03

po ndeshja jone pse sa lujt
i perjashtuar

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Kupa e Shqipnise 2009-2010

Post by Miri » Thu, 25 Feb 2010 , 17:48

GOLDIAN wrote:po ndeshja jone pse sa lujt
Nuk asht lujt se skenderbeu ka me ba 2 ndeshje per kampionat kyt jav qe te hellet shorti,javen tjeter lozim per kup.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kupa e Shqipnise 2009-2010

Post by GOLDIAN » Fri, 19 Mar 2010 , 18:47

TEUTA-VLLAZNIA
hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kupa e Shqipnise 2009-2010

Post by Skodrinon » Fri, 19 Mar 2010 , 21:10

Me Teuten pata qejf me na ra. Lozim dy ndejshe ne dy fusha te qeta e po e meritum shkojme n'finale

Post Reply