Dinamo-Partizani,ne Selman Stermasi

Ketu mund te shkruani dhe te diskutoni per çdo gjë ...
Post Reply
Altin
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 271
Joined: Sat, 01 Mar 2008 , 16:38

Dinamo-Partizani,ne Selman Stermasi

Post by Altin » Thu, 15 May 2008 , 20:12

Superderbi Dinamo-Partizani,qe ne perfundim te 90 minutave,do te percaktoje edhe kampionin e ri te Shqipterise,perfundimisht do te luhet ne stadiumin e dyte te kryeqytetit, ne Selman Stermasi ne pranine e jo me shume se 4000 shikuesve,teksa varianti optimal mund te ishte kombetari Qemal Stafa, ku mund te ishin te pranishem te pakten tre here me shume :rreth 12000 veta, ku padyshim tifozet e kuq do te ishin ne maxhorance absolute dhe do te ndikonin ne frymezimin e futbollisteve te Partizanit per fitimin e titullit.
Vendimi eshte marre pas takimit gjashtepalesh:Federata Shqiptare e Futbollit,Ministrise se Sporteve, Ministrise se Rendit, klubet e futbollit Dinamo e Partizani si dhe drejtues te stadiumit.
Ne fillim te javes, Klubi i Futbollit Partizani i drejtoi nje leter FSHF-se e Policise se Tiranes,per te marre ne konsiderate zhvillimin e ndeshjes se javes se 33-te ne stadiumin kombetar Qemal Stafa. Policia nga ana saj dy dite me pare poihoi se nuk mund te garantonte rendin ne nje stadium ku dy tribunat anesore (C dhe E) ishin jashte funksionit.
Policia garantoi se merr persiper zhvillimin e ndeshjes Dinamo-Partizani ne çdo stadium ku do te vendose klubi i Dinamos,-tha per mediat shefi i Sektorit te Garave ne FSHF, Ilir Shulku.Kjo eshte ndeshja e fundit e kampionatit kombear dhe ekipi prites eshte Dinamo.
Ne lidhje me biletat e takimit zevendepsresidenti i Dinamos,Avni Braçe,tha:Klubi i Partizanit do te marre nga nje sasi biletash, te cilat do tu shperndahen tifozerise se tyre. Persa i perket numrit, ata do te marrin gjysmen e karshise (tribunes perballe).
Stadiumi Selman Stermasi ka rreth 4000 mije vende te ulura, nderkohe qe ajo perballe ka rreth 3000 vende. Sipas nje llogarie te thjeshte, tifozet e Partizanit mund te marrin jo me shume se 1000 bileta. Shume pak per klubin me nme shume tifoze ne Shqiperi.
Takimi Dinamo-Partizani do te luhet diten e shtune, ne oren 16:30 dhe do te gjykohet nga nje treshe gjyqtaresh italiane. Ne dy takimet e fundit, Dinamo fitoi me Vllaznine (0-3) ne Shkoder,ndersa Partizani me Skenderbeun (2-0) ne Qemal Stafa, ne nje takim ku nga skuadra korcare u ndeshkuan me karton te kuq tre futbolliste.
Kur tka mbetur edhe nje jave per tu luajtur nga perfundimi i sezonit 2007-2008, Dinamo ka nje avantazh prej dy pikesh ndaj Partizanit, qe synon titullin e 16-te pas 15 vitesh pritje.

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Thu, 15 May 2008 , 23:33

Nuk e di por kjo teme nuk me sherben mu aspak si tifoz i Vllaznise ne faqe te Vllaznise...po hapen do tema qe une si rai nuk identifikohem kerkund me ta si kjo po ashtu dhe ajo ..."Tirana dhe kriza qe e rrethon"
NEjse...une mund te jem shume gabim...por kjo nuk asht faqja e Partizanit e as e Dinamos qe te kete nje teme te veqante per te aq ma teper kur flitet per dy skuadra qe une si kam qejf aspak,
Une mund te isha mjaftu me lexu ose me postu dicka per ket ndeshje te..."Lajme nga liga superiore". Te asnji website i ekipeve tjera nuk shohim kund tema te vecanta per ndeshjet e Vllaznise...keshtu qe per mu Altin kjo teme nuk ka vend ketu.
megjithate ky asht mendimi im. pershndetje !
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Post by Shkodrani81 » Fri, 16 May 2008 , 04:12

Edhe une tham, se tema si puna e "Tirana dhe kriza qe e rrethon" etj, nuk jane per ne me diskutu, se nuk na intereson fort. Sic tha dhe Rai, ne e kemi nje teme "Lajme nga liga superiore' dhe mund te postohen aty.

Une bashkohem me mendimin e Rai-t, pa dashur te ofendoj askend nga anetaret e respektuar jo-shkodran, por ky asht forum per Vllaznine ne rradhe te pare, dhe pastaj ne pergjithsi per kampionatin.
Mendimi jem.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Fri, 16 May 2008 , 07:47

rai dhe shkodrani 81 kane te drejte por meqe tema u hap atehere skemi qa te bajm por une do jap mendimin tem per kete ndeshje .partizani asht nje skuader shume ma e forte se dinamo dhe asht favorit i ndeshjes nese do ishte nje finale ,por me cdo rezultat barazimi skuadra e dinamos do dale kampione,dhe parizanit i duhet vetem fitorja.Per mendimin tim skuadra e partizanit eshte ma e forte por dinamos i duhet vetem barazimi dhe do ta filloje lojen per barazim ,dhe ketu dinamo ka favorin e saj.ndeshja asht 70$ me 30$ per dinamon ngaqe edhe 2 here ne kampuionat e rrahu pikerisht ne stadiumin stelman stermasi ,dhe pikerisht 2 ndeshjet e fundit per kupe dhe kampionat dinamo e rrahu fare lehte partizanin .duke pare qe ndeshja do luhet ne stadiumin e dinamos dhe 10 perqind e stadiumit do jene tifoz te partizanit dhe 90% tifoz te dinamos mendoj qe dinamo edhe ketu asht favorite ,duke menduar qe dhe ndeshjen e fillon me nje rezultat qe e favorizon kampion mendoj dinamo ka shanset me te medha te dale kampione.ndeshja do ta tregoje edhe pse dinamo eshte favorite dhe i mjafton vetem barazimi.partizani do sulmoje dhe do harroje porten ku dinamo eshte shume e rrezikshme dhe do kemi sulme te medha te partizanit dhe kunderpergjigje te rrezikshme te dinamos.mendoj qe ndeshja do dali barazim dhe dinamo do dale kampione ,por cdo gje do e shohim ne telefizor live sepse albitri italian do ti tregoje te dyjave kush do e marr kupen.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Fri, 16 May 2008 , 12:55

Tjeta juj,

Ju keni te drejte pa mqs Altinin e kena te ri, pa ja falim ksaj rradhe, heren tjeter me mend ne kry naqe :lol: :wink:
Vllaznit Ultras

Image

visho
Kryetifoz
Kryetifoz
Posts: 137
Joined: Fri, 02 May 2008 , 18:29

Post by visho » Fri, 16 May 2008 , 13:35

meqi i keni pranu si miq leni edhe ata me shpreh menimet e tyne ose mas i leni vene ne rregullore te forumit qe nuk lejohet me hap tema per ekipet e tjera tash asht von mi than gja
Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 16 May 2008 , 15:18

Gjaja krysore asht qe ska lidhje me temat e lira.Noshta ishte dashte me e hape te kampionati shqiptar.
Altin a je ti ai i lojes FIFA?
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Fri, 16 May 2008 , 16:27

visho wrote:meqi i keni pranu si miq leni edhe ata me shpreh menimet e tyne ose mas i leni vene ne rregullore te forumit qe nuk lejohet me hap tema per ekipet e tjera tash asht von mi than gja
naqe, miq jane e miq po mesin, nuk po i bajm namin...

edhe une i bashkohem mendimeve te parafolsave, qi mendimet ne lidhje me ekipe te tjera duhet te shkruhen ,me nai perjashtim te vecante, tek "lajme nga liga superiore"

Post Reply