FAZA E PARE

Historia e Vllaznise dhe lojtarët e saj në vite.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

FAZA E PARE

Post by GOLDIAN » Sat, 11 Nov 2006 , 22:12

e di se ju kam ca kryt me marrinat e me temat e mija
por nuk po gjej qetesi me asht kthy vllaznia ne semundje.
une jam i ri ne moshe dhe ndoshta anetaret e tjere e dine ma mire por sbesoj se mund te kete ndonje fillim me te keq se ky i simjtshmi per vllaznine(perjashto rastet ekstreme si pas vdekjes se celes)nje skuader pa grinte pa ego pa shpirt gare ky eshte perkufizimi im.
luftetari 1-0 nje skuader debutuse ve ne diskutim fitoren e vllaznise se frikshme alla fushaj ne shkoder biles duke lujt me 10 lojtare
elbasani 2-0 ne nje ndeshje ku dhe mund te kishte dale barazim me te drejte elbasanasit pretendonin per nje gol qe mund ti kishte nddryshu rrjedhen rezultatit
dinamo 3-0 NO COMENT puc kunder sejdinit FLM redi jupi qe na fale tre piket
besa-vllaznia 1-1 me 10 lojtare kavajsit na e barazojne rezultatin kur skuadra jone tregohet komplet e pafuqishme per me reagu
vllaznia-tirana 1-1 TURP tja shohim targen tiranes no coment 11-9 lojtare ne fushe
partizani-vllaznia 0-0 nje ndehsje qe me na mledh dy forumet bashke kishim ba ma spektakel
vllaznia -flamurtari 2-2 FLM gilman lika
kastrioti-vllaznia 1-1 FLM albiter per golin dhe danke lutz per golin
SHKUMBINI-vllaznia 3-1 hallall peqinit me djem te ri na jep leksion yjeve shkodrane
VLLAZNIA-apolonia 1-2 ne loro borici jane betu disa lapera jabanxhi me korit shkodren
TEUTA-vllaznia 1-0 pritej si rezultat na duket se jena da mire TURP
ju kerkoj falje se ndoshta keni mu merzit me e lexu por vertet jam i ngulun para pc dhe mendoj dhe shoh rezultate dhe renditjen kena shenu 13 gola dhe psu 11 i bie co ndehsje me hanger gol
nuk e di por problemi a baserioz vllazen mos e mendoni kaq te lehte dhe sduhet ta mbajme mendjen te rrenat fushaj pasi ne skuader dicka po ndodh.
analiza jeme pas javes se pare ka nje perfundim
VALTER FUSHAJ TE UROJ FAT NE BIZNES DHE TE BEHESH NJERIU ME I PASUR NE BOTE POR TE LUTEM JEP DOREHEQJEN SEPSE NUK JA VLEN TE VAZHDOSH ME. TE JESH I SIGURTE E GJITHE SHKODRA DO TA DIJE PER NDER.
BEJZADE DALIPI DABULLA NE ATE STADIUM KU JU LUANI OSE ME SAKTE TALLNI K:::: KANE LUAJTUR EMRA SI MEDIN ZHEGA QE E NJEH GJITHE GJERMANIA SOT ZAN RRAGAMI SABAH BIZI MUC KOXHA QAMO HALLUNI
ROLAND LUCI etj.NAMIN QE LANE KETA EMRA DHE EMRIN E MIRE NUK KENI DREJTE TA PERBALTIN DISA PALACO SI PUNA JUAJ.

i nderumi admin nese sheh se e kam tepru mund ta fshish temen pa problem
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sun, 12 Nov 2006 , 04:05

Goldian pa problem naqe, sic e kam than edhe heret e tjera ne kete forum keni te drejte te shprehni mendimet e juaja lirisht dhe ne asnje menyre nuk do CENSUROHET ASKUSH !!!

Jam dakort me analizen tande. Do te kisha vetem nje kundershtim per sa i perket jabanxhive !!!
Nuk duhet me ja vu fajin vetem atyne se skane faj vetem ata.
Dabullen e kam pa tu lujt ndeshjen e pare si edhe nga disakronika qe kam pa ka ken nder ma te miret per Vllaznine !!!
Disa shoke te mij si edhe une vete e kam pa ne stervitje edhe asht shume i disiplinum si edhe ka shume ego ...
Vllaznia ka nevoje per nje organizator cilesor, si edhe te pakten per nje sulmues !!!
Une kam frik se tek Vllaznia nuk asht kriju grupi... lojtart veprojne kunder njeni-tjetrit si edhe kunder stafit !!!!!
Ishalla gabohem, se nqs asht kshu atehere Vllaznia ka maru me te tana.
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sun, 12 Nov 2006 , 15:58

naqe po ke drejte se nuk jane vetem jabanxhijte fajtor
sikurse eshte e verte se lojtaret lujne kunder njeri-tjetrit dhe kunder trajnerit.
po keto nuk mund ti zgjidhim ne por drejtuesit e klubit
nuk e di jam shume i merzitun dhe sdi cthem
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 13 Nov 2006 , 14:53

Mendimi i Goldjanit per jabanxhite deri diku asht i drejte.Ata jane prite si lojtart e mdhaj edhe kan ardhe me shumbuj:Dalipi,Bejzade kampiona ne fuqi,Dabulla disa here kampion me Tiranen,Lutz e Miliç lojtar me eksperience te madhe.Por nuk du me thane qe asht vetem i tyni faji me kete!

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Mon, 13 Nov 2006 , 17:26

Lutz mund tkete eksperienc vec per shitje ndeshjesh si ka ba nAustrali, se per gja tjeter sduhet gja.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 16 Nov 2006 , 03:15

Edhe aja eksperience asht! :lol: :lol: :lol: :lol:

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Thu, 16 Nov 2006 , 13:53

vllaznia1919 wrote:Edhe aja eksperience asht! :lol: :lol: :lol: :lol:
ahahhahahaaaaaaaaaa
naqe i madh je
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Thu, 16 Nov 2006 , 16:00

vllaznia1919 wrote:Edhe aja eksperience asht! :lol: :lol: :lol: :lol:
Hhahahaha naqe,
Kam frik se mas e ka infektu drejtusit e Vllaznise se ne ndeshjen me Apolonin, sikur.......:wink:
Randsi ka qe tesh ai nuk asht ma kontigjent i Vllaznise edhe nuk ja ngjit kujt ate smundje :)
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Thu, 16 Nov 2006 , 18:48

Admin wrote: Randsi ka qe tesh ai nuk asht ma kontigjent i Vllaznise edhe nuk ja ngjit kujt ate smundje :)
naqe se dime a ja kanjit kuj smundjen a ja???
i perjashtuar

Post Reply