Stadiumi "Loro Boriçi"

Historia e Vllaznise dhe lojtarët e saj në vite.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by Edmond-Cela » Wed, 10 Jan 2007 , 15:52

pse nuk behet loro borici stadium kombetar, ne shkoder ka lindur futballi shqiptar dhe i takon jo vetem per kyt arsye por per me shum, per tifoza qe u mbushin stadiumin, dhe se eshte kryeqender te midisit me shqiptarte e kosoves, malit te zi dhe maqedonise
  Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


  Image

  [/color]

  BLEDI
  Kuqeblu Perjete
  Kuqeblu Perjete
  Posts: 578
  Joined: Fri, 06 Oct 2006 , 17:40
  Location: G.B
  Contact:

  Re: LORO BORICI

  Post by BLEDI » Wed, 10 Jan 2007 , 18:03

  Edmond-Cela wrote:pse nuk behet loro borici stadium kombetar, ne shkoder ka lindur futballi shqiptar dhe i takon jo vetem per kyt arsye por per me shum, per tifoza qe u mbushin stadiumin, dhe se eshte kryeqender te midisit me shqiptarte e kosoves, malit te zi dhe maqedonise

   O shoku jem loro boricin nuk e bajne stadium kombtar sa te jet jeta edhe ne qofte Loro Boriqi ashte si Wembly i londres se ti e din se si e kan ba se Shkodren nuk e kan dashte kurr as nuk kan per ta dashte se nuk ju kena nejt nen urdhnat e tyne nuk jena si qytetet tjera prandaj nuk ma merr menja se nodh nji gja e till ashte e vertet ajo qe thu ti po ashte nji gja qe nuk e lejon FSHF po kishte me ken mir se te pakten kishte mu mush plot
   Kuqeblu perjete!!!!

   kuqeblu4ever
   Tifoz nderi
   Tifoz nderi
   Posts: 429
   Joined: Mon, 29 Nov 2004 , 18:43

   Post by kuqeblu4ever » Wed, 10 Jan 2007 , 20:44

   nje lajm i gezueshem, sapo lexova qe asht vendos qe te dy ndeshjet e kombetares, miqesorja me Maqedonine dhe ndeshja zyrtare me Sllovenine do luhen ne wemblin e futbollit shqiptar, ne Loro Borici.

   Shpresojme te kemi te njejtin fat si me Rusine.
   VLLAZNIA, BAYERN MÜNCHEN, BARCELONA

   Admin
   Webmaster
   Webmaster
   Posts: 5601
   Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
   Skuadra: Vllaznia
   Location: Loro Boriçi
   Contact:

   Post by Admin » Thu, 11 Jan 2007 , 02:19

   Mirmrama te gjithve.

   Stadiumi Loro Boriçi asht stadium nderkombetar !!!

   Ju mund te thoni qe pse nuk zhvillohen ndeshje nderkombtare ne "Loro Boriçi" ?? - Ktu e ka fajin FSHF-ja jone qe don qe ndeshjet te bahen vetem ne Tirane ne menyre qe te kete perfitime vetem kryeqyteti !!!!
   Vllaznit Ultras

   Image

   forri
   Kuqeblu Perjet
   Kuqeblu Perjet
   Posts: 859
   Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
   Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
   Location: Tiranë
   Contact:

   Post by forri » Fri, 12 Jan 2007 , 00:46

   Mos jepni mendime të nxituara!
   Nuk egziston asnjë keqdashje ndaj Shkodrës apo Stadiumit të saj pasi siç e dini edhe ju është i vetmi stadium në Shqipëri ku mund të shfrytëzohet maksimumi i kapacitetit të tij,pasi siç dihet rradha e parë e shkallëve është shumë lart nga toka dhe nuk ngelet asnjëherë bosh.

   Imagjinoni që Qemal Stafa në kulmin e pranisë të tifozave gjithmone dy rreshtat e parë kanë qënë bosh pasi janë gati përtoke dhe reklamat apo banderolat janë pengesë për ta pare ndeshjen nga rradha e parë apo e dyta.Në stadiumin e Lushnjës as nga rradha e tetë nuk mundesh me e pa ndeshjen pasi nuk të lejnë hekurat rrethues.

   I vetmi problem mendoj unë,është se Stadiumi jonë nuk ka asnjë tribunë të mbuluar.Kjo është arsyeja pse është ngurruar të zhvillohen ndeshje në të dhe gjithmonë nuk ka qënë FSHF pengesë por gjithmonë të huajt,dhe siç mund ta kuptoni në rast se bie shi........ :lol: :lol: Dhe siç e dini mirë në Shkodër rrallë bie shi!!!!.. :lol: :lol: :lol: :D Nuk ke se ku të futesh.
   Mos e çani kryt se ashtu si unë edhe shumica e zyrtarëve të FSHF-së apo e popullsisë mendojnë se "LORO BORIÇI" është stadiumi më i mirë në Shqipëri.

   Respekte!
   Para VLLAZNIA!

   Edmond-Cela
   I lindur KuqeBlu
   I lindur KuqeBlu
   Posts: 3657
   Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
   Location: angli
   Contact:

   Post by Edmond-Cela » Sat, 13 Jan 2007 , 15:20

   i shalla po e rregullojne pak gjendjen e jashte te stadiumin dhe UEFA ta pranoj
   Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


   Image

   [/color]

   Edmond-Cela
   I lindur KuqeBlu
   I lindur KuqeBlu
   Posts: 3657
   Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
   Location: angli
   Contact:

   Post by Edmond-Cela » Sat, 13 Jan 2007 , 23:35

   Qemal Stafa", Stadiumi që mbetet "Kombëtar"
   Shuhen shpresat e Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF) për "një fitore" ndaj drejtorit të Stadiumit Kombëtar "Qemal Stafa", Perikli Dhales, pasi ndeshje eliminatore e Euro 2008-s, ajo kundër Sllovenisë, nuk do të luhet në Shkodër, siç pati propozuar Duka, por në kryeqytet, në impiantin më të madh futbollistik në vend.

   Këtë e konfirmuar dje ekskluzivisht për gazetën "Standard" vetë zoti Dhales, i cili ka sqaruar se është pala sllovene ajo që nuk ka pranuar të luajë në Stadiumin "Loro Boriçi" të Shkodrës, por vetëm në kryeqytet. "Ashtu sikundër janë edhe procedurat, përfaqësueses të Federatës Sllovene të Futbollit kanë mbërritur këto ditët e fundit në Shqipëri, me qëllim inspektimin e të gjitha kushteve përpara ndeshjes së 24 marsit", - ka pohuar drejtori i Sh.a.-së që administron Stadiumin Kombëtar "Qemal Stafa" dhe Pallatin e Sportit "Asllan Rusi", të kryeqytetit.

   "Pasi kanë parë edhe Stadiumin Loro Boriçi dhe akomodimin alternativ, pala kroate ka theksuar se kërkon ta luajë ndeshjen vetëm në "Qemal Stafa", kjo për arsye se Stadiumi Kombëtar është pranë dy hoteleve të mëdha, "Rogner" dhe "Sheraton", ku ka të ngjarë të akomodohet skuadra mike, si dhe në afërsi të zonës së Bllokut, për qëllime çlodhjeje dhe argëtimi", - ka konfirmuar Dhalesi, i cili pret tashmë përgjigje nga FSHF-ja përsa i përket përqindjes së ndarjes së të ardhurave nga biletat dhe reklamat.
   Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


   Image

   [/color]

   Man in Redblue
   Moderator
   Moderator
   Posts: 3865
   Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
   Location: My heart is where my home is

   Post by Man in Redblue » Sat, 13 Jan 2007 , 23:58

   Qysh kur keka ba kjo pun keshtu qi skuadra kundershare me zgjedh stadiumin!

   GOLDIAN
   Kuqeblu Perjete
   Kuqeblu Perjete
   Posts: 7305
   Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
   Skuadra: vllaznia
   Location: perjashtuar nga forumi

   Post by GOLDIAN » Sun, 14 Jan 2007 , 17:57

   Man in Redblue wrote:Qysh kur keka ba kjo pun keshtu qe skuadra kundershare me zgjedh stadiumin!
   naqe po ku gjejn bajne filma
   une se di si e publikojne kete lajm iher keta gazetat tona
   kjo tregon se sa te marum jena si fshf
   i perjashtuar

   Edmond-Cela
   I lindur KuqeBlu
   I lindur KuqeBlu
   Posts: 3657
   Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
   Location: angli
   Contact:

   Post by Edmond-Cela » Mon, 15 Jan 2007 , 00:00

   edhe mua me duket keshtu fshf eshte e drejtuar nga mafia dhe jo nga njerz qe ja duan te miren futbollit shqiptare. nuk e ka pasur gabim rudi vata qe doli kunder fshfs ne veren qe shkoj po ashtu dhe METKRS.
   por ishalla i largon keta. dhe te hijne njerz te duhur qe nuk majne nje anshmeri por e barabart ne te gjetha drejtimet.

   keta po losin dhe me tifozat e shkrejt qe e ndjekun kombetaren per cdo hap
   Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


   Image

   [/color]

   vllaznia1919
   ANTI TIRANSI
   ANTI TIRANSI
   Posts: 9630
   Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
   Location: Italia

   Post by vllaznia1919 » Mon, 15 Jan 2007 , 04:00

   Ja te marum por te merdhitun krejt.Megjithse tane ky film asht per pune paresh.FSHF-ja me ja ule pazarin qemal stafs tuj thane se lozim ne Shkoder e ata te qemalit tuj thane se sllovent dojne me lujt ktu se ka argtim ne bllok.Kta vikan per turizem dmth ja me lujt futboll.
   Kuku qfare skandalesh.

   Admin
   Webmaster
   Webmaster
   Posts: 5601
   Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
   Skuadra: Vllaznia
   Location: Loro Boriçi
   Contact:

   Post by Admin » Tue, 16 Jan 2007 , 02:28

   vllaznia1919 wrote:Ja te marum por te merdhitun krejt.Megjithse tane ky film asht per pune paresh.FSHF-ja me ja ule pazarin qemal stafs tuj thane se lozim ne Shkoder e ata te qemalit tuj thane se sllovent dojne me lujt ktu se ka argtim ne bllok.Kta vikan per turizem dmth ja me lujt futboll.
   Kuku qfare skandalesh.

   Naqe sllovent vijne me dal andej ka blloku per ****, e me shku me kcy neper diskotekat e pub-et e tiranes.
   Sot nigjova se Fushaj den me hap nji diskotek te madhe ne Shkoder :lol:
   mduket se Sllovent tash pa ndrrojne mendje :D :lol:
   Vllaznit Ultras

   Image

   Edmond-Cela
   I lindur KuqeBlu
   I lindur KuqeBlu
   Posts: 3657
   Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
   Location: angli
   Contact:

   Post by Edmond-Cela » Tue, 16 Jan 2007 , 15:29

   Të presim se ç'do të thonë inspektorët e UEFA-s, pasi federata do t'i falet përsëri   Nuk është zyrtarizuar ende se ku do ta luajë përfaqësuesja shqiptare takimin miqësor me Maqedoninë, si dhe atë eliminator me Slloveninë. Ky problem ka disa ditë që nuk po merr zgjidhje. Pas inspektimit që i bëri shefi i ekipeve kombëtare të Sllovenisë stadiumeve "Qemal Stafa" dhe "Loro Boriçi", çdo gjë ka kaluar në qetësi gjatë këtyre ditëve. Afati i UEFA-s për përcaktimin e stadiumit është më 24 janar, ndërkohë që drejtuesit e FSHF-së ende nuk e bëjnë të ditur vendin e zhvillimit të takimit me Slloveninë. Vihet re që dëshira e drejtuesve të FSHF-së është që të dyja takimet të luhen në stadiumin "Loro Boriçi" të Shkodrës. Të shtunën, sekretari i FSHF-së, Roland Mici, bëri një vizitë në këtë qytet, ku bisedoi me drejtuesit e klubit "Vllaznia". Dihet që stadiumi "Loro Boriçi" nuk i plotëson të gjitha kushtet e UEFA-s, ndërkohë që ky problem ka vënë në lëvizje drejtuesit më të lartë të federatës. Sipas informacioneve nga FSHF-ja, kjo e fundit në bashkëpunim me klubin "Vllaznia", do të realizojë disa punime brenda stadiumit, në mënyrë që të plotësohen kriteret e UEFA-s. Natyrisht, ngelet për t'u parë se çfarë do të thonë inspektorët e UEFA-s, por fakti është që në Shkodër po bëhen gati për t'u filluar punimet. Gjithashtu, nuk hidhet poshtë mundësia për t'i zhvilluar të dy takimet në "Qemal Stafa", por mosrënia dakord me drejtorinë e këtij stadiumi, ka bërë që "sytë" e FSHF-së të përqendrohen në Shkodër. Pak ditë më parë, sekretari i përgjithshëm i FSHF-së, Roland Mici, deklaroi se politika e institucionit më të lartë të futbollit në Shqipëri është që takimet e kombëtares të shpërndahen nga veriu në jug. Duket se me shumë mundësi të dy takimet do të luhen në Shkodër, në një qytet që e do shumë sportin. Ndërkohë, na duhet të presim se çfarë do të thonë inspektorët e UEFA-s, pasi në rastin më të keq federata do t'i falet përsëri stadiumit kombëtar "Qemal Stafa".
   J.MEMO
   Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


   Image

   [/color]

   vllaznia1919
   ANTI TIRANSI
   ANTI TIRANSI
   Posts: 9630
   Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
   Location: Italia

   Post by vllaznia1919 » Tue, 16 Jan 2007 , 21:30

   Admin wrote:
   vllaznia1919 wrote:Ja te marum por te merdhitun krejt.Megjithse tane ky film asht per pune paresh.FSHF-ja me ja ule pazarin qemal stafs tuj thane se lozim ne Shkoder e ata te qemalit tuj thane se sllovent dojne me lujt ktu se ka argtim ne bllok.Kta vikan per turizem dmth ja me lujt futboll.
   Kuku qfare skandalesh.

   Naqe sllovent vijne me dal andej ka blloku per ****, e me shku me kcy neper diskotekat e pub-et e tiranes.
   Sot nigjova se Fushaj den me hap nji diskotek te madhe ne Shkoder :lol:
   mduket se Sllovent tash pa ndrrojne mendje :D :lol:
   Pse nuk din gja ti a?Kan nrru mene,kan thane dona me shku te diskoja e Valterit se asht djale me gusto. :lol: :lol: :lol: :lol:

   kuqeblu4ever
   Tifoz nderi
   Tifoz nderi
   Posts: 429
   Joined: Mon, 29 Nov 2004 , 18:43

   Post by kuqeblu4ever » Tue, 16 Jan 2007 , 21:57

   vllaznia1919 wrote:
   Admin wrote:
   vllaznia1919 wrote:Ja te marum por te merdhitun krejt.Megjithse tane ky film asht per pune paresh.FSHF-ja me ja ule pazarin qemal stafs tuj thane se lozim ne Shkoder e ata te qemalit tuj thane se sllovent dojne me lujt ktu se ka argtim ne bllok.Kta vikan per turizem dmth ja me lujt futboll.
   Kuku qfare skandalesh.

   Naqe sllovent vijne me dal andej ka blloku per ****, e me shku me kcy neper diskotekat e pub-et e tiranes.
   Sot nigjova se Fushaj den me hap nji diskotek te madhe ne Shkoder :lol:
   mduket se Sllovent tash pa ndrrojne mendje :D :lol:
   Pse nuk din gja ti a?Kan nrru mene,kan thane dona me shku te diskoja e Valterit se asht djale me gusto. :lol: :lol: :lol: :lol:
   Tjeta juj

   he ma a pa ju ec muhabeti ju dyve, a doni edhe nga nji kafe. :D

   Ishalla po realizohet mendimi me lujt kombetarja ne Shkoder, une isha ne stadium kur lujtem kundra Rusise, bile perpara meje ishin ule Adi Krasta me Shpetim Saracin, Shpetim Saraci ishte tifoz taman duke bertit me te madhe, kurse Adi Krasta nuk ka pavi asnji gol, tan kohen duke cu mesazhe :D . U ba si feste ate nate se dolen tan ne shesh dhe kur kaloj autobuzi i kombetares mes turmes hodhen edhe fishekzjarre. Kjo sa per me kujtu atmosferen e asaj dite.

   Po si shume paska kerku Fushaj per 50 milion investim qe don me ba, 4-5 vjet me mbajt stadiumin nen kontroll, a dihet gja sa % te pareve te biletave i merr bashkia? Bashki te lodhun krejt kena, mas me mujt me investu 50 milion lek per nji kenaqesi qe i jep tan qytetit ba me u lujt ndeshjet e kombetares.
   VLLAZNIA, BAYERN MÜNCHEN, BARCELONA

   Admin
   Webmaster
   Webmaster
   Posts: 5601
   Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
   Skuadra: Vllaznia
   Location: Loro Boriçi
   Contact:

   Post by Admin » Tue, 16 Jan 2007 , 22:14

   Hahaha KuqeBlu4Ever

   Po nuk kishe ba keq, po ma mire pa shkojme edhe e marrim te Colosseu :lol: :lol:

   A lum si ti qe ke ken ne stadium....
   Une e kam prit me vite at moment per me pa ndeshje te komtares ne Shkoder e kur kja gja realizohet nuk kam kene ne Shqipni :evil: :evil: :evil: :cry:

   Ishalla pa vjen prep aja dite qe te zhvillohet nji ndeshje e komtares ne Shkoder e shpresojme qe te vijne tesh shpejt ne Shkurt :) :wink:
   Zhvillimi i ndeshjes se komtares ne shkoder pervec fitimeve nga shitja e biletave, ka edhe zhvillim ne popullaten e gjere.
   Per mendimin tem Bashkia duhet me e mendu mire kete gja dhe me ja kriju sa ma pare kushtet komtares qe te zhvillojne sa ma shume ndeshje nderkomtare ne Shkoder!!!

   Ishalla qe kta mendimet tona te bahen realitet.
   Vllaznit Ultras

   Image

   Man in Redblue
   Moderator
   Moderator
   Posts: 3865
   Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
   Location: My heart is where my home is

   Post by Man in Redblue » Tue, 16 Jan 2007 , 22:21

   Ky kryebashkiaku jon hapet se a tifoz i madh e shkon ne stadium po kur vjen puna me ba gja konkretisht, sban kurgja. edhe ne fillim te kampionatit se lujti kamen hic me ba dica per shoqerin aksionere e ce tu na dieg ekipin komplet

   Edmond-Cela
   I lindur KuqeBlu
   I lindur KuqeBlu
   Posts: 3657
   Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
   Location: angli
   Contact:

   Post by Edmond-Cela » Wed, 17 Jan 2007 , 01:32

   ishalla po levizin shpejt se koha po shkone dhe ndeshjet po vine

   do ishte fantastike nese keto dy ndeshje do luhen ne shkoder
   Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


   Image

   [/color]

   GOLDIAN
   Kuqeblu Perjete
   Kuqeblu Perjete
   Posts: 7305
   Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
   Skuadra: vllaznia
   Location: perjashtuar nga forumi

   Post by GOLDIAN » Wed, 17 Jan 2007 , 12:48

   Man in Redblue wrote:Ky kryebashkiaku jon hapet se a tifoz i madh e shkon ne stadium po kur vjen puna me ba gja konkretisht, sban kurgja. edhe ne fillim te kampionatit se lujti kamen hic me ba dica per shoqerin aksionere e ce tu na dieg ekipin komplet
   naqe si kryetar bashkiet ja vlen si figure sepse vjen si zv rektor por mos me harru se aj asht vec kukull se tjeret drejtojne shkodren
   i perjashtuar

   vllaznia1919
   ANTI TIRANSI
   ANTI TIRANSI
   Posts: 9630
   Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
   Location: Italia

   Post by vllaznia1919 » Wed, 17 Jan 2007 , 14:37

   kuqeblu4ever,ne kjofte se nuk priton edhe teke konjak me kafe per mu! :lol: :lol: :lol: :lol:

   Post Reply